Дунав мост на колело

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Дунав мост на колело

Мнениеот Tolsan » Вто Апр 19, 2011 10:22 pm

Здравейте,

Този уикенд планувам да премина Дунав мост с велосипеда си, за кратка разходка в Румъния. Във връзка с това имам едно питане и едно съобщение.
Първо - искам да поканя всеки, който желае да се включи и да покара с нас из Гюргево и околностите в продължение на един ден (Неделя).
И второто също толкова важно - някой има ли информация (каквата и да е) относно преминаването на Дунав мост с велосипед? Възможно ли е изобщо? Такси? Нужни документи? Всичко.


Благодаря
Анатоли
Tolsan
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 5:13 pm

Re: Дунав мост на колело

Мнениеот mariobg » Чет Апр 21, 2011 3:19 pm

Привет колега, аз случайно ще съм в района и може да се присъединя, но моля те дай повече информация и телефон на ЛС, за да се разберем ако имам време. Звучи интересно.
Аватар
mariobg
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 12:34 pm
Местоположение: София

Re: Дунав мост на колело

Мнениеот рс » Чет Апр 21, 2011 9:58 pm

Не е възможно - отговор на въпроса за преминаването на нещо различно от МПС
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Дунав мост на колело

Мнениеот Tolsan » Съб Апр 23, 2011 1:52 pm

Здравейте отново,

Благодаря за изказаните мнения. За съжаление карането през Дунав мост към Румъния се отлага (за неизвестен период от време).
Tolsan
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 5:13 pm

Re: Дунав мост на колело

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 05, 2011 4:48 am

рс написа:Не е възможно - отговор на въпроса за преминаването на нещо различно от МПС

Глупости - преминавано е множество пъти с байкове през Дунав мост, последния път бяхе група от около 70-80 човека - преди 3-4 дни. Единствено митничарите в Румъния хвърлят по 1 очо на личната карта и ти пожелават приятен ден - няма такси. :P
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Дунав мост на колело

Мнениеот ivan_radev1 » Чет Май 05, 2011 5:45 pm

hitar_potar написа:
рс написа:Не е възможно - отговор на въпроса за преминаването на нещо различно от МПС

Глупости - преминавано е множество пъти с байкове през Дунав мост, последния път бяхе група от около 70-80 човека - преди 3-4 дни. Единствено митничарите в Румъния хвърлят по 1 очо на личната карта и ти пожелават приятен ден - няма такси. :P


Точно така. Възможно е и е безплатно. Минавал съм го много пъти. Малко е неприятно заради тировете и кучетата на румънското КПП. Пътят между Гюргево и Букурещ официално е забранен за велосипеди в един свой участък, но досега никога не са ми правили проблем. Пътят е с две ленти в посока плюс малка аварийна, която е удобна за велосипеди. Само трябва да се внимава, че канавката край пътя е дълбока към 80 см и попадането в нея е предполагам болезнено. В Букурещ направиха много велосипедни алеи и, въпреки че не са съвършени, са по-добри от софийските. При все че движението по платното е по-бързо, препоръчвам използването на алеите, където ги има, тъй като трафикът в Букурещ е по-зле от софийския.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта


cron