София - Драгоман

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

София - Драгоман

Мнениеот j.rachev » Чет Май 19, 2011 10:43 am

Здравейте!

Отдавна не съм писал тук, ама ми трябва информация. Някой знае ли хубав маршрут от София до Драгоман? И също така няма да откажа компания дотам. Планирам каране в неделя ;-)
How far are you willing to go? What sacrifice are you willing to make? How good do you really want to be?
Аватар
j.rachev
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 12:28 pm

Re: София - Драгоман

Мнениеот dob111 » Чет Май 19, 2011 6:21 pm

Йордане, лично аз съм впечатлен от Гугъл Ърт като средство за изнамиране на хубави маршрути за колоездене- както предимно по асфалт, така и доста по-планински и типично ХС маршрути по черно. С програмата можеш да измериш приблизително разстоянието, което плануваш да преминеш, изменението на надморската височина и така да се съобразиш с времето и възможностите си.
Конкретно за пътуването София-Драгоман - ако е по главното шосе е един почти монотонен прав път, който постепенно качва- лично аз ако трябва да карам за удоволствие от София до Драгоман бих минал НЯКАК през Банкя и Люлин планина. Проучи.
Ето евентуален маршрут от мен, който е почти в същата посока: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=88177
Поздрави и си носи резервна вътрешна гума, инструмент и помпичка, че аз вчера 30км колоездене и 20км бутане!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: София - Драгоман

Мнениеот j.rachev » Пет Май 20, 2011 11:32 am

Благодаря ти, dob111. ;-) Иначе без резервна гума и помпичка и до магазина не ходял :D
How far are you willing to go? What sacrifice are you willing to make? How good do you really want to be?
Аватар
j.rachev
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 12:28 pm

Re: София - Драгоман

Мнениеот ivanov_id » Вто Май 31, 2011 10:09 am

Аз съм от Костинброд и познавам района отлично. Препоръчвам ти тези варианти:

1. Еднодневен: бул. Сливница - жк. Люлин 1 - пресичаш околовръстното - гр. Божурище и караш в посока Калотина до разклона за с. Опицвет (2 км. преди Сливница, ако стигнеш до Сливница, значи си го изпуснал и трябва да се върнеш) - с. Опицвет - с. Богьовци и излизаш на пътя за Петрохан и Лом - БЕЛИДИЕ ХАН. Има доста прилично кръчме там, правят хубав таратор в халба, за изморени колоездачи. От Белидие хан тръгваш надясно по Ломско шосе и излизаш на околовръстното:
- наляво - кв. Илиянци
- направо - кв. Обеля, после кв. Надежда и Централна жп-гара
- надясно - жк. Люлин

2. Двудневен: от центъра на Божурище завиваш наляво по Гурманско шосе - с. Гурмазово - с. Пожарево - с. Росоман - с. Златуша - гр. Брезник - гр. Трън. Хижа Ерма е точно до реката, миналата година телефоните бяха 0896/715254 и 0888/975194. Трябва да се обадиш предварително, защото работят само петък, събота и неделя, и то не всяка.

На следващия ден се връщаш от Трън и на разклона за с. Врабча поемаш наляво - с. Врабча - с. Круша - с. Габер - гр. Драгоман. Оттук може:
- да се върнеш в София по межд. път Е80 през Сливница и Божурище или
- продължаваш на изток през с. Големо Малово - с. Мало Малово - с. Цръклевци и излизаш на Бучин проход. После надясно по Ломско шосе през Белидие хан и Костинброд до Обеля.

И да не забравиш после да споделиш впечатления :beer:
Засега ходя пеша
Аватар
ivanov_id
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 5:49 pm
Местоположение: София

Re: София - Драгоман

Мнениеот sailman » Сря Юни 01, 2011 9:35 am

2. Двудневен: от центъра на Божурище завиваш наляво по Гурманско шосе...

Стотина километра е и се кара за един (къс зимен) ден без особени проблеми. :peace: Все пак говорим за шосе...
Ето тука малце синмки от въпросният маршрут, само че каран в обратната посока - от Драгоман към София.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: София - Драгоман

Мнениеот ivanov_id » Пон Юни 06, 2011 9:15 am

Сега в събота тествах още един маршрут до Драгоман, еднодневен и май е най-добрият от всички:

бул. Сливница - жк. Люлин 1 - гр. Божурище - гр. Сливница - гр. Драгоман

В Драгоман от основния път завивате надясно към гр. Годеч, улицата се казва Св. Иван Рилски, прилично стръмна и върви почти право на север. Стигате до един разклон, отдясно има автобусна спирка и пътят се спуска рязко надолу. Отляво има "Център за опазване на водните райони". Пускате се надясно, минавате покрай Драгоманското блато. Видях една костенурка да пресича пътя. Спрях да я преместя от другата страна, накъдето беше тръгнала, че минават коли и мотори, все пак. Отдясно на пътя е Драгоманското блато, има доста птици, на който са му интересни. Отляво има съвсем прилични баири за ХС и лек ДХ. По пътя почти няма движение, а асфалтът е добър.

Следват селата Голямо Малово - Раяновци - Мало Малово - Василовци - Цръклевци и се излиза на Ломско шосе. Оттам надясно покрай Белидие хан - Костинброд - околовръстното - кв. Обеля

След табелата за излизане от Василовци надясно има стръмен черен път. Яко бутане нагоре, после леко спускане - има един много дълъг, дълбок и широк гьол, едвам преминах покрай него и се излиза на бившето зенитно-ракетно поделение над с. Понор. От него до с. Понор има тесен асфалтов път, само спускане, много гот. Асфалта е напукан тук-там и има порастнала тревичка, но като цяло е много добре, няма дупки и неравности.

Като влезете в с. Понор, трябва да завиете надясно, нагоре по баира. Доста е стръмно, аз лично слязох да тикам. После има яко спускане до Ломско шосе и като стигнете шосето - надясно към Костинброд и София, спестяват се към десетина километра, но има бутане - нагоре по черния път и докато се излезе от с. Понор.
Засега ходя пеша
Аватар
ivanov_id
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 5:49 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта