Каране и чистене - 09.04.2011

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот ivan_radev1 » Вто Апр 05, 2011 3:44 pm

Както знаете, за тази събота (09.04) е насрочено традиционното пролетно почистване.

По този повод предлагам да съчетаем съботното каране с почистване на някоя местност, в която обичаме да прекарваме свободното си време.

С приятели ще чистим около реката в село Железница, а ще стигнем до там на самоход по обиколната алея. Тръгването е в 8ч от кръстовището на бул. България и ул. Ал.Пушкин. Темпото ще е бавно, за да имаме сили за чистенето. Акцията по почистването ще продължи до ранния следобяд, след което ще посетим местната кръчма, където ще решим дали да продължим да караме нанякъде, или да се прибираме към София пак по обиколната.

Участието в прехода до Железница не задължава никого да участва и в почистването. Както и обратното, ако искате просто да помогнете за чистенето, може да дойдете до Железница и с автобуса.

Ще нося найлонови ръкавици и торби за боклука, тъй като не знам дали местното кметство ще е осигурило.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот yahoo555 » Вто Апр 05, 2011 6:10 pm

Не знам защо трябва едни малоумници да цапат, а
после да се организират почиствания в тяхна чест?
yahoo555
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 8:53 pm

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот Rayko » Вто Апр 05, 2011 7:24 pm

@yahoo555, ти можеш ли с ръка на сърцето да кажеш, че никога не си цапал?
Всички цапаме, кой повече, кой по-малко, но не всички ни боли за тази земя.
Браво, Иване, много добра инициатива.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот Admin » Сря Апр 06, 2011 8:56 am

Иване, предполагам, че може да има нещо общо със съобщението, което получих от една мейл група, затова си позволявам да го цитирам тук:

"Моля да разпространите тази информация по мрежите си и сред приятели. Благодаря предварително.
Всички да се чувстват поканени! ;-)

На територията на с. Железница пролетното почистване ще се проведе както следва:

1) 09.04.2011г., от 10.00ч. до 14.00ч. - 1. почистване на Парк Витоша - от местност Лева река до началото на с. Железница и поречието на Селската река; 3. от стопанския двор до махала Чемерник; 4. промишлената зона /стопанския двор/

2) 21.04.2011г., от 09.00ч. до 12.00ч. - почистване на училищния двор, местност Бърдото и засаждане на 50 бр. бял бор в местността Заградена ливада."
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот ivan_radev1 » Съб Апр 09, 2011 10:28 pm

Железница вече е малко по-чиста. И дано остане така по-дълго време.

Събота, 7:45 сутринта. Срещаме се Лора, Косьо, Владо и аз. Това е първо излизане на Косьо с колело в планината. Признава, че цяла нощ не могъл да спи от вълнение. И Владо не е спал, тъй като е бил на купон. Щом часовникът му звъннал час и половина, след като си легнал, първата му мисъл била да ми се обади и да ми каже, че колелото му е счупено и няма да дойде, след това обаче размислил и решил, че е важно да участва в пролетното почистване.

Тръгваме нагоре към мястото на срещата в Бояна. Пристигаме няколко минути след осем, но се оказва, че няма никой. В този момент по бул. България се задават двама колоездачи. Поздравяват и ни подминават. Явно, че няма други желаещи. Потегляме. Темпото е бавно.

Пристигаме в Железница около обяд. Оглеждаме се за хора, които да чистят, но напразно. Решаваме да попитаме седящите на пейки на центъра. След два-три опита, разбираме, че трябва да се отправим към края на селото. Там намираме двама мъже, които чистят, придружава ги камион. С радост приемат нашето предложение да помогнем. Почистваме край пътя от София за Самоков, който минава през селото. Покрай нас преминават много местни, спират се да говорят с двамата мъже и изразяват пълната си подкрепа за действията ни. Те смятат, че е много хубаво да се почисти, но неясни причини ги възпират да се включат. „Ние, българите много цапаме, а малко чистим”, казва една жена и отминава. Изобщо, всички са много възмутени от цапащите. А цапащите, предполагам, са от друга планета, тъй като досега не съм срещнал някой, който да си е признал, че е от тях. Всички ги ненавиждат, а въпреки това страната тъне в боклуци. Все повече си мисля, че за боклуците в България са виновни единствено извънземните.

Затова няма нужда от подобни инициативи. Откъде накъде ние, хората, ще чистим, при положение, че никой от нас не цапа? Нека чистят извънземните!

Извънземните са нахвърляли много боклуци край пътя в Железница, вероятно за да си помислим, че това са пътуващи, които смятат, че кошът за боклук се намира зад страничното стъкло на колата. Така че има мат’риал и бързо пълним чувалите. След около два часа достигаме центъра на селото. Задачата е изпълнена. Единият от двамата мъже се оказва кметът на Железница. Кани ни на обяд в местната кръчма и не ни позволява да плащаме. Другият подарява на Владо много хубав велосипеден дъждобран. Взимат ни имейлите и ни казват, че ще ни канят на всички събития в селото. Благодарим им и поемаме по обратния път към София с усещането за един пълноценен ден.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот taurus13 » Съб Апр 09, 2011 10:37 pm

Браво ба вас....! :agree:
И аз изчистих градинката зад блока, но в четвъртък, тъй като тогава бях свободен :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Каране и чистене - 09.04.2011

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Апр 11, 2011 8:59 am

Браво!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта