АБВ

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

АБВ

Мнениеот Admin » Пет Апр 29, 2011 6:43 pm

Айде, Беласица викам.
Кога? 21-24 май.
Къде? Имам координати на хубава къща за гости в едно от селата в подножието на Беласица. http://www.mtb-bg.com/article_extras/ac ... rnica.html
Какво? Каране из Беласица, Огражден, а може и Славянка. Каранията ще са между 20 и 50 км на ден, респективно с повече или по-малко изкачване. Всъщност всичко зависи и от компанията.
С кого? Тук вече вие сте на ход. Като цяло не го планирам за палатки, за да може да се хигиенизираме, а евентуално семейните да привлекат за каузата и домочадието. Няма как да съм сигурен дали има свободни места точно за тия дати, може и да са свършили вече, може и да има. В момента, в който се съберем хора за една кола, 3-4 души, ще се обадя да запазя и нататък следващите се оправят сами. Все пак давам срок за заявки до 8 май, т.е. дорде се върна от Сопот. След това се обаждам в понеделник, 9 май, за да запазя местата, ако ги има. Ако не, лошо, но всъщност може би ще се намерят и други. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот RedHawk » Пет Апр 29, 2011 8:18 pm

От много време се каня на тия райони и все с каненето си оставам. И сега не смея да се навивам, защото не знам
как ще съм с финансите, но много ми се ходи. Давам подобие на заявка :D , но така или иначе не за нощувки.
Има много 'Ако-та'. Ако 24 май не се работи и взема 23, ако може само 21-22, ако има навити други за два дена,
ако се събере група за една кола и ако други искат на палатка, а не на хижа /къща/. Айде стига толкова, че
много станаха - ще следя темата и при възможност ще се включа. :)
:wavey: :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Сря Май 11, 2011 8:38 am

Хмм, последно преброяване, че ще взема да се обаждам да запазя места. ;)
Засега Камбата и Митко от Пазарджик са заявили интерес - ако има и други, да казват до довечера. :beer: В противен случай ще могат да се присъединят, но ще трябва сами да си уреждат нощуването, транспорта и т.н. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 11, 2011 9:09 am

Хм.... има някаква идея да нося пиене и за 21-22 да дойда (така и така съм рожденник тогава!)
пък и малко да покарам
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: АБВ

Мнениеот 4getcredo » Сря Май 11, 2011 9:16 am

Любчо, за същия период сме измислили да ходим с Паскови на Тасос... ако не ни пуснат на границата, ще сме наблизо :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Сря Май 11, 2011 9:19 am

Ще потърся връзки да не ви пуснат тогава. :evil:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот taurus13 » Сря Май 11, 2011 9:23 am

Не съм карал из района и ще ми бъде интересно, но от сега нито си знам времето, нито финансите, та не бих могъл да кажа нещо по въпроса. Пак ще решавам в последния момент, пък за спането ще го мисля на място - аз и в комбито мога да спя, ако не се намери някоя съседска къща :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Чет Май 12, 2011 9:49 am

Така, за момента запазих 4 места за две нощувки - отиваме в неделя (22 май) рано сутринта, тръгваме си във вторник (24 май).
Тази промяна се наложи поради това, че на 21 един важен член на групата е ангажиран с друго нещо, та май и аз ще се ангажирам покрай него. :D

Местата ги запазих в къщата за гости в с. Яворница. Цената на нощувката е 30 лв.
В момента там тече ремонт, но собственичката ме увери, че местата ни са гарантирани. Запазих за 4 човека (аз, sailman, jim и borislav), като другата седмица трябва само да се обадя да ми потвърди на кой етаж ще сме (горният, дето го ремонтират, е по-як, защото има страшна тераса, ама ще видим дали ще стане). Принципно това означава, че ако до другата седмица се намерят още желаещи, може и за тях да има места, но не гарантирам.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот sailman » Пет Май 13, 2011 3:58 pm

Идилайно! :agree:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот nicky bike » Пет Май 13, 2011 10:34 pm

Admin написа:Така, за момента запазих 4 места за две нощувки - отиваме в неделя (22 май) рано сутринта, тръгваме си във вторник (24 май).
Тази промяна се наложи поради това, че на 21 един важен член на групата е ангажиран с друго нещо, та май и аз ще се ангажирам покрай него. :D

Местата ги запазих в къщата за гости в с. Яворница. Цената на нощувката е 30 лв.
В момента там тече ремонт, но собственичката ме увери, че местата ни са гарантирани. Запазих за 4 човека (аз, sailman, jim и borislav), като другата седмица трябва само да се обадя да ми потвърди на кой етаж ще сме (горният, дето го ремонтират, е по-як, защото има страшна тераса, ама ще видим дали ще стане). Принципно това означава, че ако до другата седмица се намерят още желаещи, може и за тях да има места, но не гарантирам.

Може и по нашия край да спретне нещо подобно. Само ,че на вас ви е "далеко" :rofl: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Пет Май 13, 2011 10:45 pm

Ники, вашият край става и за лятото, а онзи край не - там може да се отиде единствено напролет или наесен, ако човек не иска да пукяса от жега. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Пет Май 20, 2011 7:55 pm

Такаа, за тримата другари, с които ще ходим на юг - последна информация и подробности. :beer:

Събираме се и се товарим пред нас в 7:00 ч сутринта в неделя, 22 май.
Отиваме в Петрич, оставяме там колата и караме по маршрут до вр. Конгур и надолу по пътеки. Обща дължина - около 30 км. Качването ще е стръмно - ще трябва да преодолеем около 1800 м денивелация за 16-18 км. За награда - спускане със същата денивелация и дължина 12 км - ако имаме късмет пътеката да е караема... :liplick:
Като приключим, отиваме в къщата и се настаняваме.

На следващия ден (понеделник) отиваме с колата до Самуиловата крепост и започваме голямото каране в Огражден. Ще се изкачим до вр. Билска чука (1644 м), най-високият в планината. В първата част ще пробваме да го направим през село Долна Крушица и оттам към Гега, вместо по директния път към Гега, по който съм карал. До върха би трябвало да е черен път, на места доста стръмен. Планината е много открита и топла, така че обилното водоотделяне ни е гарантирано. От върха имаме няколко варианта - единият е по червената маркировка до с. Долна рибница и оттам с още малко изкачване да се прехвърлим на друго било, за да продължим спускането по черен път. Ако маркировката е читава, ще се придържаме към този вариант, защото е с най-голяма вероятност да закачим някоя пътека. Ако маркировката е зле, ще се отклоним още в горната част по някое от другите била, за да се спуснем по черни пътища по-близо до колата.

Третият ден, освен че ще се приберем към София, ще покараме импровизирано в зависимост от това колко умора сме натрупали, какво е времето, къде ни се кара и т.н. Вариантите са Беласица, Огражден, Южен Пирин или дори нещо от сорта на Крупник...

Тук ще намерите архив с GPS тракове (плюс KML файл) за първите два дни:
http://www.mtb-bg.com/download/Belasica-Ograjden.zip
Внимание! Това не са задължително траковете, по които ще караме. За първия ден би трябвало за цялото изкачване да има жълта маркировка, която ще следваме. Така е по книжната карта. В GPS картите има сериозни липси, а в google Earth от един момент нататък всичко е в гора и нищо се не види. Така че тракът е ориентировъчен. Надолу съм маркирал само една част от пътеката, но като цяло ще разчитаме на картата BG Mountains, която ще заредя в моя GPS. За планините Беласица и Огражден това е по-подробната и надеждна GPS карта.
От втория ден съм обозначил по-голямата част от изкачването, а от спускането съм нарисувал алтернативните варианти, т.е. тези, които ще ползваме, ако червената маркировка е зле.
Изобщо, в тия карания няма да разчитаме твърде много на GPS-ите, а най-вече на книжната карта и маркировката на място.

Относно храната - в къщата има механа, т.е. можем да разчитаме на храна. Аз лично мисля да вечерям там, така че ще си взема храна за сандвичите, както и за закуски.

Ако няма други въпроси, в неделя, 7:00 ч пред нас. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот 4getcredo » Съб Май 21, 2011 10:54 pm

Яж ти мира кора! Ние ше ви махнем от Миджур :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот sailman » Сря Май 25, 2011 7:51 am

4getcredo написа:Яж ти мира кора!

Ядохме! :D :beer:
Ииии... Малце със закъснение, ама - снимките от моя апарат
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот 4getcredo » Сря Май 25, 2011 11:33 am

Ние с адаша също леко гризнахме дръвцето, но го пуснахме бързо и благоразумно... :D
До Миджур не можахме да стигнем поради демотивиращите звуци над нас и възпиращите приказки на Гранична полиция, група туристи и пр... които, разбира се, се оказаха неточни.

Обаче набавихме ценна информация и директни вчепатления! :D

Edit:

Някои от тях :)

Приказна пътека, която естествено прераства в кородръв...

Изображение

... непокореният Миджур се цупи...

Изображение

... след добра доза мизерия си направихме необходимите изводи! :D

Изображение
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот borislav » Сря Май 25, 2011 1:23 pm

Времето не беше благосклонно към нас, но си изкарахме чудесно. :)
Малко снимки :beer:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Чет Май 26, 2011 8:52 pm

http://tranz.it/load.php?id=SnJSEnQX4lVYgb7M859265

Ето ги и моите снимки. Разбира се, тези от спусканията по пътеките хич не са станали, ама с въшливата ми сапунерка толкоз. :( Пък и там повече карахме, малко снимахме. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот 4getcredo » Пет Май 27, 2011 4:21 pm

Да дам и аз пълен отчет... много хубаво място, ша знайти! :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот sailman » Пет Май 27, 2011 4:44 pm

:clap: :clap: :clap: Както обикновено Митак, със сръчни пръсти дърпаш струните на душата ми... :D :beer:

П.П. Щеше да бъде чудесно, обаче, ако бяхте успели да се присъедините към назе по петричко.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: АБВ

Мнениеот Admin » Пет Май 27, 2011 9:08 pm

Мдааа, тогава съм сигурен, че щяхме да тръгнем от Баскалци към Волно. :D С всички известни последствия от това...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта