08.07.07 Горско каране във варненска околия

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 21, 2007 12:33 pm

Ако беше кликнал в/у второто "Устрем" в горния ми пост, щеше да разбереш къде е магазина. ;) И карането може да е в посока Аладжа Манастир, а там не е да няма сенки. Както си прецениш. :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

re:09.30ч. на 22.07 пред магазин "Устрем"

Мнениеот ALEX » Съб Юли 21, 2007 11:19 pm

Смятам,че ще дойда.
Колоезденето в града уврежда сърцето
http://www.varnacity.info/search.php?pa ... w&nid=1800
Маска за колоездене против вредни газове?Kъде се продава?|Велосипед за всякакъв терен?
Аватар
ALEX
 
Мнения: 80
Рейтинг: 960
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:56 am
Местоположение: Варна Varna /Skype име: Acisor

Мнениеот atanas2d » Пон Юли 23, 2007 10:12 am

Е? Какво стана ходихте ли някъде?
Разкажете и пуснете малко снимки :)
За следващото каране и аз ще дойда сигурно...
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Пон Юли 23, 2007 6:56 pm

И аз предложих да вземат фотоапарат, но снимки не виждам още. Дано има някакви все пак.
За следващото каране пак ме няма. За по-следващото ако е тръгването след 8 също ме няма. Какво да се прави. Лекарите си знаят работата, а и тия жеги на са ми по силите.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот X3MIST » Съб Авг 04, 2007 9:14 pm

Отново допълвам темата :)
Днес аз и оща двама съфорумници решихме пак да минем по същия маршрут след като вече знаем за какво става въпрос. Е не се оказа точно така. Вероятно аз поне повече няма да мина от там.
Ето какво се случи накратко. Още на първата чешма в дерето до нивите RAINman реши да се спусне надолу макар да го предупредих да внимава. Резултата беше рязко спиране в една дупка, падане в калната локва пред чешмата и стоварване на колелото отгоре му. Колелото получи извъртане на кормилото, изкривяване на рог на кормилото и почти строшена седалка. Велосипедиста обаче го отнесе повече. Аркада на лявата вежда (май от удара с колелото и каската не помогна в случая), леки рани на десния лакът и рани по десния глезен, който се оказа силно ударен и накрая се и поду. След това другият ентусиаст nihiliath реши да прави предно салто на пясъчната кариера в края на с. Калиманци. Добре, че не получи сериозни контузии благодарение на пясъка :) . Моя милост реши да ползва кори поне на краката и за щастие не влязоха в пряка употреба и се разминах без падане.
До тук всичко беше приемливо. Тръгнахме към Варна. И в с. Игнатиево установихме, че на две предни колела (не моето) има спукани гуми. Бяха спукани от някакви твърди тръни. Загубихме 40 минути и ги сменихме. Тъкмо се наканихме да тръгваме и видяхме, че има тръни и по останалите гуми (и моите също). Поизвадихме ги и взе да се чува съскане. Там свърши карането, защото нямаше повече резервни гуми, нито лепенки, нито лепило. Нямаше и вулканизатор наблизо. RAINman се обади на баща си да ни вземе от Аксаково. Забутахме колелата натам с цели 2 гуми, които не бяха на мекици. Натоварихме ги и двама се прибрахме с автобуса до града, а третия с колата, защото нямаше място за повече.
Така завърши "приятната" разходка. Явно тоя маршрут ни има зъб :)
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот RAINman » Пон Авг 06, 2007 8:42 am

Неуспешен поход стана.
Аватар
RAINman
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 4:08 pm
Местоположение: Varna

Мнениеот X3MIST » Сря Авг 08, 2007 7:18 pm

Е дано поне се оправиш бързо. То не беше от най-леките падания твоето. Следващия път по по-неизровен път ще се кара явно. :)
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Ozzie » Сря Авг 08, 2007 9:44 pm

Абе Вие като ходите на някъде, 'що не се обаждате поне тук? Предния уйкенд ми се караше, а така и не намерих с кого.
И друг път да знаете- тръни не се вадят! Може и с тях да изпуска въздух, но ще е по- малко. ;)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Black cat » Чет Авг 09, 2007 12:42 pm

Имам едно предложение.
В началото на септември месец (ако се навият) да се съберем няколко колоездачи от Добрич и да поемем посока към Балчик , а по същото време друга група от Варна също да тръгне към Балчик.
Мисля че ще се получи добре , да се запознаем а може и да покараме около Балчик.
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот X3MIST » Пет Авг 10, 2007 7:29 am

Интересна идея. Стига да се организира добре, ще бъде чудесно. Освен това и жегите ще са намалели вече. Само да не е първите дни на септември, че ме чака защита на дипломна работа. Общо взето нещо между 8-ми и 16-ти ще устройва всички (дори и ако има ученици, защото 15-16-ти е събота и неделя).

Аз имам една друга идея за нещо по-скоро. Става дума за 18-ти или 19-ти август. Фото-вело поход във Варна и наоколо. Събираме се караме (не много диво, че техниката е скъпа), снимаме, приказваме си и си почиваме от ежедневните проблеми. Като наближи и ако го организирам с още двама приятели от форума, ще пусна тема в Мероприятия, за да дойдат и други желаещи фенове на фотографията.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 189 госта