Бяла Черква -> Бачково, този уикенд

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Съб Апр 14, 2007 4:49 pm

При по-големи групи средната скорост пада значително :D

Аз бих казал, че Бяла Черква ще достигнем към 13ч:

Тръгване от Пловдив 8 - 8:30ч
+ 3ч до х. Здравец
+ 1ч закуска/бира/кебабчета/картофки на х. Здравец
+ 1.5 - 2ч х. Здравец - Бяла Черква

Нека бъдем реалисти :popcorn:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот did » Съб Апр 14, 2007 4:52 pm

@vladimir.dzhuvinov : Виж си личните съобщения. Там от няколко дни отлежава едно, ти уж влизаш тук, а не ги гледаш ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Stafref » Съб Апр 14, 2007 10:50 pm

Еми явно няма да стане тогава.Ние ще се качим с автобуса 8 без 10 и минем от Здравец през Яворово към Асеновград,та да може по обяд да сме там!Ейй...пусто кандидатстване,най-много като ми се кара имам работа :V:

П.С: някой ако не му се върти или има ограничено време 2ма души ще сме с 8 без 10 автобуса,та всеки е добре дошъл! Нашият маршрут е лек и приятен(с повече спускане) и не отнема дълго(освен ако не се изгубим умишлено,което си е вероятно :D )
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Апр 15, 2007 8:01 pm

Още веднъж благодарности на всички, които караха днес през Родопите :beer:

Карането беше супер, макар слизането по пътеката през камъните до Бачково да ми дойде малко нанадолно :D

Но пък след карането по асеновградско влязох в супер форма :^:

Равносметката на моя километраж:

98км
16км/ч средна скорост
6ч 11мин време каране
60км/ч макс. скорост

Сега сядам да отпускам с биричка! Наздраве на всикчи :beer:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Black cat » Нед Апр 15, 2007 8:12 pm

Чакаме снимки :beer:
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот Stafref » Нед Апр 15, 2007 10:16 pm

Мдаа,и аз искам да видя къде сте карали :)..та следващия път ние оттам!
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 7:45 am

Всъщност, снимки сме правили само на две места (на цялата група на самоснимачка) - при "дропа на пребиването " над Куклен и пред църквата в Яврово :D

Тиражираната по-рано тема за "неизбежното загубване" се оказа пълен мит - по пътеката има маркировка с табели, а дори и да ги нямаше, с карта в ръка човек просто няма как да не намери пътя до Бачково :popcorn:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот did » Пон Апр 16, 2007 8:35 am

vladimir.dzhuvinov написа:Тиражираната по-рано тема за "неизбежното загубване" се оказа пълен мит - по пътеката има маркировка с табели, а дори и да ги нямаше, с карта в ръка човек просто няма как да не намери пътя до Бачково :popcorn:


:beer:

Радвам се, че информацията ми е остаряла!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Пон Апр 16, 2007 8:38 am

:) Весело беше изкарването, но и доста уморително за мен.

Владо по наклоните ни комплексира, защото на наклона ние едвам бутахме, а той го катереше поне с 10-15км/ч :V:

Естествено картината корено се промени, когато започнахме да спускаме, където властващи бяхме младите и по-луди глави ( имаше няколко много леки прескачания на кормило, извършени по перфектен начин от @Jlido и едно от мен :D )

Карането беше супер и този път имаше спорове за пътеката, нашият човек @BikeArea на две места пак тръгна в грешната посока( колко е грешна не може да се каже, но със сигурност не е била пътеката, по която останалата група искаше да кара, а той си може навсякъде :D )

Това е от вчера, добро каране, супер компания и хубави емоции ;)
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот Мъро » Пон Апр 16, 2007 9:14 am

Снимки почти няма и никак не са добри, защото не спирахме никъде за снимки... освен на каменния дроб :D
Линк: http://snimka.bg/album.php?album_id=123898

Карането беше много добро, макар да не беше особено удачно да стигнем до х. Здравец през Руен и Яврово - отне ни много повече време.
Кебапчетата и картофите на хижата горе си остават ненадминати :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Спускането до Бачково беше размазващо. Към края вече е бързо, криволичещо и невероятно разнообразно. А на места човек може да постигне и доста висока скорост, която вдига здраво адреналина заради листата, под които не знаеш какво има ;) Много яка пътечка, наистина. Всъщност частта, която си струва, е последното разклонение - където пътя се разделя на две части - едната е за Асеновград, другата е за Бачково. Ако си падате по малко по-екстремните спускания, задължително поемайте забутаната пътечка надясно, към Бачково :)

Владо наистина ни комплексира нагоре. На места, където определено не ставаше за каране дори на power range, той направо ни издухваше :bawling: А какво прави на асфалт, леле...

За съжаление една част от групата явно не беше достатъчно добре подготвена и от х. Здравец се спуснаха към Куклен, защото не смятаха, че ще се справят нагоре. Другия път повече дух ;-)

Яко каране. Предварително изчислените 80км. се оказаха 100, а лично мен доста ме изтощи деня. Особено когато от Асеновград до Пловдив трябваше да се кара със средна скорост около 30 :bigeyes: Асфалта на сапун!
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 10:10 am

Kitolino написа:Естествено картината корено се промени, когато започнахме да спускаме, където властващи бяхме младите и по-луди глави ( имаше няколко много леки прескачания на кормило, извършени по перфектен начин от @Jlido и едно от мен :D )


Като гледах как някои хора се премятат сред борчета, падат по лице сред остри камъни и се гмуркат в огромни локви - дъхът направо ми спираше :bigeyes:

Следващият път, като гледам как карате надолу, ще си сложа авто-аптечката в раницата :D

Също така, няма да е никак зле следващият път да си сложиш някакво жило на спирачката. В първия миг бях направо удивен: гледам на кормилото лостче за спирачка, а от него не се показва никакво жило. Питам се, да не би това да са някакви модерни спирачки с дистанционно управление, нещо като с мисъл или телекинеза? :crazy:

Kitolino написа:Карането беше супер и този път имаше спорове за пътеката, нашият човек @BikeArea на две места пак тръгна в грешната посока( колко е грешна не може да се каже, но със сигурност не е била пътеката, по която останалата група искаше да кара, а той си може навсякъде :D )


@BikeArea избра по-ранното слизане към Бачково, защото се беше поуморил и вече не му се катереше по билото. Ако си спомняш, точно на разклона се избираше между продължаване направо и нагоре (жълтата маркировка), или надясно и надолу (синята маркировка) :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 10:16 am

Мъро написа:Снимки почти няма и никак не са добри, защото не спирахме никъде за снимки... освен на каменния дроб :D
Линк: http://snimka.bg/album.php?album_id=123898


Ауу, снимката на дропа е великолепна :^:

Изображение

Но иначе този дроп не може да се сравнява с онзи, който видяхме на платното в ремонт на моста на асеновградско шосе :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Kitolino » Пон Апр 16, 2007 11:32 am

vladimir.dzhuvinov написа:Следващият път, като гледам как карате надолу, ще си сложа авто-аптечката в раницата :D


Хмм, за аптечка не знам, обаче хич няма да ти се разсърдим ако донесеш пак от белгииските шоколадчета :popcorn:

vladimir.dzhuvinov написа:
Kitolino написа:Карането беше супер и този път имаше спорове за пътеката, нашият човек @BikeArea на две места пак тръгна в грешната посока( колко е грешна не може да се каже, но със сигурност не е била пътеката, по която останалата група искаше да кара, а той си може навсякъде :D )

@BikeArea избра по-ранното слизане към Бачково, защото се беше поуморил и вече не му се катереше по билото. Ако си спомняш, точно на разклона се избираше между продължаване направо и нагоре (жълтата маркировка), или надясно и надолу (синята маркировка) :D

Тук си в грешка: Ванко обърка на две места пътеката малко по-надолу, като тръгваше обратно на маркировката( ти беше малко по-назад и тогава аз ги контролирах :) .

Колкото до спирачката - ние и без нея можем :D

Едит: Забравих да спомена за газенето на локвите с бясна скорост с надеждата водата пред мен да се разтвори и да не се напръскам, ама този път не проработи :bawling: .
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот abs » Пон Апр 16, 2007 6:50 pm

Карането наистина беше супер. Жалко само че бях неподготвен. Сега ме е яд, че не успях да мина цчлото трасе, но какво да се прави. Следващият път се надявам да не съм багаж :)
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Мнениеот Мъро » Пон Апр 16, 2007 6:53 pm

Следващия път задължително с байка на аватара ти :rofl:
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 7:49 pm

Kitolino написа:Едит: Забравих да спомена за газенето на локвите с бясна скорост с надеждата водата пред мен да се разтвори и да не се напръскам, ама този път не проработи :bawling: .


До колкото знам това май само Моисей го е можел ;)

При следващото каране през локви - всички да са с бански, а Иван, като запален любител на гмуркането - със шнорхел :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 7:55 pm

abs написа:Карането наистина беше супер. Жалко само че бях неподготвен. Сега ме е яд, че не успях да мина цчлото трасе, но какво да се прави. Следващият път се надявам да не съм багаж :)


С малко тренировка ще си добре. По принцип не са нужни някакви епични подготовки за такива маршрути, просто по малко, но редовно да кара за натрупване на форма.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот BikeArea » Пон Апр 16, 2007 8:55 pm

vladimir.dzhuvinov написа:@BikeArea избра по-ранното слизане към Бачково, защото се беше поуморил и вече не му се катереше по билото. Ако си спомняш, точно на разклона се избираше между продължаване направо и нагоре (жълтата маркировка), или надясно и надолу (синята маркировка) :D


Избрах този вариант, защото се надявах да минем по същото трасе, както и миналия път, но после се сетих, че цепихме през гората и излезнахме пак на жълтата маркировка (което отчасти твърдеше Китолино, когато спорихме на разклона).

Евала ти правя за ориентацията с картата! :bowdown:
Аз не съм опитвал или не мога... да работя така добре с карта, язък, че съм геодезист :crap:
Моя метод (чрез налучкването) е по-непредсказуем, по-интригуващ и по-несигурен, което го прави привлекателен, поне за мен. Бих се подпомоигнал с карта, но да разчитам толкова на нея... съмнявам се.


И понеже ме изкарахте, че съм.... баси заблудения с ориентацията едвали не! Може би е добре да спомена следното (в случай, че не сте го забелязали:

Когато аз имам собствено мнение за посоката, крайно неприятно ми е някой на мен да ми казва на къде да вървя/карам! Това много ме изнервя! :(!:

Много добре знам, как, кога, къде и на кого да докажа, че моите способности на водач (дори и нищожни да са) далеч не са толкова безполезни за каквито ги смятате. Лощото е че така развалям и моето и на другите карането, защото както каза Китолино "ще си мълча като пукъл" докато другите се чудят накъде да хванат... Надявам се да не го правя, пък да видим. Тези думи, а и каквото и да кажа по темата ще изглеждат "въздухарски", пиша ги с надеждата да си спомните за тях в точния момент.


А иначе за карането като цяло:
Минаването през Руен беше прекалено, но пък сега спомняйки си за него ми идват идеи за по-кратко и епично каране.
Останах крайно доволен от прекарания неделен ден(с малки изключения :D )! Радвам се, че се запознах с нови деятели в планинското колоездене!
Много адреналин и готини емоции ми вкара пътечката накрая - изключително приятна ! Учуди ме защо групата зад мен на моменти или караше много бавно :slug: , или буташе... :dunno: , но те си знаят! :) Аз си се пораздрусах здраво по каманака! :hbang:
А за локвата и моето падане в нея - чак пък шнорхел... :) Само половината от мен беше под вода! :beer:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 9:13 pm

BikeArea написа:Много добре знам, как, кога, къде и на кого да докажа, че моите способности на водач (дори и нищожни да са) далеч не са толкова безполезни за каквито ги смятате. Лощото е че така развалям и моето и на другите карането, защото както каза Китолино "ще си мълча като пукъл" докато другите се чудят накъде да хванат... Надявам се да не го правя, пък да видим. Тези думи, а и каквото и да кажа по темата ще изглеждат "въздухарски", пиша ги с надеждата да си спомните за тях в точния момент.


Човек цял живот се учи да води - себе си или други. Добрият водач не е само перфектна ориентация, а също удоволствие на другите да го следват :)


BikeArea написа:Много адреналин и готини емоции ми вкара пътечката накрая - изключително приятна ! Учуди ме защо групата зад мен на моменти или караше много бавно :slug: , или буташе... :dunno: , но те си знаят! :) Аз си се пораздрусах здраво по каманака! :hbang:


До нашето каране в неделя по такава пътека съм минавал само пеша :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Jildo » Вто Апр 17, 2007 2:48 pm

В неделния преход май имаше за всекиго по нещо: стръмни изкачвания, стръмни каменисти пътечки за спускане, скоростни черени пътища и горски пътеки, малко кал, но достатъчно ;) , както и 2 борчета, които с нетърпение чакаха, насред нищото, някой безразсъден колоездач да прелети над тях! :D

поздрави на цялата група и ще се радвам скоро пак да покараме заедно! :beer:
Аватар
Jildo
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 1:13 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта