неделя 22.04 - Кора

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

неделя 22.04 - Кора

Мнениеот Stuny » Съб Апр 21, 2007 12:19 pm

Бов - х.Тръстеная - 7те престола - Осеновлаг -????- Батулия - Реброво

тръгване и прибиране с влак
среща 7:00 пред входа на централна гара (влака е в 7:25)

за сега сме 2ма , няма да се кара бързо , но предполагам като цяло ще си е тежко , който има желание да заповяда
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот 4getcredo » Съб Апр 21, 2007 4:51 pm

Чудесна идея! :beer: Тъй като няма да мога да дойда, да дам малко акъл ;).

Като стигнете до Седемте престола, според мен, имате два варианта: 1. да хванете от самия манастир пътя за към билото на планината (доста предизвикателно изкачване) и 2. да продължите по пътя още нагоре след манастира и после да хванете отбивката за Брезовдол. По-директният вариант е от манастира, а по-заобиколен и не толкова труден (само предполагам, не съм минавал) е по пътя за Брезовдол. Ако продължите към Осеновлаг, както си го дал, ще трябва после да се връщате по билото (ако държите да излезете на Батуля). Заходът от Осеновлаг към билото, най-вероятно, ще е по течението на реката, а това ще ви отведе доста на юго-изток. :) ... Ама все пак КОРА сте тръгнали да ядете... :D

Приятно каране! :agree: и да дадеш отчет после ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Съб Апр 21, 2007 7:33 pm

Гадовееее и аз искаааам. :( Защо трееше шока да си избуша?!

Едит: ский къв съм самовлУбен. :) Приятно ви и да разкажете после, че нещо идея си нямам за къде става дума след 7те Престола... после в коя посока ще корясвате?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Съб Апр 21, 2007 7:45 pm

След 7те престола горе-долу обратно , защо си мислиш че аз имам кой знае каква идея. И моя шок нещо тече , дано не сдаде багажа скоро.

@Митко
мерси за съветите , тая част ми изглеждаше най-неясна , утре ще му мислим , сега имам ужасно главоболие :(

В най-лошия(а може би не) случай ще изпием бирата на х.Тръстеная!
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 22, 2007 4:38 pm

Alien написа:... :( Защо трееше шока да си избуша?!



Щото го караш без въздух и щото не слушаш като ти се казва :) Бий си го в неземната глава ся! :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Апр 22, 2007 5:20 pm

4getcredo написа:
Alien написа:... :( Защо трееше шока да си избуша?!



Щото го караш без въздух и щото не слушаш като ти се казва :) Бий си го в неземната глава ся! :D


:offtopic:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Alien » Нед Апр 22, 2007 6:00 pm

4getcredo написа:
Alien написа:... :( Защо трееше шока да си избуша?!



Щото го караш без въздух и щото не слушаш като ти се казва :) Бий си го в неземната глава ся! :D


На 110 беше... :( Не е смешно! :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Апр 22, 2007 6:03 pm

Alien, що не си купиш една HT2? Чувал съм, че са здрави.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 8:27 am

did написа:Alien, що не си купиш една HT2? Чувал съм, че са здрави.
Той една нова глава със земен разум трябва да си купи. Че тая с извънземния нещо избушва. :)
@Alien :beer: (не съм забравил за бирата ;) )
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Апр 23, 2007 7:36 pm

did написа:Alien, що не си купиш една HT2? Чувал съм, че са здрави.


Щото днес карах с една и щях да си счупя краката. Отвратително е. :dunno:

@Чарли - ъъъъ к'ва бира? :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Yavkata » Вто Апр 24, 2007 5:51 am

Ако твърдо сте решили Батулия - Реброво да ви е крайна точка, избегнете слизането до Седемте престола. От Тръстеная отпрашете по пътеката към х. Лескова ( Ком - Емине) , но преди да стигнете до нея при Горския дом Чукава, завивате в дясно и се спускате към с. Буковец. От там вече гоните Батулия. Ако все пак слезнете до Манастира, и минете през Осеновлаг имате около 2 часа катерене до билото, от там през х. Лескова до с. Огоя( пътче супер приятно) и към Батулия и Реброво. От Лескова до Реброво са окло 30-35 км. много приятно спускане( предимно.) Успех в начинанието и съжалявам, че не мога да се присъединя сега :bawling:
:rofl: Пак не съм погледнал датата :rofl:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Вто Апр 24, 2007 6:55 am

не слязохме до седемте престола , карахме по ком-емине , по някое време към Огоя и накрая асфалт към София , на мен малиновото вино ми дойде в повечко и звъннах да ни приберат от нови искър
не бяхме 2ма както си милих, а 8 :) , като броим и човека паяк
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Yavkata » Вто Апр 24, 2007 7:01 am

Има и вариант при който малко след мах.Бакьово се качвате по едно пътче в ляво и излизате в с. Войняговци, а от там за 30-45 мин. сте в София. Така избягвате гадния асфалт :)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Вто Апр 24, 2007 7:22 am

Говореше се за нещо такова , аз в нея точка вече бях абсолютно неадекватен и не знам защо стигнахме до главния път. Следващия път ще минем от там.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Yavkata » Вто Апр 24, 2007 8:11 am

За следващия път ще направя всичко възможно да се включа и аз! Акак стои въпроса с колелата във влака. Бях чувал, че по тази линия пътува ново влакче със специално багажно за велосипеди. Каква е тарифата на колело?
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Вто Апр 24, 2007 10:26 am

За съжаление хванахме асфалта, щото много ни се услади малиновото винце и трябваше на всяко спиране да се подкарваме силом да тръгнем - а това губи бая време. ;)
Не, просто темпото си беше бавно още отначало, човекът-паяк допълнително ни забави, оттам и многото спирки за по глътка малинка и т.н.
Разгледах обстойно карта на маршрута и смятам, че можехме да се напънем още съвсем малко и да си спестим асфалта. Както казва Явката при Бакьово трябваше да хванем малко нагоре и да слезем в Локорско или Войняговци. Нищо, следващия път. :D
Пропуснах - хванахме пътническия влак за Мездра в 7:25 ч. Багажно нямаше та се сгъчкахме по коридорите. Предишен път сме пътували с по-ранен влак и в локомотива имаше товарен отсек. Таксуването е на око - по малко блага дума и левче на коло.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 24, 2007 10:41 am

тучо чучо написа: ...


Ето го и един от най-коварните провокатори...;)

След проведената спешна летучка Оперативното бюро заключи, че операция "Мургаш" е претърпяла категоричен провал. Въпреки провождането на един от най-опитните и настоятелни агенти с псевдоним Stuny разузнавателно-опознавателното мероприятие не донесе желаните ефекти. Елитна диверсионна група се е внедрила в нашия екип още при старта на акцията. С добре познати и банални даже кръчмарски методи (и с помощта на нерегламентирани комикс герои и техните супероръжия) саботажният екип е успял да отклони вниманието на агентите ни от предначертаните цели. Равносметката показва тежки морални и инвентарни поражения върху боеспособността на нашите части...

Агентът е временно снет от отчет и оперативна дейност.

:D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Вто Апр 24, 2007 5:36 pm

4getcredo написа:Некфи долни инсинуации

Абе, тука май искате да ми откраднете колелото?! :dunno: :bigeyes: ;)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Вто Апр 24, 2007 9:03 pm

Извинявам се за :offtopic:, но много ми е важно да разбера, как мога да се добера да споменатата хижа Лескова (ПЕШ), защото в неделя искам да се присъединя към една компания, която ще бивакува там. До, колкото разбрах има вариант с влак от София до Бов и от там, през някакво село някак си? Ще съм благодарен за съвети и ще има :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта