Паралелна Вселена 2005

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот did » Сря Юли 06, 2005 10:35 am

@Newone:

Мдааа, няма нищо по-красиво в планината от млад юнак без ръкави, яхнал NRS.

P.S. Нямаше нужда да ми благодариш тука. Просто довечера на разбора ще почерпиш и готово.

@останалите:
Видяхте ли сега какво стана? Тия, които караха бавничко във втората половина на класацията и позволиха първия ден да ги изпреваря 1-2 пъти, сега си имат снимки с каране от маратона, а тия, които много бързаха и не ми позволиха да ги настигна, имат само от старта и раздаването на сувенирите. Другия път да си правите сметка как ще карате!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Waldemar » Сря Юли 06, 2005 10:50 am

Originally posted by Stuny
...огромни благодарности на did , lacho_m и waldemar


И на Бони също, той също участваше в мероприятието.:beer:
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Alien » Сря Юли 06, 2005 11:12 am

Аз също благодаря на същите хора за страхотната пътека към Мугла (малко се повтарям, ама тя ме "спаси" да не пукна от твърде много катерене :) )! Гледайте за следващия път ПОВЕЧЕТО спускане да е по такива пътеки, или направо ПОВЕЧЕТО каране да е надолу. :)

Уф, сега като се замисля беше страхотно. Жалко, че свърши. Сега отново преминавам към скучното ежедневие на мързелуване и неправене на нищо. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Юли 06, 2005 11:44 am

имам един въпрос към Admin:

що си сложил за снимка на седмицата такава с Лъчо и Владо, които даже не са гладко обръснати, вместо правилно да се ориентираш към участника, спечелил единодушно наградата за "най-красив мъж" - Жеко Стойчев? Другия път да се поправиш!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Сря Юли 06, 2005 11:45 am

[quote="Alien"]
Гледайте за следващия път ПОВЕЧЕТО спускане да е по такива пътеки, или направо ПОВЕЧЕТО каране да е надолу. :)
[/quote]


А,ако са по-гадни и по-опасни?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юли 06, 2005 11:50 am

[quote="naka76"]
А ако са по-гадни и по-опасни?
[/quote]

шшшт!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот drgmr » Сря Юли 06, 2005 1:47 pm

аххх, много силно преживяване беше, яко каляване на дух и тяло. всички болежки и трески минаха за една нощ и вече не ме свърта в града. вчера си купих карта на Средна Гора и планирам набег до Братан (1236 м.)тази събота/неделя. ако някой страда от подобни абстинентни сиптоми, да се вкячва в терапията
drgmr
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Юли 06, 2005 2:19 pm

[quote="Alien"]

Аз също благодаря на същите хора за страхотната пътека към Мугла (малко се повтарям, ама тя ме "спаси" да не пукна от твърде много катерене :) )! Гледайте за следващия път ПОВЕЧЕТО спускане да е по такива пътеки, или направо ПОВЕЧЕТО каране да е надолу. :)
[/quote]

ман
подобни пътеки хич НЕ Е препоръчително да има.
много от хората имат много малко(даже и никакъв) отпит на подобни терени - имаше и хора, които носха надолу - имаше бая хора, които се бяха "очистили" по тая пътека(колкото ме е срам - и аз бях сред тях)
+ го има и другия момент - тясна пътека надолу
човек който е изостанал в катеренето, но го бива в спускането бива залепнал, за някой който може да катери, ма не може да спуска - просто задминаването е почти невъзможно

а иначе...
леле...
болем мозак съм
до онзиден ме боляха краката..
а сега умирам да карам!

btw:
ето малко снимки от мен:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?User ... umId=16067
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот pascoff » Сря Юли 06, 2005 2:25 pm

[quote="naka76"]

[quote="Alien"]
Гледайте за следващия път ПОВЕЧЕТО спускане да е по такива пътеки, или направо ПОВЕЧЕТО каране да е надолу. :)
[/quote]


А,ако са по-гадни и по-опасни?
[/quote]


А нека са де ... да имам и аз (и други трактористи) малко шанс да се добера поне до средата на класирането ;) иначе не е честно - само нагоре с бутане не се печели състезание :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Сря Юли 06, 2005 2:37 pm

Беше... невероятно, нямам думи едва ли може да се опише с няколко изречения. получи се истинско вело-рали със много препятсвия, физически, психически и технически изпитания. Наистина може да се каже че финиширането се счита за успех и по тоя повод поздравявам организаторите че бяха предвидили някаква награда за всеки завършил. Така всеки се почуватва морално поощрен особено когато излезе пред стълбицата за награждаване и му стинаха ръката това беше много важно.
Признавам си втория етап ми минаха някои ужасяващи мисли да продам колелото и да си купя туристически обувки и раница и да се захвана с пешеходен туризъм... особено след толкова многото бутане на 18 килограмовия бехемот, пък и като застигнаъхме групичка пешеходни туристи. Но това беше за малко... :) следа като минах Мугла и се изкачих към Ледницата и след толкова бутане карах по равното между калта и локвите се кефих супер много въпреки че, бях адски изтощен а да не говорим че когато пък се зададаеше спускане ми се ревеше защото нямах капка феродо (а съм с дискови спирачки и непредполагах че ще свършат толкова бързо) и се налагаше да бутам. За това ще знам за следващата пралелна в селена в раницатяа ми ще намерят мясти и два чифта накладки :). На финалното спускане на третия етасп бях само с предна спирачка но не ми поречи да се накефя до крайна степен. А на финала, от кеф адреналин и тн. направо не знаех къде се намирам. виждам някви ленти, някви хора ми махат и викат сприии стооп, дай си паспорта... и не мога да се усъзная в първия момент и питам е к'во става сега това контрола ли е или финала? И като слязохме на площада в чепеларе изобщо не исках дса слизам от колелото и да ходя да се къпя и оправям исках да има следващ ден...
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот sss » Сря Юли 06, 2005 9:47 pm

[size=200][color=maroon]Браво!Браво!Браво![/color][/size]
за великото състезание,за перфектната организация,за отличната маркировка,въобще за всички усилия,които сте положили!!!
Не бих могъл да опиша всичко преживяно с думи...
Утре ще гледам да ми остане време и аз да скалъпя едно мое разказче,а за сега ще се насладя на галериите със снимки:beer:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Сря Юли 06, 2005 9:55 pm

[quote="drgmr"]

аххх, много силно преживяване беше, яко каляване на дух и тяло. всички болежки и трески минаха за една нощ и вече не ме свърта в града. вчера си купих карта на Средна Гора и планирам набег до Братан (1236 м.)тази събота/неделя. ако някой страда от подобни абстинентни сиптоми, да се вкячва в терапията
[/quote]

От къде си?Ако успея да се сдобия поне с една работеща спирачка до тогава,може и да дойда;).
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Сря Юли 06, 2005 10:19 pm

[quote="did"]

[quote="dbd"]

не4ове6кото маркиране на ново трасе в 4 сутринта с 4елнци под мощния дъжд[/quote]

:nono:
:rofl::rofl::rofl:

Всички видяхте, че имаше доста весели награди за "най-красив участник", "най-красива участничка", "най-млад", "най-стар" и т.н. Аз обаче предлагам да съберем по 25 стотинки и да дадем и една награда за най-голям късметлия. По мое мнение тая награда трябва да е за sss. Вярно, че накрая беше без спирачки и както и миналата година пропусна финалното спускане, което едва ли може да се нарече късмет, но това, което видях втория ден просто ме накара да повярвам в бога на колоезденето с цялото си сърце и душа.

В неделя на панорамния път заварваме sss да монтира спукана гума. Помпи там нещо, бори се... Питам го "Как е, ще се оправиш ли? Имаш ли гума?". Той ми казва "Аааа, няма проблем. Спуках гумата, резервната ми нещо не можах да я напомпя, но като се огледах около мене и тука в локвата намерих една здрава вътрешна гума, сега я монтирам и продължавам."
[/quote]

@did чак сега прочетох поста ти.Положението с гумата е даже още по-красиво и неочаквано за мен и утре като пиша разказ обещавам да го разкажа с най-големи подробности:D
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юли 07, 2005 11:36 am

Тъй като моята позиция в състезанието беше доста специфична и не е показателна за типичните преживявания на участниците, няма да пиша пълен преразказ на случилото се. Сигурен съм, че Admin ще ни зарадва с истинско и обективно отразяване на всичко, защото беше с нас през цялото време и е едиствената "медия", която реално се заинтересува от събитието. Има обаче няколко малки, конкретни весели историйки, които ми се случиха и си струва да се раздухат, защото дават много точна представа за настроенията на различните участници (като тази със sss и гумата).

Всички казват колко било хубаво. Аз сега ще ви дам и други гледни точки.

[b]История първа:[/b]

В края на втория ден, в хотел "Евридика" на Пампорово, аз тъкмо съм се напарил в горещата баня след 13 часа и половина каране по къс клин и фанелка под дъжда, облякъл съм си поларчето, топли дрехи, сухи обувки... В това време Лъчо (lacho_m) ми беше измил колелото така, както аз не съм го мил през последната година, и го беше прибрал на сухо :bowdown:. Шматкам се из хотела и търся къде да си поръчам едно коняче с топъл чай, за да бъде идилията пълна...

... и виждам една от участничките прави странни преходи покрай рецепцията. Явно тъкмо е финиширала, навън почти се стъмнява, калта по дрехите и още не е изсъхнала, вида и като на градоносен облак.. Гледа страшно и нервно минава в различни посоки. Влиза в една врата с раничката си, след малко излиза от там, опитва се да вземе някакъв сак, отказва се, влиза в друга врата, връща се и от там, мърмори... Пак пробва сака, оставя го...

Реших да разбера какво става и да помогна ако мога. Момичето ми обясни, че не можела да си намери стаята, казали и от рецепцията номера и в кое крило е, но този хотел не е нормален хотел. Ако аз бях един Минотавър точно там щях да се скрия и Тезей нямаше да има никакви шансове. Сакът бил с нейния багаж, но нямала сили да го пренесе (личеше си). Моята стая беше в друго крило на хотела и понятие си нямах от тази част на лабиринта, в която трябваше да се забием, но все пак вече бях търсил 20 минути моята стая преди това и бях добил бегла обща представа за архитектурните принципи, та награбих сака и заедно с момичето тръгнахме да търсим стаята и. Тръгнахме накъдето ни бяха упътили от рецепцията. Обикаляхме 5 минути, намерихме въпросното крило, но там такъв етаж нямаше. После се върнахме, тръгнахме в друга посока, там имаше същия етаж и стая, но в стаята имаше някакви други хора и се оказа, че не сме в същото крило. Така след 5-6 опита обходихме по стълбите и коридорите трасе, равняващо се поне на разстоянието от Мугла до х.Ледницата, но по по-лек терен. Това обаче вече явно дойде в повечко на момичето и видимо нещо щеше да се случи. Нещо си мърмореше тя, дочух репликата "само да знам чия е била идеята да ходим през тия Чаири...".

Ми не се сдържах и отговорих "С риск да си навлека неприятности, ама да си призная, идеята беше моя". Излъгах, естествено. Идеята беше обсъждана месеци преди това с организаторите, още като се планираше маршрута, после я подхвърли и Чучо Тучо, Лъчо упорито се опита да я наложи, доста други хора също, аз просто се включих в общия хор в един момент. Обаче думите вече бяха изтървани.

Последва един лош поглед. Много лош!

... и реплика "Съжалявам, но нямам сили да ви набия".

[b]История втора:[/b]

В неделя сутринта бяхме тръгнали с Бони, Wademar и Lacho_m да маркираме трасето през Чаирските езера, защото предния ден видяхме, че евентуално изкачване през Мугленската река в дъждовно време би било твърде опасно. Организаторите решиха да се възползват от подлото ни предложение да тръгнем преди другите, за да маркираме ново трасе и така да дръпнем силно напред в класирането и да оберем наградния фонд. Как намерихме пътеката не ми се приказва, щото никой от нас четиримата не беше минавал там, имахме карта, но мъглата беше жестока, едвам на 5-10 метра се виждаше, валеше. С няколко проби и грешки обаче се ориентирахме в ситуацията и успяхме що-годе навреме да маркираме участъка Триград-Мугла.

Впрочем, на колко от участниците им е направило впечатление, че минаха през Пияната гора??? Ако не сте забелязали, идете пак там при първа възможност и се оглеждайте повече докато карате! Въпросната забележителност е точно около падналия мост преди Чаирите, който трябваше да прелетите.

Истината е, че не успяхме да маркираме съвсем навреме. Николай Костадинов ни застигна на 1 километър преди Мугла, докато още действахме и ни подмина като малка гаричка, препускайки надолу по пътеката с колело на рамо. Обаче там вече опастност от изгубване нямаше, така че това не ни притесни и продължихме надолу спокойно. Някъде в първата десякта обаче се движеше едно момче, очевидно от Казанлъшкия клуб "Лястовица", съдейки по фанелката му. То стигна до мене точно в момента, в който ковях табела на входа на Мугла. Беше със спукана гума, попита ме дали имам помпа, отговорих му утвърдително. Той спря, обаче явно беше много измръзнал и ръцете му трепереха, не можеше нищо да хване здраво, камо ли да монтира гуми и да помпи. Извадихме спуканата гума, сложихме резервната му, но се оказа, че момъка си носел спукана резервна гума. Сложих му моята, напомпихме с една помпа, която някой от преминаващите участници ни остави (моята се оказа калпава:boggled:). Всичко приключи перфектно, пожелах му успех и го пратих да продължава. Той отпраши надоле.

След минутка и аз слезнах в Мугла, гледам го въпросния колоездач, хвърлил колелото, стои, гледа отчаяно и се топли в сухите дрехи, дадени му от бащата на F1-MAN (който всъщност беше по-организатор от организаторите:bowdown:). Питам го що не продължава, а той итговаря: "Това не е за мене бе. Това не е каране. Мани тая луда работа! Аз ще си карам по шосетата, вие се мъчете тука.". За въпросния участник с това велоралито приключи.


Има и много други истории, но нека тях да ги разкажат тези, на които се случиха, защото ако трябва да съм честен, лично аз нямам какво интересно да разкажа от първо лице единствено число. Даже гума не спуках и спирачки не свърших. Пожелавам догодина това да могат да кажат и останалите.

[size=67][i]EDIT: ям букви[/i][/size]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lacho_m » Чет Юли 07, 2005 11:51 am

[quote="did"]


Последва един лош поглед. Много лош!

... и реплика "Съжалявам, но няма сили да ви набия".
[/quote]

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

@did, знам че се повтарям, но....
:beer::beer::beer::beer::beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Юли 07, 2005 11:55 am

@did ама намерихте ли стаята или я приюти в твоята?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юли 07, 2005 12:05 pm

[quote="NovemberCharlie"]

@did ама намерихте ли стаята или я приюти в твоята?
[/quote]

всичко приключи нормално. в моята стая и в моето легло приютих Bikezilla. все пак трябва да има разнообразие, не може все с Persenk да спим в едно легло.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот skoka » Чет Юли 07, 2005 12:12 pm

Шът бре!Така говори ли се?:DДобре,че Did си няма комп. в къщи,че иди обясняваи кои на кого помагал,и кои каде приютявал.
Did:Добре,че не е имала сили горкичката,защото и ние нямахме сили да те спасяваме.
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот skoka » Чет Юли 07, 2005 12:18 pm

Вий в тая "Крива спица" станахте много съмнителни!То така от легло на легло до къде ще я докарате?:D:D:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот did » Чет Юли 07, 2005 12:39 pm

[quote="skoka"]

Вий в тая "Крива спица" станахте много съмнителни!То така от легло на легло до къде ще я докарате?:D:D:D
[/quote]

Ами какво да правя, като сме връзкари и все ни настаняваха в апартаменти със спалня?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот skoka » Чет Юли 07, 2005 12:51 pm

Някои със спалня,а някои и с вана в банята:^:.
Просто всичко беше страхотно!
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Persenk » Чет Юли 07, 2005 1:18 pm

[quote="skoka"]

Някои със спалня,а някои и с вана в банята:^:.

[/quote]


А ти да не си мислиш,че в апартаментите нямаше вана :banana:
Ама след като успях да запуша мивката с кал :hbang:,се отказах да експериментирам с ваната,че трябваше да откриваме кални бани в стаята :banana:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lechuga » Чет Юли 07, 2005 1:41 pm

На мен ми направи впечатление, че доста хора не знаят как да карат на такива дълги преходи, тръгнали в планината без някаква топла дрешка или без почти никаква храна. На два пъти се наложи да си давам от храната, а и съотборника помогна и с вода на закъсал участник:beer:(моята също беше на привършване). Та то хубаво че могат да карат бързо и да финишират преди обяд, ама като завали и се разкаля, се вижда как се оправят(случаят с момчето, за който разправи Дид). Чудя се само ако нямаше кой да му даде гума и ако се намираше далеч от превоз и топли дрехи, къде щеше да свърши:cold:
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Чет Юли 07, 2005 2:00 pm

[quote="lechuga"]

На мен ми направи впечатление, че доста хора не знаят как да карат на такива дълги преходи, тръгнали в планината без някаква топла дрешка или без почти никаква храна. На два пъти се наложи да си давам от храната, а и съотборника помогна и с вода на закъсал участник:beer:(моята също беше на привършване). Та то хубаво че могат да карат бързо и да финишират преди обяд, ама като завали и се разкаля, се вижда как се оправят(случаят с момчето, за който разправи Дид). Чудя се само ако нямаше кой да му даде гума и ако се намираше далеч от превоз и топли дрехи, къде щеше да свърши:cold:
[/quote]


Ами аз имах резервна гума,лепенки,щанги,храна,вода,но ми беше студено и ме домързя много да вадя вътрешната гума за четвърти път и понеже имах не повече от 10км ,а и щях да загубя прекалено много време и ценна енергия и топлина на баира ,докато лепя,до финала реших да побутам и случаино се натукнах да изпуснатата вътрешан гума и реших да си пробвам късмета.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lechuga » Чет Юли 07, 2005 2:13 pm

[quote="sss"]
Ами аз имах резервна гума,лепенки,щанги,храна,вода,но ми беше студено и ме домързя много да вадя вътрешната гума за четвърти път и понеже имах не повече от 10км ,а и щях да загубя прекалено много време и ценна енергия и топлина на баира ,докато лепя,до финала реших да побутам и случаино се натукнах да изпуснатата вътрешан гума и реших да си пробвам късмета.
[/quote]

Ми то и аз завърших вторият етап със спукана гума и през 5 мин. спирах да я помпам, но това беше защото оставаше малко и не спадаше толкова бързо. Иначе спирам, сменям, ако ограднея хапвам и това е. То е ясно, че беше студено, но едно е с къс ръкав, друго е поне ветровка да имаш.
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 07, 2005 2:18 pm

[quote="lechuga"]

...и ако се намираше далеч от превоз и топли дрехи, къде щеше да свърши:cold:
[/quote]

А твоите резервни обувки къде бяха, а????:dunno::magnify:
;)
Следващият път да не се повтаря.

:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот lechuga » Чет Юли 07, 2005 2:30 pm

[quote="4getcredo"]

[quote="lechuga"]

...и ако се намираше далеч от превоз и топли дрехи, къде щеше да свърши:cold:
[/quote]

А твоите резервни обувки къде бяха, а????:dunno::magnify:
;)
Следващият път да не се повтаря.

:beer:
[/quote]

Аз затуй найлони носех и си свършиха работата:D
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LethalWeapon » Чет Юли 07, 2005 9:55 pm

@did слава богу и на мен не ми се наложи да сменям накладки.Ама който кара без спирачки надолу така е :8D:
(само задните смених ама те още преди състезанието си бяха за смяна и въпреки това ме изкараха и 2-та дни, но за 3-тия ги смених)
А също така добре че и гума не сменях щот незнам как щях да се спрявя след като не си усещах пръстите на ръцете.
А относно цялото състезание, още осъзнавам какво всъщност ми се случи.Но с колкото и думи да се опише не може да се добие представа какво всъщност беше.
"It's only a matter of time before Australia gets like 1-st to the 5-th in the World Cup podium!" N. Rennie
Аватар
LethalWeapon
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:53 am
Местоположение: Майна таун

Мнениеот kalta » Пет Юли 08, 2005 10:36 am

Браво, браво. Много ми харесва да карам колело, а когато знаеш, че те чака топъл душ и меко място за спане след изнурително, мокро/кално каране е направо несравнимо удоволствие. Почти колкото и очакването на бирата със шкембе.

Та понеже съм свикнал да карам пазейки се, ми трябваше известно време (5-10мин) да преодолея психологическата бариера да си джапам свободно в калта. Не знам дали някой от вас се обърна да види гледката на баира неделя-сутрин, но беше изключително живописно - някакво велосипедистко преселение сякаш... 100 шарени маймуни на колела се катерят по баира в дъжда сред кални реки... защо нямах фотоапарат тогава... И по тези камънаци заприличахме на кози с колела, ама нейсе... не се оплаквам.
kalta
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 11:05 am

Мнениеот drgmr » Пет Юли 08, 2005 11:54 am

като сте тръгнали да споделяте преживявания, рекох и аз да разкажа за моите премеждия. то не, че не се разчу вече за злополучното ни финиширане на 5-та писта в неделя, но ето сега подробнсти и коментари за тези, които не знаят още. значи минаваме покрай втората контрола малко преди пампорово в неделя към 5 часа. излиза там от буса един приветлив човек, разлива по глъдка ракийка и ни дава наставления за развоя н пследните 2,5 км.: "направо по пътя, после се пускате по пистата и там е финала". ракиджоса вкара свежа сила в уморените ни телеса и след още няколко литра вода и кал по задните ни части, стигнахме до "Пистата". аз мернах някаква табелка с посоката, но човекът пред мен вече логна надолу и аз последвах, без да се второзамислям. значи става въпрос за онази писта без тревно покритие, мега стръмна, скоростна май се води, имаше едни изровени канавки напречно, които бяха доста широчки и дълбочки, че и за прескачане не ставаха. та пускаме надолу в мека лепкава кал, предусещайки вече насладата от близкия финал. когато свършва наклона, се оказваме сред някаква пустинна строителна площадка, няма финални надписи, няма и жив човек наоколо. звъним на Боянов и му казваме, че сме на станцията на 5-ти влек, а той отвръща, че не знае къде е това и няма идея как да стигнем до 3-ти, където официално е финала. като чух, че трябва да въртим нанякъде, неясно накъде, ме тресна пълно отчаяние и загуба на душевно равновесие. който ме срещна по пътя, сигурно се е уплашил от погледа на върколак, който вадих. имаше бутане нагоре по склона, стигнахем до асфалтовия път, който водеше към пампорово, там по едно време попаднахме на група оцелели състезатели и ги последвахме. те обаче вече бяха минали през финала на студенец, а ние така и не стигнхме до туй заветно място. имаше идеи после да си свалим номерата от колелата и да идем до финала, за да се зачислим като завършили, но и това отпадна, мотивацията беше доста спаднала в края на този ден. в крайна сметка съдийският екип прояви разбиране и не ни отстрани от състезанието, но кризта през която преминах тогава на онази 5-та станция, сериозно разклати нервните ми устои ...
drgmr
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта