"Паралелна Вселена" 2006

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Gradinar » Пон Юни 26, 2006 9:20 pm

Напълно съм съгласен, че в отбор е не само по-безопастно, но и по-весело. И ако мога да вметна едни мои размишления...а именно по въпроса с транспорта до Пампорово. Никой ли няма проблем по този въпрос !? всички ли имат автомобили, а ако не ... поне според мен единствениа друг начин да се стигне до там е с автобусните линии... а те ще могат ли да поемат всички желаещи, защото според мен обикновенните превозвачи едва ли че качат по повече от 2-3 колела (разглобени) в багажника. ... или има и друг начин с който несъм запознат !? :) :I :bouncy: :dunno:
Gradinar
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пон Юни 26, 2006 10:12 pm

тази година за първи път реших да участвам с един колега, но имам един въпрос относно :
"29. Дисквалифицираните и отказалите се състезатели продължават или се връщат съответно до базата и губят правото си да карат по трасето до завършване на състезанието. Същите се транспортират до базатасамостоятелно или с помоща на организатора и ако желаят посрещат финалистите."

Това в каква степен ще важи, защото нямам състезателни амбиции и отивам най-вече за да покарам в Родопите, та ако отпадна по една или друга причина още първия ден, значи ли че няма да мога да карам втория? Въпросния колега е участвал миналата година и каза, че са карали всички ?
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот mih » Вто Юни 27, 2006 4:22 am

Ш'си карате кат' пичове, не се притеснявайте. Аз миналата година на Чепеларската Паралелна втория ден не стартирах, че настинах на финала на първия и ме тресеше на другата сутрин, но третия ден си карах с останалите и даже поизпреварих немалко народ на пущането :^:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот lechuga » Вто Юни 27, 2006 9:55 am

[quote="4getcredo"]

Според мен един отбор не трябва да мисли за това какво ще стане, ако се разпадне, а за това [b]как да не се разпадне[/b]... каквито и да са трудностите. Ако имате първата нагласа, въобще не се записвайте в отбор!
:agree:
[/quote]

Право в целта:thumbu:
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот par4ok » Вто Юни 27, 2006 12:38 pm

Въпроса на Gradinar вълнува и мене.Как мога от Варна да се придвижа до Пампорово.Вчера търсих малко из интернет.Имаше с влак и с автобус ама цени не видях(то малко объркано ми се виждаше всичко) и с тез прехвърляния по гарите и другите неща ...

П.П.Време е да се направи и една Паралелна Вселена в североизточна България :)
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gradinar » Вто Юни 27, 2006 11:00 pm

Абе да ти кажа незнам какво си гледал ама до колкото знам с влак до Пампорово май май неможе да се стигне :) :beer:
Gradinar
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот par4ok » Сря Юни 28, 2006 8:57 am

пишеше некви глупости усетих се аз.начина е с автобус билета по непотвърдени данни бил някаде кум 7-8лв от Пловдив.
par4ok
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Сря Юни 28, 2006 9:07 am

Относно транспорта - до Пловдив е ясно, може да се стигне лесно ... от Пловдив до Пампорово пътувах миналата седмица, бяхме 5 човека с колела и се качихме без проблем на автобус за Смолян (през Пампорово) в 9 часа (или в 10 не помня) ... ако попаднете на свестен шофер няма да имате проблеми, разглобявате колелата (ако има нужда) и си ги качвате в багажното и това е ;)

пс: цената също не помня но не ни искаха допълнително пари за колелата :agree:
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Сря Юни 28, 2006 9:36 am

С Паскофф, нашето момче,
директно от Родопите, центъра, братле.
7 кинта беше буса до Пампорово. От автогарата, дето е до гарата има редовно автобуси, само покрай обяд има дупка от 2-3 часа. А от влаковете оня специалния експрес с вагон за колела и пътническите са най-подходящи за пътуване.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот kagami » Сря Юни 28, 2006 10:10 am

Автобусът до Смолян през Пампорово е супер, стига да не е в дните, когато "софиянци се връщат по родните си места". Тогава е ад - дори и само с едно колело. Но в сряда или четвъртък предполагам, че няма да има проблеми.
<offtopic> Аз съм пътувала само два пъти с този автобус и на отиване към Родопите беше съвсем добре. Шофьорът беше много свестен - помогна ми да си кача колелото в багажника, въпреки че не си бях купила билет и дойдох на автогарата в последната минута. Даде ми билет и не ми взе допълнително пари за колелото. На връщане обаче беше кошмар - беше неделя следобяд и пътниците за софия не се побраха в един автобус. </offtopic>
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 28, 2006 11:22 am

как само знам кога да се прибера в BG :)
Живот и здраве, пак ще бутаме заедно нагоре :beer:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Сря Юни 28, 2006 11:25 am

[quote="MOD"]

как само знам кога да се прибера в BG :)
Живот и здраве, пак ще бутаме заедно нагоре :beer:
[/quote]


:bigeyes:

Я, кой се е върнал!!! Уоу, здравата се учудих... айде, живот и здраве да те видим там, наистина!!!
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 28, 2006 11:31 am

[quote="MOD"]

как само знам кога да се прибера в BG :)
Живот и здраве, пак ще бутаме заедно нагоре :beer:
[/quote]

Охооо, Динко, добре дошъл!:)
Ще се радвам да се видим там.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юни 28, 2006 11:31 am

[quote="MOD"]

как само знам кога да се прибера в BG :)
Живот и здраве, пак ще бутаме заедно нагоре :beer:
[/quote]


ХА!!!
:agree::agree::agree::agree::agree:

ей това ме зарадва наистина!
мнооого ще се радвам да се видим!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Сря Юни 28, 2006 11:34 am

@оfftopic -
А бре хора, Вие работа нямате ли си бре ? :D:D ... едно постнах - и 3 reply до 5 мин :)
:beer::beer::beer:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Юни 28, 2006 11:46 am

Я, MOD ! :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Сря Юни 28, 2006 1:14 pm

[quote="MOD"]

@оfftopic -
А бре хора, Вие работа нямате ли си бре ? [/quote]


Имаме,но все пак: Добре дошъл! :beer:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юни 28, 2006 6:49 pm

мамка му, знаех си, че не трябва да влизам в тази тема...:boggled:
Весело изкарване на всички!:thumbu:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Gradinar » Сря Юни 28, 2006 7:13 pm

Значи... днес бях на автогарата и говорих с един от шофьорите на въпросния автобус София-Пампорово-Смолян и за него нямаше проблем ама не се знае на 6-ти дали ще го хванем него или ще е някой друг :) ааа иначе билета е нечовешките 16 лв. :bigeyes: ама... като няма друг начин.
Gradinar
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bi-King » Съб Юли 01, 2006 6:57 am

До колкото чета,повечето се притеснявате за транспорта..
аз друго се чудя- тези контроли са сложени много рано(смисъл не знам дали ще се дотътря навреме) Миналата година затваряха по-късно...
по скромни непотвърдени данни средната ни скорост трябва да е над 10км/ч за да си хванем контролите..(говорим за изкачване все пак!)
Аватар
Bi-King
 
Мнения: 352
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 1:50 pm
Местоположение: Azerbaijan

Мнениеот naka76 » Съб Юли 01, 2006 8:57 am

[quote="Bi-King"]

До колкото чета,повечето се притеснявате за транспорта..
аз друго се чудя- тези контроли са сложени много рано(смисъл не знам дали ще се дотътря навреме) Миналата година затваряха по-късно...
по скромни непотвърдени данни средната ни скорост трябва да е над 10км/ч за да си хванем контролите..(говорим за изкачване все пак!)
[/quote]


Не са рано! Така са разпределени че да дават представа на участниците за кой участък колко време разполагат. Първия ден от Пампорово до Чудни мостове е 35 км, но всъшност това е една трета от деня. За тези километри имате 650 метра деневилация (пиша по спомен), като се кара по асфалт и черни пътища. Ако някой се отпусне на и се забави повече на този участък рискува да не му стигне времето за останалото, защото след Чудните мостове идва трудната част, със пътеките и големите изкачвания. Единствената "по-сериозна" контрола е първата която е до Мечи чал и е 7 км асфалт с 300 м/д. Нейното предназначение е да спре наистена неподготвените състезатели които поне според мен ако не могат да се вкючат в тази контрола не е шелателно да рискуват с продължаване.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gradinar » Съб Юли 01, 2006 9:26 am

Всичко това е много интересно, ама нали ако неможем да стигнем до там няма как да ги видим тези места. А вече ме притеснява и още нещо... пишеше че след като си платиш ще те известят по е-маил или тел., че си записан....е ние си платихме вчера след обед и още чакаме да ни известят... което малко ме притеснява :) :bawling: :dunno: :popcorn:
Gradinar
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Юли 01, 2006 9:48 am

За тези, които си търсят превоз или спътници до пампорово и обратно:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=15031
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Юли 01, 2006 9:52 am

[quote="Gradinar"]

А вече ме притеснява и още нещо... пишеше че след като си платиш ще те известят по е-маил или тел., че си записан....е ние си платихме вчера след обед и още чакаме да ни известят... което малко ме притеснява :) :bawling: :dunno: :popcorn:
[/quote]


Само едно ще ти кажа - не се притеснявай за глупости, ами се стягай за хубавото каране :thumb:
Нопрмално е организаторите да не могат толкова бързо да обработят всички заявки, но доколкото ги познавам, дори да не ти пратят известие, можеш да си спокоен, че си записан :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Юли 02, 2006 4:43 pm

хе хе :)

Един познат преди малко ми каза, че заради някакъв строеж на хотел се е свлякъл асфалта на част от главния път Пампорово-Смолян. Резултатът е, че целият участък Смолян-Пампорово през Рожен сега е затворен за автомобили :), минава се през Стойките.

Това за нас май е добра новина, защото доколкото се сещам този път се налагаше да се пресича, а сега отцепването е станало по естествен начин. Естествено, има и лоша новина и тя е, че другият главен път, който ще се пресича третия ден (Стойките-Смолян), вероятно ще е много натоварен. Умната там, че според начина на маркиране може не само да се пресича, ами и няколкостотин метра да се кара точно по едни фиби - 180 градусови завои, където обикновено няма много движение, но сега ще има със сигурност!!!

Според информационна агенция bikezilla-news в момента Persenk и Naka76 маркират :)

Да им пожелаем успех, че тая работа с чуковете, гвоздеите и табелите на гръб хич не е лесна.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sss » Нед Юли 02, 2006 6:10 pm

[quote="did"]

хе хе :)

Един познат преди малко ми каза, че заради някакъв строеж на хотел се е свлякъл асфалта на част от главния път Пампорово-Смолян. Резултатът е, че целият участък Смолян-Пампорово през Рожен сега е затворен за автомобили :), минава се през Стойките.

Това за нас май е добра новина, защото доколкото се сещам този път се налагаше да се пресича, а сега отцепването е станало по естествен начин. Естествено, има и лоша новина и тя е, че другият главен път, който ще се пресича третия ден (Стойките-Смолян), вероятно ще е много натоварен. Умната там, че според начина на маркиране може не само да се пресича, ами и няколкостотин метра да се кара точно по едни фиби - 180 градусови завои, където обикновено няма много движение, но сега ще има със сигурност!!!

Според информационна агенция bikezilla-news в момента Persenk и Naka76 маркират :)

Да им пожелаем успех, че тая работа с чуковете, гвоздеите и табелите на гръб хич не е лесна.
[/quote]

:beer::beer::beer:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gradinar » Пон Юли 03, 2006 9:40 am

... Това за свличането наистина е вярно защото когато говорихме с шофьора на автобуса той ни каза, че няма да ни остави точно на Пампорово а на километър-два заради въпросното свлачище ... но нали така и така ще сме с колела мисля че няма да ни затрудни това :) ...стига да нямаме много ръчен багаж, защото ако вали както тези дни май ще ни трябват много дрехи, но иначе Admin вече съм се приготвил за яко каране :bouncy: :hbang2:
Gradinar
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shantav » Пон Юли 03, 2006 11:06 am

Относно съобщенията за записване, както админ каза, днес за всеки случай се обадих защото мина близо седмица и хората казаха че имали проблем с нет-а и не можели да пратят известия, но нямалао да има проблеми като се отиде на място. За всеки случай казаха да си вземем бележките или там както се наричат, които потвърждават че сме си платили... See you there...:beer:
Хакуна Матата....
Shantav
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 8:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пон Юли 03, 2006 12:31 pm

[quote="did"]

хе хе :)

Един познат преди малко ми каза, че заради някакъв строеж на хотел се е свлякъл асфалта на част от главния път Пампорово-Смолян. Резултатът е, че целият участък Смолян-Пампорово през Рожен сега е затворен за автомобили :), минава се през Стойките.

[/quote]


а това променя ли пътя с кола от София до хотела за настаняване
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот naka76 » Пон Юли 03, 2006 6:50 pm

[quote="Cu0"]

[quote="did"]

хе хе :)

Един познат преди малко ми каза, че заради някакъв строеж на хотел се е свлякъл асфалта на част от главния път Пампорово-Смолян. Резултатът е, че целият участък Смолян-Пампорово през Рожен сега е затворен за автомобили :), минава се през Стойките.

[/quote]


а това променя ли пътя с кола от София до хотела за настаняване
[/quote]


Малко прясна информация!

Свлачището е след Пампорово посока Смолян на 2 км след отбивката за хотела и вече е отворен за минаване.Колкото до хотела той се намира както обясних по-нагоре. Значи след разклона за Девин се продължава на ЛЯВО и на около километър малко след новите хотели които все още се строят се намира отбивка в Ляво и се тръгва на долу по тясен асфалт. Подминава се хотел Финландия и малко след него е хотел Белмонт. По пътя върви маркировката за х.Момчил юнак.

Благодаря за пожеланията и стискайте плаци утре да не вали!!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта