Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот mrdaka » Чет Апр 07, 2011 8:13 pm

Здравейте на всички съфорумници.
Подготвил съм една интересна програма за събота и ще се радвам да намеря някой мераклия. Ако не за всичко, то за част от програмата.
Чернова на съботният ден 9.04.2011

Старт: 7:00-7:15 пред НДК София, отиваме на самоврът до лакатник по асфалт ( ~60 км ) (ако някой иска, може да хване влака в 7:35 или влака в 7:45 )
Пристигане в Лакатник около 10:00, където има изключително много маршрути за спортно катерене. :crazy: По специално ще се целим в Пещерата На това място ще ни чакат мой приятели, катерачи със нужния инвентар и подготовка за спортно катерене. Ако има някой желаеш колоездач, който иска да направи събота дебюта си в катеренето ще е супер. :clap: Говорил съм с тях, ще има всичко необходимо + маршрут за абсолютно начинаещи. Като ни писне да висим по скалите, сваляме сликовете, слагаме грайфера и правим една
врътка След това се връщаме, отново да повисим по скалите и да гледаме това:
Изображение
А почти щях да забравя .. може да си носите жените с вас или да ги изпратите с влака. Плана за тях е да ги оставим цял ден на припек на скалите, да гледат полуголи мъже с тела на древногръдски богове, как се катерят. Подразбира се, че трябва да си носите храна за вас, дрехи и т.н. Може да използваме катерачите да транспортират нещо с влака.(Например гуми, храна, и др. )

Най-важното от деня е крайната цел, а тя както всеки знае е Рожденият ден на Доби в София, Дружба 1 бл 43 ...
Как ще стигнем до езерото в Дружба, което е все още неизследвана територия ... е то човек не може всичко да планира ... На мястото в Дружба ще ни чакат други мой
агенти, който по всяка вероятност ще са пияни от обяд. :drunk: С тях винаги е весело и внасят един особен привкус на всяко парти :)

Това е моята визия за съботния ден. Ако някой веселяк иска да се присъедин за някоя част нека пише.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот феромагнитен » Пет Апр 08, 2011 7:58 am

хах, ти направо може да стартираш екскурзии с образователна цел - какво е то колоезденето, катеренето и т.н. :D . Майтапът на страна, идеята ти е примамваща. Аз ще си реша по-късно как ще протече моят съботен ден (усещам, че ще ме линчуват, ако вместо да чистя, ходя и си гледам кефа :look: ).
феромагнитен
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Апр 08, 2011 8:40 am

Хм.... изкушава ме да се метна на влака!!!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот феромагнитен » Пет Апр 08, 2011 1:14 pm

Как преценявате времето? Гледам ще си е ветровито, особено по високите части. Дефилето ще ни пази ли завет или точно обратното, ще се получи фуния? :confused:
феромагнитен
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот mrdaka » Пет Апр 08, 2011 2:26 pm

Според този сайт в момента в лакатник има вятър 56 км/час :bigeyes: , т.е. май се получава фунията. За утре прогнозата е за Слънчево с разкъсана облачност, с максимална температура 17 C. Еми, ако не случим на време, ще пиеме бира и така :rofl:
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот феромагнитен » Пет Апр 08, 2011 2:45 pm

Е, аз се надах и на катерене да случа пък и доколкото разбирам това е и целта да се кара до Лакатнишко. Иначе на мен ми се кара, макар и гумите ми да не са за асфалт...точно :)
/на Черни е ад - над 120км/ч :xx(: - http://www.wunderground.com/cgi-bin/fin ... 00.1.15613 )
феромагнитен
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Нед Ное 07, 2010 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Събота 9.04.2011 София – Лакатник - Дружба

Мнениеот mrdaka » Пон Апр 11, 2011 1:03 pm

Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта