Защо няма състезание по спускане ,в Стара планина?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Защо няма състезание по спускане ,в Стара планина?

Мнениеот axelmax » Съб Ное 11, 2006 12:20 am

?
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот NIKKEI » Съб Ное 11, 2006 11:56 pm

Не е добре, че няма. Като се замисля покрай Габрово има някой трасета, който стават за X-cross, даже може да се комбинират няколко отсечки по 2-5 км и да се направи хубаво състезание. Но за downhill в момента незнам хубава пътека?
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SoRcE » Нед Ное 12, 2006 2:08 pm

Аз се сещам за една хубава пътека за ДН, която е от хижа Чумерна надолу към село Мийковци...
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот axelmax » Нед Ное 12, 2006 7:54 pm

За мен това е най-красивата планина.Трасета се правят.Хубавото там е ,че е много по различно останалите планини,като почва,релеф излъчване.
Поляните позволяват да се правят и трасета за 4Х.
Ей красота ви казвам
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот spiro » Нед Ное 12, 2006 11:38 pm

Защо ли няма.... ми дано да е въпрос на време защото има много места (освен популярните) на които може да се направи нещо такова. Поне ако не друго в България готини планини колкото искаш а Стара планина 100% е от тях
spiro
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Мар 20, 2004 9:23 pm
Местоположение: Cambodia

Мнениеот kagami » Пон Ное 13, 2006 11:17 am

Спускането от подножието на Ботев до Калофер е много яко. А пътечката над Бухово е просто невероятно готина. В Стара Планина сигурно има десетки места, които биха могли да станат за състезание.

Предполагам, причината е, че трябва по-сложна организация за едно такова мероприятие, отколкото за същото, но на Витоша, защото повечето от потенциалните участници живеят в София и няма да ги спре факторът "транспорт". Стара Планина си е далече - и от София, и от Пловдив, та не знам колко хора биха се навили да участват ако не са организирани много добре престоя и придвижването.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот axelmax » Чет Ное 16, 2006 7:23 pm

Планината е достатчно обширна и разнообразна ,може да се намери нещо ,което да отговаря на изисванята .Трябва разнообразие на състезателите .;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот boian » Съб Ное 18, 2006 2:19 pm

kagami ти е одговорила на въпроса:basketb:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cholla » Съб Ное 18, 2006 7:19 pm

[quote="NIKKEI"]

Като се замисля покрай Габрово има някой трасета, който стават за X-cross, даже може да се комбинират няколко отсечки по 2-5 км и да се направи хубаво състезание. Но за downhill в момента незнам хубава пътека?
[/quote]

Ами май, че си пропуснал доста от даденостите на Гб има много места и за XC, и аз DH стига да ти се врътка.Най - близкото до града пускане, за което се сещам е от ТВ кулата по големият улей удобно за след работа. За останалите места питай хората с колела и кал по гумите (жокер неделя след обяд пият бира из тенекетата )
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот axelmax » Нед Ное 19, 2006 6:46 pm

[quote="boian"]


kagami ти е одговорила на въпроса:basketb:
[/quote]


Това ми ясно,но не е нещо съществено,според мен.В Пловдив имаше състезание и нямащше лифт ,е а трасета има много стига да знаеш къде да гледаш:beer:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот boian » Пон Ное 20, 2006 12:09 pm

не казвам ,че е невъзможно ,но е много трудно ти явно не си наясно колко хора и време трябва ,за да се направи едно трасе за ДХ другия фактор са спонсори ,от де?
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FREEMAD » Пон Ное 20, 2006 1:51 pm

[size=200] [color=red]С О П О Т [/color][/size]:hbang2: ...big one :eyebrow:
223
Аватар
FREEMAD
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 6:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пон Ное 20, 2006 5:26 pm

[quote="boian"]

не казвам ,че е невъзможно ,но е много трудно ти явно не си наясно колко хора и време трябва ,за да се направи едно трасе за ДХ другия фактор са спонсори ,от де?
[/quote]


даааааааааааааааааа ,там няма жив човек?

Виж картата и порецени колко градове са в тая планина.
Все ще се нанемри някои да домакинтсва,а и тая федерация за какво е тогава ако само фирмите правят по некое състезание??
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот NIKKEI » Пон Ное 20, 2006 11:39 pm

[quote="cholla"]

[quote="NIKKEI"]

Като се замисля покрай Габрово има някой трасета, който стават за X-cross, даже може да се комбинират няколко отсечки по 2-5 км и да се направи хубаво състезание. Но за downhill в момента незнам хубава пътека?
[/quote]

Ами май, че си пропуснал доста от даденостите на Гб има много места и за XC, и аз DH стига да ти се врътка.Най - близкото до града пускане, за което се сещам е от ТВ кулата по големият улей удобно за след работа. За останалите места питай хората с колела и кал по гумите (жокер неделя след обяд пият бира из тенекетата )

[/quote]



Ами може и да съм пропуснал някой места ама като цяло... от ТВ кулата Градище то има обаче е много късо трасето...
Аз карам често от Бузлуджа към Потока, но няма кой знае какви специални моменти. А и от Бузлуджа към Ябълка не е зле трасето, там е изцяло почвен път за разлика към Потока където е каменист.
А ако говорим за трасе то е добре да е лесно достъпно, за да може и да се гледа от публиката и естествено с голяяяяяям наклон :evil:

Не съм пробвал трасето от Хлебна през Тодорчетата за Язовира, мисля, че не е лошо, макар че има и изкачвания...значе за DH нестава ...
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boian » Пон Ное 20, 2006 11:57 pm

[quote="FREEMAD"]

[size=200] [color=red]С О П О Т [/color][/size]:hbang2: ...big one :eyebrow:
[/quote]

абе ей я не ми кради идейте по мой спомен някаде бях написал ,че може да се направи састезание там и ти сега случайно да не останеш по назад не се замисляш за някои прости елементарни работи
AXELMAX ми да там няма жив човек сам си си отговорил на въпроса ,а като немериш кой да домакинства се обади
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Ное 22, 2006 11:09 am

Аз къв съм поред теб ,че мога да направя състезание?
Тая тема е да почне да се говори за това и да се замисли човек.Я виж клиповете от досегашните състезаниея,където и да са те в бг ,са все на супер мрачни места в некви гъсталаци ,там няма скорост.Не казвам,че това е грешно ама от Витоша и Родопите толкова и писва ( а снимките са ужасни),Стара планина е мега разлиична.Дава възможност да се направи истински скоростни трасета с средна част ,която минава през участък с гъста растителностс ,страхотен климат и възможност да лагерува нялолко дни ,без проблем на открито.
Имали и лифтове на некои места.

Защо расъждавате ,че ако не ви е до устата няма да го изядете??

Стига тая центарлизация,стигасме се ограничавали.

Айде и се надявам темата да се развие благополучно:wavey:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот airborneone » Сря Ное 22, 2006 11:35 am

[quote="axelmax"]

Аз къв съм поред теб ,че мога да направя състезание?
Тая тема е да почне да се говори за това и да се замисли човек.Я виж клиповете от досегашните състезаниея,където и да са те в бг ,са все на супер мрачни места в некви гъсталаци ,там няма скорост.Не казвам,че това е грешно ама от Витоша и Родопите толкова и писва ( а снимките са ужасни),Стара планина е мега разлиична.Дава възможност да се направи истински скоростни трасета с средна част ,която минава през участък с гъста растителностс ,страхотен климат и възможност да лагерува нялолко дни ,без проблем на открито.
Имали и лифтове на некои места.

Защо расъждавате ,че ако не ви е до устата няма да го изядете??

Стига тая центарлизация,стигасме се ограничавали.

Айде и се надявам темата да се развие благополучно:wavey:
[/quote]

ти нещо направо си се Флюбил в тая Стара Планина
За Витоша и Родопите говориш все едно си ги обиколил и знаеш всеки снтиметър от тях. При това за състезания като говориме, ти май не беше от състезателите на Байк Уикенда?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот NIKKEI » Пет Ное 24, 2006 3:58 pm

Сега се сетих за един страхотен маршрут за каране. Пак на Узана горе от Географския център на България през ски пистата известна като "На завоя". Ски пистата на места е доста стръмна а и може на места да се изградят в долната и част скокчета, тай като след големия наклон следва по-заравнен участък и там с голяма скорост може да се прави слалом и скокове. Само трябва на места да се пообработи трасето, че след дъждове има много траншеи ... а и от ски пистата да дадат съгласие за такова състезание. Има си път където с реис или кола може да се изкара колелото до горе. След края на ски пистата се минава няколко стотин метра през гората, което означава, че има различни терени и е разнообразно. Цялото трасе може би е между 2 и 3 км. Какво мислите за идеята?
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот crossbiker » Съб Ное 25, 2006 6:56 pm

xora pravi vi 4est 4e ste tolkova iniciativni no tova trudno 6e stane za6oto tozi sport ne e dostata4no razvit kolkoto v strani kato francia i dr.prosto triabva i darjavata da zemi golqma 4ast ot tazi iniciativa samo sas sponsori ne stava 6oto te si imat svoi interesi az sam na tva mnenie
Аватар
crossbiker
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 5:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NIKKEI » Съб Ное 25, 2006 8:16 pm

Така си е прави си! Нали имаме някакво министерство на спорто, което единствено ако с нещо се занимава, то е с футбол и покрай олимпияда, но там се видя, че нищо ненаправиха. А ако има там свестни хора много неща могат да се направят!
Дянков от Габрово много точно го каза, спонсора дава 100 лева и иска ден и нощ по сто пъти да му се прави реклама .....
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот crossbiker » Съб Ное 25, 2006 11:35 pm

[color=beige][size=67]PI4OVE AZ MOGA DA VI KAJA 4E I DO XIJA ZDRAVEC IMA NAPRAVENO DH TRASE NO NE MOJE DA SE SRAVNIAVA S TVA NA VITO6A PAK I SE PAK SOFIA E 1/3 OR BULGATRIA TAM NAI MNOGO SE KARA[/size][/color]
Аватар
crossbiker
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2006 5:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Albinosko » Нед Ное 26, 2006 12:46 am

[quote="crossbiker"]

PI4OVE AZ MOGA DA VI KAJA 4E I DO XIJA ZDRAVEC IMA NAPRAVENO DH TRASE NO NE MOJE DA SE SRAVNIAVA S TVA NA VITO6A PAK I SE PAK SOFIA E 1/3 OR BULGATRIA TAM NAI MNOGO SE KARA
[/quote]

Нещо това с 1/3-тата не ми стана ясно... писал си че София е 1/3 от България или...? :lol:
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Ное 26, 2006 3:10 am

[quote="Albinosko"]


Нещо това с 1/3-тата не ми стана ясно... писал си че София е 1/3 от България или...? :lol:
[/quote]


Горе-долу така стоят нещата... ако се гледа численост.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NIKKEI » Сря Ное 29, 2006 1:24 pm

Ходих вчера в района на хижа Чумерна и погледнах как стоят нещата с трасето за DH към Мийковци. Там наистина има хубаво трасе в Стара Планина. Но е трудно достъпно за съжаление :bawling:
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Ное 29, 2006 7:46 pm

Е нищо ,планината е голяма има място.
Има един голям дроп "Райско пръскало" му викат
shady ще го тества:agree:


Дай снимки ако имаш?
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот kakata na majnata » Сря Ное 29, 2006 9:03 pm

аз сам ходила там. Много е qко.

Ама нqмаше дроб на хижата ,само чорбички и вафли.
Акселчо .ти на колко си?Гледам ,че имаш много постове ,сигурно много знаеш за байкове .
kakata na majnata
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 7:44 am
Местоположение: Ямбол

Мнениеот RAM-FR » Чет Ное 30, 2006 1:48 am

[quote="kakata na majnata"]

Гледам ,че имаш много постове ,сигурно много знаеш за байкове .

[/quote]
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Многото постове не означават, че знае много :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот agro » Чет Ное 30, 2006 5:30 pm

[color=beige]ei hora da ne zabravqme 4e i zlatica e u stara planina we zapovqdaite a vi nahranim[/color]
agro
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 8:05 pm

Мнениеот NIKKEI » Пет Дек 01, 2006 9:43 pm

А как е отбора на "Крива спица" от Златица? Къде тренирате? Не съм ходил нагоре, но поне по картата се ориентирам, че би трябвало да има някой трасета за DH?
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Нед Дек 03, 2006 10:41 pm

:angel: Защо питате само за DH състезание не може ли да бъде нещо по различно. Примерно 24 часов маратон по билото. Софиянци са лесни с лифта нагоре и Шус надоле за какво са им тези вериги не знам? :beer: Не се сърдете ама не всички сме спускачи. :beer::beer::beer:
Пък след състезанието може да пием по бира саедно. :agree:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта