Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот nspirov » Сря Юни 27, 2007 9:29 am

Здравейте,

по молба на моя приятел Джеймс преписвам тук неговото съобщение в сайта на Банско:

Хотел "Авалон" търси опитни байкъри за определяне и маркиране на маршрути XC и DH в района на Банско. На всички, които се включат в това приключение, "Авалон" ще предложи безплатно настаняване.
Контакт на български или английски:
James Hughes, 0749/88399
[email protected]
Skype: HotelAvalonBansko

ВАЖНО: това мероприятие се организира от Джеймс и неговия хотел с цел популяризиране на Банско като място за MTB и няма нищо общо с фирма "Юлен" и официалните власти в Банско, КГБ, CIA или MI-6 (за последното не гарантирам).
Аватар
nspirov
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 07, 2003 12:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Юни 27, 2007 9:59 am

Похвална инициатива :beer:

Според мен Добринище през х. Гоце Делчев до х. Безбог може да бъде едно чудесно XC маршрутче с красиви гледки, поляни и гора.

За DH преполагам, че би ставало спускането от в. Безбог до хижата в подножието.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот nspirov » Сря Юни 27, 2007 10:17 am

Аватар
nspirov
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 07, 2003 12:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vlassadar » Сря Юни 27, 2007 10:20 am

Това е една много добра идея, само дето няма да пуснат лифта, предполагам извозването на ДХ ще е с бусове. Но мястото е ... поне в частта извън Банско-сити... много красиво.
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Юни 27, 2007 10:29 am

Като стана въпрос за DH, се сетих и за затворената писта "Лавината" :D

Името подсказва защо е затворена :popcorn:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот caspar » Сря Юни 27, 2007 10:31 am

Ох на батко, за DH-а ще се включиме няколко души.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nspirov » Сря Юни 27, 2007 11:07 am

Не съм питал за извозването, но ако няма друго, мога да издействам един бордови камион, преди го бяхме мислили това. Ще има начин. Лифта естествено няма да го пуснат. :dunno:
Аватар
nspirov
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 07, 2003 12:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Юни 27, 2007 11:09 am

nspirov написа:Не съм питал за извозването, но ако няма друго, мога да издействам един бордови камион, преди го бяхме мислили това. Ще има начин. Лифта естествено няма да го пуснат. :dunno:

Е няма ли да може да се пробват трасетата, така по-обстойно. ;)
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nspirov » Сря Юни 27, 2007 11:16 am

докъдето води кабинката, се ходи и с кола
и на много повече места също се достига...
а седалката до Безбог я пускат през лятото, поне досега я пускаха.
Така че, на който му се пробва, ще пробва ;-)
Впрочем пистите едва ли са най-приятното място през лятото
не случайно няма да ги видите на снимка
има по-добри места
Аватар
nspirov
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 07, 2003 12:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Сря Юни 27, 2007 11:23 am

И без това този район върви на много зле, едно подобно неправилно организирано мероприятие, още повече ще сговни нещата. Дано сте го обмислили.

Иначе аз бих се включил и без това съм на 50км, пък и от време на време няма какво да правя.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот nspirov » Сря Юни 27, 2007 11:31 am

А кое е неправилно?

Само да повторя за който не е разбрал, това не е официално мероприятие на общината или на собствениците на пистите (Юлен) - изрично го споменах още в началото. Приносът на Юлен доколкото знам е ето този PR: невероятно коло пътешествие
Аватар
nspirov
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 07, 2003 12:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Сря Юни 27, 2007 11:39 am

Именно.

"маркиране на маршрути XC" :agree:

Обаче DH-ла не минава само с маркиране.
Сещаш се какво искам да кажа нали?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот caspar » Сря Юни 27, 2007 11:43 am

DH- трябва да е близо до лифтовете, иначе няма смисъл от него. Не може да се бута едно трасе по 10 пъти на ден.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот C_Mo » Сря Юни 27, 2007 12:14 pm

nspirov написа:Здравейте,

по молба на моя приятел Джеймс преписвам тук неговото съобщение в сайта на Банско:

Хотел "Авалон" търси опитни байкъри за определяне и маркиране на маршрути XC и DH в района на Банско. На всички, които се включат в това приключение, "Авалон" ще предложи безплатно настаняване.
Контакт на български или английски:
James Hughes, 0749/88399
[email protected]
Skype: HotelAvalonBansko

ВАЖНО: това мероприятие се организира от Джеймс и неговия хотел с цел популяризиране на Банско като място за MTB и няма нищо общо с фирма "Юлен" и официалните власти в Банско, КГБ, CIA или MI-6 (за последното не гарантирам).


Чудесно....

Един безплатен съвет - за да стане нещо е хубаво да има съдействието на Банско, управата на парка, собствениците на лифтовете и да не се разбучат "природозащитните" организации.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BikeArea » Пет Юни 29, 2007 4:12 pm

vladimir.dzhuvinov написа:Според мен Добринище през х. Гоце Делчев до х. Безбог може да бъде едно чудесно XC маршрутче с красиви гледки, поляни и гора.


... че и до Поповото (Попското?!) езеро!
Има бутане до езерото, но има и каране.

М/у другото това е един от заплануваните ми маршрути за лятото.

С радост бих помогнал в изграждането на трасетата, но едва ли бих имал време.
Все пак като се запътя да карам натам може да врътна един телефон! ;)

Успех с начинанието! :beer:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот icho nikolov » Съб Яну 29, 2011 1:25 am

Искам да попитам някой знае ли дали тези маршрути които са направили от Авалон и са отбелязани на картата на Искър турс са маркирани на място по някакъв начин? и ако са по правилата изработени от БайКария ли са?

Благодаря за отговора предварително!
Аватар
icho nikolov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 1:19 pm

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот deadahmed » Съб Яну 29, 2011 9:11 am

А ще бъдат ли пуснати като тракове за GPS у-ва, и не само за garmin?
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот Admin » Пон Яну 31, 2011 11:15 am

Ичо, ако правилно съм разбрал от Джеймс (собственикът на Авалон), някои от маршрутите са маркирани и физически, други още не са, но идеята е да бъдат. Каква точно е маркировката не зная.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот prokalnatiq » Пон Яну 31, 2011 12:21 pm

Ако маркировката е толкова качествена, като на състезанието миналата година, пази Боже! :eek3:
Ако някой незнае, дори 1 от тези които са правили трасето се е загубил (така разбрах). Аз само си удължих пътя с 9 километра, а някои пък караха направо. :rofl:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот fall_out » Сря Фев 02, 2011 9:34 pm

Маршрутите от картата на искър тур, са маркирани с кръгове със сътоветния цвят от маршрута на картата. Ако не ги караш състезателно няма проблеми да се загубиш, маркировката е достатъчна добра за ориентиране, за състезанията няма да обсъждам. Незнам какво общо има байкария, но ако очакваш същата маркировка като на пътеката от Юндола до Велинград няма да я намериш, въпросните маршрути са с кръгове, като на места има и указателни табели, ако някои не ги е взел.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот icho nikolov » Пет Фев 04, 2011 12:51 pm

Любо и Fall_out благодаря ви за отговора!! Аз успях онзи ден да мина за малко през ски пътя над Банско и успях да видя една, две много готини табелки. Маркировка с боя не видях. Информацията ми трябва за едно проучване което правя за Разложка котловина :)
Аватар
icho nikolov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 1:19 pm

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот jd » Пет Фев 04, 2011 1:13 pm

Похвално начинание!

Само няколко неща и аз бих искал да спомена: Ако ще се маркират ХС маршрути, то много препоръчително е да се ползват стандартите за маркиране (справка тук) и да се маркират с качествена и трайна боя. Също така GPS маркирането е хубаво да бъде направено преди физическото такова - по-лесно после се изчистват разни "сложни" за ориентиране места по трасето.

Иначе както посъветва Симо, ако ще се маркират трайно маршрути, то е задължително да се работи с т.нар. "местни власти" - не за друго, а за да може да се направят така нещата, че да може за дълго време да може да се кара по тях, без някой да построи нещо там (например).
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот subritual » Пет Фев 04, 2011 2:08 pm

В тази връзка искам да попитам как ще коментирате това:
Цитат от новия закон написа:(7) Условията и редът за движението по горските
пътища, за поставяне на пътни знаци и техните образци, както и
образците на документите за достъп до гората се определят с
наредба на министъра на земеделието и храните и министъра на
вътрешните работи.

Примерните знаци на БайкАрия много ми харесват и наистина е добре да са еднакви навсякъде,но как (ще) стоят нещата в действителност?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот did » Пет Фев 04, 2011 4:11 pm

@subritual: В Банско по никакъв начин не са доказали, че са готови за дискусия на такова ниво. Те сега просто кърпят положението.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот icho nikolov » Пет Фев 04, 2011 9:22 pm

subritual написа:В тази връзка искам да попитам как ще коментирате това:
Цитат от новия закон написа:(7) Условията и редът за движението по горските
пътища, за поставяне на пътни знаци и техните образци, както и
образците на документите за достъп до гората се определят с
наредба на министъра на земеделието и храните и министъра на
вътрешните работи.

Примерните знаци на БайкАрия много ми харесват и наистина е добре да са еднакви навсякъде,но как (ще) стоят нещата в действителност?


Онзи ден имах среща с шефа на Горското в Разлог и според него няма да има проблеми с правенето на маркировка в силата на новия закон за горите. Опциите са:
- той не е запознат с новия проекто-закон
- няма да се прилага качествено (нещо нормално за БГ)
- няма наистина да има проблем

нека да се приеме или не закона и ще се мисли тогава! Маркировката според БАЙКАРИЯ (и другите участвали) според мен е добра и е трябва да се ползва като основа! няма спор в това!
Аватар
icho nikolov
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 1:19 pm

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот fall_out » Съб Фев 05, 2011 10:36 pm

did написа:@subritual: В Банско по никакъв начин не са доказали, че са готови за дискусия на такова ниво. Те сега просто кърпят положението.


Какво имаш предвид. Моля те изразявай се малко по-ясно.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот borisiii » Нед Фев 06, 2011 4:28 pm

Подкрепям идеята, мога да помогна, аз съм от Разлог почти всички пътища по южните склонове на Рила(от Предела до Семково съм ги карал, има пътища които се качват до къ 2000м н.в) са чудесни за каране, има и не малко пътеки. Ако някой има интерес мога да помагам с каквото трбва, например голяма част от пътищата ги има в GPS картите на Сабин.
Лошото е че напоследък имам все по-малко свободно време.
Обаче: гледам сега, че вече има маркировка(червена точка с бял кант) на един от пътищата, обаче какво е това не знам обаче ме дразни(все още подпрагово). Да не стане така че всеки откъдето иде да земе да маца маркировки налево на десно, лично ще се заема с почистването, на мазалото.
Трябва да има система, като се прави такова нещо, или въобще да не се прави, аз като ида да карам в райони дет не познавам си вземам GPS-а, и се оправям. Даже понякога има и авантюра в това. Не може ли да не се цапа терена.
Та така
borisiii
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 2:26 am
Местоположение: Разлог 0888273545

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот borisiii » Нед Фев 06, 2011 4:39 pm

Говоря за горите над Разлог да не си помисли някой, че за Банско.Там е друга България...., там който иска да клепоти.
Разглеждал съм картите на Искар, мнението ми за тях е че не струват особено като маршрути, а и самата планина над Банско не става според мен за каране.
borisiii
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 2:26 am
Местоположение: Разлог 0888273545

Re: Търсят се мераклии за правене на маршрути в Банско

Мнениеот fall_out » Вто Фев 08, 2011 6:19 pm

1-во До колкото знам всички маркировки на терторията на Пирин, са съгласувани с НУГ Банско, за трасето към Баня не съм наясно, за първото състезание им "помагах", но има някой неща които не ми харесват в организацията и няма да ги обсъждам, а и тази година не съм се занимавал.
2-ро "Гроздето е кисело" ако физическите ти възможности не са достатъчни за катерене, и нямаш умения за спускане Пирин не става. Карал съм по доста голяма част около р. Места, южния склон на Рила - например правил съм преход Банско - Добърско - Малък Мечи връх - х. Македония - Благоевград - Симитли - Банско около 130км. смесено, носене бутане, асфалт, всичко което можеш да си представиш + още толкова. За 1 ден, без GPS. За Пирин - има трасета от х.Бъндерица до с.Банско който минават през писти за около 5-600м. другото си е доста прилични пътеки и гори. Сигурен съм, че и в Рила има трасета подходящи за моя вкус, но те са прeдполагам са малко по на изток и особено около Юндола и Белмекен, пробвал съм само пътеката на Байкария от Юндола до Велинград, и малко от другата страна покрай теснолинейката след Аврамово. Винаги съм искал да изследвам Рила след Белица, но не съм имал тази възможност. Исках просто да кажа, че има неверятно места за каране над Банско, напълно не ми харесва свинщината и боклуците от "туристите" както и "изпускането" на цеко тук, за жалост той вече е и в София. Всъщност няма какво да ти се пеня, утре около 12-1 мога да те чакам на пътя до базата на ПСС, и съм сигуен, че за едно кратко каране от около 1 час ще си промениш мнението. Пиши ми ЛС ако искаш.
А за Искър Тур, мога да кажа единствено, че е най-доброто на пазара в момента, ако си мислиш, че можеш да пуснеш по-добър продукт го направи. Няма да споменавам изобщо, че специално байк картата им е първата подобна издавана в България, а останлите туристически са на доста по-добро ниво от "картография", аз също съм намирал грешки, но не ги плюя. Изобщо преди да хейтваш наред се запитай ти какво си направил, че да критикуваш другите, защото това в България явно е доста популярно.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта