Open Mountainbike Cup of SHAMBHALA 2009 1-3 май

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Unik » Пет Мар 06, 2009 1:07 pm

За желаещите да видят трасето, ето малко снимков матерял, за тези които никога не са били на Сопот, един съвет от мен - иди и виж да няма изненади, снимковия матерял може да ви подведе, за сложността на терена е по-хубаво да се отиде и прецени на място.
Ето и малко информация от мен, лифта ще бъде затворен за профилактика, последните седмици от Март до началото на Април, имайте го в превид 16.03-7.04. ,преди да тръгнете натам се обадете да разберете дали лифта работи. Освен това за тези които не знаят, и никога не са били там, има квота за лифта, 6-8 човека които трябва да се съберат за да ви качат на лифта да пътувате в посока нагоре. Квотата не се налага по време на състезание, т.е. когато има достатъчно хора да пътуват в посока :) За участието на младежи с възраст под годините посочени в различните групи се изисква разрешително подписано от родител, и е хубаво да имат застраховка в случай на инцидент. За състезанието се изисква каска, а според мен е хубаво да се носят и протектори (броня, налакътници, наколенки). Трасето не е за подценяване, доста е технично, има тежки участаци, виражи, дропове, каменни падове, тясни линии и изисква добра физическа форма и висока кардио-физикулярна издръжливост.

За тези които ще идват на Сопот и се интересуват от Квартира
1. тел 0887861665 обждате се и казвате Ник от Пловдив ми го даде квартирата е близо до трасето. 6-10 места 10 - 12лв

2. тел 0884 862 562 Цеца Начева или Стела гъркинята - "ЦЕЦА" семеен хотел повече от 15места също е близо до трасето. 10 -12лв

3. Хижа Балканика ли се казваше, не помня пада се точно под паркинга на лифта 10-12лв
няма топла вода общи тоалетни - най близко до лифта

4.Къща за гости 'Бай Начо" ул."Трайчо Костов" 6, тел. 0887 44 06 82 - непосредствено на края на града, точно до черния път през поляната за лифта. Много гостоприемни, ще те вземат и с 20 колела.Имат удобства, 2 бани, механа, битов навес с барбекю и екстри като интернет. Цените са 12-15лв.

Опциите бачкат имат гаражи за колелата и друг път са приютявали байкъри, цената е от 10 - 12- 15 лв според уговорката. Надявам се да съм ви помогнал и да се видим там .


http://www.pinkbike.com/photo/1976805/
http://www.pinkbike.com/photo/1976775/
http://www.pinkbike.com/photo/1976804/
http://www.pinkbike.com/photo/1976798/
http://www.pinkbike.com/photo/1976795/
http://www.pinkbike.com/photo/1976800/
http://www.pinkbike.com/photo/1976803/
http://www.pinkbike.com/photo/1976798/
Последна промяна Unik на Пет Мар 06, 2009 1:46 pm, променена общо 1 път
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот Unik » Пет Мар 06, 2009 1:45 pm

По отношение качествата на велосипедите които са подходящи за спускане на Сопот, мога да кажа не правете компромиси, нито със себе си нито със велосипеда. Трябва да е добре обслужван подходящ за високи натоварвания, и оборудван със подходящи и доказали вече издържливостта си части. Не е лошо да карате с подходящи за терена гуми, а и си носете резервни вътрешни, както и подходящи инструменти за евентуално настройване и обслужване на велосипеда.. :popcorn:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот Capoeira » Пет Мар 06, 2009 2:30 pm

dEcLiNe™ написа:При класиране в челните три места какви са наградите? :) :beer:

Потупване по рамото пред строя :popcorn:
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Щом е така..

Мнениеот Mushies » Пет Мар 06, 2009 2:50 pm

Супер яко, че ще е на обиколки... Вече съм записан и ще се видим там да ви скъсам шушона!
:mischie:
Поздрави
Аватар
Mushies
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 12:05 pm
Местоположение: Земя

Мнениеот caspar » Пет Мар 06, 2009 3:08 pm

Трасето за ХС не е кой знае какво, спрете да го сравнявате с трасето за спускане. На световното ебати трасето имаше за ХС, а тия караха все едно са с колела с спускане. Тяхната част надолу е като тая на DH-a. Така че не прувеличавайте.
Същото се отнася и за трасето на DH-а. То е един дълъг сингъл трак. Нищо трудно, просто е малко по-дълго. Няма особено технични участъци, нито големи скокове. Има едно-две по-яки места, на който ако някой не може да мине има чикън лайн.
И все пак, това е състезание. На него се ходи да се състезава, а не да се учиш да караш. За състезанията се предполага, че ще участват хора с опит. Преди да решите да участвате отидете и вижте за какво става въпрос. Преценете дали ще можете да се справите с трасето и дали няма да пречите на другите, защото трасето е тясно и няма много места за изпреварване, а е много кофти да има някой по-слаб отпред и да не можеш да го изпревариш. Така хем ти не правиш нормално тренировъчно спускане (представи си, че се случва по време на квалификации или състезанието), хем притесняваш човека пред теб.
Надявам се да помислите над думите ми и да вземете правилното решение за вас. ;)
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CrZ » Пет Мар 06, 2009 3:56 pm

caspar написа:Трасето за ХС не е кой знае какво, спрете да го сравнявате с трасето за спускане. На световното ебати трасето имаше за ХС, а тия караха все едно са с колела с спускане. Тяхната част надолу е като тая на DH-a. Така че не прувеличавайте.
Същото се отнася и за трасето на DH-а. То е един дълъг сингъл трак. Нищо трудно, просто е малко по-дълго. Няма особено технични участъци, нито големи скокове. Има едно-две по-яки места, на който ако някой не може да мине има чикън лайн.
И все пак, това е състезание. На него се ходи да се състезава, а не да се учиш да караш. За състезанията се предполага, че ще участват хора с опит. Преди да решите да участвате отидете и вижте за какво става въпрос. Преценете дали ще можете да се справите с трасето и дали няма да пречите на другите, защото трасето е тясно и няма много места за изпреварване, а е много кофти да има някой по-слаб отпред и да не можеш да го изпревариш. Така хем ти не правиш нормално тренировъчно спускане (представи си, че се случва по време на квалификации или състезанието), хем притесняваш човека пред теб.
Надявам се да помислите над думите ми и да вземете правилното решение за вас. ;)

е аз в такъв случай ше се откажа от участие..
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот Virtuous » Пет Мар 06, 2009 7:09 pm

dEcLiNe™ написа:При класиране в челните три места какви са наградите? :) :beer:


Доколкото знам медали и грамоти..! ;)
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Мнениеот neo92 » Пет Мар 06, 2009 7:57 pm

Има ли голями скокове на дх трасето ? Няма ли направено клипче със спускне на цялото трасе ? А клипче на 4х трасето има ли ?
Аз намерих клипчета само на участъци ...
Аватар
neo92
 
Мнения: 182
Рейтинг: 893
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 2:23 pm

Мнениеот walkman » Пет Мар 06, 2009 8:02 pm

neo92 написа:Има ли голями скокове на дх трасето ? Няма ли направено клипче със спускне на цялото трасе ? А клипче на 4х трасето има ли ?
Аз намерих клипчета само на участъци ...

Ето ти head cam : http://www.pinkbike.com/video/36688/
Ето 4x: http://www.pinkbike.com/video/36854/
Пак 4x: http://www.pinkbike.com/video/36847/
Сопот шишарки: http://www.pinkbike.com/video/41505/
Sopot Nationals 2k7: http://www.pinkbike.com/video/15219/
SOPOT_2k7: http://www.pinkbike.com/video/15221/
walkman
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:19 pm
Местоположение: Сопот/

Мнениеот Besen na Kolelo » Пет Мар 06, 2009 8:33 pm

CrZ написа:е аз в такъв случай ше се откажа от участие..


Епа... няма да сбъркаш.... :beer:
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bbike » Пет Мар 06, 2009 10:48 pm

Unik написа: За участието на младежи с възраст под годините посочени в различните групи се изисква разрешително подписано от родител, и е хубаво да имат застраховка в случай на инцидент.


Какво точно трябва да е написано в това разрешително ? :)
Аватар
bbike
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 11:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bobiracing059 » Пет Мар 06, 2009 10:53 pm

bbike написа:
Unik написа: За участието на младежи с възраст под годините посочени в различните групи се изисква разрешително подписано от родител, и е хубаво да имат застраховка в случай на инцидент.


Какво точно трябва да е написано в това разрешително ? :)

Също така при записването ако присъства родител става. ;) :beer:
Ram Bikes Team
Аватар
bobiracing059
 
Мнения: 1554
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 9:50 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот bbike » Пет Мар 06, 2009 11:02 pm

bobiracing059 написа:
bbike написа:
Unik написа: За участието на младежи с възраст под годините посочени в различните групи се изисква разрешително подписано от родител, и е хубаво да имат застраховка в случай на инцидент.


Какво точно трябва да е написано в това разрешително ? :)

Също така при записването ако присъства родител става. ;) :beer:


Аз няма да бъда с родителите си и за това питам,какво трябва да е написано в разрешителното ? :)
Аватар
bbike
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 11:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sharky » Съб Мар 07, 2009 12:42 am

neo92 написа:Има ли голями скокове на дх трасето ? Няма ли направено клипче със спускне на цялото трасе ? А клипче на 4х трасето има ли ?
Аз намерих клипчета само на участъци ...


Извинявай че се заяждам , ама как така не можа да намериш клипчетата ??? Трудно ли е за бога :crazy:

Има ли големи скокове.... Това се води някво по класово ДХ трасе , щом националното е там замисли се по дяволите ... национално ? за цяла България ? демек от всички краища да дойдат хорица дето са добри там където карат и да си мерат пишките ???

Росен е прав, че това е състезание и не е място да се учи човек да кара, въпреки че аз там научих много неща. Но трасето не трябва да се подценява, за да не стане като на първото издание на Шамбала Опен Къп ... статистиката с паднали герои беше доста внушителна.
А че трасето не било кой знае кво , според мене си има тръпка, даже и страх :) Много е яко :D
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Unik » Съб Мар 07, 2009 3:47 am

sharky написа:
neo92 написа:...


има тръпка, даже и страх :) Много е яко :D


То и Сам Хил не идва щото го е страхх... :)
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот Admin » Съб Мар 07, 2009 9:11 am

bbike написа:
Unik написа: За участието на младежи с възраст под годините посочени в различните групи се изисква разрешително подписано от родител, и е хубаво да имат застраховка в случай на инцидент.


Какво точно трябва да е написано в това разрешително ? :)


Това, което е написал Unik, просто не е вярно. Ако възрастта ти е под определената, не можеш да участваш. Декларации със съгласие от родител се изискват за участници, които са непълнолетни (под 18 г.), но все пак попадат в някоя от определените в регламента възрастови групи. Ще повторя казаното от Симо - защо не изчакате спокойно няколко дни, за да се появи подробна и официална информация?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Анелия » Съб Мар 07, 2009 5:50 pm

Има ли възможност да се спи на палатки?
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот Besen na Kolelo » Съб Мар 07, 2009 6:12 pm

Анелия написа:Има ли възможност да се спи на палатки?


Разбира се :)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gunai » Съб Мар 07, 2009 7:31 pm

Besen na Kolelo написа:
Анелия написа:Има ли възможност да се спи на палатки?


Разбира се :)


Ами нашата група от Пловдив възнамеряваме да оставаме на палатки, и ще сме сигурно около 10 човека и ще има много други сигурно. :agree: :)
Изображение
PINKBIKE
Аватар
Gunai
 
Мнения: 325
Рейтинг: 1020
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 1:49 pm
Местоположение: Пловдив/София

Мнениеот SpoileR » Пон Мар 09, 2009 4:30 pm

Екстрааа.... пак ще се пада.


ЕДИТ: Докато не чуете официалната информация от Симо, всички приказки са Кравешки говна... почти като тези по трасето ;)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот freerider » Пон Мар 09, 2009 6:38 pm

SpoileR написа:Екстрааа.... пак ще се пада.


ЕДИТ: Докато не чуете официалната информация от Симо, всички приказки са Кравешки говна... почти като тези по трасето ;)


Като стана въпрос за трасето - трасето за спускането като миналата година ли ще е :dunno:
Защото миналата година като ходих последната неделя преди да затворят лифта , карахме с един руснак - Гриша (може и да бъркам) , та той ни показа едно ново трасе , което минава под лифта и продължава на левия хълм(гледано от долу , от паркинга)
Та някой идея има ли , или да чакаме официална информация :agree: :bowdown:
Аватар
freerider
 
Мнения: 334
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 1:39 am
Местоположение: Русе

Мнениеот shepo » Пон Мар 09, 2009 8:51 pm

вчера се разходих по трасето пеша и ми направи впечатление че последната стръмна част под лифта още не е готова
иначе има виражи на които свят да ти се завие :bowdown:
доколкото разбрах също така има проблем с лифта защото никаква профилактика не е почнала и обявения срок за пускане в експлоатация нямало как да се спази :(!:
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте...
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот a2rider » Пон Мар 09, 2009 9:17 pm

Там сме :)
"Аз съм българче, обичам нашите планини зелени..."
Аватар
a2rider
 
Мнения: 243
Рейтинг: 984
Регистриран на: Пет Фев 20, 2009 8:57 pm
Местоположение: Канзас

Мнениеот ZmD » Вто Мар 10, 2009 10:18 am

shepo написа:вчера се разходих по трасето пеша и ми направи впечатление че последната стръмна част под лифта още не е готова
иначе има виражи на които свят да ти се завие :bowdown:
доколкото разбрах също така има проблем с лифта защото никаква профилактика не е почнала и обявения срок за пускане в експлоатация нямало как да се спази :(!:


По кое трасе си се разходил,миналогодишното или новото.
Изображение
Аватар
ZmD
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1352
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 3:44 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот walkman » Вто Мар 10, 2009 1:23 pm

shepo написа:вчера се разходих по трасето пеша и ми направи впечатление че последната стръмна част под лифта още не е готова
иначе има виражи на които свят да ти се завие :bowdown:
доколкото разбрах също така има проблем с лифта защото никаква профилактика не е почнала и обявения срок за пускане в експлоатация нямало как да се спази :(!:

До 10 Април, ще има профилактика :agree:
walkman
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:19 pm
Местоположение: Сопот/

Мнениеот freerider » Вто Мар 10, 2009 1:36 pm

ZmD написа:
shepo написа:вчера се разходих по трасето пеша и ми направи впечатление че последната стръмна част под лифта още не е готова
иначе има виражи на които свят да ти се завие :bowdown:
доколкото разбрах също така има проблем с лифта защото никаква профилактика не е почнала и обявения срок за пускане в експлоатация нямало как да се спази :(!:


По кое трасе си се разходил,миналогодишното или новото.


Би ли ми казал кое е новото трасе :dunno:
Щом казваш "миналогодишното или новото" трябва да имаш поне малко представа кое е новото :dunno:
А той най-вероятно се е разходил по миналогодишното ;) :agree:

Което и да е ТАМ СМЕ :) :bowdown: :bowdown:
Аватар
freerider
 
Мнения: 334
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 1:39 am
Местоположение: Русе

Мнениеот Admin » Вто Мар 10, 2009 2:28 pm

Разходил се е май точно по новото. Като застанеш при станцията на лифта (горе), пред теб има дере. Старото трасе е по левия склон. Новото е от дясната страна на дерето.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Prey » Вто Мар 10, 2009 3:20 pm

Здравейте
За първа година ще ходя на състезанието и незнам къде да спя.
Звънях в няколко хижи но телефоните им не работят.
Ако някой ме упъти с удобно за спане и добри цени(15-20лв) ще му бъда много благодарен :)
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Мар 10, 2009 4:34 pm

Ти тази тема прочете ли я? На същата страница, първото мнение, на Unik ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот L-E-G-O » Вто Мар 10, 2009 5:58 pm

Admin (шефе :D ) да те питам- тази година пак ли ще стреляш или ще си мишена по трасето :popcorn:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта