Държавен личен отборен шампионат,Пловдив,14-16юли

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Юли 17, 2006 8:54 pm

За да не се пита през един пост -
Иван е добре,това са новините от днес.
Няма нищо счупено,само веждата+натъртвания+леко сътресение.
Въпреки това,продължавам да му стискам палци да се дига на крака и да загърби случая,но зимайки си поука.:beer:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пон Юли 17, 2006 9:20 pm

[quote="tailor"]
дрънкало...
[/quote]


Never underestimate the predictibility of stupidity.
Изказването ти беще предвидимо. Ако мислиш да се извиниш - все още може. И ще те помоля да посочиш ЕДИН спускач, който протестира срещу титлата на Калин. Или боли щото СПРИНТ са намесени???
Хайде ако обичаш да се ограничаваш в стил, подобаващ на голям човек.
И вместо да се опитваш да плюеш - покажи как трябва да се организира състезание. Не мисля, че някой ще има нещо против да стане свидетел на реална конкуренция в организирането на състезания.

Колкото до медицинските екипи - считам, че е нормално да има 2 или 3 екипа, разположени по цялото трасе и една линейка в максимална близост до финала.
На всички :beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот tailor » Пон Юли 17, 2006 9:43 pm

[quote="kotka12"]

[quote="tailor"]
дрънкало...
[/quote]


Never underestimate the predictibility of stupidity.
Изказването ти беще предвидимо. Ако мислиш да се извиниш - все още може. И ще те помоля да посочиш ЕДИН спускач, който протестира срещу титлата на Калин. Или боли щото СПРИНТ са намесени???
Хайде ако обичаш да се ограничаваш в стил, подобаващ на голям човек.
И вместо да се опитваш да плюеш - покажи как трябва да се организира състезание. Не мисля, че някой ще има нещо против да стане свидетел на реална конкуренция в организирането на състезания.

Колкото до медицинските екипи - считам, че е нормално да има 2 или 3 екипа, разположени по цялото трасе и една линейка в максимална близост до финала.
На всички :beer:
[/quote]
леле не вярвах че мога така да се вбеся.

Ти нормален ли си?

Следиш ли форума. От началото на годината аз лично съм участвал в направата или материалното обезпечаване на всички състезания на Пробайк -> погледни календара - всички състезания са се случили и ще продължават да се случват на определената дата - не по-рано и не по късно.

дрънкало
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот TLD1 » Пон Юли 17, 2006 9:48 pm

[quote="SPA"]

[quote="КънчоДамянов"]
...беше хубаво и не обезопасено!
И Иван не се удари в клон,а в дърво,което беше на много неправилно място!
[/quote]

По тази логика ако някой се препъне в камък или дупка тя пак няма да е на място. Всеки състезател имаше възможност да обиколи трасето пеша. Да го кара поне 8 пъти стига да има сили и време. Да го оцени, прецени, измери или там както искаш. Грешката е лично на Иван при това доколкото разбрах втора, като първият път му се е разминало. И стига се е спекулирало с този инцидент. Симо го каза, че според него трасето не е било добре обезопасено. При такива случаи той или там който е капитан/ръководител на отбора може да подаде официално протестно писмо или там както му е реда. Може да се реши да не се кара това опасно трасе.
Аз лично видях друго нещо. Как когато един маршал се опита да спре да карате, всички на скока, още преди да е свършила последната тренировка, защото има хора по трасето и защото е забранено вие всички започнахте да протестирате с аргументи: ...Ама как! За пресата. Що да не може... това са свободни тренировки. На забележката, че няма лекар никой не се възпротиви. Даже аз лично се опитах да обеждавам маршалите, че принципно няма опасност и че сте внимателни момчета. А сега какво чувам, че едва ли не трябвало да има лекар на всеки завой. Мислете малко преди да говорите и да се оплаквате. В крайна сметка, ако ние не се пазим сами, няма кой да го направи вместо нас.
[/quote]

[color=beige][size=67]mi az 6te ti kaja drugo 6tom mu e vtora gre6ka zna4i nqkoi e trqbvalo da vidi toest na tova durvo re trqbvalo da ima du6ek
drugoto e 4e po pravilnik zaduljitelno trqbva da ima 2 lineiki na finala mislq 4e dale4 ne si prav.[/size][/color]
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот kotka12 » Пон Юли 17, 2006 9:55 pm

[quote="tailor"]
bla bla bla...аз лично ...bla bla bla

дрънкало
[/quote]



:agree::bowdown::bowdown::bowdown:

Нещо измести темата май??
То и първото ти участие в нея беше с изместена тема, защото се пробва да гризнеш Макском, а когато казах нещо за титлата на Калин, ме обиди.
И не се вбесявай, като потренираш някои определени спортове ще разбереш колко е важно да си спокоен.
Всъщност не съм се обидил, даже ми стана малко смешно.
Бъди здрав:wavey:
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TLD1 » Пон Юли 17, 2006 9:56 pm

[color=beige][size=67]iskam da popitam kade mojem da vidim 6ibanoto klasirane
aaa Kalin e 1-vi ne fini6ira ok
a Ivan kato ne fini6ira koi e ?????????
iskame klasiraneto ana 6ibanite sadiiii ................ neznam si kade .
molq nqkoi kompetenten da mi otgovori Ivan na koe mqsto e....[/size][/color]
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот dh--zone » Пон Юли 17, 2006 10:13 pm

Позволете да се намеся - бил съм на много състезания, включително и на европейски DH състезания (в Полша например :) Организацията на състезанието беше супер - това е добре организирано състезание от страна на организаторите - беше всичко - и автобуси и камиони и ядене и награди. Организатора дава много повече от себе си от колкото един организатор на едно стандартно състезание дори да е от европейската купа .. защотото това е неговото хоби.. Вярвайте ми на много малко от състезанията в 'Европа' организацията не е такава.. Най много в деня на спускането е организирано качването или е пуснат кабинковия лифт..през тренировките буташ...или имаш team за това
Имало дърво - май можеш да кажеш щом си го открил? Мислиш че някой специално го е поставил заради тебе за да е първи?...Respect за трасето - мога да го сравня с Spinderuv Mlyn в Чехия - само по малко корени има .. но пък тогава със сигурност щеше да се намери някой да каже че специално са посадени...

Поздрави
P.S. Аз пък имам коляно в гипс.. при първото спускане :)
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Мнениеот TLD1 » Пон Юли 17, 2006 10:26 pm

da mojebi
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот RAM-FR » Пон Юли 17, 2006 10:28 pm

[quote="dh--zone"]

...това е добре организирано състезание ....... награди.......
[/quote]


Награди ??? Единствените награди за крос кънтрито бяха по един медал на който пишеше "Д[color=red]А[/color]НХИЛ " много добри награди за 20 Км. въртене !!!

П.С. Бързо оздравяване на теб и на Иван
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Юли 17, 2006 10:29 pm

@TLD1
Стефчо, ако можеш пиши на кирилица, щото иначе, ща не ща, трябва да ти жлътвам написаното ;)
Аз не бях на финала и не видях падането, само ми разказваха. Затова ще попитам теб: ако имаше дюшек на дървото, според теб шансовете Иван или някой друг да се закачи в дървото (или дюшека, който е по-широк от него) по-големи ли щяха да бъдат или по-малки?
Ако имаш претенции към първото място на Калин, най-добре е да ги заявиш ясно, а още по-добре щеше да е да подадеш контестация (май така се наричаше) пред съдиите, а не да сравняваш класирането на състезател, който не е завършил поради падане с това на друг, който е бил спрян от участие, без да има никакъв шанс да повтори спускането си. Или ти си на друго мнение?
Между другото на мен също ми е интересно как е решен този въпрос (при спиране на състезанието докато бъде изнесен пострадал участник от трасето) в правилника на UCI, но за момента просто нямам време да търся конкретния текст, а и, за съжаление, условията и организацията на една СК например нямат нищо общо с нашите, но все пак би било полезно да се знае как се процедира в тези случаи в големите състезания. Някой да има идея? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TLD1 » Пон Юли 17, 2006 10:35 pm

Нямам претенциии към Калин просто ми е интересно по какъв на4ин е из4ислено неговото време????
а за дю6ека мисля 4е ударът няма6е да буде такъв.Мисля 4е и на теб ти е ясно каква е ролята на дю6ека....
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот tailor » Пон Юли 17, 2006 10:37 pm

[quote="Admin"]

@TLD1
Стефчо, ако можеш пиши на кирилица, щото иначе, ща не ща, трябва да ти жлътвам написаното ;)
Аз не бях на финала и не видях падането, само ми разказваха. Затова ще попитам теб: ако имаше дюшек на дървото, според теб шансовете Иван или някой друг да се закачи в дървото (или дюшека, който е по-широк от него) по-големи ли щяха да бъдат или по-малки?
Ако имаш претенции към първото място на Калин, най-добре е да ги заявиш ясно, а още по-добре щеше да е да подадеш контестация (май така се наричаше) пред съдиите, а не да сравняваш класирането на състезател, който не е завършил поради падане с това на друг, който е бил спрян от участие, без да има никакъв шанс да повтори спускането си. Или ти си на друго мнение?
Между другото на мен също ми е интересно как е решен този въпрос (при спиране на състезанието докато бъде изнесен пострадал участник от трасето) в правилника на UCI, но за момента просто нямам време да търся конкретния текст, а и, за съжаление, условията и организацията на една СК например нямат нищо общо с нашите, но все пак би било полезно да се знае как се процедира в тези случаи в големите състезания. Някой да има идея? ;)
[/quote]
1. Админ, искам ясно да запитам, като как състезател, който не е финиширал може да стане шампион?:popcorn:
[size=67]2. Смяташ ли че подадената контестация ще бъде уважена, при положение че основният спонсор ще остане без шампион. Да не говорим за усложненията, които ще възникат като се има предвид кой трябва да го замести.[/size]

Edit: Започнах да прекалявам с откровенията
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Nymphetamine » Пон Юли 17, 2006 10:45 pm

не може на всяко дърво, храст и камъче да се сложи дюшек и да се постави лекар. аз лично мога да потвърдя, че обезопасяването бе обмисляно достатъчно дълго и внимателно, без да се пропускат и дербните детайли. а можеше да се нахвърлят дюшеците по дърветата, както, до колкото разбрах, било в София, и да се наместват от маршалите след всеки ударил се. не говорете глупости... прав е SPA, че всеки поема до голяма степен отговорност, след като се е решил да кара и то в тази дисциплина.
а относно титлата на Калин, ако някой има претенции, нека пусне каквото е там писмо адресирано към организатора на шампионата, не на протеклото състезание. имаше достатъчно време за тренировки, дори и една извънредна доколкото знам. такива хленчения и лигавения са педерастка работа...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот MAN6 » Пон Юли 17, 2006 10:48 pm

@tailor: у бг сме все пак :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TLD1 » Пон Юли 17, 2006 10:52 pm

[quote="Nymphetamine"]

не може на всяко дърво, храст и камъче да се сложи дюшек и да се постави лекар. аз лично мога да потвърдя, че обезопасяването бе обмисляно достатъчно дълго и внимателно, без да се пропускат и дербните детайли. а можеше да се нахвърлят дюшеците по дърветата, както, до колкото разбрах, било в София, и да се наместват от маршалите след всеки ударил се. не говорете глупости... прав е SPA, че всеки поема до голяма степен отговорност, след като се е решил да кара и то в тази дисциплина.
а относно титлата на Калин, ако някой има претенции, нека пусне каквото е там писмо адресирано към организатора на шампионата, не на протеклото състезание. имаше достатъчно време за тренировки, дори и една извънредна доколкото знам. такива хленчения и лигавения са педерастка работа...
[/quote]

абе мом4е пле6ти6 глупости има правилник по които трябва да има на финала 2 линейки.За трасе като това толкова дулго е краино недоста4но да има 1 лекар.Бъди 4естен и кажи колко време няма6е кой да помогне на Иван.
Никой не говори за секи камък да има дю6ек а на нужните места на които няма6е.
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот Admin » Пон Юли 17, 2006 11:06 pm

[quote]Мисля 4е и на теб ти е ясно каква е ролята на дю6ека....[/quote]

Съвсем ми е ясно, и точно затова смятам, че точно на това място дюшекът би могъл да помогне при една ситуация и да попречи при друга. Тъй като не съм видял пдането,не мога да коментирам в конкретния случай дали би било по-добре с или без него.

[quote]1. Админ, искам ясно да запитам, като как състезател, който не е финиширал може да стане шампион?[/quote]

Не знам защо питаш мен, не мога да ти отговоря, защото и на мен това ми е интересно, както съм писал по-горе. Аз лично мога да намеря достатъчно аргументи "за" и "против" подобно решение на съдиите, но ми е интересно да разбера как е решен подобен сложен казус в правилника на UCI примерно.

[quote]Смяташ ли че подадената контестация ще бъде уважена, при положение че основният спонсор ще остане без шампион.[/quote]

Много рядко си позволявам да смятам или не някакви хипотетични неща, особено пък публично. Мисля, че не би било коректно да правя сметки за нероден Петко. :)Подобна ситуация обаче ми прилича много на познатите до болка форумни теми от типа: "Колелото ми се счупи, мама му да ***" "Потърси ли си гаранцията?" "Ами не, то е ясно, че производителят Х е *****, така или иначе нямаше да ми я уважи!"
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Пон Юли 17, 2006 11:10 pm

кои места? и аз направих човка, паднах и се ударих много неприятно на първия ден, лежах 10 минути в храстите от болка, ама никого не обвинявам освен себе си, понеже грешката си беше изцяло моя. според тая логика, всяко дърво може да бъде потенциален убиец, всичко може да се случи. някои хора се дават в локвите...
а колко лекаря трябва да има според теб?! дължината на трасето не е кой знае колко голяма според мен, макар да бе доста. но и двама да имаше, единият щеше да е горе, другият долу. кел файда? ок, нека има две линейки, но не може всяко клонче да се увие и увърже и от всеки храст да дебне чичо доктор със скалпела.
верно е, че Иван лежа доста време докато дойде лекаря, но до колкото разбрах, същността на спора е не колко време е отнело на лекаря до дойде, защо не е имало две линейки на финала и т.н., а че Иван се е размазал заради немърловстта на някой си.
а, и не плещя, в случая говора и смятам, че са далеч от глупости!
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот mih » Пон Юли 17, 2006 11:18 pm

@Nymphe
Дотук се разбра, че си участвал, че си паднал и че си на предпоследно място. Друго имаш ли да казваш?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот tailor » Пон Юли 17, 2006 11:25 pm

[quote="Admin"]

[quote]Мисля 4е и на теб ти е ясно каква е ролята на дю6ека....[/quote]

Съвсем ми е ясно, и точно затова смятам, че точно на това място дюшекът би могъл да помогне при една ситуация и да попречи при друга. Тъй като не съм видял пдането,не мога да коментирам в конкретния случай дали би било по-добре с или без него.

[quote]1. Админ, искам ясно да запитам, като как състезател, който не е финиширал може да стане шампион?[/quote]

Не знам защо питаш мен, не мога да ти отговоря, защото и на мен това ми е интересно, както съм писал по-горе. Аз лично мога да намеря достатъчно аргументи "за" и "против" подобно решение на съдиите, но ми е интересно да разбера как е решен подобен сложен казус в правилника на UCI примерно.

[quote]Смяташ ли че подадената контестация ще бъде уважена, при положение че основният спонсор ще остане без шампион.[/quote]

Много рядко си позволявам да смятам или не някакви хипотетични неща, особено пък публично. Мисля, че не би било коректно да правя сметки за нероден Петко. :)Подобна ситуация обаче ми прилича много на познатите до болка форумни теми от типа: "Колелото ми се счупи, мама му да ***" "Потърси ли си гаранцията?" "Ами не, то е ясно, че производителят Х е *****, така или иначе нямаше да ми я уважи!"


[/quote]
1. Въпроса не е към теб - просто го изказвам ясно, според твоя съвет.
2. Няма да се притесняваш - гаранцията се търси, обаче не съм сигурен дали имаме гаранционна карта и какви са условията за употреба на конкретното мероприятие :eek3:

Edit: чекай че Zozka разправя, че гроздето не било узряло :evil:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Nymphetamine » Вто Юли 18, 2006 12:06 am

[quote="mih"]

@Nymphe
Дотук се разбра, че си участвал, че си паднал и че си на предпоследно място. Друго имаш ли да казваш?
[/quote]


Защо? Не мгоа да изказвам мнението си ли?!
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Zozka » Вто Юли 18, 2006 12:08 am

Леле колко е кисело гроздето, направо лошо ми става...

Като стана въпрос:

UCI Cycling Regulations

4.3.018 Riders observing a waving red flag during the race must stop immediately.
A stopped rider should continue calmly to the finish and request a re-start from the finish judge and wait for further instruction.

Тъй като re-start не беше възможен, решението на съдиите бе крайно правилно.

За мен, организацията на състезанието беше добра, за което благодаря на БКС и Спринт; от друга страна бавната реакция на лекарските екипи е недопустима. Това е основният проблем, над който определено трябва да се обърне внимание за следващия път.

[quote="tailor"]

От началото на годината аз лично съм участвал в направата или материалното обезпечаване на всички състезания на Пробайк -> погледни календара - всички състезания са се случили и ще продължават да се случват на определената дата - не по-рано и не по късно.
[/quote]


Точно ти/Веломания/Баба ми от Реброво никога не сте организирали състезание по спускане, такаче моля те, запази тези приказки за съответните теми, свързани с паркови надпревари и т.н. Именно поради тази причина ще е най-добре да НЕ решаваш ти кой да е шампион. Ако съм объркал нещо, моля те поправи ме, но мисля че както ти сам каза, действително малко си прекалил.
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот kotka12 » Вто Юли 18, 2006 12:24 am

"Казах на момчетата,че кръв ще се лее..."
О, неееееееееееееееееее:rofl::rofl::rofl:
Що го махна:rofl::rofl::rofl:

@ЗозеФФФ /Зи Ел Е Рейсинг/:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот tailor » Вто Юли 18, 2006 1:12 am

[quote="Zozka"]

Точно ти/Веломания/Баба ми от Реброво никога не сте организирали състезание по спускане, такаче моля те, запази тези приказки за съответните теми, свързани с паркови надпревари и т.н.[/quote]
Малко се вживяваш... [quote]Именно поради тази причина ще е най-добре да НЕ решаваш ти кой да е шампион. Ако съм объркал нещо, моля те поправи ме, но мисля че както ти сам каза, действително малко си прекалил.
[/quote]
А къде съм казал че аз решавам нещо? Може би според теб кой ще е шампион се решава на среща в БКС?
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Zozka » Вто Юли 18, 2006 1:43 am

[quote="tailor"]

Честито на шампиона. Според новите правила на БКС и Макском, вече не е необходимо да финишираш, за да си първи.:deal:

На следващото състезание може би шампионът няма и да стартира :dunno:
[/quote]


[quote="tailor"]

Може би според теб кой ще е шампион се решава на среща в БКС?
[/quote]


Според мен не, но според теб явно е така :). Както и да е, спорът е доста безпочвен, а на мен ми се доспа. Хеви Метъл желая на всички :)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот tailor » Вто Юли 18, 2006 1:49 am

[quote="Zozka"]
Както и да е, спорът е доста безпочвен, а на мен ми се доспа. Хеви Метъл желая на всички :)
[/quote]
Има доста почва, която трябва да се изкопа. А това е просто първата копка :evil:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот C_Mo » Вто Юли 18, 2006 2:22 am

@доста хора


Тъй като се пишат и доста глупости в темата няма да отговарям на всички...

Отворете си очите и спрете да сипете суперлативи и да изтъквате аргументи, че разбираш ли той спорта си е опасен... и говорете по същество без да разтягате локуми и да се цупите един на друг на регионален принцип!

За медал "данхил" ли го правим това?! Или може би някой си изкарва хлаба карайки!? Я си напънете малко мозъците и се сетете, че става въпрос за кеф! Нашия кеф и кефа на кората, които ни гледат. А на мен не ми беше кеф да чакам 20мин лекар за да окаже първа помощ. Не ми беше кеф да чувам реплики от типа "преместете падналия" - що за безхаберник го изръси това!?

Кво ли се занимавам и аз... сега очаквам 1000 поста, колко зле е бил и първия кръг... добре че не е станало нищо там... бла бла...

Знаете ли какво се прави като няма лекар на разположение? спира се състезанието докато не се върне на поста си. За рискови спортове като нашия линейката трябва да е малко по-читава - реанимобил ли му се викаше... доктори тук да ме поправят. Нещото, с което пътувахме към болницата изглеждаше пригодено единствено за превозване на "пациенти" в найлонови торби.


@SPA
Едно е да си скачаш небрежно на финалния скок за малко снимки, съвсем друго е състезателното спускане. Когато се кара "някъде из планините" без да се разчита на обезопасяване се кара по един начин - севсем различно е като цъка часовника. Преценката е на състезателя, на база дадените условия.
/@SPA


Не е тук мястото да се разнищват всички неща, които не са както трябва по състезанията. Който го интересува ще разбере къде и кога ще се случи това.


@състезателите
Браво за карането! Много е приятно да се вижда как се вдига нивото.
Не забравяйте, че за да ви чуят трябва да говорите... и не само помежду си зад гърба на отговорните. Задължително е да сте запознати с наредбата на състезанието в, което участвате.

@Организаторите
Евала за това, което беше свършено добре.

Май забравих за "кънтри кроса"... важна дисциплина то спускането е само за атракция - както и да е.

Бях написал и още разни неща, за които щяха да ми се цупят много хора, ама айде - всички са живи и няма инвалиди - другото са бели кахъри ;)

Поздрави,
Симо

PS
Който се е почувствал засегнат знае как да се свърже с мен, за да ми обясни колко не съм прав за всичко и как не става така тая работа.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот octane » Вто Юли 18, 2006 4:40 am

Доколкото разбирам, организацията на лекарският екип не е била добра и никога не е била такава. Незнам дали на състезанието в Пловдив е била такава. Според прочетеното е била под всякаква критика. Но нека да си спомниме състезанието на Боровец, където на финала чакаха две от най-модерните линейки на запален двигател! Дали тогава лекарската организация беше слаба?
Колкото до Крос кънтри и награди, считам, че хора, които са захвърлили пистарката за един ден и са се качили надрусани с всякакви химий на планински бегач, не заслужават никакви награди. Те даже трябва да са доволни, че са получили медал (не го заслужават и него). Отдвана минаха времената, когато Корс кънтри се караше от любители на планинското колоездене.
Аватар
octane
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 12:53 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Newone » Вто Юли 18, 2006 6:11 am

@Симо:thumbu:

Тук смятам, че е моментът да благодаря на всички от One Distribution за навременната, компетентна и безкористна техническа подкрепа, която ми оказаха.Не искам да споменавам имена, за да не пропусна някого...:thanks::thanks:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TLD1 » Вто Юли 18, 2006 8:40 am

[quote="octane"]

Доколкото разбирам, организацията на лекарският екип не е била добра и никога не е била такава. Незнам дали на състезанието в Пловдив е била такава. Според прочетеното е била под всякаква критика. Но нека да си спомниме състезанието на Боровец, където на финала чакаха две от най-модерните линейки на запален двигател! Дали тогава лекарската организация беше слаба?
Колкото до Крос кънтри и награди, считам, че хора, които са захвърлили пистарката за един ден и са се качили надрусани с всякакви химий на планински бегач, не заслужават никакви награди. Те даже трябва да са доволни, че са получили медал (не го заслужават и него). Отдвана минаха времената, когато Корс кънтри се караше от любители на планинското колоездене.
[/quote]


неможе6 да си представи6 колко е гадно за мом4ета това което написа (XC-то).погледни ако е излязло някаде класирането и ми кажи познава6ли някои от тези хора които се ка4иха на стълби4ката.АЗ ли4но ги познавам и мога да те уверя 4е няма6е 6осеики.Моляте недеи да се изказва6 така за6тото е прекалено тъпо
@ZOZKA
ако наистина благодари6 на съдиите не говори добре зА Теб казвам го тук ако има6 не6то което не е така пи6ими PM зада не пулним темата за6тото маи тя трябва6е да е пулна с хубави снимки
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот Editor » Вто Юли 18, 2006 8:50 am

добре де да речем че организацията като цяло е била добра...да речем че лекари е имало...
МА ЩО НЕ ГО ОТРЕЗАХТЕ ТОВА ДЪРВО ПРОСЛОВУТО БЕЕЕЕ :banghead::banghead::rofl::dark::flamethr::qright::sniper:
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта