Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот kvelikov » Сря Авг 01, 2012 6:01 pm

В събота ще гледам да тръгна по-рано, за да ми е спокойно спускането, тъй като то е с неизвестните.
Както казах по-горе, от х. Рай твърдяха, че по Равнец има билна пътека, която се спуска чак до манастира... :dontknow:
Та, поради опасност от замръкващо храсталясване, предпочитам да се застраховам с времето.
Предполагам, че около 7.30 е съвсем нормално да се тръгне нагоре. При липса на проблеми, около обяд съм на върха.
Така ще има още поне 8-9 часа за простотии... :D

Ако пък излезе нещо лесно и бързо, ще има повече време за къпане в реката и бири.
:beer:

П.П.
Неделният трак също не е цвете в крайната си част, но нали знаеш, че все ме влече към екскременти... :blush:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот taurus13 » Сря Авг 01, 2012 6:35 pm

Ей, без излишен оптимизъм - това е сериозно караме, което като нищо може да завърши в типичен СКА стил със спускане на фарове по някоя вероятно стръмна и камениста пътека или без такава. Краси е малко оптимист за качването на Ботев и времената. Опита е показал, че тайминга му е верен само ако си го кара сам или с Райко да речем. :D Спускането до Петолъчката не е проблемно за повечето хора. По масива отгоре не съм карал на изток, но ако има пътека, то тя е тясна сред хвойна, както е на запад. Предполагам, че към края може хич да няма пътека. На картите няма означена такава, което означава, че дори да има някакви, те трудно се хващат сред хвойната - дори и да си само на три метра от пътеката, тя изчезва от погледа.
За пътека от вр.Равнец към калоферския манастир съм чувал от много хора, така че със сигурност има и вероятно ще е технична и стръмна. Наличнието на много камънак също е вероятно, като се имат предвид другите пътеки по масива. От местните също ми бе обяснено за друга пътека, която тръгва по едно ребро малко след вр. Сините камъни и която ставала за изкачване с мотор, което предполага, че е сигурно караема надолу.
Та имайте предвид, че спускането от масива не е за всеки велосипед и карач и си трябва задължително предпазна екипировка.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот sergeh » Сря Авг 01, 2012 8:48 pm

taurus13 написа:... Опита е показал, че тайминга му е верен само ако си го кара сам или с Райко да речем. :D...


Няма да му бъркаме тайминга на човека, той си е правил планове да кара сам явно, а аз специално не съм много от бързите - нито нагоре, нито надолу, така че май ще си остана на първоначалния ми замисъл - да се кача до Беклемето с кола, да врътна по билото и евентуално да се ослушам за някоя пътека надолу.

P. S. Проверих му трака от миналата седмица - Паниците - вр. Ботев - 3:10 мин., това си е доста сериозно постижение - когато беше състезанието преди 2 год. там някъде беше времето на победителя. Тази година беше под 3 часа, не ми се рови колко точно ... Браво, Краси!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот kvelikov » Сря Авг 01, 2012 10:38 pm

Чакай, чакай... има грешка тука.
Времето май грешно изпиука... :D

Миналата седмица не бях сам и нагоре не сме бързали.
Поради естеството на компанията, решихме да пуснем през Маринка и никак, ама никак не съжалихме!
А тайминга засега го мисля, за да не се мотаме и както каза Милко, да се спускаме на фарове.
Не, че е лошо, но на непознат терен предпочитам да е светло, а и после банята в реката си е оферта. :D
Както каза и Кибикоф, трасето е отговорно.
Ще се радвам на опитна компания, че сам е и по-скучно, и по-рисковано.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Чет Авг 02, 2012 1:03 pm

Хора аз си мислех в петък да ви вразумя и да повъртим по средногорско в събота и неделя . Изходната точка Паниците е много подходяща за въртене по моите маршрути . Все пак се надявам за визуален кантактакт в петък след обяд и да се договорим .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Чет Авг 09, 2012 1:19 pm

Много калпава работа са тези колела . Аз " нереализиран моторист " , както казват за колоездачите рокерите , сравнявайки моторите по качество с колелата съм много недоволен от колелата . В дългогдишната си практика като моторист никога не съм имал проблеми със спирачки и предници и гуми . Докато при колелата тези основни възли са крайно ненадеждни , тук не говоря празни приказки а се базирам на мои лични преживявания . Не искам и да правя антиреклама на определени марки , просто опитах почти от всички реномирани марки и резултата е почти идин и същ - незадоволителен . Също така не искам да влизам и в безмислени спорове с хора с ниска техническа грамотност .
Затова нивото на екшъна в колоезденето ще го запазя на ниско ниво , в смисъл ще използвам колелата за придвижване по райони с ниска степен на труднаст . В крайна сметка безопасноста е най-важния показател за мен .


За тази неделя 12.08.2012 год . тръгване от кръчмата в с. Домлян около 10.30 часа .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот traveler » Чет Авг 09, 2012 1:43 pm

Много странно изказване :lol:
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Марин » Сря Авг 15, 2012 2:40 pm

Тази неделя 19.08.2012 год. тръгване в 10.00 часа от кръчмата в с. Домлян - ПОЧЕТНА обиколка на яз. Домлян и след това каране по-избор на групата . Целта е карането да привърши към 15.00 часа , защото рибата в язавира се разкълвава и ще се пробваме .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Пет Авг 17, 2012 7:25 am

Марин написа:Тази неделя 19.08.2012 год. тръгване в 10.00 часа от кръчмата в с. Домлян - ПОЧЕТНА обиколка на яз. Домлян и след това каране по-избор на групата . Целта е карането да привърши към 15.00 часа , защото рибата в язавира се разкълвава и ще се пробваме .



Стъкмихме следния маршрут - с.ДОМЛЯН , х.СВЕЖЕН , с.АЛЕКСАНДРОВО , с.ТЪЖА , курортно селище ПАНИЦИТЕ , гр.КАЛОЕР , с.Г.ДОМЛЯН , яз.ДОМЛЯН , с.ДОМЛЯН - обща дължина около 70 км.
Мисля да променя часа на тръгване в 9.00 ч.
100 % въртим маршрут с възможност за бързо придвижване . На всяка пътна карта може да се прегледа .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Пон Авг 20, 2012 8:36 am

Благодарности на кръстника ми Сергей , че тази неделя въртя с нас и ни вдъхна кураж да завършим успешно това трудно каране :clap:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот sergeh » Пон Авг 20, 2012 11:04 am

И аз благодаря за компанията. Съжалявам само, че в най-красивата част от маршрута - между с. Тъжа и Паниците, се бях поизморил и нямах възможност да се насладя както трябва на прекрасната природа, а не носех и фотоапарат този път. Което означава, че непременно трябва да повторим в по-кратък вариант - Домлян - Паниците, някой ден като поотминат жегите. Поляните над Паниците ме заплениха.

А защо да не го направим и по-организирано - да насрочим дата поне 2 седмици предварително и да поканим и други да се включат - със сигурност няма да съжаляват - регионът има много "неизползван капацитет".

До следващото каране! :agree:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Сря Авг 29, 2012 9:23 pm

С Бат Весо на море много е добре , слънцето ако пече още по-добре .
С Марин сме организатори на агитка за финала на Ком-Емине .
От 03.08.2012 ще отсядаме в гр.Обзор, ако има желаещи в района могат да се свържат с нас да караме - тел.0898570218.
http://www.youtube.com/watch?v=oQqY3Qk4p0I
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот edinmilion » Вто Сеп 11, 2012 3:34 pm

Бат' Весо, знаете ли кой ще организира това мероприятие "Велорали Riders Attack" за 6-ти и 7-ми октомври:

viewtopic.php?f=39&t=83970&p=710968&hilit=%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE#p710968

Датата май ще съвпадне със Велорали Черни връх, което още не е обявено официално.. :dontknow:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот sergeh » Вто Сеп 11, 2012 4:17 pm

Линкът по-горе е объркан, става дума за ТОВА.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот edinmilion » Вто Сеп 11, 2012 5:07 pm

Дал съм грешен линк, за което се извинявам и благодаря за бързата реакция на Сергей :agree:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот penmark » Вто Сеп 11, 2012 6:34 pm

Нааааааайс! :D :beer:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък


Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Марин » Сря Сеп 12, 2012 11:17 am

Хубаво , че Сергей следи форума , че ако разчитате на мен ще се кара само по Хисарско и Домлянско .
Пък да ви кажа честно това е идията , защото сме по средата в буквалния и преносен смисъл . По средата на България и по средата на натоварването . От друга страна пагледнато ще ни доскучее , затова нека има разнообразни мераприятия .
Тия дни Маринчо ще е готов с репортажа за Ком-Емине .

Даже съм объркал регистрациите , айде вийй ме знаете .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот tisho » Сря Сеп 12, 2012 12:11 pm

Браво Бат' Весо, голям си репортер!
Най-накрая някой с нещо да популяризира района дето сме скъсали толкова гуми и вериги!

:beer:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Марин » Сря Сеп 12, 2012 1:03 pm

Забравил съм едно много важно клипче от маршрута Домлян- Калофер.
Цък
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Сря Сеп 12, 2012 9:09 pm

Мислим за неделя 16.09.2012 год. да врътнем следния маршрут :
с.Домлян , с.Пролом , с.Отец Паисиево , с. Свежен по билото на Средна Гора /Римски път/ , директно спускане по реката към яз.Домлян , с.Домлян - около 55 километра .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Нед Сеп 16, 2012 5:24 pm

Бат'Весо написа:Мислим за неделя 16.09.2012 год. да врътнем следния маршрут :
с.Домлян , с.Пролом , с.Отец Паисиево , с. Свежен по билото на Средна Гора /Римски път/ , директно спускане по реката към яз.Домлян , с.Домлян - около 55 километра .



Днес 16.09.2012 Маринчо навършва 15 години . ЧРД да си жив и здрав и корав .
Та днешното успешно завършено въртене е част от празничната програма и то доста съществена част - 4.5 часа .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот sergeh » Нед Сеп 16, 2012 6:45 pm

Марине, ЧРД, да си жив и здрав, все така всеотдаен байкър и да постигнеш всичките си мечти!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот GF » Пон Сеп 17, 2012 11:55 am

Маринчо, честито и от мен!
Пожелавам ти много здраве и успехи!
Бъди така настоятелен и целеустремен с всичко, с което се захванеш, както сега си с колоезденето. И е време вече да те виждаме и по състезания защото ти можеш и ние се гордеем с теб :agree:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот mover » Пон Сеп 17, 2012 2:13 pm

Марине, ЧРД!
(на малка патерица)
Пожелавам ти да развиеш таланта, който имаш и да те виждаме на сериозни мероприятия с голям награден фонд.
Разбира се, нека да си здрав и да ти е весело в училище!
:dunce2: :guiter: :jester:
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Марин » Пон Сеп 17, 2012 9:39 pm

Бат' Весо и Марин- организатори на агитката по посрещането на финалистите от супер маратона Ком- Емине.
Снимки
Видео
Видео
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Сря Сеп 19, 2012 10:33 am

Тази неделя 23.09.2012 год . от 9.30 часа смятаме да врътнем следния маршрут :
с.Домлян , с.Г.Домлян , с.Куртово , с.В.Левски , с.Сушица , гр.Карлово . Бат Весо има мероприятие в града от 11.00 часа , смятам в 13.00 часа да тръгнем обратно за с. Домлян по следния маршрут :
с.Сушица , с.В.Левски , гр.Калофер ... с.Домлян . Многоточието означава , че от гр.Калофер до с.Домлян има три маршрута , от които ще изберем един в гр.Калофер .
Километрите варират от 45-55 .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Нед Сеп 23, 2012 7:27 pm

Направихме най- дългия маршрут 55 км .
НО НЕ ВАЖНОТО Е ТОВА .
ИСКАМ ДА ПРЕДУПРЕДЯ ЦЯЛАТА " ОФЪРСКА ОБЩНОСТ" ЗА ОПАСНОСТИ ОТ ЗМИИ И СТЪРШЕЛИ ПО ГОРИТЕ .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот Бат'Весо » Вто Сеп 25, 2012 8:58 pm

Въпреки проблема с насекоми и влечуги пак ни се върти . Маринее... да не би тези гъби дето ги ядохме да са пълни с халюцогенен офър . Дойде идея за маршрут по високите места на средна гора в предвид на очертаващата се жега .


с.Домлян , с.Мраченик , римски път , с.Свежен , х.Свежен , 20 км. спускане към яз.Домлян , с.Домлян - 45 км.


Някой ден като остане време Маринчо ще ви покаже маршрутите на тракове и тем подобни глупости , като преди това си направи консултация със Сергей . Или пък Тишо , или Сергей ще пуснат нещо , аз няма да съм защото така .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Ентусиасти от гр. Карлово карат колела всяка неделя.

Мнениеот sergeh » Вто Сеп 25, 2012 9:41 pm

Няма проблеми, ще помагаме, но не е толкова сложно - отваряш Гугъл Земя, рисуваш маршрута на сателитната снимка, записваш я с Ctrl-Alt-S и готово. Може и без GPS-и и тракове.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

ПредишнаСледваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта