Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот papi007 » Сря Май 20, 2009 12:51 pm

Аз не мисля че искам равни права с автомобилите - най-малкото все още несмятам че е нужно да плащаме винетки, данъци и гражданска отговорност ;) Бил съм и в Германия и в Англия, да ти кажа, май не са равни и там. Права и задължения имат и велосипедистите, и шофьорите, вярно е че се препокриват в голяма част, но най-малкото , с кола неможе да караш в парк. Представи си ако шофьорите имат тези права, които велосипедистите? Какво ще бъде в борисовата градина :xx(: . Така че аз мисля че по-скоро се борим за това да ни е*ават за нещо, да имаме права, а не да спират , да ме псуват че съм с "тоя боклук на пътя" и то от коли дето примерно струват 2 пъти по-малко от "боклука" ми (не го казвам за да се фукам, а за да се види че и аз съм могъл да си взема голф единичка , дизел, дето зад нея е един гъст черен облак.Но съм направил този избор!)
За маймунджулъците - те не са задължително следствие от алкохола. Има доста примери. Стига да не са на пътя и да си заслужават псувните от шоферите - мисля че няма лошо като се седне някъде , да се забавляваме.
А за алкохола:
Не е глупав защото е пиян, пиян е защото е глупав! ;)
Всеки си прави сметката. Аз ако се напия, кола никога не съм се качвал да карам(за в бъдеще също нямам намерение да правя такава глупопст), а на колелото съм много предпазлив и кротък ( за разлика от когато съм трезвен ). И все пак под пиян поне аз не разбирам да падам повръщам припадам и тем подобни, а да ми се замота главата. Не подкрепям карането пил на каквото и да било, но дори и да се случи, на теория надали колело, движещо се с 30 километра и тежащо заедно с ездача 150 кила макс, може да направи толкова поразии, колкото кола , тежаща 2 тона и движеща се със 120 в града.
Както казваше ми учителя по химия: Дозата прави отровата. Плюс че при мен колата понякога влияе много по-зле на сърце, на нервна система и т.н. отколкото една бира. Нали е безалкохолно колата? Ама вътре има предполагам сам знаеш колко гадости и в какви количества ;)
Алкохоликът и въздържателят не само грешат и двамата, но и грешат по еднакъв начин - приемат виното като упойващо вещество, а не като благородна напитка :agree:
Въпроса е не да не се консумира, а да се консумира умерено и с АКЪЛ!!!
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот PtD » Сря Май 20, 2009 1:10 pm

papi007 написа:Не е глупав защото е пиян, пиян е защото е глупав! ;)


+1001 :agree: :agree: :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот gofren » Сря Май 20, 2009 2:03 pm

днес един таксиджия замалко да ме бутне, ма само ми избибипка а той беше виновен. представих си как е такива хора се "превъзпитават".
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот bikerider » Сря Май 20, 2009 2:49 pm

papi007 написа:Не подкрепям карането пил на каквото и да било, но дори и да се случи, на теория надали колело, движещо се с 30 километра и тежащо заедно с ездача 150 кила макс, може да направи толкова поразии, колкото кола , тежаща 2 тона и движеща се със 120 в града.


Не ти е пълна теорията. Пиян велосипедист косвено може да причини ужасни поразии, както разбира се и всеки друг непредвидим елемент на пътя.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот madsnake » Сря Май 20, 2009 2:57 pm

Зависи колко е пиян велосипедиста. Ако е "достатъчно" пиян може да предизвика птп по негова вина и да очерни някой добър човек/шофьор завинаги...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот papi007 » Сря Май 20, 2009 2:59 pm

Е тук вече е въпроса на шанс... Но определено ако наредиш 100 човека във формата на квадрат, ако се засилиш с колело, с казаната скорост ще пребиеш максимум 10-15 човека.. А с пернишките бели мега-машини и тариканти шофери, с поече майсторлък и 100-те може да ги вземеш. Теорията ми е при равни условия, без някакви форсмажорни обстоятелства. Иначе ако почнем с тия овъртания.. Ама гумата да ти е на континентъл със шипчета и вилката да ти е с 35043 мм ход, та кат почнеш да ги газиш да не ти прави впечатление.. Ще трябва да седнем на по минерална вода и боб чорба да избистряме законите на физиката , теорията на вероятностите с приятната намеса на форсмажорни фактори и божествена намеса тип "пияния и господ го пази"... :peace:
@madsnake, да както и някой пешеходец може както си ходи направо, изведнъж да реши да пресече велоалеята напряко, ти в последния мометн от стрес да натиснеш силно предна спирачка , да се метнеш през кормило и да си нанесеш нечовешки damage..
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот madsnake » Сря Май 20, 2009 3:05 pm

papi007 написа:@madsnake, да както и някой пешеходец може както си ходи направо, изведнъж да реши да пресече велоалеята напряко, ти в последния мометн от стрес да натиснеш силно предна спирачка , да се метнеш през кормило и да си нанесеш нечовешки damage..


О това е без съмнение 100% възможно и се е случвало не на един и двама. То това с бирата е много тънък момент. Следейки темата коментарите против нея не бяха просто да не се пие бира, ами за това че на велошествието най-нагло се размятаха бутилки бира зад патрулната кола изразявайки нещо от сорта на "тъпи шофьори, вижте ни колко сме велики, ние пием зад ченгетата а вие не можете". На мен лично като шофьор това не би ми харесало. Като гражданин също.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот hitar_potter » Сря Май 20, 2009 8:41 pm

За мен при управлението на всякакъв вид превозни средства, трябва да има наказание, ако си пил. И това наказание да е едно и също, независимо дали караш кола или колело. Няма значение какви щети можеш да причиниш, защото ставаш опасен на пътя. А обяснения от типа „ако съм пил 2 бири, карам по -добре, или пък че алкохолът не ви влияе - звучат нелепо. Както и казани от шофьори...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот TheAnimal » Чет Май 21, 2009 5:20 pm

Киснейки си аз в приятното задръстване, днес между Оборище и Цариградско, реших да си направя една статистика...в рамките на 20+ минути от 11 велосипедисти, трима(двама възрастни мъже и една девойка) караха по велоалеята, останалите 8 маневрираха между колите и пешеходците на отсрещния тротоар. Е та за къв чеп ви са велоалеи кат не карате на тях? Показни балъчета! :agree:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 21, 2009 5:22 pm

а ти тая "велоалея" наясно ли си откъде тръгва и на къде отива ?... :crazy:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот TheAnimal » Чет Май 21, 2009 5:38 pm

млък бе!!!
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот PtD » Чет Май 21, 2009 5:43 pm

Хм. Онова там нещо създава повече предпоставки за ПТП, отколкото ако си караш между колите. Най-малкото че трябва да пресечеш поне два пъти булеварда...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот TheAnimal » Чет Май 21, 2009 5:45 pm

Марто, става въпрос за отсечката Оборище-Цариградско...няма кръстовище :dontknow:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 21, 2009 5:49 pm

Млък бе !!!

Марто разбра за какво става въпрос...
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 21, 2009 6:05 pm

По-трагичното е, че велосипедистите с каски са кът... Явно трябва сами да се убедят в нуждата им, както някои съфорумци...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 21, 2009 6:07 pm

hitar_potter написа:По-трагичното е, че велосипедистите с каски са кът... Явно трябва сами да се убедят в нуждата им, както някои съфорумци...

мда :agree:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот edinmilion » Чет Май 21, 2009 6:25 pm

hitar_potter написа:По-трагичното е, че велосипедистите с каски са кът... Явно трябва сами да се убедят в нуждата им, както някои съфорумци...

пепел ти на езика!
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 21, 2009 6:33 pm

Съжалявам, прозвучах лошо. На никого не го пожелавам, наистина. Казах го в смисъла, че някои хора са толкова твърдоглави, че само така биха се вразумили. А за някои, и това е недостатъчно. Имам чувството, че само хора от форума караме с каски... Скъпи ли са им, пречат ли им... На мен, лично, каската ми върши по-добра работа от шапка. Неприятното е ограниченото движение на ченето. Както и да е, офтопик...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 21, 2009 6:38 pm

:offtopic: а като ми се прииска да се изхрача, и след като го направя установя, че съм с фулфейса, не е никак приятно :D
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот marsa » Чет Май 21, 2009 7:40 pm

pe60t0 написа::offtopic: а като ми се прииска да се изхрача, и след като го направя установя, че съм с фулфейса, не е никак приятно :D
А като ми се прииска да се изакам, после в къщи установявам, че не е било удачно да нося гащи и панталон...

В общия случай хората, които не ползват каска не са имали допир до такава, нямат представа, че не пречи, нямат представа какво е теглото, нямат представа колко добра работа върши и как би могла да спаси живота. Повечето от нас са били така преди време, мисля че знаете за какво говоря.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот TheAnimal » Чет Май 21, 2009 10:22 pm

Не видях отговор на въпроса ми, защо са ви велоалеи като масово не се използват, ам?
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот PtD » Чет Май 21, 2009 10:36 pm

Мога да отговоря за себе си: за да могат моите деца да карат безопасно по улиците.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Май 21, 2009 10:49 pm

Колкото и да са недомислени и .... Аз ги използвам.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот hlebarka » Чет Май 21, 2009 10:59 pm

Това не са велоалеи, това са пешеходни алеи, които са си там от много години.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот papi007 » Чет Май 21, 2009 11:58 pm

hlebarka написа:Това не са велоалеи, това са пешеходни алеи, които са си там от много години.

Пешеходни зони, които на колоездачен гръб бяха оправени, и за благодарност цапнаха 2 ленти , колко да има...
Май и с бус-лентите из цяла (поне) София - никой не ги е*ава за нищо... Въобще май в милата родина е - имаш кола, дори и за под 1000 лева - госпоод си... Ако не - твар нищожна си! Това АЛЕЯ май в българския речник не се спряга правилно. Или е по скоро а-леееее лееее-яяяяя.... Колкото пъти да съм минал, и с най-добро желание - пак съм излизал от границите й... Бе ... Метрото пуснато от някъде до някъде, некви смешни алеи... Нека изборите за кмет на София започнат съвсеееееееееееем скоро :popcorn:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот hitar_potter » Пет Май 22, 2009 1:12 pm

TheAnimal написа:Не видях отговор на въпроса ми, защо са ви велоалеи като масово не се използват, ам?

Като имаш една алея на кръст, к'о праиш? Има разлика между „една алея“ и „велосипедна инфраструктура“. Какво искаш, от Младост до Лозенец да карам праз алеята по булевард България ли?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот PtD » Пет Май 22, 2009 1:48 pm

+1 :agree:

При това да се добереш до алеята си е опасно за живота (че и неудобно) занимание.

Вижте как е при тъпите американци - проследете велоалеята в двете посоки. И това в държава, в която колата е по-важна от насъщния! Няколко месеца съм карал по тази алея, как пък не ме засече никой, как пък нямаше една паркирана кола! Малко по-надолу е изходът от магистралата и се налага да се пресече с колело. Ами какво да ви кажа - само като ме видят с колелото, скачат на спирачките като ужилени. Не е имало дори намек за инцидент.

А при нас е горе-долу като в Индия - непрекъснато трябва да гледаш на 16 посоки, за да оцелееш... :xx(:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот Grash » Пет Май 22, 2009 1:54 pm

papi007 написа:... Нека изборите за кмет на София започнат съвсеееееееееееем скоро :popcorn:


Нека изборите да са по-начесто... че поне така предизборно да се правят алейки, тва-онова... както се вижда в България само преди избори се прави нещо, макар и малко...
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот Crimson » Пет Май 22, 2009 5:01 pm

pe60t0 написа::offtopic: а като ми се прииска да се изхрача, и след като го направя установя, че съм с фулфейса, не е никак приятно :D


Мдааааам, хубаво нещо е фулфейса. Ама ни мое те спаси от всичко сешшш ли се!!! :D
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Всеки велосипедист с номера си - 16 май, София

Мнениеот TheAnimal » Пет Май 22, 2009 6:50 pm

hitar_potter написа:
TheAnimal написа:Не видях отговор на въпроса ми, защо са ви велоалеи като масово не се използват, ам?

Като имаш една алея на кръст, к'о праиш? Има разлика между „една алея“ и „велосипедна инфраструктура“. Какво искаш, от Младост до Лозенец да карам праз алеята по булевард България ли?

Това не е отговор на въпроса ми! Повтарям ти го бавно за да го схванеш... За-що са ви ве-ло-а-лей ка-то ма-со-во не се из-пол-зват? :wavey:
Ти ми развиваш некви глуписти за Младос-Лозенец :dontknow:
И като имаш една алея на кръст я използваш, за да покажеш че оценяваш и малкото което получаваш. За да можеш в бъдеще да претендираш за още :)
Представи си за миг(нека бъде кратък), че аз съм общинар(или там каквото животно е) и попадам в това задръстване, правя това което съм описала в преден пост... и следващия път като ми дойдат да ревът за велоалея, аз ще им откажа и то с основоние.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта