Thassos Cup 2008 - Гърция

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот outfaced » Пон Апр 07, 2008 7:47 pm

има списък бе хора ... гледайте малко все пак
http://www.mtb-thassos.com/partcipants%202008%20en.htm
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bojidar » Пон Апр 07, 2008 9:07 pm

Абе аз нещо не се виждам, нали това е адреса, на кийто трябва да се регистрира, самоче не посочих, че съм от България и им писах на немски, моля кажете ми, че да знам.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот outfaced » Нед Апр 27, 2008 10:10 pm

някой случайно да ходи няколко дена преди състезанието ?
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот abs » Пон Апр 28, 2008 10:01 am

Аз ;)
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Мнениеот sto100jan » Пон Апр 28, 2008 7:22 pm

И аз ще ходя на 2-ри с жената , колата , колелата и каяка :^:
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

тасо

Мнениеот dimitrov » Чет Май 01, 2008 5:02 pm

Нямам търпение да стане утре 02.05 тръгвам на обяд от Свиленград с жената, детето ,"сапунерката"/колата / а и да незабравя колелото ,водя си и агитка от още едно семейство с децата и въобще се очертава купон .Мисля до следобяд да сме там.
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Мнениеот Trip-tfk » Пон Май 05, 2008 5:45 pm

Току що се прибрах на Благоевград.Състезанието беше страшно интересно.Голямо шоу стана.Но в същото време мога да кажа че беше и доста тежко. :D Някой има ли снимки?Дайте линк.Аз мойте ще ги кача след малко.
Евалата на всички българи,които участваха. :bowdown:
:beer:
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

taso

Мнениеот dimitrov » Пон Май 05, 2008 9:56 pm

Ние също се прибрахме днес .Състезанието беше много яко, аз участвам за втора година и съм много доволен от организацията терена съчетахме крос-кръчмите с яко изцеждане на силите вчера ,миналата година мисля че се изморих повече ,но може сега да съм по подготвен от къде ли незнам :)
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 05, 2008 10:21 pm

Състезанието и дните около него бяха прекрасни, много разнообразен и по-приятен(макар и по-тежък) от предния маршрут, малко поройче по време на състезанието, съвестна организация....пък и мтб състезание със старт от морксия бряг :D
Горичките в България ми харесват повече, но е много интересно и приятно да видиш толкова различна местност.

Поздравления на Тодор Ангелов от Казанлък за второто място при мъжете, на Мария Нечева за третото при жените и на Велизар Вълков за шестото при юношите.

ПС: (Извинете, имате ли малко зехтин да си смажа веригата :D )
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Май 05, 2008 10:28 pm

F1-MAN написа:имате ли малко зехтин да си смажа веригата


Това ли е тайната на гръцкото колоездене? ;)

Честито на нашите участници :agree:

ПС: Средният грък/средната гъркиня консумират по 24л зехтин годишно. Това прави 2л месечно :bigeyes:
Кротко планинско колоездене :: Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот x6x » Вто Май 06, 2008 12:06 am

vladimir.dzhuvinov написа:....
ПС: Средният грък/средната гъркиня консумират по 24л зехтин годишно. Това прави 2л месечно :bigeyes:


Ше да смазват и други работи! Сухари ми се видяха :D
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот PtD » Вто Май 06, 2008 1:32 am

vladimir.dzhuvinov написа: Това прави 2л месечно :bigeyes:

Ахааа! Това обяснява своеобразните форми на гъркинята :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Trip-tfk » Вто Май 06, 2008 8:44 am

Ето малко фото от мен : http://grishata1.pinkbike.com/album/MTB ... -Cup-2008/
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

Мнениеот Reactor » Вто Май 06, 2008 9:04 am

Trip-tfk написа:Ето малко фото от мен : http://grishata1.pinkbike.com/album/MTB ... -Cup-2008/

Хубави снимки,хубаво състезание :) :beer: БРАВО :agree: .Догодина с по голямо Българско участие :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот bokicha » Вто Май 06, 2008 9:26 am

Trip-tfk написа:Ето малко фото от мен : http://grishata1.pinkbike.com/album/MTB ... -Cup-2008/

... :agree:
...сега вече много съжелявам, че пропуснах мероприятието...
...нищо догодина... :beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот Trip-tfk » Вто Май 06, 2008 11:00 am

Радвам се че снимките са ви харесали.На живо беше още по-хубаво вервайте ми!Надявам се догодина наистина да се съберем още повече хора.Имаше даже и българска агитка.Sto100jan и жена му бяха дошли и те да гледат. :beer:
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Вто Май 06, 2008 5:37 pm

Здравейте и от нашата група.
От Габрово тръгнахме девет човека. Покарахме петима и останахме очаровани от трасето много добра организация и не на последно място гостоприемството на местните. За което безкрайно благодарим. Пак ще дойдем. :) :agree:

Направихме супер разходка и до Кавала и безкрайно много снимки ето и някой от тях.

http://nickybike.pinkbike.com/album/TASOS-08/[/img] :popcorn:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот kagami » Вто Май 06, 2008 6:14 pm

Trip-tfk написа:Ето малко фото от мен : http://grishata1.pinkbike.com/album/MTB ... -Cup-2008/


Хохохо, май някой е ходил до кръчмата в "Граматиково"... ;) :beer:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот sto100jan » Вто Май 06, 2008 11:42 pm

kagami написа:
Trip-tfk написа:Ето малко фото от мен : http://grishata1.pinkbike.com/album/MTB ... -Cup-2008/


Хохохо, май някой е ходил до кръчмата в "Граматиково"... ;) :beer:


Аз бях :D
И оттам ръкоплясках и виках , Браво , давай ! :popcorn:
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Мнениеот outfaced » Пет Май 09, 2008 9:37 am

състезанието беше просто 6 ... организацията беше на топ ниво (като за аматьорско състезание, повече от достатъчно), маркировката и обознченията бяха много добре (нямаше момент, когато да не вдигна глава и да не разбера веднага дали съм на верния път или не). Янис каза че са работили 1 месец по трасето и определено зора си е струвал. Имаше висчко в това трасе - лек наклон, тежък наклон, катерене и по почва и по каманак, технични участъци за спускане - след върхът (аз там не карах, ама по следите съдя, че все пак някой се е престрашил), след това следваше по лекичко спускане но все пак с няколко закачки (падчета, каманак, виражчета, малко поизровено и тн.), после класическата "черта" надолу по пътеките с 40+км/ч върху търкалщи се камани :), после пак леко техничен участък с не голям наклон но с по големи и неподвижни камъни, минаване през Теологос и накрая 12те км пътчеки до финала с прекосяване 7 пъти на реката, пясъчни участъци (включително и на един бърз завой) и въобще всякви забавления ...
Бутане или носене може да се каже, че почти нямаше.
Времето също се погрижи да бъде въможно най шарено – пек, облаци, дъжд, град, после пак пек ... като цяло обаче приятно хладно и иделано за каране.

Единственото което донякъде разваляше кефа бяха няколко къси изкачвания, които накъсваха ритъма на спускането накрая и ако спускането по едри каманаци по сингълтракове е кеф, то катеренето по такива (ако въобще е възможно) не е особен ... но понеже все пак това е състезание, а не разходка в гората, въпросните участъци могат да е приемат като допълнително предизвикателство :)

4те контроли си бяха на място до последно и местата бяха добре избрани. Ония сладки топчета дет ги даваха на върха бяха супер (10 мин. загубих с тях:) ) ... Местните и те се кефеха и ръкопляскаха (това като пресичахме Теологос), а някой кибичеха на реката и гледаха как се мятаме самоотвержено в нея с байковете.

Още един плюс за организаторите – Янис, Йоргос и още един тип през цялото време сновяха по трасето с мотори и следяха как се движи групата и дали има някъде някъв проблем. Проблеми нямаше и за радост на всички всичко мина без инциденти, като се изключат 2-3ма позагубили се в бързината и няколко решили да останат на кръчма в Теологос без да се обадят.
В крайна сметка 140 финиширали(гърците си върнаха титлата убедително). Резултатите са на сайта (макар и на гръцки)
Всъшност това с гръцкия беше малко проблем :) и на старта и на финала общо взето се говореше само на гръцки въпреки че почти 1/3 от участниците не бяха гърци. Но това се преживява.
Най възрастния участник беше един див чичко от Канада на 60години, който е 22ри в генералното класиране – евала!

Та така ... догодина пак. Най вероятно това ще е трасето за следващите 2-3 години, евентуално само с малки промени.

Иначе поне аз бях там за 4 дена и състезанието ми беше само част от карането ...
Къде бяхме с abs през останалото време + снимки от състезанието (race-в менюто отляво) може да видите тук(подбрал съм и няколко от сайта на Янис) ... приятно гледане.

На състезанието имаше доста места, където можеше да се направят хубави снимки, но уви поне от страна на Янис, не виждам някой да поработил сериозно в тая посока. Имайки предвид умората ми от предишните дни, по едно време сериозно се чудех дали да не се отдам само на снимане, ама не ... все пак реших и аз да покарам. Макар че представянето ми беше повече от драматично, но това друга тема :)
Важното беше, че всички се позабавлявахме ...

а да ... голямо благодарско на чичо Лъчо ... иначе трябваше още на 5тия км. да прекратя разходката и да тръгна да бутам наобратно
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Май 09, 2008 12:44 pm

@outfaced: :agree: много добре си запечатал атмосферата от Гърция :D

Виждам, че сте били и на култовия лейк ин дъ форест :popcorn:

Браво :beer:
Кротко планинско колоездене :: Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 09, 2008 6:10 pm

outfaced написа:............


И другият път с резервна гума, че като потренираме още малко бащата ще го пратим в средата на колоната ;)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Пет Май 09, 2008 9:09 pm

Му другото да вметна още нещо за маркировката ...
ще се радвам някой хора да "поизкопират" маниера на маркиране и да го видим скоро и у нас така.
Нещо което ме изненада приятно беше и маркировката на грешните пътеки ... т.е. имаше и маркировка къде не трябва да се ходи.
Другото си бяха познатите лентчики, но достатъчно на често + сперй по камъните + табелки от ламинирани А4 листове с напчатани на тях големи и ясни стрелки (а там където не трябва да се ходи вемсто стрелки бяха големи червени Х-ове)
:agree:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот тучо чучо » Съб Май 10, 2008 10:41 am

outfaced написа:Му другото да вметна още нещо за маркировката ...
ще се радвам някой хора да "поизкопират" маниера на маркиране и да го видим скоро и у нас така.
Нещо което ме изненада приятно беше и маркировката на грешните пътеки ... т.е. имаше и маркировка къде не трябва да се ходи.
Другото си бяха познатите лентчики, но достатъчно на често + сперй по камъните + табелки от ламинирани А4 листове с напчатани на тях големи и ясни стрелки (а там където не трябва да се ходи вемсто стрелки бяха големи червени Х-ове)
:agree:

Когато у нас, хората, които маркират трасета за състезания започнат да се придвижват с мотоциклети или високопроходими автомобили, и най-важното, местните и преминаващите, спрат да унищожават направената маркировка може да очакваш подобно качество.
Останалото е тракане по клавиатурата.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта