July morning...

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

July morning...

Мнениеот TheEgoist » Вто Юни 27, 2006 12:24 am

Здравейте,

Първо една новина - Велоклуб "Верижна реакция" - Варна вече има ново име и ще се казва Велоклуб "УСТРЕМ".

Велоклуб "Устрем" - Варна най-любезно Ви кани на поход от Варна и посрещане на юлския изгрев (т.н. July Morning) на 1-ви и 2-ри Юли (събота и неделя) на Иракли.

Посрещането ще бъде с един ден закъснение не на 1-ви както е по принцип а на 2-ри Юли, но това не е толкова важно защото празника е символичен. Избрахме този вариант за да може да дойдат и хората които работят през седмицата.

Иракли е едно от последните диви и красиви места с голям естествен плаж и незасегнати от строителната истерия по черноморието. Намира се от северната страна на нос Емине и има достъп по асфалт почти до самия плаж. Уви, съвсем скоро е възможно там вече нищо да не е същото - очаква се застрояване на местността. Затова има доста протести по въпроса. Нашия поход също може да се тълкува като протест защото мястото ни харесва такова каквото е - естествено. Това е сайт посветен на идеята, вижте го:

http://www.daspasimirakli.com

Планът за действие е да се съберем в събота 01.07 на Червения площад във Варна в 09:00 часа. От 9:00 до 9:30 да натоварим всички багажи на осигурен безплатно от клуба транспорт и да се направи инструктаж и разясняване на пътя. Спането ще е на палатки или спални човали които всеки сам трябва да си осигури. 9:30-9:45 тръгване, дистанцията която ше трябва да изминем е около 75-80 км и не би трябвало да представлява проблем за всеки който кара от време на време. След пристигане ще си направим лагер и похапване за около час и за тези които искат още приключения ще направим каране до нос Емине и село Емона, а за другите плаж. След като се прибирем ще се пали огън, ще се пекът мръвки (всеки сам си отговаря), ще се пие бира
:drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk:ще се свири на китари... и т.н. По някое време сутринта ще се посреща изгрева и по някое време към обяд ще си вдигнем лагера и обратно с колелетата до Варна.

Предлагам ако има някой запален от Бургас или от друго мястo и иска да организира група и от там да се свърже с мен.

Поканени са всички желаещи!

За контакти:
088/9775661 - Здравко
052/604407
[email protected]
http://ustrem-bg.com (скоро)
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юни 27, 2006 7:06 am

Приятно изкарване на всички и имайте предвид, че терените вече се охраняват от частни охранители.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kotka12 » Вто Юни 27, 2006 7:26 am

Великолепно начинание !!!
Само дето от Стара Загора ни е маааааалко далечко:crap:
Да си изкарате добре !!!!
:beer::beer::beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот 4getcredo » Вто Юни 27, 2006 10:25 am

... и като отидете до Емона на връщане може да пуснете пряката пътека до Пешова колиба (има я в маршрутите на сайта ;))... и без контри, моля! :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Гост » Вто Юни 27, 2006 10:37 am

На 2-ри Юли няма ли да е малко късничко за протести,при положение,че на 30-ти Юни ще решат какво да го правят.Не че не е решено вече де...
Гост
 

Мнениеот thechosen » Вто Юни 27, 2006 4:39 pm

Весело посрещане на изгрева :8D: и :beer:

Похода си заслужава - преди 2 години се включих и аз заедно с няколко приятели от Габрово.
Към Емона и нос Емине, а от там и на юг към Елените има много добри пътечки и черни пътища :agree:
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Мнениеот UVEX » Вто Юни 27, 2006 9:21 pm

и да се намажете с хубаво плажно масло :angel2:

прятноо искарване :hbang2::hbang2::hbang2::hbang2::hbang2:
For every day you don`t train there is somebody who trains to become better than you...
Аватар
UVEX
 
Мнения: 382
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 8:38 pm

Мнениеот muxaun » Вто Юни 27, 2006 9:48 pm

АКО някой иска плажове и красива природа,

и запазването на резервата с плаж ИРАКЛИ,

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на 30-ти в несебър пред общината ot 09:00am има митинг-протест от малко хора, така че всеки един човек е определящ , тогава ще се решава съдбата на Иракли- да се унищожи или не.

Трябва хората от бургас и варна да отидат поне...
казвайте на всички
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юни 28, 2006 9:12 am

луд умора няма - само се пOти и скача...

На всички пожелавам приятно посрещане на Джулаята...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nicky bike » Сря Юни 28, 2006 10:42 pm

Съжелявам Здравко но мисля по това реме да съм на вр. Ботев не съм ходил там вече 2 години. Липсва ми балкана ,но каквода направя като се преместих в Бургас. (С теб се запознахме преди 2 години в Габрово в работилницата ми там.) Обади се може да организираме нещо съвмесно.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот muxaun » Чет Юни 29, 2006 4:07 pm

Наистина това е най-важното сега - митинга пред общината в несебър 30.06.2006 от 9-9:30 за запазване на природата, иначе няма ни джулай, ни велопътеки.
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Юни 29, 2006 4:38 pm

[quote="muxaun"]

Наистина това е най-важното сега - митинга пред общината в несебър 30.06.2006 от 9-9:30 за запазване на природата, иначе няма ни джулай, ни велопътеки.
[/quote]

Да внимавате да не ви сгази некоя кола, че колите пред 5-10 човека НЕ спират. Та това е работно време в работен ден, бе...:crazy:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот christ728 » Нед Юли 02, 2006 11:06 pm

малък принос към темата, но от Бургас
01.07.2006 :drunk:
[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/christ728/2006721454_10.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] 10.jpg[/url]
70.99 KB
Седалищният нерв много тънко усеща приближаващите приключения!
christ728
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 11:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пон Юли 03, 2006 10:05 am

[quote="christ728"]

малък принос към темата, но от Бургас
01.07.2006 :drunk:
[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/christ728/2006721454_10.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] 10.jpg[/url]
70.99 KB
[/quote]

Тва до кръглия бар ли е? И аз бях там, и аз гледах...:D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TheEgoist » Пон Юли 03, 2006 8:14 pm

Здравейте,

Очаквайте скоро пълен репортаж с история и снимки...

Заради наводнението преживяването беше доста разтърсващо - преживяхме истинско бедствие. От 19 човека група за малко се разминахме от това да има 3-ма до 5-ма мъртви. Все пак всичко е наред и всички сме живи. Загубите, слава богу или благодарение на голям късмет се сведоха до малко багаж, 1 колело и 1 кола.

За всичко това пълен разказ със снимки и схеми ще публикувам до 2 дни.
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vlassadar » Вто Юли 04, 2006 9:49 am

Не знам какво е станало, но звучи страшно! Очакваме подробностите! Въпреки че не се включихме от шоплука, много ни се искаше! Съжалявам за загубите, но добре че няма необратими последствия! :peace:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Вто Юли 04, 2006 10:11 am

[quote="TheEgoist"]

Здравейте,

Очаквайте скоро пълен репортаж с история и снимки...

Заради наводнението преживяването беше доста разтърсващо - преживяхме истинско бедствие. От 19 човека група за малко се разминахме от това да има 3-ма до 5-ма мъртви. Все пак всичко е наред и всички сме живи. Загубите, слава богу или благодарение на голям късмет се сведоха до малко багаж, 1 колело и 1 кола.

За всичко това пълен разказ със снимки и схеми ще публикувам до 2 дни.
[/quote]

Присъствал съм на не една и две бури там, но от това, което чувам, ми се струва, че този път е било кошмар... морето много често залива целия бряг, а сега и реката се разляла:crazy2:
Вие около устието ли сте били?
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 04, 2006 11:54 am

Точно до устието. Там където "реката" излиза от гората и се влива в пясъчната ивица. За нас в колата нещата се развиха долу- горе по следния ред:
По някое време през ноща усещам, че колата се клатушка по някакъв неестествен начин. Разбудих се, като се чуваше барабненето на дъжда по ламарините. Отоврих прозореца на врата и видях, че колата е залята от вода над нивото на гумите. Незнам другите двама с мен дали бяха усетили нещо, но на висок глас казах "Ако щете вярвайте, посредата на реката сме!" Това може би ги събуди окончателно. Лошото беше, че и нивото на водата в колата се качаваше. Докато се чудехме какво да правим, реката ни поде и ни подпря в колата зад нас. Казах си, това ще е, ама не. Буквално след секунди и двете коли се понесохме по течението. Отоврих прозореца който беше най- близо до мен и извиках на другите двама да се спасяват както могат. В този момент паниката сигурно е била най- голяма. Излязох на магия през прозореца и седнах върху покрива. Не питайте как съм го направил. Момчето след мен каза, че съм се проврял като маймуна. От брега викаха "Скачай, скачай" и скочих в реката. Беше кошмарно. По никакъв начин не можех да се съпротивлявам на стихията. В един момент си помислих, че това ще е и край с мен. Оставих се на течението. Спасението дойде когато бях изхвърлен в морето, където прибоя неутрализира силата на реката и успях да стъпя на дъното. Казах си "Толкова беше. Щом нищо не ме блъска и не ме влече, ще се живее мамка му". Има още много за разправяне, но не ми е до това в момента.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот halcor » Вто Юли 04, 2006 12:57 pm

:bigeyes:
Добре, че сте живи.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот 4getcredo » Вто Юли 04, 2006 2:05 pm

Трябва да направите курбан според мен... и да се благодарите на лекия сън на Ozzie!!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 04, 2006 8:25 pm

До [url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876439571406250.JPG]ТЕЗИ[/url] врати бяхме спряли колата. Днес като отидох заварих това:
[url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876440905468750.JPG]Покрива със задния капак.[/url]
[url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876442096718750.JPG]От първи поглед.[/url]
Естествено [url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876442938750000.JPG]вратата на пътника[/url] беше отворена и жабката изтърбушена. Разнира се и гумите бяха свалени.
[url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876443573593750.jpg]Поглед отзад.[/url]
[url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876444053750000.JPG]Общ поглед[/url] към останките от плажа на Иракли.
[url=http://www.bgphoto.net/photos/1317/o632876444865468750.JPG]Сегашното устие[/url] на река Вая (май че така се казваше).
Курбан, че ще правим ще правим. Нека малко се поуталожат нещата и се успокоят останалите.
[i]Edit:[/i]
Оригиналите на снимките са 4 МР, ако някой иска, да остави мейл на ЛС.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот shaggy86 » Вто Юли 04, 2006 8:37 pm

[quote="halcor"]

:bigeyes:
Добре, че сте живи.
[/quote]
като знам ,че този москвич тежи почти колкото две западни коли мога да си представя какъв ужас е било:crap:добре ,че всичко е наред
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот RedHawk » Сря Юли 05, 2006 8:17 am

Наистина е било много сериозно :bigeyes:.
Добре че с вас всичко е наред:thumb:.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот vlassadar » Сря Юли 05, 2006 8:47 am

Първия път като написахте, че е било критично положението, не подозирах че става въпрос за такова бедствие! И разбирам че наистина сте имали късмет да се отървете! А мястото е станало неузнаваемо, въпреки че съм бил там не 1 и 2 пъти!
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Сря Юли 05, 2006 9:13 am

:bigeyes::eek2:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот AlexVermilion » Сря Юли 05, 2006 11:16 am

Било е голям ужас ! ! ! Бра'о че сте си спасили задниците !!!:hbang2::hbang2::hbang2:.

Здравко, ако имаш снимки качи от където вие сте катерили.
Днес е 0°С, утре ще е два пъти по - студено. Колко градуса ще е утре???:crazy::crazy::crazy:
Аватар
AlexVermilion
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 4:33 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот velco » Сря Юли 05, 2006 2:12 pm

Дет се вика, един гледа сватба, друг - брадва ...
Ние на Златна Рибка се разковахме от уиндсърф в неделя, понеделник и вторник (аз само вторник де, другите два дни 15м/с (19м/с на поривите) ми беше малко много ...)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Сря Юли 05, 2006 4:02 pm

hellmorning
Гост
 

Мнениеот biker-kj » Сря Юли 05, 2006 11:28 pm

А аз сам от Карджали и при нас всичко си мина без проблемно:в петък кам 5 следобяд си хванахме пътя за язовир Карджали (тогава още бяхме кам 5-6 човека)и то пеша но след като минахме циганската махала решихме да си хванем стоп и точно парвата редичка коли спря един чичо със бус и вика аиде да ви кача отзад и ние разбирасе.Пристигнахме си ние на нашата си полянка-дето всеки път си ходим(много яка),но не щеш ли едно умряло куче:angel:ам кво да се прави съвсем на близо имаше една дупка побъхтахме се нии ама го погребахме-вече целите лъснали от пот като култористи намазани с оли0 решихме да се топнем-кееееееф(много топла беше водата-не чаи ам кафе).Седнахме нии починахме си изсъхнахме и решихме да саберем дърва за довечера тръгнахме голи до кръста в една иглолистна гора ама освен борове пълно и с тряни Ах-оХ-Ах-ох целите надрани в кръв ама мисията изпълнена,седнахме починахме и взеха 4е доидоха и другите(вече бяхме кам11-12човека)запалихме си огън,бирискари и изведнъж взеха че идругите доидоха към 11 часа,а те носеха китари джамбета тарамбуки и дудуци а отделно и касетофон с батерии имахме стана срахитно бяхме кам 25 човека бири толкоз много че 4ек останаха 7 (нали знаете че си говорим в дволитрои-не е ли 2л изхарчил си си парите),но не щеш ли към 3-3;30 взе че се накани да вали ние се приготвихме и трагнахме на 2 групички едните се намокриха но едното момиче предложи да се скрием под едно заведение и кво да правим сагласни,скрихме се но след малко идват домакините и викат няма проблем стоите само не вдигаите много шум че имаме госно и изведнъж изскача един пич от персонала и започва да ни се радва:о още ли има хора които слушат такава музика , още ли има хора които ходят на Джулая и разни такива прибра си се тои но след 20-30 мин излиза с една тава огромна и пълна със сндвичи и радваме се ние направо пощуряхме(а м/у другото при нас валя само 10-тина мин).Доиде изгрева , страхотен беше .
Варнахме се да си пичистим и се прибрахме пак пеша.
Беше просто незабравимо преживяване и никога няма да го забравя!!!!:banana::bawling::banana::bowdown::bouncy::jumpref::peace::propell::slaphap::):spin::spiny::thumb::wavey:
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Чет Юли 06, 2006 9:51 am

[quote="biker-kj"]

А аз сам от Карджали и при нас всичко си мина без проблемно:в петък кам 5 следобяд си хванахме пътя за язовир Карджали (тогава още бяхме кам 5-6 човека)и то пеша но след като минахме циганската махала решихме да си хванем стоп и точно парвата редичка коли спря един чичо със бус и вика аиде да ви кача отзад и ние разбирасе.Пристигнахме си ние на нашата си полянка-дето всеки път си ходим(много яка),но не щеш ли едно умряло куче:angel:ам кво да се прави съвсем на близо имаше една дупка побъхтахме се нии ама го погребахме-вече целите лъснали от пот като култористи намазани с оли0 решихме да се топнем-кееееееф(много топла беше водата-не чаи ам кафе).Седнахме нии починахме си изсъхнахме и решихме да саберем дърва за довечера тръгнахме голи до кръста в една иглолистна гора ама освен борове пълно и с тряни Ах-оХ-Ах-ох целите надрани в кръв ама мисията изпълнена,седнахме починахме и взеха 4е доидоха и другите(вече бяхме кам11-12човека)запалихме си огън,бирискари и изведнъж взеха че идругите доидоха към 11 часа,а те носеха китари джамбета тарамбуки и дудуци а отделно и касетофон с батерии имахме стана срахитно бяхме кам 25 човека бири толкоз много че 4ек останаха 7 (нали знаете че си говорим в дволитрои-не е ли 2л изхарчил си си парите),но не щеш ли към 3-3;30 взе че се накани да вали ние се приготвихме и трагнахме на 2 групички едните се намокриха но едното момиче предложи да се скрием под едно заведение и кво да правим сагласни,скрихме се но след малко идват домакините и викат няма проблем стоите само не вдигаите много шум че имаме госно и изведнъж изскача един пич от персонала и започва да ни се радва:о още ли има хора които слушат такава музика , още ли има хора които ходят на Джулая и разни такива прибра си се тои но след 20-30 мин излиза с една тава огромна и пълна със сндвичи и радваме се ние направо пощуряхме(а м/у другото при нас валя само 10-тина мин).Доиде изгрева , страхотен беше .
Варнахме се да си пичистим и се прибрахме пак пеша.
Беше просто незабравимо преживяване и никога няма да го забравя!!!!:banana::bawling::banana::bowdown::bouncy::jumpref::peace::propell::slaphap::):spin::spiny::thumb::wavey:

[/quote]

Много е 'арно покрай язовира - преди три седмици и ние поядохме, попихме, поплувахме, че и до Тангардък кая се разходихме.

[size=67]Хубаво сте изкарали, но моля те следващия път използвай малко повече препинателни знаци, особено точки, в разказчето си![/size];)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта