Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот TOYAGA » Съб Дек 20, 2008 6:38 pm

А що не направо до Аляска? После можеш да се върнеш пеш напряко и да поснимаш в Сибир! :idea: Без пари...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Съб Дек 20, 2008 9:37 pm

За педалите - педали с автомат за подобно пътешествие са ненужни. На много места ще има повече тикане отколкото каране. Това са стотици километри макадам, баири, неасфалтирани пътища.

... и хиляди километри каране !!! вземи си отделни обукви за каране и за ходене/бутане + евентулано педали с платформа или комбинирани (има на шимано един много добър модел ... излезна май наскоро).
Обувките за каране ако са по скоро летни + подходящи чорапи и гети могат да станат и за каране в студено.

Незнам, аз не бих се тормозил да карам толкова дълго без това удобство ... :dunno:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cholla » Нед Дек 21, 2008 8:34 am

вариянта за ремарке вместо дисаги при условие, че терена го позволява е много по-добър. Усещането и удобството при управление са важни за толкова дни прекарани на колело, а ако екипировкта е в повече винаги може и едни дисаги. Мисля си, че т.н "боза" във вътрешните гуми би била полезна в твоят случай. Аз винаги имам и "свински опашки" под ръка помагат за много неща и не са тежки.
Относно обувките и аз съм на мнение, че с добри туристически ще ти бъде по-удобно предвид характера на карането, винаги може да си сложиш "куки" на педалите ако мислиш че ще ти бъде по-лесно.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот Sky_Knight » Нед Дек 21, 2008 9:51 am

От няколко дена я гледам тая тема, чета и се чудя...

@itilien Правил ли си преход (обикновен, туристически, от тия скучните, в които всичко ти е организирано) от 1 месец ... някъде? При който да изминеш около 1000 км ... Бавно и спокойно - без да се бърза? Ентусиазмът ти НЕ е похвален. Това чисто и просто глупостта на някой, който иска да умре час по-бързо. И ако нещо не схващаш сериозността на нещата - Отидеш ли на такова място с подготовката за 10 000 лв и 8 месеца, ще имаш само и единствено два изхода - да те спасят с хеликоптер или да те изнесат с него...

Мразя хората, които пренебрегват това, което имат в България за да ходят "по света". Абе, извини ме за израза, ти задръстен ли си? Искам да те видя как за 1 месец прекосяваш следните наши планини. Като си направиш едно мини-походче от Драгалевци-Черни връх, спускане към Рила, Рилските езера, спускане от там някъде към Пирин, качваш Вихрен, пак на юг и надолу, след това разходка до югозападни Родопи и кратка обиколка и там и се връщаш през Мусала, спускаш се към Боровец и с колелото до София....

Да не говорим, че ако не си активен турист, в България има много повече "wilderness", отколкото ти си мислиш, че има. И едва ли ще ти стигнат и 2 пъти по 9 месеца за да видиш всичко...

И не си мисли, че не те разбирам. Знам колко красиво може да ти изглежда всичко... Но, няма да бъде като отидеш там. Фотопаратът ти ще сдаде багажа на половината път. И още нещо - много обичам другарчета фотографчета на фотоекскурзия и най-великото е, когато някой от тия фотографи реши да се пребори със себе си и си каже - ама аз ще го направя! Аз мога! Аз ще победя себе си! Дето се вика - могъщ съм! Да ама не - там няма да се бориш със себе си, приятелю. Там борбата със самия теб ще ти бъде последната грижа. Ще се чудиш как да домъкнеш себе си и колелото станало на осморка от ураганния вятър до място, където да има дори и глътка вода... Но неее - ти ще се пребориш с тялото си и ще му кажеш, че не му трябва вода - ще издържиш. И ще дойдеш тук да ни кажеш как си успял! Нали?!
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bluskanie » Нед Дек 21, 2008 11:28 am

Sky_Knight написа:Да не говорим, че ако не си активен турист, в България има много повече "wilderness", отколкото ти си мислиш, че има. И едва ли ще ти стигнат и 2 пъти по 9 месеца за да видиш всичко...


Все пак нека не забравяме, че в България няма място, което да е на повече от час-два до най-близкото населено място. И дума не може да става за сравнение. Човекът говори за прекосяване на пустини :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 21, 2008 12:14 pm

Човекът говори глупости.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Нед Дек 21, 2008 1:23 pm

itilien - голям залък се опиташ да налапаш, както вече ти обясниха, ама това си е твой проблем. Ако позволиш няколко дребни съвета от обща култура от човек, дето е прекарал известна част от живота си из подобни страни:
1. Ти хубаво си решил да пестиш от самолетни билети, ама за Колумбия ти трбява виза. Провери от къде и как можеш да си я извадиш. Да не ти излезе по-скъпо ваденето на визата (от Берлин или Виена, например), отколкото спестеното от билетите.
2. Увери се, че си си направил всички необходими ваксинации. Задължителна е само тази против жълта треска (която може би вече имаш), но също си провери и ваксините против детски паралич и тетанус, както и си направи поне против коремен тиф, холера, вирусен менингит и японски енцефалит. Ваксинацията против холера е валидна за 6 месеца обаче... При всички случаи се консултирай с лекарите от кабинета по тропическа медицина в Националния център по заразни и паразитни болести. Идейно е да си направиш комбинирана ваксинация против хепатит А и Б, но за нея ще ти трябват 6 месеца, така че може би е добре да започнеш още сега.
3. Преди да тръгнеш си направи медицинска застраховка, която включва и медицинска евакуация до Европа или поне до САЩ, въпреки че там може и да имаш проблеми с визи и прочие. Колкото и да струва - без нея не тръгвай!
4. При никакви обстоятелства не тръгвай без импрегнирана мрежа против комари!!!
5. Намери някой познат доктор или студент по медицина и го помоли да ти обясни/покаже как се вадят кърлежи. Най-добре ще е ако можеш да видиш на живо как става това.
6. За толкова дълъг период от време не мисля, че е удачно да правиш профилактика против малария. Обсъди го с лекарите от т. 2 и си прецени. Аз лично спрях да я правя след първите 2 месеца, но винаги си носех с мен опаковка от 12 таблетки маларон - би следвало да са достатъчни до евакуацията - виж т. 3. Ако не можеш да си намериш маларон (който, до колкото разбрах, не е одобрен за употреба в България) можеш да си носиш достатъчни количества доксициклин. Той може да ти влезе в употреба и в други случаи, но все пак маларонът е за предпочитане.
За сега е това - ако имаш нещо друго за питане - давай.
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Нед Дек 21, 2008 2:30 pm

Опа - гледам сега, че си написал невероятната глупост за телефоните... Момче - осъзнай се овреме! Не разбрах кой е тоя оператор, дето няма роуминг в Южна Америка (май е време да си смениш оператора), ама аз вече се оглеждам за сателитен телефон, ако и не планирам толкова дълги преходи като теб. Thuraya, за съжаление, са извън класацията в твоя случай, но те съветвам горещо да огледаш предложенията на Globalstar. Аз по принцип съм се насочил към тях като универсално решение (или поне докато Thuraya не си разширят покритието), но, човеко - самоубийство е да тръгнеш без стабилни телефон и gps на такова нещо!!!
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот itilien » Нед Дек 21, 2008 3:27 pm

Сега видях, че глобул имат роуминг из южна америка. Но през март положението беше по-различно. Не помня вече добре. Това не променя факта, че има много и големи места, в които няма да има мрежа. Сателитен телефон не влиза в плановете ми.

Мразя хората, които пренебрегват това, което имат в България за да ходят "по света"


Мразенето е лошо нещо :) Аз пък се чудя на хората, които си мислят, че в България имаме нещо особено и я обявяват за най-красивата държава в света. Е извини ме, ама ти изглеждаш в случая задръстен.

Иди виж например Доломитите и след това ми разкажи колко са красиви Рила и Пирин. Въпроса обаче не е кое колко е красиво, а кое колко е различно.

В България аз виждам следното - накъдето и да погледнеш, виждаш електрически стълбове и далекопроводи. Села през 5 километра. Боклуци зад и на почти всеки храст. Хора навсякъде. Въобще нещо, което си гледал цял живот. Както вече ти казаха, уайлдърнеса в българия го няма никакъв. В 5 километровата пролука между две села ще намериш поне 5 пътя, било то асфалтирани или черни.


Това за подготовката и 10000-те лева ще го пропусна :) Хората са обикаляли далеч повече с далеч по-малко.


1. Ти хубаво си решил да пестиш от самолетни билети, ама за Колумбия ти трбява виза. Провери от къде и как можеш да си я извадиш. Да не ти излезе по-скъпо ваденето на визата (от Берлин или Виена, например), отколкото спестеното от билетите.

3. Преди да тръгнеш си направи медицинска застраховка, която включва и медицинска евакуация до Европа или поне до САЩ, въпреки че там може и да имаш проблеми с визи и прочие. Колкото и да струва - без нея не тръгвай!

4. При никакви обстоятелства не тръгвай без импрегнирана мрежа против комари!!!


по 1 - нямам намерение да си вадя виза за колумбия от европа. Ще си я извадя от перу или еквадор.
по
3. Може би ще я пропусна медицинската застраховка. Като се разболея ще се лекувам на място. Ако пък съм толкова закъсал че това да не може да стане, то застраховката едва ли ще ме оправи. (това ми мнение съвпада с мнението на един пътешественик, който е обиколил половината свят)

по 4
Мрежа за комари ще си купя ако се наложи там където има нужда от нея. Там където има нужда от такива мрежи те си се продават.
itilien
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Нед Дек 21, 2008 4:45 pm

А тогава защо си купуваш колело от България?

Дали в Южна Америка се продава всичко, което го има в Европа? А дали е абсолютно същото? От гледна точка на пари и качество?

От цитата в твоя пост забелязах думата "евакуация". Тя е пряко свързана с думата "застраховка". Обърни внимание на това и ти.

Това, че Глобул имат роуминг в "цяла Южна Америка" далеч не означава, че тамошните оператори имат покритие в "цяла Южна Америка". Доста тъпо ще се почувстваш да искаш да се обадиш на някого по една или друга причина (не дай Боже да е неприятна) и да си out of service. Иди после обяснявай на Глобул / Мтел / Вивател / Петрол Мобайл, че не си имал обхват там.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Нед Дек 21, 2008 4:46 pm

@itilien

Мисля, че пропусна много важна част от мнението на Sky_Night. Ще го кажа направо.

Правил ли си пешеходни и/или велосипедни (нямам предвид само България) преходи за повече от две-три седмици?

Искам отговор с да или не. Благодаря! :) :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Дек 21, 2008 5:15 pm

@itilien
Осъзнавам, че част от мненията в темата може би ти звучат враждебно, а друга част ти се струват като безсмислени съвети за презастраховане, но съм сигурен, че повечето от писалите ти желаят само доброто, затова вслушай се във важните неща. Особено наблегни на съветите на хора с опит по такива места - думите на Daniel Panev изобщо не са за подценяване.
Без да искам ни най-малко да те засягам, но е несериозно и опасно да тръгнеш на подобно пътешествие без добра здравна застраховка и да разчиташ да си купиш важни елементи от екипировката "някъде там на юг", без да знаеш дали дали са качествени (по принцип) и без да си ги изпробвал поне няколко пъти на практика преди пътуването си.
Желанието за приключения е важно нещо, хубаво е, че го имаш, но за толкова сериозен преход само то не е достатъчно. Не приемай думите ми като призив за отказ, но и не подценявай подготовката и екипировката, защото това може да доведе само до лоши неща.

Има и още нещо - на няколко пъти даваш примери с други пътешественици и споменаваш как не било толкова трудно и непосилно. Дано да е така! Хубаво е, че черпиш и от чуждия опит, но съветът ми е да не се предоверяваш на думите, защото когато изпитанието е отминало, човек не винаги може да опише достатъчно добре трудността му и читателят често остава с впечатлението, че ситуацията е била изцяло под контрол и не особено страшна. Но в много случаи нещата всъщност са доста сериозни и това, че са понесли на един, не означава, че няма да повалят друг. Колкото по-добре подготвен си (физически, психически и като знания, опит и екипировка), толкова по-големи шансове за успех имаш.

Лично аз, дори да имах желание за подобен преход, направен по този начин, не бих го започнал, ако преди това не съм направил няколко сериозни прехода в по-благоприятна среда, където да натрупам опит и умения за справяне с трудностите. Варианти за това има много - кеф ти да пообиколиш България в рамките на месец, ако тук те дразни или ти е скучно, можеш да си избереш друга европейска държава (или няколко), но да се хвърлиш директно на 9-те месеца в Южна Америка ми се струва твърде, твърде рисковано.
:beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Нед Дек 21, 2008 6:01 pm

Админ, остава и да си вярваш, че ще те послуша :dunno:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sky_Knight » Нед Дек 21, 2008 6:04 pm

itilien написа:
Мразя хората, които пренебрегват това, което имат в България за да ходят "по света"


Мразенето е лошо нещо :) Аз пък се чудя на хората, които си мислят, че в България имаме нещо особено и я обявяват за най-красивата държава в света. Е извини ме, ама ти изглеждаш в случая задръстен.

Иди виж например Доломитите и след това ми разкажи колко са красиви Рила и Пирин. Въпроса обаче не е кое колко е красиво, а кое колко е различно.

В България аз виждам следното .....


Това за подготовката и 10000-те лева ще го пропусна :) Хората са обикаляли далеч повече с далеч по-малко.

...

Мрежа за комари ще си купя ако се наложи там където има нужда от нея. Там където има нужда от такива мрежи те си се продават.


Мразенето си е хубаво нещо, стига да не граничи с лудост. :)

Но следващите ти твърдения, от "личен опит" явно, относно какво има и какво няма в България означава колко ограничен е именно този опит и колко малко си обикалял. Явно, освен всичко, гледаш и по много различен начин света около теб. Псевдо-фотограф... какво да го правиш. Да позная - снимаш с Canon EOS или Nikon D-n0 серия? Ooo или може би си ретро-фотограф и вярваш в добрите стари ленти?

За другите хора, и с колко и как са обикаляли, всички знаем... Моето мнение е, че с този начин на мислене няма да успееш.

Затова, наистина, отговори на въпроса, който ти зададе 4getcredo, ако имаш желание.

Edit: @Admin Най-"мекичко" се изразяваш от всички ;) :beer:
@PtD Ако не друго то със сигурност, ще се мотивира повече :D :bowdown:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Вилката » Нед Дек 21, 2008 6:52 pm

Тъй като не ми се четеше цялата тема, пуснах find с думата "болест" и никъде не я намерих в комбинация с "височинна". И тъй като спомена нещо за височини над 5000 м.н.в., ти качвал ли си някога над 3000 (над толкова почва да се проявяват симптоми при някои хора)? Поносимостта към височини е заложена генетично, не се лекува и тренира. Правилна подготовка и тактика при качване на височини подобрява поносимостта, но "твоята" граница си е заложена и е добре да я знаеш къде е!

П.П. Сега видях че си бил на 4300, но без физически натоварвания и без да оставаш там дълго, така че няма да трия поста :)
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 21, 2008 7:32 pm

itilien написа:В България аз виждам... Села... Боклуци... Хора... цял живот.


Светоглед на селянче, осъдено да вегетира в някоя софийска квартира.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 7:55 pm

Предлагам в тази тема да се включват само хора, които имат нещо полезно да кажат. Itilien просто попита дали има някой навит да тръгне с него, защото тръгва с колело, а този форум е за хора, занимаващи се с колоездене. Поне теоретично в момента той е най-подготвен по темата и продължава да трупа информация от всички възможни места, докато ние си злобеем тук. Момчето не е малко, носи си отговорност за действията, животът си е негов и той си решава как да го живее. Той си знае какви са му мотивите да се реши на такова предизвикателство. Вие имали ли сте "щури" идеи, с които да живеете и да не ви дават мира, а околните да ви се подиграват. Били ли сте подготвени за тези идеи? Не го подценявайте. Дори най-подготвеният и опитен човек може да се провали в такова начинание, но то изобщо не е невъзможно и не е необходимо да е супермен, за да се справи. Важно е да мисли, да не се панира, да планира и да импровизира, пък каквото стане. Никога няма да е достатъчно подготвен, докато не е там, дотогава ще се подготви колкото може повече, ще понатрупа опит и ще си изясни стратегията. Седем месеца са дълъг период - може пък да го омагьоса някоя мадама дотогава и да провали работата или да се навие да тръгне с него :). Гледайте на хубавата страна на идеята, не черногледствайте. Че е опасно, опасно е. Трудно е. Но най-трудно е да се реши човек.

Около 3% от хората са особено предразположени към височинна болест. Дано не си от тях, но дори да не си, без правилна аклиматизация и спазване на някои неписани правила във височина и при извършване на физически усилия, изтощение и продължителния ти престой в Алтиплано например (поне месец вероятно си му отделил в плана ти) си е сериозен риск. Непременно се консултирай с момчетата, които караха в Памир това лято и в Хималаите преди 2 години. Обърни внимание и на кашлицата си, за да не те изненада във височина. И алпинисти умират от височинна болест и усложнения, нищо че са тренирани!
И във високото и в ниското има рискове. Поне някакви ваксинации си направи. Въобще, каквото зависи от теб, не е зле да го направиш. Другото остави на късмета си.

Така като гледам, планът ти отива към година време за изпълнение по твоя начин. Ще минеш и повечето климатични пояси. Ако си сам, цяла година е ужасно много време. Малко хора имат волята да издържат. Понаучи испански поне, супер лесен е от мен да знаеш, да има с кой да си кажеш две-три приказки. Щото то хубаво wilderness, ама и хора си трябват. Ако успееш с начинанието, какъв ли ще си след тези 12 месеца? Ще можеш ли пак да заседнеш пред компютър или ще ти се иска пак да байкваш света? Сега няма как да знаеш...
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Нед Дек 21, 2008 8:07 pm

muvo написа:Предлагам в тази тема да се включват само хора, които имат нещо полезно да кажат. Itilien просто попита дали има някой навит да тръгне с него, защото тръгва с колело, а този форум е за хора, занимаващи се с колоездене. Поне теоретично в момента той е най-подготвен по темата и продължава да трупа информация от всички възможни места, докато ние си злобеем тук.
...

Живях 0,5 години в Израел, 1 година в Индонезия, после 3,5 години в Нигерия и накрая половин година в Камерун + обиколки в Югоизточна Азия и в Африка.
Предполагам, че няма човек във форума с повече опит в живота в екваториален, субекваториален и тропически климат + живот в мизерни и опасни условия. Споделям информация и идеи от собствения си опит - itilien да мисли за мен и съветите ми каквото ще. Аз лично искрено му желая успех в това му начинание, а и в живота като цяло.
А, да - теоретично и аз я мислех една, но практически излезе маалко по-различно.
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 8:11 pm

@ Daniel Panev - теб никой не те е обвинявал за нещо, напротив :), твоето мнение беше едно от най-ценните до момента!!!!!! Евала за опита ти и приключенията ти в тези екзотични дестинации
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 21, 2008 8:15 pm

muvo написа:Предлагам...


Не се приема. Точка.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 8:26 pm

@ Тoyaga

:cool:

епа 'убаво

давай и идеи, не само закачки, знаем, че си от най-опитните, не си пести думите. На "неподготвените" пичове дето пробваха Ком-Емине се опита да им помогнеш въпреки скептицизма ти в началото, може би и itilien има нужда помощта ти?
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 21, 2008 8:30 pm

Я па тоа!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот dob » Нед Дек 21, 2008 8:36 pm

виж този сайт

http://www.laterrevuedlaselle.com/

бях хост на пичовете за две вечери.
намериха ме чрез този сайт http://www.hospitalityclub.org/.

разказаха ми, че идеята им била да отидат до Индия и да се върнат, но после се завъртяли нещата и виж ги сега - обикалят света.

Успех, itilien!
automatic crystal remote control
they come to move your soul
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот Daniel Panev » Нед Дек 21, 2008 8:47 pm

Уфффф... Да взема да чета по-внимателно, а?
Гледам се чудиш дали да не вземеш видеокамера... НЕДЕЙ.
Преди месец и малко се върнахме с жената от обиколка в Азия и тя настоя да вземем и видеокамерата - е проклинах се през 30 минути за това решение. Тя наснима 6-7 диска и кво - пуснахме само един в началото и това е - даже не знам къде са в момента. 1000 пъти по-добре щеше да е, ако бяхме взели и второто тяло - поне щяхме да избегнем момента с развиване/завиване на обективи под дъжда.
А ти ако ще продължаваш да снимаш с R1-цата - по-добре си го спести това тегло...
Последна промяна Daniel Panev на Нед Дек 21, 2008 9:35 pm, променена общо 1 път
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот itilien » Нед Дек 21, 2008 8:54 pm

Защо, какво му е на R1-то ? Единствения проблем е че батерията е по-специфична.
itilien
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Нед Дек 21, 2008 8:58 pm

itilien написа:Защо, какво му е на R1-то ? Единствения проблем е че батерията е по-специфична.

Нищо му няма на R1-цата - да не мислиш, че Canon-ските батерии са по-неспецифични ;)
Исках да кажа, че ако ще снимаш с него няма да имаш моята дилема - дали да носиш второ тяло (1 кг грубо) или не - просто вземи нещо друго, което тежи 1 кг и ще ти е от полза, вместо видеокамерата. :beer:
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Нед Дек 21, 2008 9:03 pm

itilien написа:Сателитен телефон не влиза в плановете ми.




3. Може би ще я пропусна медицинската застраховка. Като се разболея ще се лекувам на място.

по 4
Мрежа за комари ще си купя ако се наложи там където има нужда от нея. Там където има нужда от такива мрежи те си се продават.



:rofl: :rofl: :rofl:

Не си носи и вода, щом като продават мрежи, ще продават и минерална вода там където има нужда от такава...

Sky_Knight написа: Моето мнение е, че с този начин на мислене няма да успееш.

:agree:
Последна промяна EmZo на Нед Дек 21, 2008 9:15 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 9:11 pm

А не може ли да си направиш допълнителна 7.2V батерия като свържеш 6хAAх1.2V AA, презареждащи се? Няма да е много удобно, щото ще са извън тялото, но все пак може да се направи лесно и най-важното ще можеш да ги зареждаш, ако ги свържеш към динамо, има схеми в нета как да си направиш зареждачка. Ако все пак разчиташ на слънцето, ще ти трябва доста-доста по-големичък панел от моя, за да има ефект, както ти писах, моето комерсиално немско слънчево зарядно беше твърде слабо, но и на време не случих де. Теоретично поддържа 20 до 100mA при силно слънце, но дори при силно слънце това означава 30 часа (няколко дни) за да заредиш с него 2 броя АА 2500 mAh батерии.
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Мнениеот itilien » Нед Дек 21, 2008 9:33 pm

Не съм пробвал, но има някаква вероятност да не може. Тия батерии на сони имат вътре чип, който следи разряда и си "говорят" с апарата. И е възможно ако апаратът не успее да осъществи комуникацията с тялото да не бачка както трябва. Но наистина трябва да пробвам де. Не ми се сменя апарата - тоя дава много добро качество, няма нужда от смяна на обективи и не е прекалено тежък. Освен това няма да има нужда да давам допълнително пари за такива неща.
itilien
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Мнениеот muvo » Нед Дек 21, 2008 9:57 pm

Аха, значи е с вграден микропроцесор. Обаче ако стане работата, ще правиш 2 пъти повече снимки, без да знаеш кога точно ще свърши заряда. Понеже ще е отвън тази около 200 грамова "батерия", може да я изолираш по-добре от студа например с неопрен и така евентуално ще изцедиш още няколко снимки във високото. Абе доста странна картинка ще е, ама пробвай, ако имаш мерак :)
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron