XC над Пловдив тази събота (17.03.2007 год.)

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

XC над Пловдив тази събота (17.03.2007 год.)

Мнениеот BikeArea » Чет Мар 15, 2007 4:31 pm

Една пролетна умора ме е налегнала днес...направо не ща и да погледна колелото, но няма как... трябва да се кара, с тоз мързел за никъде не съм. Та ето какво ми се върти в главата за събота (17-ти март):

Пловдив – Бяла черква (по хАсвалта) и оттам цепим по предполагаемия път за с. Ситово. Сега погледнах една пътна карта на България и там го дават само 8 км в категория “Друг път”. Мисля, че колкото и да си е “друг” все ще си е добър за каране, предвид, че чак на пътната карта са го изчертали. От Ситово по горски път отиваме на х. Равнища. Почти със 100%-това сигурност мога да кажа, че такъв път има, защото веднъж тръгнах от х. Равнища нагоре и видях табелка “Ситово”,но трябваше да се връщам, че почна да се смрачава. След, което или си слизаме по царския път за с Дедево и с. Храбрино, или търсим пътечка за с. Бойково (за съжаление не съм сигурен, че такава съществува). В крайна сметка пак стигаме в Храбрино, където правим разбор на преживяванията и пускаме към Пловдив.
Сборен пункт: спирката пред хотел Родопи в Пловдив.
Час: 9:00 ам


Друг вариант (по-кратък) е с. Храбрино – с. Бойково – с. Храбрино. Тук отново знам само къде започва туристическата пътека и нищо повече. Този маршрут ми се струва прекалено кратък освен, ако не изскочат допълнения и предложения към него.


Това е от мен, дано не пускам темата прекалено късно. Вярно, че в маршрутите ми има много неизвестни, но ако не се изгубим и не намерим нов път след това, то... за какво изобщо сме тръгнали.
Идеи и предложения са добре дошли и тук и на място в събота. ;)

Айде по живо по здраво! :beer:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Re: XC над Пловдив тази събота (17.03.2007 год.)

Мнениеот naka76 » Чет Мар 15, 2007 5:52 pm

В Събота отивам на Фотинските водопади. От нас до тях отиване и връщане са 160 км като аз съм в най-отдаличената част на града. От тези 160 км 152 са асфалт, 7 черен път 1 км пътека. Ако си навит казвай.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Мар 15, 2007 6:00 pm

@BikeArea: При избор на първия вариант (Бяла Черква - Ситово) се приготви за голямо губене, ако разчитате на карти на района :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мъро » Чет Мар 15, 2007 6:11 pm

Бахти, изтичат ми очите по горните предложения.
За съжаление, този уикенд съм на Копривките и не мога да отсъствам от семинара. :bawling:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот BikeArea » Пет Мар 16, 2007 9:53 pm

@naka76
С удоволствие бих дошъл, но километрите, ако не са ми непосилни ще са ми неприятни в толкова голямо количество.
Висококилометражните ми асвалтови амбиции са за Пловдив - Велинград - Пловдив за един ден, но да видим дали ще стане някой ден... :)

Иначе за фотинските водопади:
Не зная много за тях, но от местните съм чувал, че там в района има доста оскъдни останки от тракийско селище или гробишще. Там минава и римски път. Ако не знаеш за тях озъртай се, може и да са интересни ;) Аз лично не съм ги виждал, казват че ги има, пък знае ли човек.
Имам голямо желание да разуча подробно региона около Фотиново понеже предната година мерихме (геодезистите знаят какво) доста там и ми се видя много примамливо!

Весело прекарване ти желая! :beer:

@did
Нямаме карти, нямаме GPS-и, нищо си нямаме... само с едното желание отиваме, но да видим каква ще я свършим утре. Току виж мероприятието заслужи един пътепис. ;)
2-ма сме засега, но ако изскочи някоя скрита лимонка от някъде утре - добре дошъл! :)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот BikeArea » Нед Мар 18, 2007 7:20 pm

BikeArea написа:... Току виж мероприятието заслужи един пътепис. ;) ...


ей го на! ;)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта