Държ. шампионат по план. колоездене/ 9-13 ноември

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 17, 2005 12:27 pm

По някои пунктове съм съгласен , по някои не съм.
Прав си за това, че трябва повече информация.Но не си прав, че хората задължително трябва да имат информация за да изкажат недоволство.Те просто знаят/виждат , че състезания няма.Питат защо, но отговор няма.Нищо повече не им е нужно за да протестират.

Казваш били ти смешни хора дето казват "дай решение" и не дават такова ли? Ами в следствие от това, че гориш в темата, си пропуснал горни постове, в които се прокрадват разни идеи.Предполагам знаеш как се сваля шеф.Ами като се информира по-големия шеф, че парите/името му се пропиляват без да знае той.Мен това ми се вижда не само разумно, но и единствения начин...И тук си много прав, че трябва да има организация , която да обединява мнението/решението на всички нас.Колкото по-скоро, толкова по-добре.И разбери, че не е нужна информация повече...Аз от 2-3 месеца се интересувам от темата и не ми е нужно нищо, повече за да искам смяна на ръководството на тази федерация, или смяна на политиката му.
Много ми се иска цивилизовано да се гледа на въпроса, а именно да не се смята , че тук просто си плюем по някой, чиито проблеми не познаваме.НАШИТЕ ПРОБЛЕМИ СА ПО-ВАЖНИ, ЗАЩОТО НИЕ СМЕ СЪЗДАЛИ ТОЗИ СПОРТ (ХОРАТА, КОИТО КАРАТ КОЛЕЛО)
Айде поздрави
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 12:46 pm

Чудесно е, че си разбрал. А аз продължавам да говоря, за да разберат колкото се може повече хора, щото ако не си забелязъл всеки си разбира за себе си какво е положението и дотам.
Ако се окаже, че пиша напразно не е голяма загуба, стига хората да се усетят, това за мен е най-важното.

Та да възприемам ли поста ти като сигнал, че пиша напразно?

[quote]
Но не си прав, че хората задължително трябва да имат информация за да изкажат недоволство.Те просто знаят/виждат , че състезания няма.Питат защо, но отговор няма.Нищо повече не им е нужно за да протестират.
[/quote]

Ами аз нали това казвам още от началото - няма нужда от доказателства, липсата на състезания е налице. Казвах също обаче, че за да се предприеме нещо организирано трябва повечко информация за текущото състояние, а не да има смях в залата. Тая информация за текущото състояние не виждам как ще се получи, ако е монополизирана от ръководството на федерацията. Съответно истинския реален проблем е липсата на прозрачност - там трябва да се съсредоточат усилията. Има ли прозрачност, няма да има изобщо за какво да се протестира, щото като се вижда всичко и се отчита редовно няма място за далаверки.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 1:11 pm

@ bikerider

[quote]@TOYAGA: никой казваш? [/quote]


По принцип съм човек, който няма особено положително отношение, респ. интерес към масовите мероприятия и спортните такива в частност, но понеже ме питаш, ще ти кажа какво мисля...

Aко някой може да бъде толкова нагъл, то тогава той не заслужава уважение, респ. внимание. От друга страна федерация, която загуби вниманието и уважението на тези, които претендира да представлява/обединява/организира, според мен де факто прекратява съществуването си. Същото и в същата степен важи и за асоциациите...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 1:34 pm

[quote="TOYAGA"]
По принцип съм човек, който няма особено положително отношение, респ. интерес към масовите мероприятия и спортните такива в частност
[/quote]

Хаха, съвпадение :D

[quote="TOYAGA"]
Aко някой може да бъде толкова нагъл, то тогава той не заслужава уважение, респ. внимание. От друга страна федерация, която загуби вниманието и уважението на тези, които претендира да представлява/обединява/организира, според мен де факто прекратява съществуването си. Същото и в същата степен важи и за асоциациите...
[/quote]

Нямаш представа колко съм съгласен - моя случай е точно такъв. :agree:

Благодаря ти за отговора :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 1:41 pm

:beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 17, 2005 2:26 pm

[quote="bikerider"]


Та да възприемам ли поста ти като сигнал, че пиша напразно?

[/quote]


Напротив. Искам да кажа, че усилията и коментарите, трябва да са насочени към главата на вмирисаната риба.Но както ти, така и аз съм заинтересован от това, което ще се случи в близко бъдеще, и затова подкрепям всички, които знаят какво искат да кажат по темата.
:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 3:01 pm

:beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Чет Ное 17, 2005 3:11 pm

Дааа, ставаме четирима.

TOYAGA, bikerider, bluskanie - :beer:

@bluskanie:
Казваш, дайте решение. Добре, аз ще ти предложа едно от стоте възможни решения. Просто като един утопичен вариант.

Да предположим, че аз съм непоправим оптимист, идеалист, неинформиран шут и тъпанар, който си вярва, че е възможно в БФПК да преодолеят за 2-3 дни егоцентризма си и самочувствието си на единствени хора в държавата, "правещи всичко за спорта", пък току виж се огледали какво всъщност се случва докато те си гледат пъпа...

Ако това стане, те ще забележат, че догодина се очертават мноооого и предостатъчно за Балгария спортни прояви, в които те нямат [b]никаква[/b] намеса. Под логото "Паралелна вселена" ще има не едно, не две, а ТРИ велоралита - в Родопите, в Хисаря и в Банско. За тях вече почти всичко е ясно - трасета, спонсори, дати... До дни ще знаете и вие. XC състезания ще има [b]поне[/b] във Варна, Исперих, Велико Търново, Стара Загора... Заралии даже май са решили да правят и още едно състезание - тридневно велорали в Средна Гора. Веломания здраво подпира доста такива прояви и качването на Черни връх едва ли ще се пропусне. А защо не и Ботев??? И без това организацията по изкачването и спускането му е перфектна и доказала се в годините. Спускане също ще има със или без Федерацията, и то не веднъж. Спринт няма да пропуснат възможността да утвърдят мястото си, заето тази година в календара на проявите. BAS доказа, че също може да прави такива прояви с Байк-уйкенда. Сега в съседната тема halcor предлага зимно състезание. Тая година в Търново доказаха, че и за trial няма нужда някой да дава кой знае какви пари, за да станат нещата. Имаше в този форум 3-4 теми, които може и да звучаха хумористично и идеалистично, но в тях много хора показаха, че са готови да работят за организирането на всякакви други състезания, включително Дебелата Котка и компания имаха идея за FR и т.н. На практика почти всичко в нашия спорт така или иначе и сега се прави от ентусиасти-идеалисти, за които е достатъчна наградата от това, да видят кефа на другите от добрата компания и доброто прекарване на времето заедно по трасето и след това, а не да търсят полза за себе си.

Това не е ли възможност за развитие на спорта, за каквото се "бори" БФПК?

Ако си извадят главата от пясъка, Г.Т. и сие ще проумеят, че дори за тях не е добре да държат цялата баница и да раздават парчетата, щото накрая баницата мухлясва и се появяват теми като тази. Ако наистина се замислят и си прочетат устава [size=167][b]в трезво състояние[/b][/size], веднага ще стигнат до извода, че те така или иначе ВЕЧЕ не дърпат всички конци, не държат всички козове и не от тях зависи дали и какво ще става в областта на МТБ в България. Може пък и да греша...

Ако БФПК приеме, че всичко планирано от нормалните и реално заинтересовани хора ще се случи (т.е., приеме истината), има отново множество варианти за действие, все правилни. Аз пак ще кажа само един възможен:

БФПК спира да се занимава с неща, които явно не може да прави и започва да прави това, за което е създадена и което пише в устава и. Приема за дадентост това, което вече го има и не се бори с него, защото приема, че съществуващото е нещо добро. Вместо да пречи, започва да помага с парите, дадени и от ДЪРЖАВАТА за тази цел. Никои от частните организации, фирми и т.н., които в момента правят състезания по разните дисциплини, не щат пари в кеш (предполагам). На тях обаче им липсва точно това, в което ДЪРЖАВАТА би трабвало да се намеси - [b][color=red]допинг контрол[/color][/b] например. [b][size=167]Докога ще се правим на слепи??? [/size][/b] Има ли по-голям проблем в момента??? Защо вместо 10-те състезания на разни ентусиасти да се дублират с 10-те на Федерацията и да се чудят хората на коя дата да си направят мероприятието, а ние да се чудим къде да ходим, да не постъпим като нормални хора и да си стиснем ръцете? Така хем ще има състезания, хем ще е ясно кой отговаря за тях и ако не станат ще е ясно кого да бием, хем ще има повече от 4-5 човека, ангажирани в цялата организация и нещата ще стават все по-добре, хем ще има повече хора и фирми да наливат пари за да върви спорта напред... Пък ФЕДЕРАЦИЯТА в това време вместо да се чуди какво да прави с и без това явно малкото отпуснати средства, ще контролира дали тези състезания се правят съгласно международния регламент, дали състезателите не са химици, решили да пренесат най-лошите практики от шосейкаджийсството при нас, дали трасетата отговарят на изискванията, дали..., дали... Те си знаят (може би). Освен това нищо не пречи да се определят точки, които всяко от тези състезания носи за националния шампионат и т.н. и т.н. Все прости неща, които обаче са по силите ЕДИНСТВЕНО НА ФЕДЕРАЦИЯТА с нейния "лиценз". Ама тя не ще да ги прави, защо ли...

ОБАЧЕ на ПФПК ще остане ПАК много важната задача - да направи ЕДНО състезание - ДЪРЖАВНИЯ ШАМПИОНАТ, но да го направи като хората, по всички дисциплини, с перфектни условия за участниците, с добро медийно отразяване, та да се радват спонсорите, участниците, публиката... Да се намерят медийни партньори, които да се ангажират да отразяват нашия спорт системно, та да не е само този сайт мястото, от което човек може да се информира какво и къде се случва в БГ. Когато в БФПК се появи спонсор, готов да дава пари, за да се рекламира в нашия спорт, да не му се предлага да стане спонсор на ГТ Рейсинг, а на БЪЛГАРСКИЯ ШАМПИОНАТ или на някое от множеството реално съществуващи състезания!

Уффф. спирам с мечтите, че ми потекоха лигите...

Е, има и социалистически сценарий, при който Държавата е над всичко, ама не ми се отделя много време да го обяснявам. Него го знаете. Все пак, той ми се струва по-вероятен, предвид сегашното държавно управление.

За да не казвам всичко това написах и първия си сериозен пост по тая тема, където заявих, че не ща да навлизам надълбоко а и не вярвам да има смисъл, но дискусиите тръгнаха и смятам да си кажа мнението докрай. Засега съм казал по-малко от 50% от това, което мисля по темата. За останалото - може и да го кажа. Зависи дали има хора с глави.

А за АПКБ... засега ще замълча. Засега!

ВСИЧКО ТОВА ГО ПИША, ЗАЩОТО ВИЖДАМ, ЧЕ ХОРАТА, ОТ КОИТО ЗАВИСИ КАКВО, КОГА, ЗАЩО, ДАЛИ ДА СЕ ПРАВИ, СИ НЯМАТ И ПОНЯТИЕ ОТ [b]ДУХА[/b] НА ПЛАНИСКОТО КОЛОЕЗДЕНЕ, ОТ [b]ОТНОШЕНИЯТА МЕЖДУ ХОРАТА[/b], КОИТО ФОРМИРА ПЛАНИНАТА, ОТ ТОВА, ЧЕ ПЛАНИНАТА Е ПО-ВАЖНА ОТ НАШИТЕ ПРОСТОТИИ.

мечтиии... мечти...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 17, 2005 3:40 pm

@did, сигурно до довечера ще ходя с усмивка на лицето, предизвикана от определено оптимистичния ти пост.Глей к'ви хора имало в България...:thumb:
От друга страна, бая мечтаеш(ти си си го казал де), но то от мечтите се ражда всяко хубаво нещо.
Федерацията ако беше казала, че ще играе ролята на координатор и организатор, работейки с всички тези фирми, за които спомена...щеше да е наистина добре.Но не, тя каза, че ще има куп състезания организирани от нея и сгафи.Както всеки спорт, така и МТБ рано или късно ще се поеме изцяло от частни субсидии.Като във футбола, само дето там има кой да организира първенство, програма и т.н.Е те такова липсва в колоезденето.А щях да забравя национални отбори, ала - бала...
Мечтите раждат идеи, а идеите - проекти:thumb:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Чет Ное 17, 2005 4:07 pm

[quote="bluskanie"]

@did, сигурно до довечера ще ходя с усмивка на лицето, предизвикана от определено оптимистичния ти пост.Глей к'ви хора имало в България...:thumb:
[/quote]

Да предизвикаш усмивка е много трудна работа.

Освен това е сериозна работа!

Не се надявам да се промени скоро нещо предвид състава на разните ръководства, федерации, асоциации, агенции и т.н., но поне може да накараме още няколко човека да се усмихнат, което е не по-малко важно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 4:49 pm

@did: анализа ти на положението е завиден :beer:

по въпроса за решението - мисля си, че ако те можеха да видят изгодата за това да делят баницата с всички заинтересовани (вместо да останат накрая с една вмирисана кора от баничка) и наистина да работят заедно с другите фирми за спорта под шапката на федерацията, досега щяха да подготвят условията за това и тази година щеше да мине различно.
така, понеже според мен лично семейство Таневи са всичко друго освен глупави и не в час, моето мнение е, че просто става дума за познатия кучешки рефлекс като му дърпаш кокала от устата на кучето (или поне те явно го възприемат така).

За съжаление тоя сценарий е толкова до болка познат на всички обществени и социални нива и то от толкова време, че съм песимист по въпроса за това федерацията по собствена инициатива да се измъкне от калта. А тя вече е в калта, независимо дали го иска или не, щото манипулациите работят до едно време. Ако разчитат всяка година на ново поколение и на късата ни памет, малко са се излъгали според мен, щото непрекъснато сменящите се Матрици са доста утопична система. Ще видим догодина де...

Моето мнение е точно като това на bluskanie - трябва да заставим по-големия шеф (т.е. министерството) да вземе мерки. Как точно - пасивно и активно и то в комбинация.

1. Пасивно (отдолу) - никакво внимание на мероприятията на федерацията и бойкот. Който иска да се състезава под флага на федерацията, би следвало да не бъде поощряван в паралелни прояви, тоест предлагам пасивна позитивна дискриминация спрямо федерацията, докато покажат, че са склонни към промени. Ако ли пък не, проблема просто трябва да се ескалира до министерството от организация имаща претенциите да представлява феновете.
2. Активно (отгоре) - всички големи фирми и магазини да осъзнаят общия си интерес и да започнат да търсят сметка от министерството, защо федерацията не върши това, което се предполага. Почти съм убеден, че има доста врътки из устава, така че ръководството да излезе чисто пред министерството, но никой не може да опровергае факта, че резултати няма.
Как точно - начини много, не е моя работа да уча вносителите и магазините как да си гонят общия интерес.

Вярвам, че само в комбинация от натиск отдолу (организация на феновете) и натиск отгоре (всички големи риби заинтересовани от истинско развитието на спорта/пазара, тоест заинтересовани от възможност да планират приходите си дългосрочно) може да се очаква някакъв резултат, защото иначе затворената клика около федерацията непрекъснато ще лавира между министерство, вносители/магазини и фенове, и ще си върши каквото иска - манипулируеми хора колкото искаш и всяка година на сцената излизат нови... а изкушението да обединиш всичко в картел и да диктуваш е доста голямо.

Но съм силно скептичен, че хора доказали, че са късогледи и неспособни да се откажат доброволно от днешната баничка в името на утрешната погача изведнъж ще се променят за добро. Ти го каза - мечти...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 4:53 pm

най-тъжното е, че в тази тема сме най-активни ние, които не ходим по състезания - това е най-страшното, а причината я посочи tu4o 4u4o.
всички си правят сметчици, подсмихват се сигурно в стил "глей ги тия тъпаци пак", а в същото време не осъзнават как те са прекараните.
Мен лично ме боли фара за федерацията, но ми е доста тъжно, че състезателите гледат само какво им подхвърлят без да се замислят какво им взимат всъщност.

[quote="did"]
но поне може да накараме още няколко човека да се усмихнат, което е не по-малко важно.
[/quote]


считай, че аз съм един от тях! :):beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот EmZo » Чет Ное 17, 2005 5:13 pm

@Did Имаш Чудесна мечта!
:)
До сега само четох тази тема, а не писах по нея защото принципно, във педерацията ако трябва да съм честен ме притеснява само това, ако (както много хора предполагат) се взимат някви държавни пари и те отиват за интерестите на частни лица. Това ме притеснява по скоро като гражданин на държавата не като фен на спорта. Като погледна събитията от изминалата година и събитията които се очертват догодина (според Дид), съм положително настроен и федерацията ми е последна грижа. Може би съм малко егоист, но аз си карам и в планината и без помоща на разни там федерации и асоциации, и не ми пука дали и какво те искат и успяват да организират. А колкото до пополяризирането на тоя спорт в медиите, този прекрасен сайт, както и списане БГ Байк са ми напълно достатъчни. Аз се радвам на състезанията дотолкова че просто се събират много хора с общи интерси, едно общество каквото създаваме ние във форума и се прекарват няколко дни (визирам Паралелна Вселена Родопи)във вълшебния свят на планината, проиятелите, колозденето, шкембе чорбата и бирата! Забеавяш за всички други глупусти и преживяваш три дни на щастие!

@bikerider - пуснал си последния си пост, докъто аз съм чел преди това и затова замалко да пропусна да изразя пълното си съгласие с теб
и да кажа
:beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 5:27 pm

Хкхм... не мислите ли, че тонът нещо взе да става прекалено възторжено-утопичен? Еле па с тия лирични гастрономически отклонения с привкус на бира-скара и шкембе-чорба...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Ное 17, 2005 5:29 pm

[quote="bikerider"]

Мен лично ме боли фара за федерацията[/quote]

мен и фара не ме бОли.

аз не мога да карам като състезател и ми е все тая дали ще има две или двеста състезания.

нямам нито лично, нито финансово отношение към нито едно състезание.

вероятно догодина няма да присъствам на нито едно състезание, даже и като зрител.

обаче ми е гадно да гледам стадото, което само знае да блее "дайте снимки БЕЕЕЕЕЕЕ"
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Чет Ное 17, 2005 5:48 pm

@did
Айде адйе...
всъщност наистина се надявам да имам възможност да ти припомня горенаписаните редове, ня някоя от паралелните вселени догодина.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот did » Чет Ное 17, 2005 5:57 pm

[quote="EmZo"]

@did
Айде адйе...
всъщност наистина се надявам да имам възможност да ти припомня горенаписаните редове, ня някоя от паралелните вселени догодина.
[/quote]


говорех сериозно!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Чет Ное 17, 2005 6:18 pm

Е това не звучи никак добре :(. Значи, че ще има неопределено количество по малко усмивки, и ще се изпие неопределено клоличество по малко бира и, че ще загум, един чудесен отразител на събиията, както и един човек повдигащ степента на усмихнатост и забава в редиците на сътезателите.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bikerider » Чет Ное 17, 2005 7:08 pm

[quote="TOYAGA"]

Хкхм... не мислите ли, че тонът нещо взе да става прекалено възторжено-утопичен? Еле па с тия лирични гастрономически отклонения с привкус на бира-скара и шкембе-чорба...
[/quote]


Ами да ти кажа това да се разберем четирима (вече повече) човека и то да сме на едно мнение, на фона на блеенето на TLD и подобни елементи си е малък повод за радост. Само че long-term естествено не води до никакъв резултат. Но както и казах - не съм аз човека, който ще оправи нещата - аз съм човека, който си казва наболялото мнение. И самия факт, че мнението ми е споделено ме кара да се чувствам радостен за това скромно и нищожно начало, но все пак начало. Дано не съм прекален идеалист, но мисля че има повод за радост.

виж ако гледаме long-term на нещата оптимизма наистина е неуместен и аз го посочих в един от предишните постове - аз съм песимист, но в момента съм радостен песимист, защото намерих хора, които мислят като мен. Наречи ме наивник, но наистина поставям хората и планината далеч, далеч над разни федерации. Ако всички мислеха като мен, теб, did, bluskanie, EmZo щях да викам до небето от радост.

А кой точно ще пренесе енергията натрупана в тази тема в материалния реален свят и да осъществи някаква промяна (и дали изобщо) тепърва предстои да видим.

Така, аз мисля, че достатъчно изписах по темата, уморих се малко да пиша и затова смятам оттук нататък да слушам и да чета. Каквото съм вярвал, че мога да направя - направих го.

@EmZo: :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 7:26 pm

@ bikerider, did, bluskanie & EmZo

Пздрав с [b]Twisted Sister - [color=red]Under The Blade[/color][/b]:hbang::hbang::hbang:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 17, 2005 7:57 pm

аз ще поздравя с Ивана - Ние Сме Номер Едно ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Harka » Чет Ное 17, 2005 8:53 pm

Малко по - нагоре в темата, bikerider засегна един много интересен въпрос - въпросът за това кой всъщност пише в тази тема... За мен отговорът се крие в отговора на един друг въпрос: Какво кара всъщност състезателите да ходят по състезания? Какво накара много от хората, заканили се за бойкот, отново да отидат? Какво накара може би НАЙ - ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ от това да има състезания - състезателите и тази година да се примирят с положението? За мен отговорите на тези въпроси не са толкова прости, колкото изглеждат, за мен до голяма степен отговора се крие в самата психика на СЪСТЕЗАТЕЛЯ.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Ное 17, 2005 9:05 pm

[quote="Harka"]

Малко по - нагоре в темата, bikerider засегна един много интересен въпрос - въпросът за това кой всъщност пише в тази тема... За мен отговорът се крие в отговора на един друг въпрос: Какво кара всъщност състезателите да ходят по състезания? Какво накара много от хората, заканили се за бойкот, отново да отидат? Какво накара може би НАЙ - ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ от това да има състезания - състезателите и тази година да се примирят с положението? За мен отговорите на тези въпроси не са толкова прости, колкото изглеждат, за мен до голяма степен отговора се крие в самата психика на СЪСТЕЗАТЕЛЯ.
[/quote]

Ъхъ,много на място е тоС въпрос.:)


П.п. ша са опрайм некой ден.:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 9:12 pm

[quote="MAN6"]

аз ще поздравя с Ивана - Ние Сме Номер Едно ;)

[/quote]


А па я че те поздрАвим с [img]http://www.mtb-bg.com/album/MAN6/moto1_avatar.jpg[/img] - [b]Too Late, Too Late [/b]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 9:27 pm

[quote="Harka"]
...до голяма степен отговора се крие в самата психика на СЪСТЕЗАТЕЛЯ.
[/quote]


Явно! Лично аз не мога да допусна, че нещата са ескалирали до степента, в която ги описва did...

[quote="did"]
...ДЪРЖАВАТА би трабвало да се намеси - [b][color=red]допинг контрол[/color][/b] например. [b][size=167]Докога ще се правим на слепи??? [/size][/b] Има ли по-голям проблем в момента??? [/quote]


... но знае ли човек - възможно е наистина да съм сляп за някои неща...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Чет Ное 17, 2005 9:28 pm

Лично моята позиция, като Българин е ,че не трябва да се оставят нещата така. Аз не се състезавам и не съм присъствал на нито едно (от двете) събитие организирано от БПФК. Това е поредното безобразие в нашата държава! И ме спира единствено факта, че не съм достатъчно компетентен и запознат със съответните закони, процедури, начини (включително и с фактите)... за да се възбуди някакво следствие/проверка на БФПК от страна на съответните държавни органи, и да се вземат съответните мерки!! Как така ще чакаме да видим догодина как ще е? Как ще ги оставим да си ядат на спокойствие?
Дет се вика поне едно "господари на ефира" можем да им спретнем, някакво журналистическо разследване...

Знам, че това са само голи приказки от моя страна... знам и че няма да направя нито едно от нещата, които споменах... знам и защо! Просто, защото не съм човекът. Нямам необходимите знания, познания и кураж:bawling:! Но се надявам да се намери някой, който да направи това, което аз не мога:unhappy:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 17, 2005 11:14 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="MAN6"]

аз ще поздравя с Ивана - Ние Сме Номер Едно ;)

[/quote]


А па я че те поздрАвим с [img]http://www.mtb-bg.com/album/MAN6/moto1_avatar.jpg[/img] - [b]Too Late, Too Late [/b]
[/quote]


много яка картинка :)
Rammstein - Feuer Und Wasser !!! :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот RaveUnit » Чет Ное 17, 2005 11:30 pm

обратно на по-интересния въпрос:
кой пише в тази тема ?
кой от пишещите в точно тази тема е състезател ? комай-май почти никой
дори по-активните писачи отбягват всякакви масови събирания, карания и т.д. камо ли състезания

и следващия въпрос
за чий чеп пишете тука ве хора, ей така да досаждате ли ? вижда се на състезателите какво им се иска, за кво го обръщате на нещо незнайно какво :)))

много състезатели познавам, но веднагически давам пример с 2ма които освен това много уважавам - C_Mo и ZK - кой от тях какво е написал в тая тема с 9 страници глупости в нея ?? и що така ?!? да са поискали нещо като мегаговорители, представители, пресаташета ??
бааси
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 17, 2005 11:50 pm

[quote="RaveUnit"]

... БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ...
[/quote]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот mrPesh » Пет Ное 18, 2005 1:12 am

did, bikerider, TOYAGA, bluskanie, EmZo :agree::agree::agree:

@did за съжаление откъм спонсори федерацията доста лошо си е послала и 90% от фирмите а и организаторите които дават пари и време за другите състезания, не биха искали да си ги губят при евентуално ангажиране за общо дело с бфпк в лицето на сегашното и ръководство.От 96г има състезания по планинско колоездене и в началото имаше много спонсори,ставаха хубави състезания от федерацията.Да ама не след дълго спонсорите изчезнаха.Е все пак едва ли някой е съгласен да дава пари за награден фонд,а награди от него да няма и никой да не разбере че имало не 1-2, а 5-6 спонсора:?:Та изглежда и кокала си е все още апетитен,а баницата с много консерванти и след 10 години има още добър вкус и без многото спонсори.Тя държавата е достатъчна.Разбира се и ДА-ДА.

@Harka:абсолютно прав си за психиката на състезателя.Това е причината да има все пак >30 участника на състезанието.При положение,че нямаше пловдивското състезание със сигурност бройката би била по голяма.Аз се състезавам от доста време в XC( за удоволствие ) и усещането от "борбата" със себе си най-вече е неописуемо, но в края на сезона човек се уморява от пътувания,натрупват се разходи,но остава големия кеф от преживяното.Та щеше да е чудо ако се беше състояло XC на Драгалевци при изобилието от мероприятия през годината.
@bikerider Ето така стана възможна пасивната атака.

Но при DH не стана защото им се състезава на хората.Само дето участваха само хора от София и Пловдив.
Пожелавам на всички спускачи поне 3 състезания догодина.
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron