Паралелна Вселена 2005

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот sss » Пет Юли 08, 2005 3:10 pm

И такааааа....
Започвам от самото начало.В петък към 12:30 престигам в Чепеларе с баща ми в много надъхано състояние за предстоящото състезание и разбирам,че сме първите пристигнали с кола,а един приятел беше още от предния ден в хотела и така дочакахме до към 2:30 в пълна скука и жега първите пристигащи,които бяха Did,Naka76 и Persenk.Бутнах се при тях в хотела и започна и малко по-късно започна да става мноооого инетересно.След като си поприказвахме в стаята отидохме да разгледаме началото на първия етап и това ме изпълни с оптимизъм за едно неописуемо меле след старта;).Като се върнахме хората вече бяха почнали да пристигат и малкото,но много стръмно паркингче пред хотела,почна все повече и повече да се напълва с весели групички колоездачи.Пиковото време май беше между 5:30 и 8,когато почти всички се изсипаха на това малко кътче от вселената.
След множество запознанства и срещи с познати вече бях напълно убеден,че ще изкарам незабравими 3 дни:P...
На другата сутрин хапнахме дооста стабилно и се изтеглихме към старта,където беше настанало сериозно оживление.Всеки караше на където му видят очите по широкия площад на центъра на града и трескаво се готвеше и уговаряше със съотборника си за предстоящия етап.Изведнъж на улицата се появи полицейска кола:spin: и ...

Хросто Боянов даде последни инструкции и старт на състезанието.Аз и моя съотборник надухме музиката на MAX. исе хвърлихме във вихърът.Мислейки си за първото изкачване и предстоящото меленце на горе по черния път,аз реших малко да поизостана от първите и да се движа извън върволицата от надъхани за преживявания байкъри.Средата на колоната се оказа перфектното място за тази цел,защото хората с амбиции дръпнаха на пред,а тези,които идваха заради гледките и изживяването се движеха по-бавно и колоната се разкъса по средата.Така и изкачих първия баир като даже успях да се придвижа в по-предни позиции,но се появиха малки проблемчета.Тъи като не последните дни преди старта не успях да се наспя добре и сутринта в субота много ме болеше главата и не се чувствах в идеална форма,а и май доста попрекалих със закуската и това бързо се усети.След 4-5,6км каране посегнах към ботилката с вода ,в която бях сипал IzoStar,но се оказа,че в бързината си за старта малко съм го предозирал и беше доста сладък и не ставаше много за пиене в моето състояне.Добре,че срещнах някакъв човек,който ми обясни къде е най-близката чешма,която аз без малко да пропусна.Разредих си бозичката и айда юруш да настигам групата.Надоле настигнах няколко колеги,други пък мен настигнаха:unhappy:.Като започна изкачването към Гела вече се чувствах по-добре и надъхан от великолепното спускане по каменистия път,пеших да дам всичко от себе си на баира.Двама трима(явно шосейки)много яко ме резнаха и леко ми стопиха ентусиазма за изкачване във вече настаналата горещина,но не се отказах и се справих с второто премеждие.Като свърши асвалта настигнах няколко колоездачи и оставащото изкачване премина доста приятно в приказки и запознанства:)Спускането към Мугла беше невероятно.В началото настигнах един човек със Scott,който за втори път беше спукал гума:boggled: и му взех вътрешната ,защото вече нямаше място в джобовете.Започна пътят покрай Мугла и ентусиазмът ми за състезание малко спадна,защото съотборника ми беше далеч напред.Спрях до една пика,хапнах и пийнах малко,вдигнах си седалката,мислеики че якото спускане свърши и таман потеглям и една групичка от три момчета(единия беше Игнат) ме подминават с доста бързо темпо.Аз си мислех,че те са сред първите,но явно някъдеса се позагубили малко.Тази неочаквана среща ми подеиства просто мега ободряващо.Вътрешно кипях от радост и само дет не се извиках от кеф,щот знаех,че те са ми конкъренцията в моята възрастова група.И така се залових за този шанс и впргнах всички сили да се движа заедно с тях,което без малко да ми коства 2-3 пребивания,заради вдигнатата седалка,бързата скорост и многоброините свлачища.На прецапването на реката обаче те спряха явно да починат и аз усетих,че това е моят миг.Прегазих на бързо,свалих седалката и до началото на асвалта не съм спрял да въртя прав.Разбрах,че няма да имам никакви сили за последното изкачване до Ягодина,защото познавах пътя до пещерата и знаех как започва изкачването към селото.Залових се зад един колега,когото настигнах и двамата издрапахме до разклона за селото,но той явно беше си изчерпал силите и изостана.Все още не мога да си опиша как успях да изкатеря баирченцето до Ягодина.Знаех,че ако конкуренцията ме настигне някъде там няма да имам никакъв шанс и за това не спрях нито веднъж до финала.Последните няколко стотин метра бяха критичните за 1 етап.Бях овиснал на кормилото и краката ми едвам натискаха педалите.Усещах неописуема умора и мечтаех за студена вода.Поради стрях от настигане не спрях нито на една от чешмите от последната контрола до финала.А те бяха поне 5-6:uhh:.В момента в който финиширах се сгромолясах на зелята и няколко минути не успях да се помръдна.След 30-тина минути с помощта на съотборника ми вече можех да се движа и даже ходех:DОбаче краката ми почнаха много да се схващат и реших да внимавам с движенията.Стана ясно,че отбора ни се е разпаднал,защото бях финиширал 19мин. след съотборника ми.Но настоението ни беше доста жизнерадостно и след едно хубаво хапване и малко сън си възвърнахме силите.До тук добре,но времето реши да ни обърне гръб:indiffe:Цяла нощ валя и сътринта със съквартиранта ми доста се чудехме как ще се кара,и какви дрехи да вземаме със себе си.
Стартът беше в 9.Естествено валеше:)и всичко беше кално.На първото изкачване атмосферата беше неуписуема и незабравима.Всички се мъчеха да се борят с дъжда,водата от малките рекички и локви,калта и множеството хора около тях;)Всеки пада,става,гази,носи,тича,кара...

На първото спускане се се разцепи тотално групата,защото някои спирачки почнаха да издават гробовни звуци.Задната ми точно там реши да умре:skull:и до края продължих само с предна.Бях се загрял доста,но на второто изкачване усетих хладното време,защото се появи вятър.Вече бях радостен,че има повечко изкачване,защото можех да се сгрея,бутайки или караики.Като дойде момента за прелитане над реката стана доста весело.Аз и още двама взаимно я прецапахме,като бях доволен,че си измих поне за мако колелото.Надолу бях сам,но все пак имах желание да спускам и източих голяма част от потенцияла на останалата ми спирачка.В селото срещнах did и Бони и още една групичка от спрели състезатели.Черпиха ме една глътка мастика и това определено ми подейства доста добре.Там ме настигна и съквартирантът ми Зарко.Двамата решихме да караме заедно и така с едно доста прилично темпо минахме Мугла и аре пак на баира,които предния ден спускахме.Няколко пъти спирахме да хапнем и даже обменихме материал с други спрели хора:PНа това изкачване и последвалия го равен път усетих за втори път през живота си какво е истински студ(първия беше на миналата "Паралелна Вселена")В момента,в който духнеше вятър започвах да издавам жални стонове ,гокато дишах,застото не можех да си стоплям въздуха и целия замръзвах.Не си усещах краката и пръстите на ръцете,защото още в началото на етапа рукохватките на кормилото ми се намокриха и се наложи да ги сваля и карах с голо кормило.По едно време Зарко дръпна малко на пред и точно тогава се случи най-лошото,за което си мислех.Спуках гума:V:(Преди състезанието си взех гуми с боза за самозалепяне на CST и уж бях спокоен за гумите).Та минваики си през една голяма локва с нормална скорост и без никакви удари усетих едно сссссссссссс и задното колело заигра наляво-надясно.Спрях и почнах силно да въртя задната гума с надежда да се залепи,но това не се случи и разбрах,че съдбата за момент ми е обърнала гръб:headach: С големи усилия извадих щангите и почнах.Колкото повече стоях на едно място,толкова повече замръзвах.Намерих въпросната дупчица о вътрешната страна на гумата и я залепих с бозата вътре(после стана ясно,че е пречинена от счупена DT спица).Огледах внмимателно за трънчета външната,но като започнах да изпускам въздуха,за да вкарам вътрешната във външната и вентилът се напълни с бозаааааа:dunno::eek3::eek2:Тотален гняв мв обхвана:(!:Извадих швейцарското можче и прааааас гумата,че да излезе въздуха.После я самозалепих:spin:и почнах да помпя.Обаче се оказа,че се помпи до едно ниво и не може да направи атмосфери:irked:В този момент минаха едни момчета покрай мен и ми услужиха с нова вътрешна.Бавно и мучително извадих старата и пъхнах новата(студът ме беше налегнал тотално)помпя аз,помпя,ама и тук същото...Въздух влиза до едно положение:bigmout: Напсувах си тъпия късмет,събрах всичко набързо и реших да бутам до финала,защото знаех,че има оше 15-стина км според някой,който бях питал:confused:.Та бутам си аз и псувам с цяло гърло,а краи мен брули вятър и муглата тягостно ме задушава.И по едно време случайно метам един белтък към една локва и ОООООООООООО радууууууууууууус...

Една красива,прилевно сгъната с ластичка вътрешна гума лежи безмълвна в локвата.Моментално се метнах в калта и извадих съкровището.Хвърлих колелото на едни отрязани дънери и почнах трескаво да сменяма вътрешната.В това време ме настигат Naka76,did,Бони и още един човек от Пловдив и един познат от Стара Загора,с когото карам.Той ми даде една ветровка(пропуснах да кажа,че бях само по състезателна тениска,къс клин и колоездачен елек от ТСМ против вятър)Другите се позасмяха малко на ситуацията и тръгнаха,а аз като оправих гумата се присъединих към тях.Did и Naka76 вече бяха дръпнали напред,но ние четиримата карахме така до асвалта.Пичът от микробуса ме черпи с 2 глътки ракия и те ми подействаха вълшебно.Малко поизостанах от групичката и почнаха да бутама сам,но за сметка на това се чувствах екстра;):crazy:Предната спирачка се държа много геройски,но на края се разплака тотално и реших да не я тормозя повече и почнах да бутам и да си хрупкам останалата храна.Когато се озовах на черната стена на Пампорово се почувствах много радостен и даже с кеф я спуснах,защото след нея имаше изкачване и Любо ме чакаше с фотоапарата:bouncy::clap::beer:След 35мин. лутане намерих хотела и се сърнах към стаята.Добре,4е Зарко дойде да ме посрещне,щот бях забил към някво друго крило.Все пак това си е лабиринт от класа;)Вачерта на вечеря един мой познат от Стара Загора -Петьо ми сподели,че мисли да се отказва,защото нямал вече никакви накладки,но аз го убедих да бутаме заедно,защото и аз нямах.И така на другия ден станахме с мноооого голямо усилие и множество въпроси"Защооооо?" и отидохме на старта.Там отново беше весело8)Докато полицеиската кола съпровождаше състезателите аз и Петьо се готвехме за 25 километрово бутане:uhh:И така с тикане,каране,ти4ане поехме и ние по трасето.Добре,че доста време беше равно и успяхме да покараме.В първото село спряхме,хапнахме и пийнахме в едно заведение и полека-лека поехме отново на път.На голямото качване и двамата много се изкефихме,защото успяхме максимално да се насладим на прелестната пеирода(понякога има полза от бутането).И така с приказки стигнахме до върха,където отново направихме една почивка за похапване и съзерцаване на красотата около нас.На долу открих много яка цака за каране без спирачки.Стъпвам с десния крак на левия педал,а с другия балансирам и спирам,а където се наложи скачма от колелото.Малко преди края на един завой се разкри невероятна гледка към Чепеларе и аз разбрах,че имаме съвсем малко до финала,а според мои изчисления награждаването трябваше вече да е почнало и затова аз се качих на колелото и довъриш последния километър от състезанието на колвлото.Това си имаше и негативна страна.Не успях да взема наградата за последен финиширал:DНа финала малко е разочаровах,защото нямаше никой,а времето ми още не беше спряно.Избързах да стигна центъра,а награждаването вече беше почнало.Скоро след това сигнализирах на организаторите да ми спрат времето и така приключи за мен това невероятно преживяване.
Май стана малко дългичко ама като почнах и не се сдържах да си разкажа преживяванията с подробности.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Пет Юли 08, 2005 6:37 pm

аз пък искам да благодаря на многоуважаемия г-н Паскофф, който освен че ме удостои с приятната си компания през първия ден (карането ни беше просто ЧУДНО), ами и дори ме нахрани когато имах най-голяма нужда...
и на другите съфорумци, с които се придвижвахме, пихме, пяхме и се веселихме... и на бургазлии, филибета и на Драга, която също ми оказа ценна помощ в зобенето...:thumbu:
и на десетимата по финалното спускане, които успяха да ме чуят отдалече и да се отдръпнат навреме...:^:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Persenk » Пет Юли 08, 2005 6:39 pm

[quote="drgmr"]


... разлива по глъдка ракийка...

...че сме на станцията на 5-ти влек...
[/quote]


Ей,за това човек не трябва да шьофира в незтрезво състояние ;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Пет Юли 08, 2005 9:24 pm

[quote="mih"]

аз пък искам да благодаря на многоуважаемия г-н Паскофф, който освен че ме удостои с приятната си компания през първия ден (карането ни беше просто ЧУДНО), ами и дори ме нахрани когато имах най-голяма нужда...
и на другите съфорумци, с които се придвижвахме, пихме, пяхме и се веселихме... и на бургазлии, филибета и на Драга, която също ми оказа ценна помощ в зобенето...:thumbu:
и на десетимата по финалното спускане, които успяха да ме чуят отдалече и да се отдръпнат навреме...:^:
[/quote]


да си жив и здрав :) добрата компания и здравето са по важни от класиране в първите места (не че имах някакъв шанс :) ... а карането наистина стана чудно особено първото спускане към Широка лъка и вафлите Раховец (най-добрите) с лимонада в Мугла ... ние бяхме едни от малкото които дъжда успя да ни настигне още първия ден и на 30 мин. от финала се изсипа такова чудо над нас ... но борбата за последното място беше много успорвана и почти удържахме позиции в началото но някои хоря бяха решили да се борят безкомпромисно и трябваше да предадем щафетата на момчетата (те си знаят) в кръчмата в Гела :)

респект на "ветераните" с които карахме втория ден, на Борис и Софи за кавгите и мрънкането през цялто време без които щеше да бъде един скучен 2-ри ден (сериозно), на адаша (did) за по-доброто (и трудно) трасе и за приятната компания на 2-рата вечер и не на последно място благодарско на времето че направи преживчването още по интересно и трудно :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Martyh » Пет Юли 08, 2005 10:30 pm

Vsi4ko be6e tolkova dobre organizirano i podgotveno,4e prosto nqmam dumi!!!BRAVO!!!
Edinstveno ne bqha pora4ali hubavo vreme),i sled Qgodina bele malko vlajni4ko,no v tova napravi karaneto o6te po interesno!Imahme vazmojnost da proverim silite,psihikata i zdravinata na baikovete!Za radost vsi4ko mina po4ti normalno,kato izkliu4im nqkolkoto leki padaniq!
Da se prigotvqme za BIKERIA!!!
Nqkoi znae li ne6to pove4e???
Nosete si nakladki i kalodki))
Аватар
Martyh
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2004 11:48 am
Местоположение: Bulgaria СТАРА ЗАГОРА

Мнениеот LethalWeapon » Съб Юли 09, 2005 1:03 am

@mih благодаря за дъждобрана.Като дойдеш в "Майна таун" ще имаш почерпка:beer:.В началото ме пазеше от силния дъжд, ама после се скъса и висеше като парцал от мен.Все пак не беше като без хич.
Важното е че се добрахме до финала и втория ден, защото в неделя сутринта се чудех дали да стартирам като видях колко е "приветливо" времето, но благодарение на моя съотборник Melvis, който ме убеди, продължихме с изпитанието наречено "Паралелна Вселена 2005"
"It's only a matter of time before Australia gets like 1-st to the 5-th in the World Cup podium!" N. Rennie
Аватар
LethalWeapon
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:53 am
Местоположение: Майна таун

Мнениеот LethalWeapon » Съб Юли 09, 2005 1:07 am

Между другото, Persenk, как е на мурету?:bouncy::beer:
"It's only a matter of time before Australia gets like 1-st to the 5-th in the World Cup podium!" N. Rennie
Аватар
LethalWeapon
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:53 am
Местоположение: Майна таун

Мнениеот nk » Съб Юли 09, 2005 11:01 am

Напълно съм съгласен, че много хора бяха тръгнали без съответната подготовка. Аз бях един от тях :crazy: - нито бях подготвен физически (2 месеца не бях карал), нито като екипировка и храна. Специални благодарности на двете момчета с твърди вилки, които ми харизаха хляб и салам около 10 км преди Пампорово и ме спасиха от гладно-изтощителна смърт, както и на едно друго момче (136 номер?) за шоколада. Добре че не спуках гума през нито един от трите дни - носех само комплект за залепяне и помпа, ама моята комбинация шини/гуми прави махането на външната гума ужасно трудна, да не говорим с премръзнали ръце. Можеше да има :banghead: . За мен беше изключително полезно мероприятие за трупане на опит - следващия път всички да сме по-подготвени,екипирани и сити, за да е кефа на макс :spin:
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Съб Юли 09, 2005 8:41 pm

[quote="LethalWeapon"]

Между другото, Persenk, как е на мурету?:bouncy::beer:
[/quote]


Абе,мани-едни рускини без бикини са плъзнали,направо ум да ти зайде :8D: :8D: :8D:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Нед Юли 10, 2005 1:43 am

:beer::beer::beer::beer:
За всички съфорумци със които се запознах, както и за всички участници, прекарахме си страхотно, догодина пак. Надявам се че ще се виждаме със съфорумците по разни мероприятия. Дано се съберм и на Байакария.
:clap::clap::clap::clap:

:offtopic:
Само да вметна при мен морето е ужасно, всеки ден пътувам на различни екскурзии и снимам смотаните шваби с камера... а те мамицата им не купуват ли не купуват.... а аз в крайна сметка това лято освен семестрите няма да е зле да си обурудвам колвелцето с нова спирачка или поне педали с клипсове ебаси...
:offtopic:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот naka76 » Нед Юли 10, 2005 11:35 am

Най-сетни ми дойде музата за да попиша и аз за приключенията ми по трасето.

Дойде дългоочаквания петък и след порядъчната закуска телефона извъня,това означаваше че Persrnk и did са долу и ме чакат.Наблъскахме колелото и багажа в колата и още в 7.30 бяхме тръгнали.Към 9.00 часа бяхме в Чепеларе,ама ние нали сме си пишман туристи и минахме транзит през града.Слезнахме до Смолян и от там отидохме да разгледаме еко птеката "Каньона на водопадите"!Страшно красиво местенце.Самоче в този период нямаше достатъчно дебит.Заканих се догодина на Пролет да му направя още едно посещение.За 1.40 направихме обиколкоата която митко казваше че е около 4.00,като горе на панорамата поседехме към 20 мин да се порадваме на гледката.После обратно и пак до Чепеларе.Там вече беше дошъл sss и още едно момче от предния ден.Настанихме се с връзки на първия етаж:^: и излезнахме да чакакме кога ще дойдат другите.С малки изключения основната група дойде между 18.00 и 19.30.Имаше доста познати от миналата година с доста се познавахме от форума и времето до лягане дойде неусетно бързо.Сутринта на площада преди старта беше осеяно с колоездачи.Невероятна гледка!Качих си колелото на буса и след старта помогнах да съберем рекламите и тръгнахме.Жоро ме остави в с.Гела и от там с леко темпо тръгна за х.Ледницата,където трябваше да чакам основната група и да ги насочвам.Пристигнах,тъкмо се облякох и реших да ида да си налея вода от чешмата когато се обръщам и гледам Ники до мен.Беше точно10.00 часа.Разтоянието го беше взел за по малко от 2 часа!!Извадих фотоапарата и започнах да чакам.почаха да се редуват състезателите,ама батериите свършиха и за това снимки имат само челниците.Тръгнах в 16.30 ,40 минути след последния отбор.До превала се изкачих бързо и полетях на долу.Учудващо рамото се държеше много добре.Помислих си че ще настигна последните малко след с.Мугла.Точно тогава започнаха проблемите.В началото на м.Касъка спуках гума.Докатосе чудех какво да правя видях че якето ми го няма заедно с JSM.Захвърлих колелото в близките храсталаци и тръгнах нагоре да си търся якето,все пак не може да е много далеч.Да ама не.Мърнах се до превала ама от яке следа не намерих.Отписах го и се върнах.Надолу намери захвърлена вътрешна гума.Взех я!Няма да правим буклуци я!Върнах се до колелото оправих си гумата и тръгнах внимателно за да не спукам пак че я бях напомпил слабичко.В началото на с.Мугла започна да вали!В центъра се скрих в спирката на сушена.Вътре се бяха събрали едни деца с които откарахме към 40 минути на Белот!Тогава дъжда намаля.Домързя ме да вадя дъждобрана и почнах да се събличам.В 18.30 тръгах.Децата ме обявиха за тотално луд щом съм решил да карам в това време по клин и тениска с къс ръкав.С две спиранията за по 2-3 минути,че дъжда засилваше излезнах на асфалта за 1.05 часа.И от там се хванах сериозно и в 19.55 бях на разклона за пещерата където ме срешна буса и ме натовариха.Горе се разрази един спор от къде трябва да мине втория ден.С малки убеждаване с Ицо съгласи да го прекараме през Чаирските езера.За целта трябваше да се маркирва трасето.Срещата беше обявена за 5.30 ама каото отидох в 5.37 групата я нямаше вече.И се наложи да дочакам старта в хотела.Към 6.00 заваля.Старта беше даден в 9.10 последната група пръгна в 9.30,защото поправяха някаква скъсана верига.Аз изчаках още 15 мин,сложих си дъждобрана и тръгнах.Калта беше ужасна.Дисагите постояно се рахлабваха и влозаха в спиците.На няколко пъти спирах за да ги оправям и за мое голямо учудване малко преди спускането настигнах Стефан (SPA) и Иван (Newone).Стефан имал проблеми със скоростите.До върха карахме заедно.След това ги пуснах да летят напред,ама по едно време застигам Иван и реших да не дубя време и да го изпреваря.Точно тогава Любо ме снима как го изпреварвам.Тази снимка трябва да се включи за снимка на седмицата:D.След това долу ни насочиха по новия път и започна голямото бутане,влачене,дърпане и т.н.Пътекъта на горе много ми изтормози рамото с това постояно вдигане на тежките дисаги.Надолу пък На хлъзгавата трева като натисна предна спирачка и задната поднесе и аз ТУП.На едно място към Мугла реших да карам ам така хубаво прескочих кормилото че тичаки едва се спрях на10-15 метра.Така се отказах да карам надолу.В Мугла срешнахме още две момчета от Пловдив и едно от Смолян.Беше 16.30 и се чудихме какво да правим.Дали да не се приберем по асфалта през Смолян.SPA успя да ни убеди да си минем по трасето.След нужната почивка тръгнахме по пътеката нагоре.Разбрах чеи друкия край на селото имало още някакви колоездачи и реших да мина да ги видя кои са и какво смятат да правят.Бяха двама и казаха че са се разбрали да дойдат да ги вземат и да не се притеснявам за тях.Горе настигнах последните от предишната група.Останах да изчакам последните и тругнахме.На превала бяхме в 19.00.От там с бясно темпо до разколона за х.Перелик.Където оставих групата да почине малко,а аз отидох да се обадя на контролата че сме на линия.Там разбрах че всички са налице и тръгнахме към Пампорово.Финиширахме в 21.10.В хотела след прословутия лаберинт намерих стаята изкъпах се с хладка вода.И слезнах в ресторанта.Направихме си хубава компания и си легнахме чак към 1.00 часа.На сутринта още на "загряващата обиколка"преди летящия старт едно моче спука гума.Въпреки настоятелните му молби да тръгваме,че имал 2 резервни гуми и помпа и щял да се оправи,ние с Митко останахме да му правим компания.Добре че стана така!Едната гума не можа да се напомпи,а другата се оказа спукана.Услужих мо с една от моите.Докато си я слагаше дажу Митко му залепи едната.И тръгнахме.По средата настигнахме групата на бутащите надолу:D.В Стойките тръгнахме да бутаме,че рамото ме заболя.И така 2.5 км преди върха настигнахме една приятна грипичка с която бутахме нагоре.Надолу настигнаме и dbd kойто ни показа как се спуска по път без спирачки.Техниката е следната:Правиш много семперини като почти обръщаш нагоре.Така колелото не може да развие голяма скорост и не ти се налага да ползваш спирачки.След още малко минахме финала!

Искам да благодаря на всички участници за прекрасното състезание което направихме.Нека догодина да бъдо още по-хубаво и по-весело.Специални поздрави за най-младите учаснички които минаха трасето.Двете момиченца от Исперих съответно на 12 и 13 години.Нека да има и други такива!

:beer::beer::beer::beer:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Нед Юли 10, 2005 5:48 pm

Яко, но има какво да се желае, и по отношение на маркировка, по-отношение на времеизмерването на финалите, за чакането на награждаването поради липса на класиране, да не говорим 4е на последния етап при финиширането на първите състезатели е нямало никои на финала, съответно забелязах 4е мом4ето което е първо за етапа е с по-слабо време от други, хора направете ли съдийски екип които знае какво прави, иначе става малко смешно, клонящо към "подигравка", но на въпроса ми, търся пича който ми даде средно движение и с който го сменяхме под дъжда преди мост4ето в ТРИГРАД, след като моита ос се скъса по-спускането, и благодарение на които успях да се прибера до финала, та имам да давам едно средно и едно голямо БЛАГОДАРСКО!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Нед Юли 10, 2005 6:30 pm

[quote="mite_pascoff"]

на Борис и Софи за кавгите и мрънкането през цялто време без които щеше да бъде един скучен 2-ри ден (сериозно)[/quote]


Хех, винаги съм готов да помрънкам малко. :) Ако искате някой да ви попили на главата за НЕЩО, аз съм насреща. Много обичам, не знам защо. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юли 10, 2005 8:26 pm

[quote="Alien"]

[quote="mite_pascoff"]

на Борис и Софи за кавгите и мрънкането през цялто време без които щеше да бъде един скучен 2-ри ден (сериозно)[/quote]


Хех, винаги съм готов да помрънкам малко. :) Ако искате някой да ви попили на главата за НЕЩО, аз съм насреща. Много обичам, не знам защо. :)
[/quote]


а спомняш ли си как изтощихме с тебе Виктор(DooToo) след Черни Връх?
тогава беше по-голямо мрънкало и от тебе!:beer:
(чесно казано - незнаех, че това е възможно:xx(:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот tanya » Нед Юли 10, 2005 9:48 pm

здравейте момчета,
някой има ли информация какво става с крайното класиране и най-вече с отборното. искам да знам след цялото това блъскане на кое място сме. съотборникът ми също нещо става нетърпелив. чакам и подробна статия в сайта - със снимки и т.н. иначе състезанието си беше супер и много ми хареса, а лошото време само засили емоциите. иначе нямам какво интересно да разкажа - нито веднъж не спуках гума и спирачки си имах докрая. през цялото време бягахме като луди колкото сили имахме /те май не бяха много :(!:/ сякаш дяволът беше по петите ни. единствено сега колелото ми все още е малко разглобено, щото измъкаването на всичката вода от него се оказа трудна работа /и пясъка също/. искам също така да благодаря за изклучително гостоприемното посрещане, което ни устроиха в с. ягодина. ние от търговище бяхме настанени в частна къща и мисля че можеха да ни завидят и от луксозен хотел. гореща вода колкото искаш. нагостиха ни с домашно кисело мляко, а вечерта ни наготвиха и манджа. какво да ви разправям за малко да ни изперат и маратонките, добре че навреме ги скрихме. затова голямо благодаря на ваня за невероятното гостоприемство.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот nk » Нед Юли 10, 2005 9:54 pm

[quote="tanya"]

здравейте момчета,
някой има ли информация какво става с крайното класиране и най-вече с отборното. искам да знам след цялото това блъскане на кое място сме. съотборникът ми също нещо става нетърпелив. чакам и подробна статия в сайта - със снимки и т.н. иначе състезанието си беше супер и много ми хареса, а лошото време само засили емоциите. иначе нямам какво интересно да разкажа - нито веднъж не спуках гума и спирачки си имах докрая. през цялото време бягахме като луди колкото сили имахме /те май не бяха много :(!:/ сякаш дяволът беше по петите ни. единствено сега колелото ми все още е малко разглобено, щото измъкаването на всичката вода от него се оказа трудна работа /и пясъка също/. искам също така да благодаря за изклучително гостоприемното посрещане, което ни устроиха в с. ягодина. ние от търговище бяхме настанени в частна къща и мисля че можеха да ни завидят и от луксозен хотел. гореща вода колкото искаш. нагостиха ни с домашно кисело мляко, а вечерта ни наготвиха и манджа. какво да ви разправям за малко да ни изперат и маратонките, добре че навреме ги скрихме. затова голямо благодаря на ваня за невероятното гостоприемство.

[/quote]


Индивидуално:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm

Отборно:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Юли 11, 2005 6:16 am

Да им е ЧЕСТИТО на победителите!И хубаво да почерпят!:beer::D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пон Юли 11, 2005 9:53 am

А имената на отборите... защо не са посочени? :dunno: Толкова се пънахме да ги мислим.:banghead:

:beer: Медуза - оле!!!:banana::^:
:beer::beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот zero knowledge » Пон Юли 11, 2005 11:01 am

[quote="nk"]


Индивидуално:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm

Отборно:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm

[/quote]

В класиранията все още има грешки/неточности, които ще повлияят както на индивидуалните класирания, така и на отборното.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот sss » Пон Юли 11, 2005 11:31 am

[quote="zero knowledge"]

[quote="nk"]


Индивидуално:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm

Отборно:
http://www.parallelbg.com/races/bike/ra ... us2005.htm

[/quote]

В класиранията все още има грешки/неточности, които ще повлияят както на индивидуалните класирания, така и на отборното.
[/quote]


И аз забелязох една голяма неточност и ще уведомя организаторите!
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 11, 2005 2:34 pm

[quote="did"]

имам един въпрос към Admin:

що си сложил за снимка на седмицата такава с Лъчо и Владо, които даже не са гладко обръснати, вместо правилно да се ориентираш към участника, спечелил единодушно наградата за "най-красив мъж" - Жеко Стойчев? Другия път да се поправиш!
[/quote]

ААААААААААААААААААааааааааааааааа!!!!
КорупцияяяяяЯЯЯЯЯ!
Пак Лъчо!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lacho_m » Пон Юли 11, 2005 3:36 pm

[quote="did"]

[quote="did"]

имам един въпрос към Admin:

що си сложил за снимка на седмицата такава с Лъчо и Владо, които даже не са гладко обръснати, вместо правилно да се ориентираш към участника, спечелил единодушно наградата за "най-красив мъж" - Жеко Стойчев? Другия път да се поправиш!
[/quote]

ААААААААААААААААААааааааааааааааа!!!!
КорупцияяяяяЯЯЯЯЯ!
Пак Лъчо!
[/quote]

Тихо бре... ще чуе някой
:popcorn:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 11, 2005 3:38 pm

И аз искам да съобщя за една неточност, допусната при преписването на името ми от личната карта
не съм Петър Стоянов, а Петър [u]Савов[/u]
+ май верно има грешка в пресмятането на времената...
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот did » Пон Юли 11, 2005 3:47 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]
И аз искам да съобщя за една неточност, допусната при преписването на името ми от личната карта
не съм Петър Стоянов, а Петър [u]Савов[/u]
+ май верно има грешка в пресмятането на времената...
[/quote]

и защо си решил да съобщаваш тука за тая неточност бе, г-н президент?

и защо всъщност ти пука за туй как са те писали?

а че девойчетата, които се пънаха да помагат с организацията, да пишат разни времена, да смятат, да сортират, да мислят, да откриват топла вода под формата на офис софтуер и т.н. са за бой или даже за нещо по-хубаво, спор няма.

вече обаче почвам сериозно да се чудя дали и някой друг не е за бой
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 11, 2005 4:01 pm

[quote="did"]

[quote="HepBeH_XaMcTep"]
И аз искам да съобщя за една неточност, допусната при преписването на името ми от личната карта
не съм Петър Стоянов, а Петър [u]Савов[/u]
+ май верно има грешка в пресмятането на времената...
[/quote]

и защо си решил да съобщаваш тука за тая неточност бе, г-н президент?

и защо всъщност ти пука за туй как са те писали?

а че девойчетата, които се пънаха да помагат с организацията, да пишат разни времена, да смятат, да сортират, да мислят, да откриват топла вода под формата на офис софтуер и т.н. са за бой или даже за нещо по-хубаво, спор няма.

вече обаче почвам сериозно да се чудя дали и някой друг не е за бой
[/quote]


добре де!
ти направо ме изяде:beer:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот did » Пон Юли 11, 2005 4:04 pm

хм. г-н Хамстер, не съм бил достатъчно ясен явно. нямах предвид, че ти си за бой, най-малкото щото от тебе най-малко зависят нещата
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пон Юли 11, 2005 9:45 pm

Статията вече е качена ;)
http://mtb-bg.com/news/news00263-120705.htm

Искам да благодаря на Иван Белчев (Newone) за това, че ме улесни в придвижването из Родопите и на две, и на четири колела :D
Благодарности и на did, naka76 и Ицо Боянов, задето винаги се занимаваха смен да ми обясняват къде има хубави места заснимане, как да се оправя по маршрута и т.н.:D
Благодарности на Newone, SPA и Harka за приятната компания, а на последните двама и за снимките :D
Благодарности на още много хора за приятната компания (разширен състав), както и за това, че така хубаво са ми се изпречили пред обектива :D
И на който още му трябват, и на него благодарности :D
:beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Пон Юли 11, 2005 10:50 pm

[quote="did"]

[quote][i][/quote]

ААААААААААААААААААааааааааааааааа!!!!
КорупцияяяяяЯЯЯЯЯ!
Пак Лъчо!
[/quote]


Споко и твоето време ще дойде.Прилежните велоездачи ги изтипосват в рубликата "снимка на месеца" ;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Вто Юли 12, 2005 9:29 am

[quote="Admin"]

Статията вече е качена ;)
http://mtb-bg.com/news/news00263-120705.htm

Искам да благодаря на Иван Белчев (Newone) за това, че ме улесни в придвижването из Родопите и на две, и на четири колела :D
Благодарности и на did, naka76 и Ицо Боянов, задето винаги се занимаваха смен да ми обясняват къде има хубави места заснимане, как да се оправя по маршрута и т.н.:D
Благодарности на Newone, SPA и Harka за приятната компания, а на последните двама и за снимките :D
Благодарности на още много хора за приятната компания (разширен състав), както и за това, че така хубаво са ми се изпречили пред обектива :D
И на който още му трябват, и на него благодарности :D
:beer:
[/quote]


Другите снимки ще бъдат ли качени някъде?
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Юли 12, 2005 10:16 am

Скоро ще има и галерия с останалите по-хубави снимки. Иначе няма да качвам всичко, така че който желае, да ми прати на РМ номера, с който се е състезавал и на кой мейл да му пратя снимките (тези, с които се познавам лично, може и без номер;)) и когато имам време, ще го направя. Имайте предвид, че не съм снимал абсолютно всички наред, и колкото по-напред сте в класирането, толкова по-малко снимки имате при мен :rofl:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта