Сряда (18.04): Пловдив-Добралък-Белочерковски рид-Бачково

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Сряда (18.04): Пловдив-Добралък-Белочерковски рид-Бачково

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 16, 2007 9:34 pm

Привет на всички,

След неделното каране до Бяла Черква и оттам надолу по хребета към Бачково реших да проуча други възможности за качване до Белочерковския рид и после слизане до Бачково.

Това смятам да направя тази сряда по следния маршрут:

- Пловдив
- с. Куклен
- с. Руен
- с. Яврово
- с. Добралък (ако си спомняте, пътят за селото започваше над Яврово, там където беше отбивката нагоре за х. Руен)
- с. Белочерковски рид - по път/пътека от Добралък, която се изкачва до билото (денивелация ~300m) и излиза някъде близо до мястото, където спряхме на почивка на каменната плоча с панорамен изглед на изток
- спускане по билото (както в неделя)
- слизане до Бачково през един от двата пътя: 1) по пътя с жълтата маркировка; или 2) по предния път, който минава покрай параклиса Св. Троица

За разлика от неделния тур, този не прави толкова голяма дъга на запад (х. Руен - Копривките - х. Здравец - Бяла Черква), така че би трябвало да спести известно време и километри. Колко точно, ще пиша като се върна.

Ако има желаещи да карат с мен, нека се обадят! Тръгването от Пловдив е в сряда (18 април) сутринта в 7:30ч.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот abs » Пон Апр 16, 2007 10:36 pm

Аз съм мераклия ама да беше събота, та даже неделя, та да мога да си разглобя и смажа кол'лото... :dunno:
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Равносметка

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Апр 18, 2007 9:30 pm

Здравейте,

Малко инфо как протече планираното каране из Родопите днес. Понеже никой не се обади карах сам, но и така ми беше добре. Всъщност, има моменти когато предпочитам да карам соло :D

09:30 тръгване от Пловдив; в раницата ми бяха все още неизядените провизии от миналата неделя :rofl:

10:15 минаване през Куклен, но без спирката пред хранителния магазин ;)

10:45 минаване през с. Руен

11:00 кратка почивка при параклиса св. Илия; биричките, които стояха в ледената вода на чешмата миналата неделя вече не бяха там :bawling:

11:40 минаване през с. Яврово, където пих една вода

12:20 15км спускане до моста на Геровска река, където си хапнах сплескания банан от раницата; пътят беше супер и често пресичаше малки рекички с водопади

12:50 след 5км изключително живописно изкачване през гората стигнах до село Добралък; там попаднах на едни баби, които подробно разпитах за пътеки които водят до билото на Белочерковския рид; първоначално едната от бабите беше много скептична, че там можело да се кара колело, но другата я контрира, че онзи ден видяла 20 мотористи да слизат именно от там :D

13:20 достигнах до поляна с чешма и барака, където пътят се разделя на две - единия към Студенец, а другия, който последвах, се изкачва към билото; до там карах с един човек от селото, който яздеше кон търсейки загубена кобила в гората

13:35 се изкачих и до самото било, минавайки покрай едно езерце в гората; на билото излязох на малка поляна между "Софрата" (каменната плоча) и вр. Св. Илия

13:55 бях вече и на самия връх Св. Илия; днес времето беше по-ясно и на юг се виждаха заснежените била на вр. Голям Перелик; от по-надолу по билото дори можеше да се зърне телевизионната кула на вр. Снежанка/Пампорово; карах си спокойно и се кефих на гледките; по едно време се отбих да си изям и вафлата, която също беше ужасно сплескана :)

14:45 стигнах до кръстопътя, където пътеката за Бачково (синя маркировка) се отделяше от пътя за Асеновград (жълта маркировка); за разлика от неделя, този път реших да проуча слизането към Асеновград

15:25 достигнах хижа Глигана, където видях една сърна; до там пътят следваше билото, с леки изкачвания и слизания, но като цяло разбира се губеше височина; минава се покрай две хижи, боядисани в зелено; пътят беше коларски и се караше сравнително нормално

16:10 слязох на асфалтовия път при Луковските ханчета, малко преди отбивката за Асенова крепост; след хижа Глигана пътя внезапно премина в пътека; през годините добитъкът, който е минавал по тази пътека е я издълбал като тесен улей, който на места става дълбок като окоп с човешки ръст :bigeyes: малко каране и повече бутане

16:20 бях вече в Асеновград, след което продължих по шосето за Пловдив

17:05 вече си бях у дома :)


Когато на края на дена теглих чертата на вело компютъра, ето какво показа той:

85 км разстояние
15 км/ч средна скорост
5:50h време каране
44 км/ч макс. скорост

Вижда се, че този маршрут пести 15км в сравнение с неделното каране, което описваше по-голяма дъга през х. Руен - х. Здравец и Бяла Черква (100км). Очаквах разликата да е по-голяма, но пътя до Добралък имаше не малко завои.

Откритието на деня:

След като започнах да се спускам по черния път на билото отново настана едно страшно друсане, на места имах чувството, че кормилото ще ми изхвръкне от ръцете, докато колето се мяташе на всяка неравност; после се спрях и си казах "Какво ще стане ако отпусна натягането на вилката?" :idea:

Не мога да ви опиша колко по-меко стана карането след това! Разликата беше, хмм... огромна :D

Предполагам, че това е вид преоткриване на топлата вода, но за мен си беше истинско провидение!!! :bowdown:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Мъро » Сря Апр 18, 2007 9:54 pm

Брех, страхотно звучи. Умирам си за водопади, езерца и всякакви водни дадености.
Принципно бях навит за днес, но нито училището, нито работата не ми го позволиха.
Съгласен съм обаче това да се мине пак скоро, но със спускане към Бачково, разбира се :D

П.П. Усещам как правим малко по малко стъпката към купуване на мека вилка с повече ход, а? :)
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот KaizerSoze » Чет Апр 19, 2007 1:36 pm

Супер :beer: :usclap: . Ааааа кога пак ще се организира някакво каране ?
Аватар
KaizerSoze
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 9:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Апр 20, 2007 12:09 pm

Мъро написа:Съгласен съм обаче това да се мине пак скоро, но със спускане към Бачково, разбира се :D

При спускането към Добралък видях интересен черен път, който се спуска от с. Лясково в южна посока и след това се изкачва към Белочерковския рид за да се свърже с пътя на билото при връх Баба.

Мъро написа:П.П. Усещам как правим малко по малко стъпката към купуване на мека вилка с повече ход, а? :)

Реално погледнато "свличането" по пътеки тип "Бачково" съставлява не повече от 5% от моето каране, така че не виждам практически смисъл.

Като цяло съм фен на динамичното каране с по-малко друсане, така че моят предпочитан off-road се ограничава до черни пътища, и ако може с по-малко камъни :D
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Апр 20, 2007 12:13 pm

KaizerSoze написа:Супер :beer: :usclap: . Ааааа кога пак ще се организира някакво каране ?


При това каране из Родопите си бях сложил неподходящи гащета, в резултат на което ми се протри задницата и сега няколко дни трябва да спазвам въздържание от дълги маршрути - най-много градско каране до 20 - 30км :D

Интересно, че преди не съм получавал такъв "проблем". Преди няколко дни си играх с настройване позицията на седлото и може би това е повлияло?
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта