Паралелна Вселена 2005

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот naka76 » Пет Фев 04, 2005 8:33 pm

[quote="circle"]

какво е това Ъ
**- медицинско уверение от личния лекар за добро здравословно състояние издадено не по-късно от 30 юни 2005 год. **(из условия за участие) тези хора малко прекаляват .. никои не ме пита дали искам планинска застраховака но добре щом е здължителна хубаво..:agree: не се пазаря за парите за участие не ги намирам за много, даже обратното ... обаче да ме пращат на личен лекар преди това е идиотско ... за парапланер. бънджи (истенско бънджи не парково)не са го искали. подписваш че си носиш отговорноста и знаеш че може да се гътнеш и тва е
едва ли някои с сърдечен порок ще се запише за участие пък и така да е негово право си е
да не отиваме в на МАРС :bigeyes::bigeyes2::bigmout:
защо да не искат още и кръв ,урина .. генен анализ ,допинг проба, бележка от даначните и следствените служби баси.........:crazy::crazy::cussing:
[/quote]


Не знам дали си се замислял,но колко от българите ходят на профилактичен преглет??Знаеш ли колко хора нямат представа за болести които имат!А запитвал ли си се ако стане случайно някъкъв инцидент,нищо че имаш подпсана декларация,полицията с кой ще се заяжда??
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Пон Мар 07, 2005 2:25 pm

Veche go niama tozi site:
http://parallelbg.com

po niakakva prichina - predpolagam ne sa si platili za domaina, i go niama.

Ne ubivajte vestonoseca na loshata vest plz.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот did » Пон Мар 07, 2005 4:00 pm

thebiker, не ти, а едни американски "партньори" са за убиване. Преди малко разбрах от човека, който поддържа сайта, че грешката не е във вашия, нито в неговия, а в един хамерикански "телевизор" и би трябвало "много скоро" да се оправи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот thebiker » Пон Мар 28, 2005 12:28 pm

Супер вече е оправено.
10x
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот did » Чет Апр 28, 2005 4:04 pm

Нещо последно време наистина не ми върви...

Е сега, и за тоя маратон нещата взеха да се оплескват! Не мога да взема решение с кого да карам в отбор!

До преди месец ми беше все тая, щото нямах никакви надежди, че мога да влезна в първите N, които ще получат награди, но сега подочух, че всъщност N е едно много голямо число, а наградите са значително по-сериозни от миналогодишните.

До всички колоездачи със силно комерсиални апетити към планинското колоездене: тоя път не се майтапя! Кифлите ще си ги ям сам, а за участниците ще има доста приятни изненади!

Друго важно: освен всички други методи за маркиране на трасето, по него ще бъдат поставени няколкостотин ТАБЕЛИ, които ще останат и след състезанието. Надявам се, че това е добра вест за тези, които искат да пообиколят района, но нямат възможност да се включат по някакви причини в самото състезание.

Записвайте се, щото бройката мераклии сериозно нараства, а местата за спане май ще са ограничени.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sss » Чет Апр 28, 2005 6:47 pm

Ооооооооооо тва с намаляващата бройка за спане не ми харесва ич:eek:Дано да успея да се запиша тези дни.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пет Апр 29, 2005 11:07 am

:angel2:
Едно техническо запитване. Не си спомням преди време дали направих заявка за участие във Вселената, та днес я направих отново. Та по този случай, се извинявам, ако съм я дублирал. Обръщам ви внимание, ако не сте забелязали и за да не се надува изкуствено бройката. :beer:
Димитът Димов Димов се зова официално.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот naka76 » Пет Апр 29, 2005 9:47 pm

[quote="4getcredo"]

:angel2:
Едно техническо запитване. Не си спомням преди време дали направих заявка за участие във Вселената, та днес я направих отново. Та по този случай, се извинявам, ако съм я дублирал. Обръщам ви внимание, ако не сте забелязали и за да не се надува изкуствено бройката. :beer:
Димитът Димов Димов се зова официално.
[/quote]


Ще говоря с организаторите,но най добре пиши на емела на състезанието за да няма грешки!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cholla » Вто Май 03, 2005 5:28 pm

здравейте на всички! Всичко е ОК и много се радвам,че пак ще станем свидетели на такова масово мероприятие с толкова мноо "откачалки". Искам да изкажа 1 мнение и едновременно, то да бъде и въпрос към организаторите. Става въпрос за таксата която не се връща ако участниците се откажат. Познавам много хора изгарящи от желание да се запишат ,но точно тази точка ги спира-понеже срокът от 3 сед./10.06 до 1.07/ не е никак малък и никой не може е сигурен какво може да му се случи.А все пак колкото и да са малко 39 лв. да си заминат просто така не е най-доброто за обекта нар.Българин. Та въпроса ми е неможе ли да се направи така,че ако стане нещо от сорта то поне 1 част от сумата да се върне на обекта? Разбирам,че това са допълнителни проблеми за организаторите но мога да се обзаложа, че броят на участниците ще нарастне в пъти. :^:.
Всичко най-добро!
До каране:D
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот SPA » Вто Май 03, 2005 5:47 pm

[quote="cholla"]

здравейте на всички! Всичко е ОК и много се радвам,че пак ще станем свидетели на такова масово мероприятие с толкова мноо "откачалки". Искам да изкажа 1 мнение и едновременно, то да бъде и въпрос към организаторите. Става въпрос за таксата която не се връща ако участниците се откажат. Познавам много хора изгарящи от желание да се запишат ,но точно тази точка ги спира-понеже срокът от 3 сед./10.06 до 1.07/ не е никак малък и никой не може е сигурен какво може да му се случи.А все пак колкото и да са малко 39 лв. да си заминат просто така не е най-доброто за обекта нар.Българин. Та въпроса ми е неможе ли да се направи така,че ако стане нещо от сорта то поне 1 част от сумата да се върне на обекта? Разбирам,че това са допълнителни проблеми за организаторите но мога да се обзаложа, че броят на участниците ще нарастне в пъти. :^:.
Всичко най-добро!
До каране:D
[/quote]

Не съм от организаторите, но помисли само как може да се върнат пари, които ще бъдат вече похарчени: Застраховки, спане, фанелки и един куп малки разходи които просто не може да се върнат и при най-добро желание. Доколкото знам никъде не съществува такава практика.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Вто Май 03, 2005 6:29 pm

едно въпросче и от мен
възможна ли е смяна на отбора или създаване на такъв , след записването или направо преди самото състезание
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот EmZo » Сря Май 04, 2005 8:23 pm

Здравейте, преди два дни подадох заявление, но още не съм получил майл с потвърждение, до колко дни трябва да получа или как да процедирам за да разбера дали съм записан? И може ли като съм подал сега заявление таксата да я преведа примерно след една две седмици, разбира се преди крайния срок?
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот naka76 » Чет Май 05, 2005 5:51 am

[quote="EmZo"]

Здравейте, преди два дни подадох заявление, но още не съм получил майл с потвърждение, до колко дни трябва да получа или как да процедирам за да разбера дали съм записан?[/quote]

Изчакай няколко още няколко дена и ще получиш отговор.

[quote]
И може ли като съм подал сега заявление таксата да я преведа примерно след една две седмици, разбира се преди крайния срок?
[/quote]


Да!Може.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cholla » Пет Май 06, 2005 12:23 am

здравейте отново![b]naka[/b] нали няма да ме забравиш и мен аз също подадох заявление преди дни и чакам отг./Той не трябваше ли да се получи след като се внесат парите и се пише на организаторите за това?/,нещо такова ми се върти из главата.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот naka76 » Съб Май 07, 2005 6:58 pm

[quote="cholla"]

здравейте на всички! Всичко е ОК и много се радвам,че пак ще станем свидетели на такова масово мероприятие с толкова мноо "откачалки". Искам да изкажа 1 мнение и едновременно, то да бъде и въпрос към организаторите. Става въпрос за таксата която не се връща ако участниците се откажат. Познавам много хора изгарящи от желание да се запишат ,но точно тази точка ги спира-понеже срокът от 3 сед./10.06 до 1.07/ не е никак малък и никой не може е сигурен какво може да му се случи.А все пак колкото и да са малко 39 лв. да си заминат просто така не е най-доброто за обекта нар.Българин. Та въпроса ми е неможе ли да се направи така,че ако стане нещо от сорта то поне 1 част от сумата да се върне на обекта? Разбирам,че това са допълнителни проблеми за организаторите но мога да се обзаложа, че броят на участниците ще нарастне в пъти. :^:.
Всичко най-добро!
До каране:D
[/quote]


Съжалявам за забавянето ама чак сега се видях с организатора и му зададох вашите въпроси!

Поради причините казани преди това от SPA Парите не се връщат!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Съб Май 07, 2005 7:00 pm

[quote="Stuny"]

едно въпросче и от мен
възможна ли е смяна на отбора или създаване на такъв , след записването или направо преди самото състезание
[/quote]


По принцип е желателно преди тоява да е ясно,но не пречи в деня преди състезанието да се запишите като отбор.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Съб Май 07, 2005 7:02 pm

[quote="EmZo"]

Здравейте, преди два дни подадох заявление, но още не съм получил майл с потвърждение, до колко дни трябва да получа или как да процедирам за да разбера дали съм записан? И може ли като съм подал сега заявление таксата да я преведа примерно след една две седмици, разбира се преди крайния срок?
[/quote]


Като преведеш таксата пишеш на организаторите че си превел пари,след това те проверяват и ти изпращат потвърждение че са получени!В заявлението е посочено къде да се изпратят парите
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Май 24, 2005 5:23 pm

Нека да ни е Честита поткрепата на БОК!!

[color=red]Условия за участие

В състезанието имат право на участие всички лица отговарящи на посочените по долу условия, като са в следните възрастови граници:
юноши и девойки от 16 до 18 год. ( само в отбор ),
мъже и жени от 18 до 40 год. и ветерани над 40 год.

1. Всички участници в състезанието трябва да бъдат в туристически комплекс
" Пещерняк " гр.Чепеларе на 01 юли ( петък ), най-късно до 20 h., за да получат инструкции, състезателни номера, карта на маршрута, паспорт и да подпишат декларация според правилата за участие.
2. Организатора и контролната комисия правят задължително планинска застраховка и технически преглед на велосипеда.
3. Попълва се и се изпраща заявление за участие посочено на уеб сайта за състезанието най-късно до 12.00 часа на 1 юни 2005 год.
4. Участието се потвърждава с внасяне на таксата за участие, не по късно от 12.00 часа на 10 юни 2005 год.
5. В навечерието на старта ( 01 юли ) се изискват :
- медицинско уверение от личния лекар за добро здравословно състояние издадено не по-късно от 30 юни 2005 год.
- ордер за платена такса ( издава се от банката при плащането на таксата посочена в заявлението ).
- полица за сключена планинска застраховка ( прави се от организатора и е включена в таксата, независимо дали лицето вече има такава ).
- Попълнена и лично подписана декларация, че са изпълнени всички изисквания и ,че участника в състезанието е съгласен с правилника.
- бележка от контролната комисия за технически изправен велосипед ( задължително маунтин байк без значение на марката, достатъчно здрав за подобно трасе ), наличие на вело каска и ръкавици.
6. Отбори се формират от 2 състезателя. Фирми, клубове и организирани състезатели могат да участват с повече от един отбор.
7. В отбор се допускат две лица на възраст между 16 и 18 години, само при представено писмено съгласие на родителите от 2005 год. и за конкретното състезание.
8. В състезанието не се допускат участници неотговарящи на условията и не съгласни с правилника на организатора.
9. Краен срок за изпращане на заявление - 12.00 часа на 1 юни 2005 год.
10. Краен срок за плащане и записване - 12.00 часа на 10 юни 2005 год.
11. Желаещите да участват в състезанието след изтичане на крайният срок за записване, заплащат таксата в двоен размер.

Забележка! При отказ на участие след записване и плащане на таксата, същата не се изплаща обратно.

[/color]

Вижте 9,10,11 точка!Остават само 6 дена!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Май 25, 2005 10:21 am

... поткрепата на [b]БОК[/b] ([b]Б[/b]атето [b]О[/b]бича [b]К[/b]олоезденето) ...

:bigeyes:

:usclap::usclap::usclap:

:drunk:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 30, 2005 3:08 pm

Искам да попитам как става записването на придружители? Аз питах преди няколко дена, ама още не съм получил отоговор, а крайния срок наближава.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Май 30, 2005 4:21 pm

Поради предстояща реклама по радио Витоша срока за записване се се удължава до 23.06.2005 ,а краен срок за превода на таксата става 24.06.2005.

@F1-MAN В сряда или в четвъртък ще ти кажа!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Юни 01, 2005 6:16 am

naka76, няма нужда, вече се разбрахме:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Сря Юни 01, 2005 10:28 am

[quote="F1-MAN"]

naka76, няма нужда, вече се разбрахме:).
[/quote]


Сподели отговора им за процедурата! :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Сря Юни 01, 2005 1:59 pm

[quote="4getcredo"]

[quote="F1-MAN"]

naka76, няма нужда, вече се разбрахме:).
[/quote]


Сподели отговора им за процедурата! :beer:
[/quote]

Еми аз не бях включил придружители, щото там дето май трябва да се включат при записването пишеше за чужденци:). Ама ми казаха да им пратя мейл с името си и бройката на придружителите. После вече се плащата по 35лв на човек.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cholla » Съб Юни 04, 2005 7:37 pm

това с датите за записвания е супер дано сега участниците станат повече.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот circle » Съб Юни 04, 2005 9:20 pm

здравеите аз пак да питам съвсем сериозно търсят се
хора за пътуваане до морето с колела след края на съзтезанието,движим се както доиде ... учудвам се че не намирам хора на подобен акъл
(или без ... :D акъл ) в форума
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=6943
i just want something
i can never have
circle
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Юни 06, 2005 10:28 am

Поради нежеланието на някой хора да разберат че ни правим състезанието за спорта и за приятелството и т.н. и гледат как само да печелят от нас,има малка промяна в трасето на състезанието.Нощувката която беше предвидина за с.Триград се премества в с.Ягодина.Това води до няколко незначителни промени.Трасето се скесява с 2км.Първия ден се скъсява с 3-4 км,а втория се удължава с 1-2.

От днес започва рекламата по радио Витоша!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юни 06, 2005 10:44 am

Аз пък видях, че са обявени вече наградите... Вижте сами за какво ще се бориТЕ:

[url]http://parallelbg.com/races/bike/race2005/racerankbg.htm[/url]

Наистина, тежестта пада на отборното класиране.

За мен най-голямата награда обаче ще са двете вечери с приятна компания и карането по този уникално красив маршрут.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Вто Юни 07, 2005 2:27 pm

[quote="did"]...За мен най-голямата награда обаче ще са двете вечери с приятна компания и карането по този уникално красив маршрут.
[/quote]

:beer::beer::beer::beer::^::D
Абсолютно съм съгласен с теб и най-хубавото е че всеки, независимо от класирането получава тази "награда". Мисля че предимно заради нея се записваме :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот s4upenlager » Пет Юни 10, 2005 1:37 pm

abe hora kogato pratish parite i im pratish porvarjdenie triabvali te da ti otgorqt?
s4upenlager
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 12:32 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта