"Паралелна Вселена" 2006

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

"Паралелна Вселена" 2006

Мнениеот Admin » Пет Ное 18, 2005 10:15 am

Както вече стана известно в една друга тема, за 2006г. организаторите на велоралитата под знака на "Паралелна Вселена" са подготвили цели три състезания! Датите за тях вече са известни:

7,8,9 юли - Пампорово
9,10 септември - Хисар


Скоро очаквайте подробности, регламента на планираните състезания и галерии със снимки от маршрутите, както и подробна информация за самите маршрути на сайта на организаторите:
http://parallelbg.com/bikeenduro/2006-1/index.htm
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Ное 18, 2005 10:29 am

ооооооо
:)
яко!
ако организацията е пак толкова добра
и на 3-те ще се ходи!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Пет Ное 18, 2005 10:33 am

Интересно, интересноооо... :magnify:

[b][i]"...На 12 юни 2003 г. към "Паралел Юнивърс" се учредява клуб по планинско колоездене "Naturetour", по-късно преименуван на "Крива спица"..."[/i][/b]

Това обяснява доста неща. :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 18, 2005 10:49 am

[quote="TOYAGA"]

Интересно, интересноооо... :magnify:

[b][i]"...На 12 юни 2003 г. към "Паралел Юнивърс" се учредява клуб по планинско колоездене "Naturetour", по-късно преименуван на "Крива спица"..."[/i][/b]

Това обяснява доста неща. :)
[/quote]


Дааа, топлата вода е хубаво нещо.:beer:

Така нареченият [i]клуб[/i] "Крива спица" действително се формира в началото точно около идеята да се помага на Христо Боянов с каране, идеи за трасета, пиене на бира в сряда вечер далече от жените и т.н. И понеже сме консерватори, и досега продължаваме да правим същото. Единствената промяна е, че вече пием бирата в четвъртък.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пет Ное 18, 2005 11:15 am

[quote="did"]
Дааа, топлата вода е хубаво нещо.:beer:
[/quote]

Дааа, почти толкова, колкото и безплатния обяд. :D
[quote]
Така нареченият [i]клуб[/i] "Крива спица" действително се формира в началото точно около идеята да се помага на Христо Боянов с каране, идеи за трасета, пиене на бира в сряда вечер далече от жените и т.н. И понеже сме консерватори, и досега продължаваме да правим същото. Единствената промяна е, че вече пием бирата в четвъртък.
[/quote]

Хе-хе! Ясни сте ми! :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 18, 2005 1:31 pm

@TOYAGA: :agree:

[quote="TOYAGA"]


[quote="did"]
Дааа, топлата вода е хубаво нещо.:beer:
[/quote]

Дааа, почти толкова, колкото и безплатния обяд. [/quote]

:D:D:D
Ами това, че готвачите понякога опитват ястията преди да ги сервират на клиентите в ресторанта, отдавна не е тайна.

Впрочем, в кухнята се носят едни слухове...

Догодина някои от основните ястия от все по-богатото меню, сервирано в нашия ресторант, може да се окажат малко тежки и трудно смилаеми за хора със слаби стомаси.

[quote="TOYAGA"]


Хе-хе! Ясни сте ми! :beer:
[/quote]

Ако нещо [i]все пак[/i] не ти е ясно, питай Newone довечера на сбирката на [i]клуб[/i] "Д'Артанян". Той е опитвал скоро от всичките манджи и знае ;).

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пет Ное 18, 2005 2:07 pm

[quote="did"]
Догодина някои от основните ястия от все по-богатото меню, сервирано в нашия ресторант, може да се окажат малко тежки и трудно смилаеми за хора със слаби стомаси.
[/quote]


Ми да му мислят тези със слабите стомаси...:dunno:

[quote]...питай Newone довечера на сбирката на [i]клуб[/i] "Д'[b][color=red]Ъ[/color][/b]ртанян". Той е опитвал скоро от всичките манджи и знае ;)[/quote]


Кво да го питам? Издайна къртица и фелибейски агент-провокатор... :D:D:D
:beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 18, 2005 2:38 pm

Баба Яга, Д'[color=red]Ъ[/color]ртанян - много клубове в тая София бе!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Пон Дек 05, 2005 3:05 pm

[url=http://www.parallelbg.com/Coppermine/thumbnails.php?album=11&page=1]Снимки от трасето в Родопите[/url]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Дек 13, 2005 5:30 pm

Малък бонус към читателите на този форум: информацийка за трасето на веломаратона в Родопите през 2006 година, още преди тя да се появи на сайта на организаторите:

Старт и финал на трите дни - Пампорово.

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-1.jpg[/img]

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-2.jpg[/img]

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-3.jpg[/img]

:eyebrow:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Ozzie » Вто Дек 13, 2005 6:10 pm

Лелееееее... ама т'ва не е човешко бе did. Като гледам втория ден ще е мъчителен. То май вече взе да се превръща в традиция. Поне за мен беше така миналата и тази година. И така както гледам, хич няма да се сбъдне мечтата на г-н Пасков и "танкистите" да имат шанс за челни места. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот naka76 » Вто Дек 13, 2005 6:47 pm

[quote="Ozzie"]

Лелееееее... ама т'ва не е човешко бе did. Като гледам втория ден ще е мъчителен. То май вече взе да се превръща в традиция. Поне за мен беше така миналата и тази година. И така както гледам, хич няма да се сбъдне мечтата на г-н Пасков и "танкистите" да имат шанс за челни места. :)
[/quote]


Втория ден е почти 13 км по-къс от първия има повече асфалт и по-малко пътеки.Така че според мен са равни по-трудност.А танкистите имат голям шанс да се класират на някое челно място.Ако участъка след Чудните мостове не откажи непригодените за състезанието състезатили,то третия ден ще ги остави някъде около в.Снежанка:D.Така че от тези които се надяват да спечелят на спусканията ще им е нужно само да финишират!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Вто Дек 13, 2005 8:09 pm

Малко не ми харесва, че трите дни тръгват и свършват на едно място. Тоест това е предимство по отношение на нощувки и багаж, тъй като не е нужно да бързаш да го събираш, пък да се настаняваш, ама някак си по ми харесва ако се прави една голяма обиколка.

ПП:Вече е време за 100км етап:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Дек 13, 2005 8:13 pm

[quote="F1-MAN"]
Вече е време за 100км етап:).
[/quote]


Ще помислим по въпроса!:D:beer:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Сря Дек 14, 2005 12:52 am

Аууууууууууууууууууууу без коментар:D:beer::beer::beer:Вече нямам търпение да идва лятото...
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Сря Дек 14, 2005 1:35 pm

Кривите на релефа са като кривите на кардиограма бре!!:bigeyes: Стръмниииии!:D
Стягай се, наароодее!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Сря Дек 14, 2005 1:39 pm

[quote="4getcredo"]

Кривите на релефа са като кривите на кардиограма бре!!:bigeyes: Стръмниииии!:D
Стягай се, наароодее!
[/quote]


Едит: Пък и тия черепчета..., spooooky!!:erm:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Сря Дек 14, 2005 1:55 pm

Aaaa, черепчета :eyebrow: отиват ми на аватара
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Дек 14, 2005 2:17 pm

[quote="did"]

Малък бонус към читателите на този форум: информацийка за трасето на веломаратона в Родопите през 2006 година, още преди тя да се появи на сайта на организаторите:

Старт и финал на трите дни - Пампорово.

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-1.jpg[/img]

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-2.jpg[/img]

[img]http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo-3.jpg[/img]

:eyebrow:
[/quote]

ЯКО! Ще взема и аз да се включа накрая.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Сря Дек 14, 2005 2:40 pm

[quote="NovemberCharlie"]


ЯКО! Ще взема и аз да се включа накрая.
[/quote]


Ся ако кажеш, че ще докараш и половината Главно данъчно управление и 75% от служителите в Митниците, конкуренцията в клас "Ветерани" ще бъде ожесточена.

@F1-MAN: Знам, че много ти се иска да изпитваш себе си, като преминаваш всеки ден от точка до точка и знаеш, че единственият начин да стигнеш до топла баня е да караш напред. Това поне за мен е много ценно усещане. С тия примки около Пампорово по-малодушните ще имат винаги още една опция - да се върнат обратно, или да се приберат по някой от асфалтовите пътища, които периодично се пресичат или друг вариант. Но точно затова ще стане ясно кой кой е и за какво е дошъл.

От друга страна, за съжаление в момента Пампорово е ЕДИНСТВЕНОТО място в Родопите, в което могат при добри условия и със сравнително по-малко разправии да се настанят 200+ човека. (е, може би и Велинград, но там си е област на влияние на друга байк-мафия;)). Има и много други фактори, които доведоха Христо Боянов до това решение - многократно по-добра и по-лесна за мързеливите журналисти възможност за отразяване на състезанието в медиите, възможност хора да дойдат като публика и да видят всичко интересно, без да изминат за това 200 километра с личната си кола по черни и кални пътища; ако времето пак погоди номер като през 2005 година винаги може в последния момент да се съкрати някой от дните, понеже не се налага на всяка цена да се придвижиш до някоя друга точка, намираща се на ХХХ километра и т.н. и т.н.

Все пак, организацията на тези състезание не е основната дейност на Ицо, а разправиите за организиране на биваци на 3 различни места са си три пъти повече. Не е без значение (най-вече за вас) и цената на нощувките, която формира таксата, а преговори за 200 човека за 3 нощувки се водят по един начин, а при по-малък пакет - по съвсем друг.

Още много плюсове могат да се изброят... но все пак, ако трябва да съм искрен, на мен също по-ми е на сърцето вариант, в който или се бориш със себе си, колелото и Планината докрай, или спиш в гората. Наличието на лесен вариант малко обърква усещането по време на каране.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Сря Дек 14, 2005 3:58 pm

[quote="4getcredo"]

Кривите на релефа са като кривите на кардиограма бре!!:bigeyes: Стръмниииии!:D
Стягай се, наароодее!
[/quote]

пИчелиш отговор, в който ще се опитам да ти обясня на език, достъпен за културолози, как да се четат тези графики ;):

На 1 см. от вертикалната скала съответстват приблизително 100 метра разлика в надморската височина, т.е. 0.1 км. На 1 см от хоризонталата пък съответстват 5 километра разстояние от прехода. Това означава (най-грубо казано), че действителният наклон е 50 пъти по-малък от този, който е показан на графиката. Всъщност, и трите дни са си почти по равно, като изключим спусканията и изкачванията (Наката така каза).

Абе нема да се пУашите!

ЕДИТ:
Посочените денивелации са всъщност "сумарна денивелация на всички изкачвания", т.е. това е сума от разликите в надморската височина на всички катерения - и по-големи, и по-малки, характерни за "Родопското равно" и непоказани на тия картинки.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот klmn » Сря Дек 14, 2005 4:00 pm

Малии,втория ден катеренето е повече от това на Черни връх:evil:
:offtopic:Дид,защо не пуснеш снимките от подписа ти в Пинкбайк(ако не си го направил вече),ае стига са си показвали другите пършивата природа! :D:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот lacho_m » Сря Дек 14, 2005 4:16 pm

Дано спането не е пак в хотел "Евридика", че ще има и състезание по ориентиране преди началото на истинското състезание... а имам и други забележки от последното си посещение там, най вече свързани с персонала на ресторанта...
Не че съм придирчив, но... нали някой трябва и да помрънка :beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Сря Дек 14, 2005 4:21 pm

НЕчовеци!
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Сря Дек 14, 2005 5:37 pm

[quote="did"]

[quote="4getcredo"]

Кривите на релефа са като кривите на кардиограма бре!!:bigeyes: Стръмниииии!:D
Стягай се, наароодее!
[/quote]

пИчелиш отговор, в който ще се опитам да ти обясня на език, достъпен за културолози, как да се четат тези графики ;):

На 1 см. от вертикалната скала съответстват приблизително 100 метра разлика в надморската височина, т.е. 0.1 км. На 1 см от хоризонталата пък съответстват 5 километра разстояние от прехода. Това означава (най-грубо казано), че действителният наклон е 50 пъти по-малък от този, който е показан на графиката. Всъщност, и трите дни са си почти по равно, като изключим спусканията и изкачванията (Наката така каза).

Абе нема да се пУашите!

ЕДИТ:
Посочените денивелации са всъщност "сумарна денивелация на всички изкачвания", т.е. това е сума от разликите в надморската височина на всички катерения - и по-големи, и по-малки, характерни за "Родопското равно" и непоказани на тия картинки.
[/quote]

:D
Бе то всичко е точно тъй както го казваш, ама аз пък да си изкажа едно специфично културоложко съображение ;) ... някои теоретици казват, че всяко знание се основава и развива върху непосредствените усещания... моето непосредствено, а и на всеки роден "естет" ;), усещане от тази картинка е, че всичко е доста стръмно... айде после ойди ми обяснявай, че онова ми било равно, а другото ми били лесно... Аман от физици и инженери!! ;) Никва спонтанност...:headpho:

Едит: Да не подхващаме черепчетата, че ...
:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Дек 14, 2005 5:53 pm

А аз да си кажа ли митническите и данъчните съображения?:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Сря Дек 14, 2005 6:03 pm

адаш, без да искам!

другия път преди да правя графики ще се посъветвам с културолог, обещавам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lacho_m » Сря Дек 14, 2005 6:08 pm

[quote="4getcredo"]


Едит: Да не подхващаме черепчетата, че ...
:beer:
[/quote]

По едно от черепчета съм се спускал и мога да кажа, че е ЯКО. Сигурно това е начин за означение на хубавите пасажи от състезанието... :bigeyes:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Дек 14, 2005 6:19 pm

Моят КОЛЕден подарък към поситителите на този форум е една галерия със [url=http://www.bikedir.com/usr/did/pamporovo%2D2006/]снимки[/url] от трасето на състезанието!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Дек 14, 2005 7:32 pm

[quote="did"]



@F1-MAN: Знам, че много ти се иска да изпитваш себе си, като преминаваш всеки ден от точка до точка и знаеш, че единственият начин да стигнеш до топла баня е да караш напред. Това поне за мен е много ценно усещане. С тия примки около Пампорово по-малодушните ще имат винаги още една опция - да се върнат обратно, или да се приберат по някой от асфалтовите пътища, които периодично се пресичат или друг вариант. Но точно затова ще стане ясно кой кой е и за какво е дошъл.

[/quote]


Ми че то така като разходка в парка, пък и с лекичко колело:D........aма хубава разходка, 2200 метра катерене.

Спускането през третия ден изглежда доста готино, само пътеки:), а и снимките изглеждат хубаво.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта