Пловдив-Пещера-пещерата "Снежанка"

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Пловдив-Пещера-пещерата "Снежанка"

Мнениеот ELMANIFICO » Вто Мар 13, 2007 2:22 am

От училище ни организират такова пътешеаствие с автобус,но аз и още 3-4 искаме да ходим с колелата-никой от нас не е кой знае колко трениран.

Пловдив - Пещера е 42 км
Пещера-Снежанка е 11 км -това май не е проходимо с колела,не знам.

Исках да попитам по магистралата как стои въпросъ с предвижването на група и дали ще е сложно да поддържаме добра скорост от 15 -20 км в час,(ест ,че и формата ни има значение) Общо взето исках да попитам дали е сложно предвижването по магистралата и ако някой може да ми каже точно селата от Пловдив до пещера ще му бъда благодарен,защотот в нета намерих 2-3 селца м/у двете крайни точки,пък на кртата нищо не пише.

Благодаря Ви предварително за информацията
ELMANIFICO
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 2:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот People = Shit » Вто Мар 13, 2007 2:29 am

По магистралата е забранено да се кара с колело :nono:
Изображение
Аватар
People = Shit
 
Мнения: 525
Рейтинг: 1755
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Yavkata » Вто Мар 13, 2007 6:07 am

Има маршрут по които избягвате магистралата. В последния етап обаче или трябва някой да пази колелата на разстояние от пещерата, в подножието преди участъка"хиляда стъпки", или да ги носите по здрав наклон. Ако обаче това е организирано от училище много се съмнявам, че някой учител би ви разрешил участие в подобно мероприятие :nono: Представяте ли си какво ще се случи с даскалите организирали екскурзията ако недай си боже се случи някакъв пътен инцидент??? :idea:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Мар 13, 2007 9:40 am

От Пловдив до Пещера няма магистрала. Има обикновен път, който в момента ремонтират. С колелетата можете да стигнете до Снежанка. Но денивелацията Пловдив -Снежанка заедно с 50 км път не е за начинаещи. Аз силно ви препоръчвам да отидете с автобуса. Иначе от Пловдив излизате по Пещерско шосе. И карате през с. Бяга. По пътя има табели.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Spr » Вто Мар 13, 2007 9:53 am

NovemberCharlie написа:От Пловдив до Пещера няма магистрала. Има обикновен път, който в момента ремонтират. С колелетата можете да стигнете до Снежанка. Но денивелацията Пловдив -Снежанка заедно с 50 км път не е за начинаещи. Аз силно ви препоръчвам да отидете с автобуса.
Пътя не е в ремонт от два месеца, но беше готино за каране като беше затворен.
Добър вариант, но с много автомобили в началото: Пловдив-Кадиево-Йоаким Груево-Ново Село-Исперихово(в началото на това село ме замеряха с ябълки)-Бяга-(Брацигово)-Пещера-Снежанка. До тук е пътя. Има паркинг. След това с малко воля ще се качите с колелата до горе. После е готино слизането :) :) Втория вариант не съм го минавал. Вижте в БГ Мапс. Тръгва се от Златитрап-Устово-Кричим-Козарско-Бяга....
Spr
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 10:04 pm

Мнениеот ELMANIFICO » Вто Мар 13, 2007 12:44 pm

на нас не ни разрешават качването с колелетата до Снежанка и ще ги заключим всяко за всяко с клатинарите,но щом е път явно е позволено ,което е хубаво.Но такак като върви май учителката не може да събере група,което мн лошо,защотот и така нас няма да ни пуснат ,но пък и явно 50 км не са за начинаещи като нас,някой път трябва да дойда на ваш преход ,за да видя за какво става дума
ELMANIFICO
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 2:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Yavkata » Вто Мар 13, 2007 12:57 pm

Странно, че не може да събере група :dunno: . Района е прекрасен, пещерата е красива! Разстоянието не е много , нито денивелацията, НО ако се връщате същия ден тогава ви се събират доста. Дали АКО се събере група няма възможност на връщане( или отиване) да качите колелата в рейса?
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот ELMANIFICO » Вто Мар 13, 2007 1:29 pm

няма проблеми дори акозакъсаме наотиване автобуса да ни качи,но въпроса е че от нашето училище не е ясно дари ще се съберат за автобуса хора той е 42 души като ни махнеш нас с колелата 38 и двама-тима училтели 36 ученика трябва да се съберат ,а това при нас е трудно,мн малко млади хора искат да ходят по такива места ,още повече ,че автобуса може да се качи на 1/2 път до снежанка после има 2 км до самата пещера ,а това било много и никой не иска :rofl: :rofl: :rofl:
ELMANIFICO
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 2:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Yavkata » Вто Мар 13, 2007 1:46 pm

автобуса може да се качи на 1/2 път до снежанка после има 2 км до самата пещера ,а това било много и никой не иска :rofl: :rofl: :rofl:[/quote]
:bigeyes: :bigeyes: ЕЕеее, това ме разби!!! Вярно, че е стръмничък пътя ама пък ако наистина не съберете желаещи, това ще е позор за голяма част от младото поколение :(!: Ако пък не желаят от съучениците ви да ходят, какво ви при пречи на вашата групичка да се организирате сами?
(и да внимавате с пещерското вино ей ;) )
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот ELMANIFICO » Вто Мар 13, 2007 2:07 pm

ami проблем е ,защотот ако е от училище ще ходим в петък,но ако сме ами в събота ,пък тогава не сме свободни тези с колелата,ще видим ,мн се надявам да стане
ELMANIFICO
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 2:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Вто Мар 13, 2007 4:35 pm

само да допълня ,че пътеката от паркинга до пещерата , не съм я спускал с колело ноо съм сигурен че ще е много добра , просто на външен вид изглежда перфектно :) така че ако ти се отвори път на там не пропускай
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Мар 13, 2007 6:51 pm

Три пъти съм я спускал пътеката, последния път даже не влезнах в пещерата. Иначе от Пловдив до Пещера е 44 км, а от там до паркинга преди пещерата са 5-6 км от които последните 2-3 са със сериозен наклон.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Kitolino » Вто Мар 13, 2007 7:05 pm

Този петък с BikeArea се качихме до Велинград с колелата, като пътя от Пловдив-Пещера беше около 45км.
Самото каране е леко, но е много неприятно и опасно поради силният трафик(може да е било и от деня, но не съм сигурен).
Карането е около 3 часа много спокойно темпо, изкачването е малко и приятно.
И все ако сте без опит не излизайте да карате по пътя, надали ще ви е комфортно.
А пътуването до Велинград завърши в 23.00 сред абсолютен мрак и студ, като моя милост се беше панирала на пътеката от стената на язовир Батак към селата( не се сещам кое точно ), но след като преминахме трудният участък се почувствах жив :D
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот ELMANIFICO » Вто Мар 13, 2007 7:34 pm

явно ще сме трима души,някой иска ли да дойде с нас?
ELMANIFICO
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 2:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот BikeArea » Чет Мар 15, 2007 4:25 pm

Не ви знам как сте с физическата подготовка иначе наистина до Пещера е аляшко, няма проблем. Впрочем малко преди самия град се подгответе за яка воня... не знам точно от къде идва, вднъж мирише на лай*а, веднъж на мърша.... :dunno:
Пътя не е много спокоен и в някои участъци ми се струва опасен и се изисква наистина повишено внимание!
Като стигнете в Пещера питайте за Алито. Той прави много хубави баклавички и други сладурийки :D Ще го намерите на пътя за Батак малко след центъра на град Пещера.

С удоволствие бих дошъл с вас, но тази събита времето е доста добро и смятам да организирам малко крос-кънтри. Виж, ако случайно ходенето с училището пропадне и посещението ви стане автономно бих дошъл в друг ден.

Не искам да ви спъвам амбициите, но макар и без много сериозна денивелация километрите са си доста (около 100) и си преценете силите, както и велосипедите, все пак разчитате на тях!


Успех! Весело изкарване ви желая! :beer:
Потърсете Алито в Пещера, заслужава си! :)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот Kitolino » Чет Мар 15, 2007 5:49 pm

BikeArea написа:Успех! Весело изкарване ви желая! :beer:
Потърсете Алито в Пещера, заслужава си! :)

Баклавичките са супер, особено след каране са още по-добри.
(Алито се намира в широк център :) )
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот bullet » Чет Мар 15, 2007 11:19 pm

Кога ще е това каране,мога да дойда да се разходя с вас?
Веселин Куршумов Пловдив 0882289832,0899537343 [email protected]
Всяко решение поражда след себе си нови проблеми...
Аватар
bullet
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 8:06 pm
Местоположение: България/Пловдив


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта