Великденско двудневно?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Пон Апр 18, 2011 8:11 am

Четири почивни дни, при това по прогноза изцяло слънчеви, не бива да се пропиляват само в ядене и спане. Требе и малко каране. Казах. :D

Са, въпросът е къде да каране и кога? Аз предлагам петък и събота, щото у неделята обикалям родата. После в понеделник пак ще се кара, де, но за тогава даже си мисля да организирам едно добро дело - почистване на една пътека, дето й викахме "Почистената" едно време, сега сигурно повече й подхожда "Изчезналата". :D За това обаче ще пусна отделна тема. Да се върнем към карането.

Моята идея е: петък и събота, спане на палатки, някъде там на юг. Дали ще е около Крупник, дали ще е около Кресна или дори по на юг, например около Петрич/Сандански (да покараме в Огражден или Южен Пирин). Не е задължително да правим големи дневни маршрути, може просто да разучаваме района, в който ще отидем. Например, над с. Крупник и над с. Горна Брезница, сигурно и над Кресна и други такива места в района има поне по няколко пътеки, т.е. човек може цял ден само да кара и да се спуска насам-нама, без бързане, без предварителен план (който задължително да се обърка и да приключи със замръкване). :D Разбира се, ако с намерят видни практико-теоретици на храсталясването, може и план да направим, може и да замръкнем. Всички опции са отворени и ще бъдат решени на по-късен етап, когато се види кой ще идва.

Така че на първо време пишете по тоя въпрос - кой ще може и ще иска да отдели тез два дни (петък и събота) да се помоткаме някъде там. :liplick:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот sailman » Пон Апр 18, 2011 8:27 am

Емиии...нали ги знаеш моите идеи. Лошото е, че точно в петък и събота съм дежурен :V:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Пон Апр 18, 2011 8:45 am

Да бе, видях :(
Ама както казах, може и сепаратистки да налазим склоновете, пък ако има дейци, които са свободни и четирите дни, халал да им е! :D
Сега като се замисля, за база за нощувка можем да ползваме и вилата ни в гр. Рила, но там могат да спят 4 души и пак трябва да е с чували, щото още не се е затоплила никак. Но пък при такава хубава прогноза за почивните дни, май палатката си е по-добра оферта.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Пон Апр 18, 2011 12:13 pm

Тъй като се очертава само единия ден да мога да карам, ще пиша в тая тема за моето предложение:

- Добре познатото (но и не съвсем :D) Крупнишко било, но с едно по-дългичко и по-неясно на моменти изкачване през долината р. Сушица; каране по билото и спускане към Кресненското ханче... после неприятната част - прибиране по асфалта :smash: Получава се около 47 км. с 1500 днв. грубо (не повече). С червено са неизвестните части. Ако не беше асфалтва, щеше да е пирфектно (14 км по-малко)... но можем да мислим врътки с колите. Една в Крупник, друга на ханчето.
Polena-Kresnensko.txt
(209.58 KiB) 34 пъти


- Хрумват ми и други мисли към в. Кресна, но там се получава доста като за началото на сезона ;) :D

Готов съм и за други идеи! :wavey:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Пон Апр 18, 2011 6:03 pm

Митак, тоя маршрут изглежда, че ще го бъде. :D Свързващите части май ги има, даже и варианти като че ли се забелязват. Що се отнася до асфалта, като ходихме с Уоутър миналата седмица, аз бях до шофьора и само зяпах надясно - над пътя на много места върви успоредна пътека, даже май е била черен път някога. Вижда се и на гугъл в някои участъци. Може би я няма по цялото протежение на отсечката, но не пречи да проверим къде я има, къде я няма. Хем ще знаем, хем ще намалим асфалта.

Сега въпросът е дали ке се намерят още желаещи. Ако да, ке помислим дека да спием и каква да е програмата за втория ден. На мен много ми се ще да пробвам някои пътечки над Горна Брезница, но може и Крупник или кое да е друго село в района или дори по на юг, примерно Огражден. Само се чудя къде да опънем палатките, че нещо каменисти ми се чинят почвите там.

Ама засега нека първо да се появят сподвижници, пък ще го мислим. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 19, 2011 10:09 am

Admin написа:Митак, тоя маршрут изглежда, че ще го бъде. :D Свързващите части май ги има, даже и варианти като че ли се забелязват. Що се отнася до асфалта, като ходихме с Уоутър миналата седмица, аз бях до шофьора и само зяпах надясно - над пътя на много места върви успоредна пътека, даже май е била черен път някога. Вижда се и на гугъл в някои участъци. Може би я няма по цялото протежение на отсечката, но не пречи да проверим къде я има, къде я няма. Хем ще знаем, хем ще намалим асфалта.
:beer:


Значи се договорихме! :D :agree: Въпросният маршрут ще го направим в събота, а петъкът - по-волна програма. :love:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Вто Апр 19, 2011 10:11 am

Дневен ъпдейт:
Засега се очертава предложеният от Щуров маршрут да бъде пробван (забележете, умишлено не казвам "каран" или "направен", тъй като тези неща никога не са сигурни при наличието на Щуров и Ботушаров в групата). Това ще да се случи в събота, за да може да се тръгне достатъчно рано и да намалим вероятността от замръкване.

За петък моята идея продължава да бъде леко проучвателно каране над с.Крупник или с. Горна Брезница, с множество варианти и пътеки - за колкото ни стигнат времето и желанията, толкова ще направим. Няма да бързаме, можем да тръгнем от София в нормално време (към 9-10 ч) и да започнем карането от обяд, денят е дълъг, надявам се ще е и топъл. Като приключим, ще си намерим някое хубаво място за палатките (може би някъде към Ощава, а сега се сещам, че и при манастира над Горна Брезница видях страхотни поляни, а дотам даже е полуасфалтиран пътят.

Единственото, което се търси в момента, са още 2-3 души (за моята кола) за такова пролетно налазване на южните места.

Мдаа, планът взе да изглежда много хубаво с това спане над Горна Брезница - насам, народе! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 19, 2011 10:28 am

На мен ми се ще да дойда с вас, но имам мннооого неясноти около великденските празници, така че явно ще решавам в последния момент. Идеята е за петък и събота нали?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 19, 2011 10:49 am

taurus13 написа:Идеята е за петък и събота нали?

Ахам! :liplick:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот joropc » Вто Апр 19, 2011 11:10 am

Понеже географията в този район на България ми куца доста, тези дестинации далеч ли са от Сапарева баня, 'щото ще бъда там по празниците и нещо не ме кефи идеята да стоя три дни около масата?Всъщност ме кефи, ама не било полезно.... :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Вто Апр 19, 2011 11:32 am

Жоро, теб вече те броя, ама понеже си си с твойта кола, продължавам да търся хора за мойта. Иначе засега планът клони към сбъдване, тъй че можеш да броиш два от дните като такива за спорт, а не за маса. :D Мястото на действие е на около 60-80 км от Сапарева баня, но ще се разберем направо да се чакаме някъде по пато. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот kvelikov » Вто Апр 19, 2011 6:25 pm

Любчо, опитах да постна линка от "нашия" трак в статията ти за Горна Брезница,
но по странна причина соф-тът отделя последната буква и линкът стана безсмислен. :dontknow:
Цели два пъти... :blush:

Аз няма да мога да се включа (ще съм във Варна), но ако решите петъка да карате над GB, горещо препоръчвам да го пробвате.
Дори да не се качите до кулата (окичена с пръцкащи мощни вълни антени), удоволствието е гарантирано.

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hcjhibxvdmksqdib

Весело!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Вто Апр 19, 2011 11:52 pm

Краси, вашия маршрут ще го оставя за по-нататък, може би наесен, защото сега ми се ще много да доразуча другия склон, а и ще ми дойде малко тежко, ако и трите дни са с големи карания и денивелации. Трябва да се пазя за съботното изпитание с Щуров. :lol:
Иначе е ясна работата вече, а също така мисля, че ще си намеря по-лесен начин за изкачване до началото на същинското спускане, защото аз от станцията с антените съм поглеждал надолу и това, което видях, не би ме накарало да тръгна нагоре оттам. :D
Но клипът определено показва пътека, която трябва да се пробва, така че няма да й се размине. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот joropc » Сря Апр 20, 2011 3:31 pm

Admin написа:Жоро, теб вече те броя...

Почнах да се чудя.Другарят kibikoff ме убеждава, че на това каране ще съм се съберял само с "лоши" хора....тааа не знам. :idea:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Сря Апр 20, 2011 4:03 pm

joropc написа:
Admin написа:Жоро, теб вече те броя...

Почнах да се чудя.Другарят kibikoff ме убеждава, че на това каране ще съм се съберял само с "лоши" хора....тааа не знам. :idea:


Др. Кибикофф иска да се ползва предимно, ако не и единствено, той със сливово-троянските блага, затуй ги рЕди такива :smash: :rofl:
Вместо такива тънки саботажи, да вземе да дойде и той! :nuts:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот kibikoff » Сря Апр 20, 2011 9:45 pm

Имайки предвид реномето, което сте изградили с др. Ботушаров бях длъжен да предупредя за евентуалните опастности, който се очакват след близка среща по "МТБ "маршрут добре обмислен и ГПС-ран" от Вас.
Ама нищо, най-много тази година да има тениска и за Адаша... той и без това е в дървопреработвателният бизнес :dark:

Следвайки Светлите Идеали, духовно ще съм с Вас! :wavey: :beer:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Чет Апр 21, 2011 1:07 pm

Какви пък толкова опасности... храстите са наши приятели! :rofl:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот kvelikov » Чет Апр 21, 2011 1:23 pm

Admin написа:Какви пък толкова опасности... храстите са наши приятели! :rofl:

Особено т.нар. Малашевска драка! :smash:
Тоз животин буквално те сваля от колелото...
Сравнена с него, и най-дъртата шипка прилича на нежно цвете.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот Admin » Чет Апр 21, 2011 4:53 pm

За тези, които са решили да идват само в събота за голямото каране - срещата и началото му ще са в 9:00 ч от Кресненското ханче. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот taurus13 » Пет Апр 22, 2011 12:07 am

Ето и трака от съботното каране с частта която спуснах. Изтрил съм излишните лутания напред-назад. Като цяло бих определил пътечката като животинска и караема на 50%.Горната част до поляната е съвсем видима и лесно се следва. Серпантините са брутални и се взимат само с повдигане на задницата и дълго наместване - в словенски стил :D Там не можах да взема известен брой завои, но пък и на доста успях. След това излиза на една поляна, където се губи ясната следа. Разхождах се дълго и наляво и надясно, но единственото което приличаше на пътека и беше маркирано с конска тор е това по което тръгнах. За съжаление надолу терена е по-открит и конете не са минавали само по едно трасе, а са цепили, кой откъде му падне, в резултат на това има множество бледи пътеки и вероятността да загубиш следата е голяма. Вероятно едно време е била пътека, но е запустяла и сега само полудивите коне минават от там. Въпреки това карах и на доста места в частта след поляната. Ако някой се чувства голям техничар и му се тренира на хард терен, това е мястото. :D Тук за разлика от другата пътека, няма огромни камъни и ров - просто скалист терен с подвижни камъни и много остри и къси серпантини. Драки и храсти нямаше осезаемо на гъсто - на две-три места се наложи да се провирам.
Прикачени файлове
Kresna_down2.txt
(53.5 KiB) 22 пъти
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот joropc » Вто Апр 26, 2011 11:34 am

Така или иначе, не можах да присъствам :boggled: .Работата беше близо до заформяне ма мини великденски семеен скандал :) .
Не мислите ли, че вече е време да качите някоя снимчица, а?
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот did » Вто Апр 26, 2011 11:59 am

kvelikov написа:
Admin написа:Какви пък толкова опасности... храстите са наши приятели! :rofl:

Особено т.нар. Малашевска драка! :smash:
Тоз животин буквално те сваля от колелото...
Сравнена с него, и най-дъртата шипка прилича на нежно цвете.
:beer:


Хм... Искаш да кажеш, че не си се срещал с шипки, които освен, че те свалят от колелото, ти свалят и кожата, късат ти скъпите дрешки... и накрая те захвърлят без компенсация? Това е по-лошо от жена бе! Жените поне, след като те одерат, не те захвърлят моментално.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 26, 2011 2:25 pm

Карането си беше по мед и масло... по песок и из драки, по-точно :D Аз съм доволен! Имаше си всичко, дори асфалт.
И снимките са хубави... ама след време :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот kvelikov » Вто Апр 26, 2011 4:07 pm

Хо-хо...
Като видях трака на Милко, разбрах къде сте били - там прошка няма!
Интересно ще е да се види цялото ви каране, а и снимките.
В този район карането клони към висшия пилотаж. :banghead:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 26, 2011 4:21 pm

Той трака го спуснах сам....щот те ме изоставиха :lol: - и с пълно основание. Поне се доказа, че няма истинска пътека там. Сега обаче се сещам как протече разговора между Краси и овчаря за тази пътека.
- Добър ден, има ли някъде там пътека за надолу.
- Вие, откъде дойдохте?
- Ами ние са качихме по изровената пътека отдолу, но искаме да се пуснем от другаде.
- Ако продължите по пътя, ще стигнете до Крупник
- Не, ние не искаме да ходим в Крупник, а искаме да се спуснем по някоя пътека към дефилето, която да е трудна, щото така обичаме.
- Ми...има там една - ей оная скала виждате ли я? - там отзад минава пътеката и слиза на тунела на шосето, но може да е доста обрасла...не знам дали ще можете с колелата.
- Ние точно а такива ги харесваме - трудни... :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 26, 2011 4:45 pm

taurus13 написа:Той трака го спуснах сам....щот те ме изоставиха :lol:


Аз изпитвах известни колебания дали да не те придружа, но надделя честолюбието и изкушението да се пробвам на основната пътека... :D Е, там освен пясък и камъни, вече има и по-шарени пясък и камъни. Що боя от рамка и курбели остана по тях :rofl: Не съжалявам, въпреки че накрая, по последните трайлджийски серпентини (на катеренето не се бях изпотил толкова :bigeyes: ) по-скоро не ми се получи! :D Голямата част от пътеката обаче си е удоволствие за каране.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот EmZo » Чет Апр 28, 2011 10:03 am

Я какви благинки сте заформили вие за празниците палавници такива! А аз маам гащи пеши като изоглавен по билото на централна Стара планина с раница по-тежка от колелото ми и спя на -10 с летен чувал... Идиот! :lol:

Айде давайте снимките да видим какви сте ги вършили! :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот kibikoff » Чет Апр 28, 2011 10:31 am

на Велик ден се заформят Велики Софри :liplick: и чудесни карания :beer:

Изображение
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот PtD » Чет Апр 28, 2011 10:48 am

kibikoff написа:на Велик ден се заформят Велики Софри :liplick: и чудесни карания :beer:

:beer:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Великденско двудневно?

Мнениеот 4getcredo » Пон Май 02, 2011 12:31 pm

Обещаният от мен ... репортаж. Бая съм щракал... :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта