Какво мислите за 24 часов МТВ маратон в Б-я?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот CECO » Пон Окт 02, 2006 2:36 pm

:thumb:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 2:45 pm

[quote="zero knowledge"]

Сега остава да измислиш и караемо трасе по и около тепетата[/quote]

Е па то е ясно - качване до Альошата, спускане по "твойта" пътечка, пак качване на Альошата, пак спускане... и така 24 часа.

Не случайно едно "тепе" е възприета извънсистемна единица за денивелация при велопреходи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Zozka » Пон Окт 02, 2006 2:46 pm

Сега ако ме светнеш от къде идва това "Б-я"?:mad:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот CECO » Пон Окт 02, 2006 3:26 pm

Белгия:boggled:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Пон Окт 02, 2006 3:36 pm

[quote="CECO"]

Белгия:boggled:
[/quote]


Преди да ме иронизираш безуспешно, се замисли малко...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот CECO » Пон Окт 02, 2006 3:44 pm

Причината толкова време да не пиша във форума е точно тази всеки гледа да иронизира другия и винаги си мисли ,че е иронизиран!
Тази ирония беше за мен не за тебе Zozka!
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Пон Окт 02, 2006 9:21 pm

Здравейте и от мен.

До сега все избягвам темата защото ми трябва доста време за подготовка това първо и този маратон ще е някъде из България и ще трябва да заделя поне 2 дена за въпросния маратон и малко финикийски знаци които също не са за пренебрегване ... ,но това са мои проблеми.:banghead::banghead::banghead:
Пусти и пари
Та за въпросния маратон давам предложение като на планинските маратони ,които ги правят по билото на планината с няколко подкрепителни пункта.Примерно от Беклемето до Шипка или Бузлуджа като не се предвижда финала да е точно на 24-тия час ,а на определено място където ще има ДОБРО ХАПВАНЕ И МНОГО :beer::beer::beer::beer::beer:. Аз не смятам ,че това е "състезание" за тези които утиват за наградите. това просто трябва да бъде изпитание на волята физиката и не на последно място психиката на всеки участник.
Така мисля аз.
Апък ако някой замисли нещо подобно аз съм "за"
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Kakvo stana s organizaciqta?

Мнениеот koloezda4kata » Чет Фев 15, 2007 10:28 am

:confused: Koga moje da e tova meropriqtie?

Пишете на кирилица!
Аватар
koloezda4kata
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 5:16 pm

Мнениеот axelmax » Чет Фев 15, 2007 12:26 pm

@CECO
Според теб колко отбора ,могат да се съберат по 4 души?
За двама души ,ще е непосилно,нямаме толкова много
добре подготвени хора,а за състезатели да не говорим.
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот CECO » Чет Фев 15, 2007 1:05 pm

axelmax трасето е готово тествано и на светло и на тъмно(караемо е на тъмно и то без проблеми). В момента мислим подробностите по регламента ;) Радвам се, че много хора от форума имат желание да помагат :beer:
За сега със сигурност мога да потвърдя, че няма да е щафета т.е. дори и отборно всеки от отбора ще кара 24часа.
Ще има много изисквания за екипировката каска, фарове(изискването за фара ще е в броя и в мощноста) и др. Помощ от механик ще може да се получи само на едно място(контрола) по трасето нещата са много и по тях се работи детайлно!
Поздрави на всички и възползвайте се от хубавото време :beer:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Искам да карам

Мнениеот bullet » Чет Фев 15, 2007 7:09 pm

Каква ще ми е наградата за първото място в този 24 часов маратон ;)
Веселин Куршумов Пловдив 0882289832,0899537343 [email protected]
Всяко решение поражда след себе си нови проблеми...
Аватар
bullet
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 8:06 pm
Местоположение: България/Пловдив

Мнениеот CECO » Пет Фев 16, 2007 8:57 am

bullet Твоята ще е безплато участие в 48-часовият маратон!!! :D
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CrZ » Пет Фев 16, 2007 11:10 am

Не съм фен на такъв тип каране и не отбирам мн от тия дисциплини но си мисля че едно такова състезание ако го правите тук в БГ нито състезатели нито нищо няма да ви стигне ... ако ше се прави такова нещо то най малкото ше трябва първо да направите някаква ужасно добра организация с мн спонсори и добри награди и тн. и да се опитате най малкото поне ако не на някво по международно ниво да го развиете като информативност и тн то поне тук за Балканите и то сериозно да се разчуе за него та да има някакъв смисал ... тук само за БГ идеята ми се струва мн налудничава и едва ли ще е мн популярна......
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот Yavkata » Пет Фев 16, 2007 11:31 am

Готина идея :beer: Наистина изисква голямо тичане за организация.С удоволсвие бих се включил... като семейна двойка :) ...зрители :bigeyes: ... по телевизията :popcorn: Дано пък да стане!!!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот bullet » Пет Фев 16, 2007 8:07 pm

Идеята е просто страхотна!Точно така всеки който има малко повече кураж може да открие имат ли граници способностите му.
Що се отнася до популярноста.много ясно че няма да има много участници в началото,но историята добре показва че най-силните винаги са били сами...
Веселин Куршумов Пловдив 0882289832,0899537343 [email protected]
Всяко решение поражда след себе си нови проблеми...
Аватар
bullet
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 8:06 pm
Местоположение: България/Пловдив

Мнениеот nicky bike » Съб Фев 17, 2007 12:03 am

Мене ме пишете като първи участник.
Това е сериозно!
Имаме и идея за сбирка на всички които караме "Планинско колоездене" покрай Узана над Габрово в центъра на България, но това ще пусна тема.
,,,,Та по същесво кога и къде ще караме по 24 часа. И по интересно как?
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот BikeArea » Нед Фев 18, 2007 4:43 pm

CECO написа:...трасето е готово тествано и на светло и на тъмно(караемо е на тъмно и то без проблеми)...

Може би е малко късно, а и ще има проблем с организацията, предвид, че трасето е на почти 100км от Пловдив, но искам да дам своето предложение. А именно:

Маршрута е в района на Велинград, дължината му е 40 или малко над 40 км. Съчетава каране по чакълест път с лек наклон(изкачване), същинското катерене по горси път, няколко километра хАсвалт и накрая спускането. То може да бъде в два варианта - пътека и горски път или пътека, горски път и бързо отклоняване от него отново по пътека.
Хубавото на това трасе е, че е разнообразно, на ново(за доста хора, може би) място, а също така и проходимо за автомобил в голямата си част, което би улеснило маркирането, почистването(от което почти няма нужда) и други организационни мероприятия. Като цяло карането е много добро, мога да кажа от личен опит.
Помисли върху това като идея.

Повече информация за изкачването тук (до 29-ти км), а за спускането тук.

И преди сме говорили, но аз пак да си кажа: имаш помоща ми за подобни начинания! Предвид "заможността" ми не мога да бъда сред спонсорите, но... все с нещо ще бъда полезен! :)

Успех!
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот тучо чучо » Пон Фев 19, 2007 12:49 pm

BikeArea написа:
CECO написа:...трасето е готово тествано и на светло и на тъмно(караемо е на тъмно и то без проблеми)...

Може би е малко късно, а и ще има проблем с организацията, предвид, че трасето е на почти 100км от Пловдив, но искам да дам своето предложение. А именно:

Маршрута е в района на Велинград, дължината му е 40 или малко над 40 км. Съчетава каране по чакълест път с лек наклон(изкачване), същинското катерене по горси път, няколко километра хАсвалт и накрая спускането. То може да бъде в два варианта - пътека и горски път или пътека, горски път и бързо отклоняване от него отново по пътека.
Хубавото на това трасе е, че е разнообразно, на ново(за доста хора, може би) място, а също така и проходимо за автомобил в голямата си част, което би улеснило маркирането, почистването(от което почти няма нужда) и други организационни мероприятия. Като цяло карането е много добро, мога да кажа от личен опит.
Помисли върху това като идея.

Повече информация за изкачването тук (до 29-ти км), а за спускането тук.

И преди сме говорили, но аз пак да си кажа: имаш помоща ми за подобни начинания! Предвид "заможността" ми не мога да бъда сред спонсорите, но... все с нещо ще бъда полезен! :)

Успех!

Абе, хубаво даваш идея за това трасе, но опитвал ли си спускането?
Аз да! Много ми хареса, на другите с мен също.
Но в случай, че си карал там, замислял ли си се как ще се кара там нощем?
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Пон Фев 19, 2007 7:51 pm

тучо чучо написа:Абе, хубаво даваш идея за това трасе, но опитвал ли си спускането?
Аз да! Много ми хареса, на другите с мен също.
Но в случай, че си карал там, замислял ли си се как ще се кара там нощем?


Страхотно е спускането , аз съм го правил по тъмно с един слаб челник , който през повечето време беше изключен :)
Това не означава , че мисля , че е подходящо за случая.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот CECO » Пон Фев 26, 2007 11:56 am

Скоро ще има видео материал от трасето (снимано от камера на каската) :agree:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот beroe » Сря Фев 28, 2007 4:43 pm

Едно такова състезание изисква сериозна организация ,трасето трябва да е маркирано със светлоотразяваща маркировка по завой и на местата с опастности ,трябва да се помисли за места където хората да си заредят саответно и да се облекчът ,където може да се спре за почивка, сервиз .
Според мен дължината на трасето не трабва да е много голяма за да може в тъмната част от състезанието да има на определено разтояние хора който при инциденти да отреагирът ,тъи като на едно такова състезание според мен учасниците няма да са много и при инцидент може да си лежи6 безпомощен и да няма кои да ти окаже помощ.
Но все пак това е мое мнение,и ако трасето е 40 км както съответно хората по трасето ще трябва да са повече.
beroe
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 9:50 pm

сбирка

Мнениеот rosentm » Съб Юни 23, 2007 7:28 pm

за сбирката е добра идея.
и за тожа да е в средата на б-я също.
rosentm
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 9:40 pm

Мнениеот lostrider@ » Нед Юни 24, 2007 1:44 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Желая успех!!!
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

of

Мнениеот bi » Пон Юли 02, 2007 3:53 pm

уж имало колоездачи, ама когато е за помощ всеки е зает. АЗ ще помогна .. ПОне мога да стоя на някои пост и да давам кураж на състезателите.
Аватар
bi
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 6:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bi » Вто Юли 03, 2007 1:06 pm

то тва е манталитета на българина "ако го направите може и да дойда" ... Нали на готово всеки знае .Как да има развитие на спорта като всеки се спасява сам ааааааааааа я се стегнете бе хора
Аватар
bi
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 6:54 pm
Местоположение: Пловдив

Taka e!

Мнениеот koloezda4kata » Вто Юли 03, 2007 2:48 pm

Nie s teb Bi,imame jelanie da pomognem,no samo na6ata pomo6t ne bi pomognala,no vse pak e na4alo! :bowdown: Iskam da kaja,4e i na moqta pomo6t moje da se raz4ita! :)
Аватар
koloezda4kata
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 5:16 pm

Мнениеот koloezda4kata » Сря Юли 04, 2007 8:29 am

Пожелавам успех на организацията!Мисля,че няма смисъл да пълним темата с глупости.Според мен тя е сериозна и ще оставя компетентните колоездачи да пишат! :^:
Би,може би някой е разбрал какво сме искали да кажем! :D
Успех и скорошни резултати! :agree:
Аватар
koloezda4kata
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 5:16 pm

Мнениеот bikerider » Сря Юли 04, 2007 9:07 am

koloezda4kata написа:компетентните колоездачи


Пффффф, тая па... :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Arcantos » Чет Юли 05, 2007 11:03 am

bikerider написа:
koloezda4kata написа:компетентните колоездачи


Пффффф, тая па... :D


Абе човеко някой искат да помогнат независимо,че за последно са се качвали на балканче преди еди-колко си години.Виж и пак искат да помагат ти си седиш пред компа и критикуваш и се подиграваш с нещо от което даже не разбираш.Стегни се докажи ,че тия 2 момичета найстина те имат за нещо повече от човек,който не е ходил по-далеч от тепетата и се има ,че кара.


По темата:Определено ще има доста хора навити и да помагат и да гледат и да се смеят на няколкото ,които ще участват :) дано да стане ще помагаме
Arcantos
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 4:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юли 05, 2007 11:52 am

Остава да се провери на практика има ли такъв маратон почва у нас. Недейте се заяжда за глупости.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта