Нощно изкачване...

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Юли 28, 2007 5:00 pm

Инфо и снимки - чичко SkyKnight :)
Благодарности на RedHawk за вафффлата :) :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Съб Юли 28, 2007 5:29 pm

Твърде изморен съм да пиша - накратко - ЛУДНИЦА :) Т.е. беше много ... абе страхотно изживяване.
Поздравления на RedHawk, за воденето, понеже той там си е като у тях си и въпреки че се залутахме малко нямаше съществени проблеми :) Даже обратното - беше по-забавно!

За боБа - не се приемат възраженията! :D

За снимките - ами има малко, но не са кой знае какво:

http://picasaweb.google.com/oreshkov/eLYIr

Само едно имам да добавя - карането през нощта е страхотно нещо, но е задължително да има човек, който познава наизуст терена! За щастие ние имахме. Аз лично идея си нямах къде съм докато не стигнахме върха :)

:beer: До скоро!
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот RedHawk » Съб Юли 28, 2007 10:49 pm

Извинявам се че се позалутахме ама с толкова новосъздадени пътища и през нощта. :dunno: . Все пак стана много добро каране.
През нощта по хладно, а на сутринта студенооооооооо.
Маршрута по тъмно за мен беше доста по-интересен заради другата
гледна точка /по-скоро липсата на такава :rofl: /.
Още веднъж благодарности за приятната компания и хубавото каране.
Ето малко снимки и от мен /първата - снимка - изненадите започват в
самото начало - по такъв път трябваше да се придвижа донякъде докато стигна Герман :(!: / :

http://picasaweb.google.com/rhawk577/No ... 2728072007
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Юли 29, 2007 12:04 pm

Няма нищо по-хубаво от нощното изкачване и.... споделената вафла :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Bobi » Нед Юли 29, 2007 6:45 pm

Браво,браво,съжалявам,че не можах да дойда с вас.Нощното каране е наистина мн яко.За съжаление ние не можахме да снимаме защото батериите нещо се скапаха като включихме апарата.Та накратко да разкажа за нашето изкачване на Черни връх.
На 13.07.07 вечерта в 19:30 се събрахме пред НДК,аз гаджето(Яна) и един приятел Светльо(Златната човка в форума)тръгнахме към Бояна,там спряхме за кола и сладолед,взехме по още някоя вафла и тръгнахме.Беше още светло като стигнахме Белята вода,затова спряхме да похапнем и да изчакаме да се стъмни хубаво.Тръгнахме в 22:00 вече беше тъмно,спокойно и много свежо.И от там по маршрута на съзтезанието-Черни връх(Бояна-Белята вода-Златни мостове-Момина скала-х.Бор-Платото-Черни връх).Катерим си, говорим си и всичко е супер- нама хора,няма слънце,но нямаше и луна.Въпреки това беше ясно и сравнително светло,достатъчно че на откритите места да се движим без фарове.И както всичко си беше приятно малко преди Златни мостове има една чешма,та малко преди нея Яна спука гума.За късмет тази която носех и сложих се оказа също спукана,айде пак сваляне сложихме гумата на Светльо(единствената здрава).Това ни позабави,но...продължихме.Стигнахме Момина скала и си караме по асвалта към х.Бор,изведнъж една малка лисица си се разхожда по пътя беше супер,вървеше на окло 20-30м. пред нас,и се движи така около 2-3мин.след това се скри в гората.О там на татък не се случи нищо интересно(само да кажа,че наистина трябва да има поне 1,който да знае мн добре къде отива,защото си е доста различно през ноща).Някъде към 4;30 стигнахме заветния връх.Удоволствието беше голямо,с още по-голямо откривам,че чайната е отворена,супер викнах другите и седнахме въдре да хапнем и да изчакаме изгрева.Като казвам отворена имам в предвид,че не беше заключена.А не че работеше.Та хапнахме каквото носехме(сандвичи,1 термос чай и разни десерти).Легнахме на пейките,имаше половин час до изгрева.Станахме с Яна и излезнахме.Аз да го видя тя да снима,но бяхме позакъснели вече се беше показал наполовина(страхотна гледка),Яна включва апарата обаче той изгасна,къде са другите батерии,в чайната разбире се докато ги вземе и смени вече беше мн късно за снимки,слънцето стана много ярко.Но аз му се накефих много.Аз и Яна събрахме раниците и излезнахме да спим навън,Светльо остана вътре.Опънахме шалтета и чувалите и заспахме.Към 10:00 станахме и отидохме да закусим в чайната.Хапнехме супи и палачинки,пихме мляко с кафе и т.н.Някаъде към обяд се екипирахме.Тъкмо да тръгнем и се видях с един приятел,поприказвахме с, и се възползвахме да ни снима(единствената снимка).И после едно дълго и мн интересно спускане.Това е.................
Бих го направил пак,мн е гот да се кара през ноща.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Bobi » Нед Юли 29, 2007 9:06 pm

Всъщност се оказа,че Светльо е имал батерии и е поснимал и малко надоло. :dunno:
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот tanec » Нед Юли 29, 2007 9:59 pm

искам само да попитам снимките на които се вижда влек къде са правени. На мен много ми прилича на конярника и ми е странно че виждам котви които са закачени ;)
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Мнениеот ZlatnataChovka » Пон Юли 30, 2007 3:40 am

Точно конярника е.
Луд съм! Аз, ако не бях луд, до сега да съм откачил...
Аватар
ZlatnataChovka
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1306
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 11:07 pm
Местоположение: Dynamically changing.

Мнениеот RedHawk » Пон Юли 30, 2007 2:13 pm

Bobi,
Добре сте си изкарали. Предполагам сутринта е било доста студено.
Иначе през нощта сега през лятото хубавото е че е хладно. А и е
много спокойно дори и по асфалта. По тъмно там където си минавал
през деня ти изглежда съвсем различно и точно поради тази причина
наистина трябва доста добре да се познава терена. :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юли 30, 2007 2:34 pm

Не ми беше случайна реакцията на сутринта... :rofl: Наистина на светло нещата изглеждат доста различни ;) :bowdown: :rofl: :rofl: :rofl: :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот pe60t0 » Пон Юни 21, 2010 1:15 am

Желаещи за пътешествие под звездите тая седмица(преди нощта петък-събота) до Половрак ? :deal:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот RedHawk » Чет Юли 15, 2010 8:17 am

Аз да "подгрея" темата. :D
Определено вече ми се прави нощно изкачване. Настанаха жеги, а през нощта е едно такова хубаво,
прохладно. :eyebrow:
Може да го направим тази седмица ако се наберат желаещи - петък срещу събота или събота срещу неделя.
Изкачването е това от темата - Герман-Германски Манастир- Половраг - посрещаме изгрева и оттам една малко
по-различна идея за спускане.
Ако не стане сега някои от другите почивни дни. :)
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот pe60t0 » Пет Юли 16, 2010 12:05 pm

@RedHawk: аз съм съгласен тая нощ и утрешната също. Няма ли никой друг желаещ ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот RedHawk » Пет Юли 16, 2010 12:52 pm

Така като чета май няма други желаещи. А както се очертава май е по-добре тази нощ, а пък после в
неделя - по избор - в. Мургаш или Локорско. Искам нощно и заради това, че единия ден ще мога да
свърша някаква работа та другия да покарам.
Ако много ти се кара можем да караме тази вечер. Ако прецениш може да остане за друг път , когато /ако/ се събере
по-голяма група.
Друг е и въпроса как се ориентираш в Герман. Дали можеш да се придвижиш към центъра или откъм околовръстното.
На мен доста ми се кара нощното, но може и да се отложи.
:beer:

Всъщност сега се сетих и то даже с това трябва да се започне :

Един приятел от известно време ми разправя, че в един участък от това каране /под връх Лалина могила/ са
забелязвали хора да се нявърта някаква
Мецана . Може и да не са само слухове аз лично
не съм ходил натам от два - три месеца и не мога да кажа нищо. В Лозенската рядко се мяркат такива "зверчета" ,
но си ги има от време на време - планина си все пак.

Това може да откаже всеки потенциален кандидат, но трябва всеки да е наясно - слухове или не това е положението.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот kojota » Пет Юли 16, 2010 4:16 pm

За каране цяла нощ - или с опция за прибиране и поспиване - че утри траа да гледам детитУ ?!
Колко натоварващо е като дестинация ?
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот pe60t0 » Пет Юли 16, 2010 4:52 pm

Айде утре ? Нещо много сложно ми идва днеска да се организирам и да съм на линия. Герман/Лозен са ми ясни, нямам проблеми с ориентацията. Иначе не е нужно да е голяма групата. Не може това да ме накара да се откажа. И двамата да сме, пак бива :beer: Пък мецаната...аз от доста време си мечтая да я видя(не от близко), но в тъмното ще стискаме палци да не ни види първа тя.

@kojota: Ще се съберем предполагам към 3-4, ще стигнем до върха към 5 - 5 и нещо, точно да посрещнем слънцето и се спускаме обратно. Около 7 мисля, че ще сме в начална позиция. Не е особено натоварващо, най-високата точка е малко над 1000 метра. Но за сметка на това е доста приятно маршрутчето.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот kojota » Пет Юли 16, 2010 5:19 pm

За утре отпадам - понеже мисля в неделя да покарам през деня .
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот pe60t0 » Пет Юли 16, 2010 5:41 pm

Може и неделя срещу понеделник :dontknow:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот RedHawk » Пет Юли 16, 2010 7:51 pm

kojota написа:За каране цяла нощ - или с опция за прибиране и поспиване - че утри траа да гледам детитУ ?!
Колко натоварващо е като дестинация ?


Не е много натоварващо - към 20-25 км, но с полегат наклон като време понеже е през нощта може да е до 4 часа каране
Ако се тръгне към 00:00 към 4:00 и нещо може да сме на Половраг - дремваме малко - посрещаме изгрева и надолу.

pe60t0 написа:Айде утре ? Нещо много сложно ми идва днеска да се организирам и да съм на линия. .......


Исках тази вечер, за да мога в неделя да карам на Локорско.

kojota написа:За утре отпадам - понеже мисля в неделя да покарам през деня .


Дори и да е утре вечер - сега ми се завъртя една идея - караме през нощта към Половраг - дремваме малко до изгрева - после надолу
и паля колата, и хайде на Локорско. Ако някой от вас е за каране на Локорско в неделя може с мен нататък.
А спане винаги има кога да се навакса. :D
:beer:


pe60t0 написа:Може и неделя срещу понеделник :dontknow:



Тогава вече аз не мога, че в понеделник работа.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот pe60t0 » Пет Юли 16, 2010 8:37 pm

Добре, ще си помисля за Локорско. Макар че едвали бих заспал за 2 часа в 4 сутринта. Ако ще ходим на Локорско, предлагам спим преди това, и кой спал, спал :D Така че някъде около 3-3:30 да тръгнем по баирите мисля че е добра идея ? Ако искаш утре да се доуточним с подробностите за време и място на тръгване.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нощно изкачване...

Мнениеот RedHawk » Пет Юли 16, 2010 8:49 pm

Ами утре ще го доуточним. Тъкмо да видим и Локорско дали ще се осъществи. Иначе малко по-добре би било към 2-2:30 да имаме време спокойно да стигнем преди изгрева
пък за дремването както дойде.
:)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта