Гърция по Великден: Кавала - Керамоти - о. Тасос

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Гърция по Великден: Кавала - Керамоти - о. Тасос

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Мар 28, 2007 10:17 am

Привет на всички,

С моя приятел Сашо от Пловдив планираме тридневно пътуване до Гърция по великденските празници. Целта ни е да слезем с кола до Бяло море, да разгледаме град Кавала и после с колелетата да направим обиколка на остров Тасос.

Ако има желаещи да се присъединят нека отговорят тук или пишат на моя email адрес на vd [при] valan.net

Програмата ни е следната:

7 април (събота)

07:30 потегляне от Пловдив с кола
10:30 кратка почивка в Банско
12:30 минаване на гръцката граница на КПП Илинден - Ексохи
15:00 пристигане в Кавала
вечерта: разглеждане на града, после нощуване в хотел в село Керамоти (на 40км от Кавала), откъдето тръгват фериботите към Тасос

8 април (неделя)

09:00 разтоварване и монтиране на колелетата
09:30 тръгване с ферибота към Тасос
10:05 пристигане на о. Тасос (Лименас)
после каране по източното крайбрежие на острова
към 17:00ч пристигане в с. Потос, нощувка в хотела на Янис Рейцис (байкър, който организира ежегодното MTB състезание на Тасос)

9 април (понеделник)

08:30 потегляне от Потос и каране по западното крайбрежие
11:00 пристигане в Лименас
11:45 тръгване с ферибота от Лименас към Керамоти
12:20 пристигане в Керамоти, товарене на колелетата в колата
после обяд в Керамоти или Кавала
към 15:00 потегляне обратно за България
22:00 пристигане в Пловдив


Разходи:

За пътуването с колата мисля, че един резервоар биодизел за 90лв ще е достатъчен за отиването и връщането.

Нощувката в Потос струва 25 Евро за двойна стая. Нощувката в Керамоти още не е уточнена.

Фериботът за пешеходци/велосипедисти в едната посока струва 1.70 Евро.


За желаещите да карат с нас:

Трябва да дойдат със собствена кола, тъй като нашата ще е пълна - ние двамата ще сме отпред, а колелата ще са на задната седалка тъй като нямам багажник за велосипеди.

Караме сравнително лежерно, със средна скорост 18 -20км/ч.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sto100jan » Чет Мар 29, 2007 9:40 pm

Много интересно , ще видя дали мога да организирам групичка от Благоевград . До кога е крайния срок за резервациите ?
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Мар 29, 2007 9:56 pm

sto100jan написа:Много интересно , ще видя дали мога да организирам групичка от Благоевград . До кога е крайния срок за резервациите ?


Привет до Благоевград :beer:

Само да кажа, че не сме туристическо бюро, просто публикувах планувания от нас маршрут, така че ако има желаещи да дойдат с нас :)

За резервирането на нощувки за 8 април (неделя) при хотела на Янис на о. Тасос, до колкото разбрах, няма проблеми да се намери място. Иначе, разбира се, добре е всичко да се подготви и резервира своевременно. За повече инфо можеш да погледнеш неговия уеб сайт на http://www.mtb-thassos.com/

Нощувката на 7 април (събота) в Керамоти още не сме я уточнили, утре ще пробвам да се свържа с няколко хотела, също и в град Кавала. Моят приятел е с малко ограничен бюджет, и се надявам да успея да намеря хотел за 40 - 50 Евро максимум.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sto100jan » Пет Мар 30, 2007 11:44 am

Ясно че не сте туристическа агенция , просто питах за подробности :) То и аз знам че по това време на годината няма проблеми с хотелите . Ние може и да се спуснем с колела евентуално . Дано само времето да е хубаво.....
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: Гърция по Великден: Кавала - Керамоти - о. Тасос

Мнениеот yanev » Съб Мар 31, 2007 9:36 am

Здравейте,

Направо все едно сте ми прочели мислите. От няколко дена си мислех точно за ходене до бяло море с кола и после с колелата обикаляне по гръцка земя. Само дето вашето предложение е доста по конкретно и организирано. Единственото което ме притеснява е че плана съвпада с Великден. До няколко дена ще кажа дали ще се присъединя в това начинание. С собствена кола съм и ще има място за още един човек+колело.

Поздрави ...
yanev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 9:21 am

Re: Гърция по Великден: Кавала - Керамоти - о. Тасос

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Съб Мар 31, 2007 5:30 pm

Привет,

yanev написа:Направо все едно сте ми прочели мислите. От няколко дена си мислех точно за ходене до бяло море с кола и после с колелата обикаляне по гръцка земя.


Гледай ти :D


yanev написа:С собствена кола съм и ще има място за още един човек+колело.


От кой град си?

Иначе в моя план се получиха някои промени:

1. Моят приятел от Пловдив няма да може да дойде заради гости от Италия. Преди малко говорих с друг мой познат от София, на когото му хареса идеята, но още не може да потвърди.

2. След два дена търсене, не можах да открия подходящ хотел в Керамоти и Кавала за нощувката на 7-ми (събота). Много места вече бяха резервирани заради великденските празници. Затова се обадих на Янис от Тасос, за да резвервирам стая при него и за двете нощувки.

Това е засега!

Поздрави от Пловдив :)
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sto100jan » Нед Апр 01, 2007 10:53 am

Ами и аз като поразпитах , разбрах че точно по Великден в Гърция е малко сложно - или нищо не работи , или всичко е заето , та решихме да го поотложим за друг път.....
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Апр 01, 2007 9:30 pm

Аз лично не се притеснявам от такива празнични особености :)

Около 24май, когато пак може да се комбинира почивен ден с уикенд, може пак да се разходим до Гърция!
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sto100jan » Пон Апр 02, 2007 3:57 pm

:agree: Успех !!! А за 24 май- идеално , даже тогава и морето става за къпане :)
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот yanev » Пон Апр 02, 2007 6:51 pm

Здравейте,

За жалост както е тръгнало и АЗ ще отпадна ... първо немога да си намеря другарче да дозапълня колата ... второ празнично май ще се закучат нещата :)

Но все още се дообмисля предложението, дано ако нещата се оредят да не стане късно пак за резервациите.

Иначе съм в София.
yanev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 9:21 am

Мнениеот TOYAGA » Пон Апр 02, 2007 8:27 pm

sto100jan написа:... в Гърция е малко сложно - или нищо не работи , или всичко е заето .....


:D :agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот yanev » Чет Апр 05, 2007 8:51 am

Аз окончателно отпадам от великденското гръцко колоездене . Но ако има желаещи още следващата събота и неделя да организираме нещо подобно... нека си кажат.
yanev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 9:21 am

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Апр 06, 2007 9:43 pm

Багажът е стегнат, колелата готови, утре призори потегляме на юг ... към морето!

Очаквайте малко снимки и разказче като се върнем :)

Хубави великденски празници за всички!
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот yanev » Нед Апр 08, 2007 6:52 pm

Здравей,

С нетърпение ще очаквам снимките и разказчето, защото определено смятам да ходя до там и то скоро. Надявам се ще споделите и малко огранизационни подробности.

Весели празници ...
yanev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 9:21 am

Завръщане от Тасос

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Вто Апр 10, 2007 11:54 am

Привет на всички колелоездачи от форума :beer:

Вчера късно вечерта се прибрахме в България. Може би малко уморени, но ужасно доволни от пътуването.

Времето беше перфектно за каране - слънчево и не прекалено топло, около нас винаги се въртеше лек освежаващ морски бриз. А гледките, идилията и ароматите на бор по източното крайбрежие на острова бяха истинска наслада за сетивата :^:

В момента сортирам снимките от тура, които направихме, общо около 200. За съжаление моята камера F10 е на поправка в Бушона след инцидент над Калофер миналата седмица, така че в Гърция трябваше да се задоволя с по-проста техника.

До края на седмицата ще поставя една по-изчерпателна фото история, а засега само няколко снимки за подхранване на апетита :D

Изображение
Сутринта на Великден, кратка почивка на южния бряг на Тасос при Псили Аммос. Аз карах с гладки гуми, а колелото на Драго беше с дебели бръмчилки. На места по крайбрежния път наклона стига 10%, но иначе всеки изминат метър път си струваше.

Изображение
Панорамен изглед към Кавала от планината. На преден план една смокиня, която е започнала да се разлиства, малките зелени плодчета също се виждат. На полуострова в дъното се намира стария град и акропола на Кавала.

Изображение
Дивни гледки при нос Бабурас в източния край на Тасос. Около пътя по склоновете щъкаха овце и кози.

Изображение
Малкото тихо заливче на Алики. На плажа има няколко традиционни къщи с каменни стени и покриви. От акостиралия кораб се носеше музика и мирис на рибна скара...

Изображение
Акведукта в Кавала. Райски ябълки и палмички - типични средиземноморски мотив.

Изображение
Размонтиране на колелата преди потеглянето от хотела на Янис, междудругото много готин и точен пич, услужлив и внимателен. А пък ние в залисията забравихме да му върнем ключа на стаята. Поне не пропуснахме да си платим!

Изображение
Фериботът в пристанището на Лименас (Тасос). През почивните дни палубата беше забита с коли. Имаше немалко туристи от България и Румъния, но пък никой като нас тръгнал на вело обиколка на острова, с което успяхме да шашнем сервитьора в таверната на брега, когато му разказахме закъде сме с тези колелета.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

uha

Мнениеот tisho » Вто Апр 10, 2007 3:52 pm

супер добра разходка :) :bowdown:

:beer:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Мнениеот sto100jan » Чет Апр 12, 2007 7:32 am

Браво , много хубаво :)
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот Youngblood » Чет Апр 12, 2007 8:00 am

"вери найс" :) :) :)...както обича да казва доброто старо Ч
we are nature
Аватар
Youngblood
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 7:46 pm

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Апр 12, 2007 3:07 pm

Фото-история от пътуването, както и малко полезно инфо за желаещите да обиколят острова, вече стоят на моя уеб сайт на адрес http://www.valan.net/2007-thassos-easter/index.html

Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Мъро » Чет Апр 12, 2007 4:24 pm

Браво, много добре е било явно :beer:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

запитване

Мнениеот Albena » Сря Апр 18, 2007 4:32 pm

Здравейте всички,

Радвам се, че сте си изкарали добре на Тасос. Много се замислих да се включа и аз към групичката ви, но така или иначе ще ходя сега на състезанието, та реших да не прекалявам с островни преживявания. Имам един много практичен въпрос: с лични карти ли пътувахте или с международни паспорти? Паспортът ми е с изтекла валидност и не ми се занимава да правя нов, пък и приятели, които пътуваха (но до западната Европа) ми казаха, че са нямали проблеми с личните карти. При гръцките съседи как е ситуацията? Благодаря предварително и със здраве!
Не може да не може
Аватар
Albena
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 8:58 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Апр 18, 2007 6:43 pm

Нявсякъде в ЕС можеш да преминаваш и пребиваваш, легитимирайки се с лична карта.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Апр 18, 2007 8:28 pm

Аз пътувах с паспорт, моя приятел Драго с лична карта.

От 24 до 27 май замисляме ново пътуване до Гърция. Дали? :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Blagodaria

Мнениеот Albena » Пет Апр 20, 2007 8:27 am

Благодаря за отговора. Ще си ходя с личната карта тогава. Миналата година, в деня преди състезанието, и ние направихме една обиколка на острова и на втория час състезание вече бях на половин мощност, но си беше добре. Къде планирате да ходите през май?
Не може да не може
Аватар
Albena
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 8:58 pm
Местоположение: София

Re: Blagodaria

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Апр 20, 2007 12:16 pm

Albena написа:Къде планирате да ходите през май?


Вероятно пак до Тасос, но с по-различна група - този път с познати от Варна :^:

Иначе след Гърция следващата ми мечта е каране по далматинското крайбрежие на Хърватска - от Дубровник до Риека, след това може би с един детур до Венеция.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sto100jan » Пет Апр 20, 2007 9:21 pm

А, да питам - задължително ли е карането по пътищата в Гърция с каска ?
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 23, 2007 7:12 pm

sto100jan написа:А, да питам - задължително ли е карането по пътищата в Гърция с каска ?


Това не мога да кажа, но с каска е винаги по сигурно!
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта