кулата във Варна

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

кулата във Варна

Мнениеот naskoj » Сря Май 18, 2011 2:28 pm

здравейте

аз съм Наско от Варна . Искам да попитам как да стигна до кулата . Знам че го пише в форума но съм малко тъп ( честно да си кажем съм пълен идиот ). Ще ви бъда благодарен ако ми обясните как да стигна до кулата по възможност да е подробно , а ако и направите и маршрут по карта ще съм ви много ама много благодарен .

също така кажете и други места за каране от рода на DH , XC , FR .


П.П. ако темата е на грешно място се извинявам много
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот krassswr » Чет Май 19, 2011 8:55 am

Ето ти карта. http://www.gmap-pedometer.com/?r=4516246
Началото на картата тръгва от веломагазина и отива до кулата :) Надявам се да съм ти помогнал.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
krassswr
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот FireFoXa » Чет Май 19, 2011 9:03 am

naskoj написа:също така кажете и други места за каране от рода на DH , XC , FR .


По-добре се запознай с някой и отиди с него, а не сам. Така като гледам са ти още неясни стиловете, така че не ходи сам и без каска, защото е опасно. Една от пътеките минава в непосредствена близост до дере, и ако си новак или просто неможеш да караш има сериозна опасност да паднеш там, а от там ваденето е доста кофти. Случи се подобно нещастие при нощно каране миналата година, ако не ме лъже паметта и момчето свърши в болница и със счупено колело(не негово, а на приятелката му :D )
Плюс това около Варна DH и FR трудно ще намериш, заложи на ХС/АМ ;)
И пак казвам, не подценявайте Кулата като място за каране и карайте с екипировка и не карайте сами, защото инциденти винаги стават! :beer:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот naskoj » Чет Май 19, 2011 9:47 am

от личен опит знам че стават инциденти . в неделя карах в горите на Аксаково и паднах имам само рана на коляното и няколко ожулвания . не съм голям новак имам опит . и XC/AM става но кажи де може да се кара


krassswr много ама много ти благодаря
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот naskoj » Пет Май 20, 2011 11:05 am

да ви попитам като стигна вратите на кулата има разклонение наляво и надясно накъде трябва да тръгна на дясно стигам до задънени пътеки а на ляво има някаква забутана пътечка моля ви кажете
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот FireFoXa » Пет Май 20, 2011 11:56 pm

Тръгваш на дясно и караш по черния път който върви около кулата, мисля че на 3тото разклонение надясно се поема по един път за джипове надолу... когато свърши се продължава през полянката и се стига до пътеката която се разклонява на т.нар. "Лява" и "Дясна" ;) Най-добре вземи някой да ти покаже маршрута, защото аз съм го минавал стотици пъти и пак не съм сигурен точно откъде се минаваше като стоя пред компа, на колело като се качиш е друго ;д
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот naskoj » Съб Май 21, 2011 8:13 am

Ще пробвам да я открия . Няма кой да ми покаже . Чух че около Четвърта езикова гимназия в гората има скокове но и тях не можах да ги намеря .
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: кулата във Варна

Мнениеот ico 1 » Вто Май 24, 2011 6:47 pm

Ето ги и "куладжиите" - http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=48&t=79479 :D
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта


cron