Бургас и околноста

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Бургас и околноста

Мнениеот drumboy » Вто Юли 26, 2011 10:31 am

Предлагам всички ,които са в този район да се впишат в темата да измислим някой готин маршрут и да отидем да покараме :bowdown:
Основен проблем на света е,че глупаците са уверени в себе си,а умните хора са пълни
със съмнения!
Аватар
drumboy
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Сря Юли 27, 2011 7:07 pm

Браво за хубавата тема! :beer: Аз вече замислям един пъклен план, не знам дали няма да дойде ташкън, ама то иначе не е интересно.
http://www.bikemap.net/route/1140721 Ако ти допада, пиши на ЛС.

Иначе съм навит и за Тополица, както беше споменал в една друга тема.
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Чет Юли 28, 2011 2:18 pm

Здравейте, да ви питам вас от този край, че още се чудя как да действам - ще пътувам към Поморие на 11-12 август и се двуомя дали да кача колелото на влака до Бургас и от там с него до Поморие. Около 22км са от жп гарата в Бургас до центъра на Поморие, където трябва да стигна, но не мога да се сетя детайлно пътя как е (няколко пъти съм ходил натам и го знам горе-долу). Има ли много изкачване/спускане? И доколкото си спомням е обикновен първокласен път с две платна и е доста натоварен, което не ми допада много, като знам какви ненормални шофьори има, особено около морето? Дали си заслужава цялото бъхтене да тръгна с колелото и ще има ли къде да покарам из Поморие и около него (може и до Несебеър/Сл.Бряг да пробвам), че 7 дни ще съм там?
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Чет Юли 28, 2011 2:41 pm

kavenaghi написа:Здравейте, да ви питам вас от този край, че още се чудя как да действам - ще пътувам към Поморие на 11-12 август и се двуомя дали да кача колелото на влака до Бургас и от там с него до Поморие. Около 22км са от жп гарата в Бургас до центъра на Поморие, където трябва да стигна, но не мога да се сетя детайлно пътя как е (няколко пъти съм ходил натам и го знам горе-долу). Има ли много изкачване/спускане? И доколкото си спомням е обикновен първокласен път с две платна и е доста натоварен, което не ми допада много, като знам какви ненормални шофьори има, особено около морето? Дали си заслужава цялото бъхтене да тръгна с колелото и ще има ли къде да покарам из Поморие и около него (може и до Несебеър/Сл.Бряг да пробвам), че 7 дни ще съм там?


Здравей! От Бургас до Поморие можеш да не караш по първокласния, че лятото трафика е голям и е опасно. Има вариант с черен път, тръгваш от плажната алея на Бургас само направо, подминаваш солниците, стигаш до Сарафово и оттам нататък до Поморие също имало черен път, но не съм минавал по него. Единия ми колега редовно кара до Поморие по черния път край морето, покрай някакви лозя. А ако искаш да караш по нататък към Сл бряг, по-добре минавай през Каблешково, няма да се отклониш много а и е по-безопасно. Изкачване и спускане почти няма, от Бургас до Елените чак е равно, вече оттам нагоре почва Стара планина. Аз например обмислям един вариант до Иракли, ето и карта:
http://www.bikemap.net/route/1140721
А ако ти се кара из Странджа, можеш да пробваш това:
http://www.bikemap.net/route/1075961
Като дойдеш, може да покараме заедно, ако искаш пиши едно ЛС да се разберем нещо. Поздрави от Бургас! :beer:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Чет Юли 28, 2011 4:00 pm

Аз основния път го познавам едва, ти ме пращаш по черни пътища... Звучи интересно по ивици до морето, но като грам не знам къде-какво, сам не ми се тръгва така. Ще ми трябва някой водач с мен за този вариант.
А иначе забравих да спомена, че използвам колелото главно за придвижване на кратки разстояния, не съм по екстремни маршрути и изпълнения (затова и едно от питанията ми беше, дали има изкачвания). За първокласния път знам, че ще е кофти, но имам и немалко опит в такова каране - прекосявам почти цяла София по основни булеварди, за да отида на работа и имам някои излизания по околовръстното, дето си е "ебало мамата" :D
Та ако го взема колелото сигурно ще карам по основния път, другия вариант е да си пусна тема, че търся придружител от Бургас до Поморие по черните пътища и ивиците :beer:
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот whili225 » Пет Юли 29, 2011 12:40 am

Ако караш покрай морето на север няма как да не стигнеш Поморие ;)))) :beer:
Аватар
whili225
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1122
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 5:39 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Пет Юли 29, 2011 10:39 am

Мисля, че открих оптималния път - с 2км по-малко от първия ми избор - http://store.picbg.net/pubpic/A8/BB/141 ... bba8bb.jpg
След Сарафово мисля да мина на шосето за 4-5км, защото ще е по-пряко. И точно 20км се връзва всичко, които няма да ги усетя. И друго важно, което не споменах - ще пътувам с нощния влак от София, който стига към 6h сутринта и няма да съм в перфектна кондиция :D
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пет Юли 29, 2011 10:58 am

@kavenaghi
И това е добър вариант, от Сарафово до Поморие има хубав пътен банкет и може да се кара сравнително безопасно. А за влака, ако имаш вариант да вземеш спален вагон най-добре.
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Пет Юли 29, 2011 11:08 am

А колелото кой ще го пази ;)
БДЖ дава да се вози колело за 2лв, без значение разстоянието, но сам си отговаряш за него и по принцип трябва да го държиш на вратата на последния вагон. Затова казах, че това е кофти - трябва на всяка гара като спира влака да съм буден, че да не го свали някой :D
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пет Юли 29, 2011 11:26 am

Хм ей тва вече е проблематичност, верно че ромите, по-известни като мангали бая ги има във влаковете. Еми в такъв случай като пристигнеш в Бургас ще си починеш първо и после ще въртиш педалите. Другия вариант е да си оставиш колелото в коридора, да вържеш за него 2 немски овчарки, и да сложиш 2 барети да го пазят, а ти отиваш да спиш спокойно :D
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Пет Юли 29, 2011 11:39 am

Все пак остава и опцията някой желаещ да дойде да ми прави компания :beer:
Ако има навити, става въпрос точно за 12 август сутринта :)
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пет Юли 29, 2011 11:50 am

kavenaghi написа:Все пак остава и опцията някой желаещ да дойде да ми прави компания :beer:
Ако има навити, става въпрос точно за 12 август сутринта :)


Аз съм навит, ама 12-ти се пада петък и съм на работа... на 13-ти събота съм свободен. Тогава ще караш ли?
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Пет Юли 29, 2011 12:01 pm

Стигна ли веднъж до Поморие - плаж, море, риба, бира... :beer: Следващото ми връщане към Бургас ще е като се прибирам. Иначе като каране, както и в началото споменах, от Поморие мисля да пробвам към Несебър и Сл. бряг.

П.П. Както казах - влака стига в 6h. Ако тръгнем веднага за час и нещо стигаме, след това се връщаш за час и нещо и най-много да закъснееш един час за работа :D
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пет Юли 29, 2011 12:16 pm

Няма как да стане, батка. Не е невъзможно,ама не ща после на работа да ми се спи. Може в събота или неделя да дойда до ПОморие да пием по бира и даже да покараме до Съни бийч и Несебър. И това е вариант, нали? :agree:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот kavenaghi » Пет Юли 29, 2011 12:37 pm

И това е вариант. Даже хич не е лош. Ако всичко е по план може да го направим това в неделя на 14ти :beer:
Аватар
kavenaghi
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:02 am
Местоположение: София

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пет Юли 29, 2011 12:42 pm

Ок като наближи момента пиши на ЛС и ще се уговорим нещо. :beer:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот stamen » Чет Авг 11, 2011 10:19 am

Момчета и аз мога да се включа.От Поморие съм знам доста пътеки и редовно караме до Каблешково.
Аватар
stamen
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 5:41 pm
Местоположение: Поморие Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Чет Авг 11, 2011 1:18 pm

Чакаме колегата от София да пише тук или на ЛС, би трябвало да е пристигнал вече. Около Каблешково има ли хубави маршрути по черен път?
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот stamen » Чет Авг 11, 2011 3:52 pm

Има.Но има и малко повечко катерене.
Аватар
stamen
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 5:41 pm
Местоположение: Поморие Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот drumboy » Чет Авг 11, 2011 10:59 pm

Пичове вмомента работя по зглобяването на ново колело и се възстановявам от травма, но до 30 ще съм готов за каране, а на Стамен предложението много ми харесва
Основен проблем на света е,че глупаците са уверени в себе си,а умните хора са пълни
със съмнения!
Аватар
drumboy
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот stamen » Пет Авг 12, 2011 8:41 am

Аз също сглобявам колело,и до 2-3 дена ще съм напълно готов.Само кажете кога ще тръгнем.
Аватар
stamen
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 5:41 pm
Местоположение: Поморие Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот wankicha » Вто Сеп 06, 2011 1:21 am

Евалата от созопол съм ,нов съм :D но ми се кара на различен маршрут ,защото обиколих всичко около града (а той не е голям) :D
wankicha
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1034
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 1:26 am

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Вто Сеп 06, 2011 10:03 am

Като за начало можеш да покараш из Бакърлъка и околностите... Има страхотни гледки :beer:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Марин » Чет Сеп 15, 2011 11:42 am

Ние с тате сме от гр. Карлово и въртим всяка неделя в с. Домлян карловско. Имаме голям мерак да повъртим в района гр. Обзор с. Св. Влас.
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Чет Сеп 15, 2011 11:57 am

Марин написа:Ние с тате сме от гр. Карлово и въртим всяка неделя в с. Домлян карловско. Имаме голям мерак да повъртим в района гр. Обзор с. Св. Влас.



http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 7-route029 Ей там ще ви хареса. :beer:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Вто Сеп 27, 2011 3:20 pm

Ехх....тези дни бях в Бургас - много хубаво град си имате бре ! Ама не можах да се топна в морето за съжеление :xx(:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Чет Окт 06, 2011 11:35 am

ИНОПЛАНЕТЯНИН, как може да дойдеш в Бургас и да не се топнеш в Гьола бре?! :laugh: Все едно да идеш в Ню йорк и да не видиш статуята на свободата... :D :beer:
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот wankicha » Пон Окт 10, 2011 7:09 pm

А в крайна сметка ше се кара ли? Защото аз съм от Созопол и трябва да мъкна тос 20 килограмов чук в реиса до Бургас ,но пак ми се кара на ново място :)
wankicha
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1034
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 1:26 am

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Бай Миле » Пон Окт 10, 2011 7:24 pm

wankicha написа:А в крайна сметка ше се кара ли? Защото аз съм от Созопол и трябва да мъкна тос 20 килограмов чук в реиса до Бургас ,но пак ми се кара на ново място :)


Точно в Бургас няма къде да се кара... Ако имаш варианта да си замъкнеш байка до Сл бряг, оттам може да идем на Елените-Емона-Иракли, сега е перфектното време за каране, само да не вали... Ако си навит за тази неделя, пиши едно ЛС.
Аватар
Бай Миле
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 1:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бургас и околноста

Мнениеот Марин » Пон Окт 10, 2011 9:16 pm

Пак сме ние от Карлово , то като мина сезона ние се активизирахме ама както върви май ще трябва да стягаме следващия . Ние караме отдавна и пишем от скоро та искаме да кажем , че там около морето е най подходящо за дългосрочни мероприятия със 100% успиваемост особено през летния сезон . Аз лично бих отделил десетина дни за разучаване на вашите маршрути . Мисля , че жените също ще са доволни от подобно мероприятие , децата също и т.н. . Досега организираните карания са свързани с мизерия и са изолирани от семейните мероприятия , което ораничава активноста . Не отричам екшъна в колоезденето , той е повече от необходим , но едно дългосрочно събитие с изходна и крайна точка морския бряг ще улесни следващите индивидуални изпълнения . Е Бат"Весо съм я измислил , какво ще кажете .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта