Състезание по ХС и трайъл в Русе на 17-18 юни

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Състезание по ХС и трайъл в Русе на 17-18 юни

Мнениеот Admin » Вто Май 30, 2006 10:07 am

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Сря Май 31, 2006 4:11 pm

ТАМ СМЕ!!! :banana:

идеята с изкуственото освлетление е много гъзарска.
Още се колебая дали да се пусна на трайъла(естествено не с моето колело), а за ХС-то незнам щото на следващият ден ми е конкурсния изпит по бълг.език и литература. :bawling::dunno:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот deniss » Нед Юни 04, 2006 4:59 pm

po vazrastovi grupi li shte badi
deniss
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 11, 2006 4:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Нед Юни 04, 2006 6:07 pm

Кое по точно.За ХС да, за трайъла незнам.
Вече със сигурност ще участвам на ХС-то.Ще бъда в категорията 13-14 години.Ако има някой от София или някъде другаде, който ще участва да се обажда.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот dasar DH » Нед Юни 11, 2006 3:39 pm

[color=beige]ima li jelae6ti da se probvat na skoka ot minalata godina?...2.5h na 8metra daljina:)minalata godina Didara i bat Liubo go haresaha:)dnes hodih da go vidq -ami v dobro sastoqnie e .[/color]
dasar DH
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:49 am
Местоположение: България,

Мнениеот Reinosko » Нед Юни 18, 2006 11:40 pm

Trial-a be6e super gotion!!! A i Doi4in prosto qko razmaza vsi4ki :D:drunk::popcorn: prosto vsi4ki si be6e perfektno tam. Na XC-to ima6e izd1nki, no vajnoto e, 4e si napravihme kefa!:thumb:

P.S. Sorry za latinicata, no ne6to mi se precaka kirilicata.:irked:
Kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Reinosko
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Пон Юни 19, 2006 12:01 pm

Абе тарйъла бих казал, че беше много готин и труден.Всички имаха затруднения на места.На ХС-то имаше няколко издънки,а също някои неща не бяха измислени като хората, но кво да се прави.Мене там лапетата ме размазаха.Завърших 7 от 9.Все пак аз не карам такъв стил.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юни 19, 2006 5:13 pm

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00357-190606.htm]Първи вести от състезанията в Русе[/url]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Вто Юни 20, 2006 11:46 am

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=44266
Това като, че ли са най-успешните снимки, които направих.Има и много добри попадения.
Също имам и много яки филмчета, но тях незнам къде мога да ги кача, за да им се кефите всички.Моля не ме занимавайте с data.bg ;)

п.с. Моля участниците, които съм снимал да не ми се сърдят, че не съм ги питал дали искат да кача техни снимки.;)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Сря Юни 21, 2006 8:03 pm

Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Admin » Нед Юни 25, 2006 6:57 pm

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/news/news00360-250606.htm]Репортажът от двете състезания е публикуван[/url]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот assgiver » Нед Юни 25, 2006 7:38 pm

има ли някой, който да е направил филм?
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Immortal » Нед Юни 25, 2006 7:47 pm

А снимки от скока има ли някой???
Аватар
Immortal
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 5:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Нед Юни 25, 2006 8:53 pm

Бях казал, че ще изчакам Любо дапусне своята статия, където може да изрази мнението си за събитията в Русе, и чак тогава ще пиша какво мисял по въпроса.
По въпроса за организацията имам следните забележки
1. Не бяхме настанени където беше уговорено и условията в бунгалата бяха ужасни
2. Не може да се предизвиква няй-голямата концентрация на участници в най-тясното място на трасето
3. Не може да събереш толкова много участници на едно място и да не осигуриш места за изхвърляне на отпадъци и тоалетна

По отношение на съдийството - не може при мен да идва непосредствено преди старта съдия и да ми прави забалежка да не карам с дъвка, при положение, че точно зад мен стартират трима души, които са голи до кръста, а единия е без ръкавици. На въпроса ми къде да хвърля дъвката, при положение, че няма кош за боклук, отговора му беше да си я сложа в джоба или да си я залепя на колелото.
Това ако не е гавра - не виждам кое е!!!
По въпроса за Петър Дачев - помислете защо "големи мъже са се повели по акъла на едно хлапе". И Николай Костадинов, и Жельо Стойчев, и Краси Господинов, и аз /не претендирам да съм от класата на изброените преди мен състезатели:beer:/ познават Петър Дачев, за да застанат на негова страна. Не казвам, че постъпката му е спортсменска и не я защитавам - защитавам идеята за честно и открито състезание.
Колкото до забележката, че другия състезател не познавал трасето - за това си има опознавателна обиколка, маркировка, освен това за да го направи трябва да пресече ярка на цвят ограничителна лента, поставена на земята.
Съжалявам. че се получи така, но моето мнение е, че подобни неща ще намалеят като брой само с протести на всички нас
:beer::beer::beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот DesasteR » Нед Юни 25, 2006 9:28 pm

[b]Абе напълно подкрепям Петър Дачев по цял ден си скъсва задника да кара и ся някъв се прай на тарикат и на мн добър нестава така трябва доста труд а за постъпката му напълно го разбираме говоря от няколко човека , защото ако на всяко състезание те преебават ако мога така да кажа първата ти реакция е точно това което е направил Петър ами тва е просто това че Ивайло е от клуба на организаторите не му дава право да се "ебава" с другите участници !!!
айде приятно каране :beer:[/b]
DesasteR
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 09, 2005 12:15 pm

Мнениеот tanya » Пон Юни 26, 2006 7:40 am

Искам в случая и аз да изкажа своето мнение. Според мен основна вина за инцидента имаха точно съдиите. Ние бяхме долу при чешмата откъдето много добре се виждаше въпросния кръг, който трябваше да се опише през поляната. Първият път когато русенеца го мина в обратна посока, всички започнаха да му викат, че не е това пътят. Един от съдиите мисля, че беше точно Дими, обаче му извика "Карай, карай!" ???
На следващата обиколка се случи същото и пред очите сигурно на повече от 50 човека застанали в близост до този участък, съдията отново му извика да кара и да не спира. Едва на трета обиколка кръгът беше завъртян правилно, но тогава Пиго вече го беше изпреварил. Всички бяха възмутени, а и който е виждал въпросното трасе знае, че има доста голяма разлика в скоростта на преминаване при различните посоки. В по-трудния вариант - така както беше замислено трасето, трябва първо да убиеш скоростта от спускането, да направиш остър завой и да караш нагоре по поляната. При лесния вариант, който използваше русенеца, цялото пренинаване става на висока скорост с един широк завой и последващо спускане, от което може да се набере скорост и за изкачването по асфалта. В крайна сметка затова има опознавателна обиколка и ако някой не я е преминал си остава за негова сметка.
Не одобрявам постъпката на Пиго с изпускането на нервата, но и не приемам обвиненията, че е следствие от някаква свръх амбициозност и арогантност. Напротив всички, които го познават могат да потвърдят, че при него няма нищо подобно и една от най-колоритните фигури сред състезателите с постоянни майтапи и закачки.
По отношението на организацията - наистина тази година липсваха чували за боклук, каквито миналата година имаше в изобилие. Вярно е същото така, че по трасето имаше състезатели голи до кръста???
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 26, 2006 9:04 am

@tanya
Може да е имало голи до кръста, ама важното е, че нмямаше нито един с дъвка
Приоритетите са сложна материя /bikerider :beer:/
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот ABDON » Пон Юни 26, 2006 9:08 am

Доста неприятна за четене тема...жалко, че се случват такива "инциденти"
ABDON
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:24 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Пон Юни 26, 2006 10:03 am

Аз имам няколко сполучливи клипа от скока, но не мога да ги кача, ако някой желае да ги види, нека ми пише и аз ще му ги пратя, а ако той може нека да ги качи, за да ги видят всички.:beer:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот tanya » Пон Юни 26, 2006 10:52 am

В класирането при мъжете има грешка - не знам по чия вина. На 6-то място е Георги Димитров Георгиев от Търговище.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот mih » Пон Юни 26, 2006 5:32 pm

Тоя Сукняров е доста нагъл в писмото си и ясно си личи, че не му е чиста съвестта по случая, поне за мен... Как само сипе хули и обиди срещу Пиго (да живей!), истински инжИнер, браво!
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Veteran » Пон Юни 26, 2006 9:25 pm

Мили организатори! За да не се случват подобни жалки неща, за в бъдеще наемайте само компетентни съдии и секретари, а не незнаещи, изнервени и мъчещи се хора. Ами нужно ли е да казвам колко пъти питахме дамата и момчето, коита прибираха стартовите такси кой ще ни издаде квитанции. То елементарната данъчна дисциплина изисква все пак да се дава някакво документче, че си внесъл пари! Посочваха ни разни съдии които уж щели да ни дадат документ с печат за внесените пари. Казаха, че трябвало да завърши състезанието. След състезанието пък казоха, че трябвало да мине награждаването. Ами то и на нас ни писна да се молим за един документ. От единият от главните организатори имам много добри впечетления но явно екипа е много слаб. Още много примери с реплики мога да дам в потвърждение на непрофесионалното съдийство. Още веднъж ще поясня, че ние протестирахме не срещу Ивайло и не в подкрепа на Петър а срещу създаването на изнервяща и не спортменска атмосфера. Нека всички знаят, че състезателите се познават и са приятели помежду си! Изнервящи ситуации винаги има, но няколко спокойни и улегнали професионалисти бързо биха туширали напрежението. Още веднъж ви моля подбирайте добри професионалисти в организацията и провеждането на състезанието, а не случайни познати!
Veteran
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 9:32 am

Мнениеот SoRcE » Пон Юни 26, 2006 10:21 pm

Абе какви са тея глупости тоя който го е писъл на пръв поглед си личи просто колко е пристрастен и като прочетеш отдолу велона... и на тениската на Ивайло Велона стаа ясно. АБе май ен разбрах ама в статията пише че не се знае какво става в гората където няма съдий аз познавам пиго и мога да ви кажа че е ако не си е сдържал енрвите в гората и му е скочил последствията щеха да са по-големи. Ако Пиго не е карал и е разчитал само на измами как тогава би едно от момчетата от варна и другото изпревари Ивайло 1000 метра преди финала... сега да не ми кажете, че и момчеата от варна се мислят за супер звззедни и са със свръх амбиции и не карат защото всички знаем колко много карат... А и жеста от страна на Мартин (човек който е участвал в не едно състезание)да даде медала си на Пиго говори, че явно Пиго е имал макар и малко право.. Неможе 30 човека да ми казват след финала ми (бях юнуши младша и финиширах една обиколка преди тях), че някой съкращавал трасето и след това. организаторите да ми казват "Изтеглих Ивайло от класирането, за да не остане и сянка на съмнение за организаторски машинации за спечелване на някакво място, което дори като идея ме отвращава." ами хора какво съмнение то става пред очите на съдийте как няма да го дисклалифицирате. Сигурен съм че всеки от тук който е участвал в едно крос кънтри състезание може да си представи как ще се почувства ако е карал яко по цял ден и накрая някакво момче го тикат пред него той се объща с цялата наглост и се смее...И моля човек пристрастен и човек без да познава ПЕтър Колев Дачев да не прави изказвания от типа.. "Група от състезатели с немалък стаж в този спорт застанаха зад едно момче със свръх амбиции и лошо възпитание поради криворазбрана солидарност, против състезанието, спорта и нормалните човешки взаимоотношения. " "и който усети на гърба си какво представлява възпитанието и културата на Петър Дачев" "А на тези, които твърдят че въпросният Петър е супер звезда и не може да бъде победен от случайно момче, ще кажа да не бързат с коментарите, защото не мисля да спирам Ивайло от следващи изяви. " Така Първо "лошо възпитание" как говорите за лошо възпитание без да познавате човек. Второ Отново култура и възпитание но комент. Трето кой твърди, че Пиго е супер звезда, и кой е казъл че Ивайло го е минал....на познато трасе за иваило със спечелване на 30 секунди минимум на кръга и със тикането (ама тикането го нема документирано и немога да споря за него щото няма доказателстводумата на Пиго дуамта срещу тази на организаторите), че то и мене да ме тикът и аз да печеля по минимум 30 секунди да обиколка и аз ще завърша "малко" след "супер звездата" Оппа 2 обиколки по 30 секунди = 1 минута ами една минута малко ли е. Айде ще продължим обсъжаданията след следващото състезание. И много не разбрах колко този който е писъл това писмо е бил на финала(може и да е бил неспоря) ама след това защо ще дойде при нас да пита кой се е бил(1 минута след инцидента). ТАка че стига с тези лични убиди и като Ивайло направи първото си класиране тогава ще пишем за него, а мисля, че Пиго се е доказвал много пъти. Едно последно нещо .."А тези от състезателите, които бойкотираха състезанието нека се замислят кой им даде тази идея и защо го е направил." незнам какво разбирате от това изречение обаче аз разбирам, че някой от "Горгона" е накрал Състезателите да не стартират..ако и вие разбирате това много се лйжете защото няма да намесвам имена, но само ще кажа че предложението за бойкотирането дойде не от състезател на горгона и от човек който няма нищо общо с "Горгона" и с Велико Търново.
Помията по адрес на ПИГО може да въде хвърлена само от човек който не го познава.
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот mrPesh » Сря Юни 28, 2006 10:45 pm

Уважаеми г-н Никодим Сукняров - Непознаването на правилата в планинското колоездене и на трасето не могат да са оправдание за когото и да било за неспазването им.
В Германия има една много хубава кампания за гратисчиите в градския транспорт.Залепили са хората афишчета по превозните средства и пише:

[b]за съжаление няма извинение.30 евро глоба.[/b]


П.П. Ей SoRce, получаваш от мен награда диск със снимки за дългото и изчерпателно изявление при това на кирилица:^:.Освен това ако утре се завъртиш покрай щабквартирата на "суперзвездите" ще получиш почерпка, ма то и "момчето със свръх амбиции и лошо възпитание" трябва да черпи,на ли е адаш:beer:
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот Admin » Сря Юни 28, 2006 10:57 pm

Като споменахте за снимки, [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/photos/gallery066.htm]има една галерия тук...[/url]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 28, 2006 11:19 pm

Яко [b]състезание[/b]! :puke:

Никодим! :D:D:D Сукняров! :D:D:D Съдиятаааа, съдиятааааа, съдията трафопост!!! :bigmout::bigmout::bigmout: Пиго! :D:D:D:D Цигу! :D:D:D:D Мигу! :D:D:D Не е истинаааа...

А мазен румънски циганин с бомбе и цигулка имаше ли? Aaaaa!? :rofl::rofl::rofl: Титаниииии!:clap::clap::clap:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Юни 29, 2006 8:26 am

TOYAGA style:bowdown::bowdown::bowdown:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот SoRcE » Чет Юни 29, 2006 11:25 pm

mrPesh за първи път да получа похвала от тебе за изказване;) между другото минах през щабквартирата на суперзвездите и се почерпих...
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот vanioo » Съб Юли 08, 2006 12:30 am

[color=beige]:thumb::clap: TOYAGA, tva mi haresa!
A doktorite da si priznaiat, che gi e marzialo i zatova ne sa se pusnali:I Ziapali sa rusenki:D
Prochetoh vsichkite pisania. Postapkata na Petar ne e bila sportsmenska i si e bil za diskvalifikazia, no kato gledam, parvo e triabvalo da diskvalifizirame sadiite.
Za jesta na klasiralia se na 1vo miasto da dade medala na Petar svaliam shapka! Bravo!

Na chichko Nikodim rabotata mai vaobshte ne mu e chissta. Ot vseki red mi se usmihva maznia rumanski ziganin s bombeto:thumb: Tova dali niakoi shte uchastva na edno sastezanie ili shte go boikotira e edno lichno reshenie, koeto ne moje da se opishe kato prezedent, za koito tozi niakoi triabva da nosi niakakva si otgovornost. Stiskam rakata na momchetata, koito sa proiavili iniziativa, ne sa se svivali kato ovze i sa boikotirali sastezanieto! Nadiavam se da ima poveche budni kato tiah!

@mrPesh - globata veche e 40 Euro:dunno:[/color]
vanioo
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 2:12 am
Местоположение: Stuttgart

Мнениеот dasar DH » Чет Юли 20, 2006 8:35 am

БЪЛГАРСКИ КОЛОЕЗДАЧЕН СЪЮЗ

Крос Кънтри – Купа България 2ри кръг
16. 07. 2006г.

Протокол № 1
Юноши старша възраст
1 107 Георги Атанасов Митов RAM BIKES TEAM 01:18:20
2 117 Ивайло Димитров Каракиков-Велона
3 114 Петър Колев Дачев
4 122 Иван Георгиев Иванов
5 121 Мартин Илиев Николов
6 120 Недко Николаев Дянков

Някой да се самнява още 4е састезателя от Рс.-Ивайло Димитров Каракиков "Велона" може да кара добре?
dasar DH
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:49 am
Местоположение: България,

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта