Източнородопска Байкария

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот sheepy » Пет Апр 08, 2005 9:12 am

[quote][i]Originally posted by Krindo[/i]

Ох, баня, ох кеф. Източни Родопи Гооляям Кеф!!!
http://www.bikearea.org rulles!
Направо сте невероятни! Ама много хубав маршрут сте избрали! Бравос! Просто съм 100 % положително въудошевен!:beer: И тази година [b]няма[/b] да пропуснем вашето мероприятие, (да не сме луди, че да го изпускаме:rofl:). Датите са перфектни, до няколко дни уточняваме групата ни (за сега сме 6 човека и една жена:D) и ще направим официалното регистриране.:dgrin:
abe , Krinde, ti kvo kaza... 6 4OVEKA I EDNA JENA MUAHAHHAHAHAAHAH:rofl:
Viarno, 4e ne prili4am nito na 4ovek, nito na jena , ama ne taka pred vsi4ki de:nono:
sheepy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:32 pm

Мнениеот lacho_m » Пет Апр 08, 2005 10:10 am

[quote="bestbg"]

Здравейте. Миналата байкария ми хареса , сега искам и в тази да участвам. Но проблема е че нямам нито палатка нито спален чувал... [/quote]


Не се кахъри за палатката, така като гледам при мене сигурно ще има място така че идвай :hbang2:

Събитието просто не е за изпускане.

Въпрос към организаторите - ако софиянци се окажем на срещата на 18 април повече от 30 човека (защото като гледам само хората около мене са 7-8 души), ще имате ли готовност за резервация на повече места?
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nnmlss » Пет Апр 08, 2005 10:37 am

[quote="lacho_m"]



Въпрос към организаторите - ако софиянци се окажем на срещата на 18 април повече от 30 човека (защото като гледам само хората около мене са 7-8 души), ще имате ли готовност за резервация на повече места?
[/quote]


Ами то е среща, така че ще преценят нещата на място. Иначе има възможност и за още един автобус, до колкото разбрах май и за повече, ако се наложи, така че на 18 ще разберем ;)
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Апр 08, 2005 10:52 am

добре.. аз ще дойда и ще говорим на място.. 18.04.2005 -> 18:00 (нали така)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот БайКария » Пет Апр 08, 2005 12:22 pm

[quote="bestbg"]

добре.. аз ще дойда и ще говорим на място.. 18.04.2005 -> 18:00 (нали така)
[/quote]


Не се кахъри за място в палатка - ако не другаде, то при нас ще има поне едно място, където можеш да се подслониш. Приветсвам примера на Лъчо - би било добре и други от желаещите за участие да споделят наличието на свободно място - по този начин би се решил проблема на доста хора, пък и в крайна сметка ще носим по - малко багаж.

Колкото до цената - формира се по следния начин, при евентуално наемане на автобус:
28лв (такса + поддържащ транспорт); 15лв София-Комунига; храна за 3те дни - по 5-6лв/ден т.е. не повече от 20лв общо, Маджарово - София - 20лв (разстоянието е по-голямо от София -Комунига).
Така се получава общо около 80лв. Мислим за варианти по намаляване на разходите за храна, но това ще е известно към 20 април.

Иначе срещата и мястото са точни:
18 април, 18.00ч, до обсерваторията в Борисова.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот TheEgoist » Пет Апр 08, 2005 11:20 pm

Въпрозт...
Това за храната - по 5-6 лв на ден предполагаем разход ли е или влиза в таксати и Вие осигурявате храната? :eek3:
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот БайКария » Съб Апр 09, 2005 12:09 am

[quote="TheEgoist"]

Въпрозт...
Това за храната - по 5-6 лв на ден предполагаем разход ли е или влиза в таксати и Вие осигурявате храната? :eek3:
[/quote]



Това е предполагаем разход.Общо взето има два начина, по които да бъде решен въпросът с изхранването:
1.Всеки се грижи сам за снабдяването и приготвянето на храна според личните си нужди;
2.Събира се индивидуална такса (в рамките на 5-6 лв/ден), с която шофьорът на буса закупува пресни продукти от населените места, през които преминава, и вечерта тя се приготвя общо и разпределя между заплатилите участници.

Има и още един вариант, върху който работим в момента.Той е насочен към намаляване на тези разходи, но засега няма нищо конкретно.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Апр 09, 2005 10:07 am

[quote="bestbg"]

Здравейте. Миналата байкария ми хареса , сега искам и в тази да участвам. Но проблема е че нямам нито палатка нито спален чувал... за спален чувал може и да намеря , но за палатка няма да мога... ще мога ли да участвам? и още един въпрос.. Общо цялото събиране ще ми е 60 лв (15лв отиване + 15 връщане = 30 + 28 таксата = 58 , нали?) кажете че да знам и да пускам заявление...
[/quote]


колега
в случай, че идвам - имам палатка, в която могат спокойно да спят поне 4-ма души
а в случай, че не идвам - я давам на някой без палатка
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот mih » Нед Апр 10, 2005 11:45 am

[quote="БайКария"]

Има решение за организирането на автобус от София!!!:bouncy::bouncy::bouncy:

Ситуацията е следната:
Намерихме фирми превозвачи, които биха транспортирали желаещите от София до Комунига и от Маджарово до София. Общата цена на автобуса до Комунига е 440лв при капацитет 30души + колелата им т.е. по 15лв/човек.
Автобусът трябва да бъде капариран възможно най-скоро, за да е сигурен курса.
След това да е необходимо да се запълни капацитета му, за да бъде постигната цената 15лв/човек.
За връщането нещата стоят по аналогичен начин.

Предлагаме да направим обща среща с хората тръгващи от София на 18ти април – до обсерваторията в Борисова градина,на кръглата пейка от 18часа. Ще се познаем по велосипедите!
На тази среща желаещите да пътуват с автобус ще имат възможността да дадат своята лепта за осъществяването на тази благородна кауза.:buck:

За хората, идващи от други краища на България, ще се опитаме да организираме автобус от Пловдив до Комунига. Повече яснота по този въпрос ще имаме след около седмица - две, когато имаме повече информация относно бройката на желаещите да се възползват от този вариант.
[/quote]


Страхотно!
на 18-и ще се видим за доуточненията...
:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Пон Апр 11, 2005 5:25 pm

само не разбирам защо срещата трябва да е в работен ден, а не например на предния ден, който се пада неделя...
аз примерно съм на работа в 18 часа на 18-и...
:boggled:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот БайКария » Пон Апр 11, 2005 5:50 pm

[quote="mih"]

само не разбирам защо срещата трябва да е в работен ден, а не например на предния ден, който се пада неделя...
аз примерно съм на работа в 18 часа на 18-и...
:boggled:
[/quote]


гореспомената неделя(17ти) организаторите няма да бъдат в София - това е причината срещата да не се проведе тогава. За сметка на това на 18ти ще имаме прясна информация относно маршрута, състоянието на трасето и др., която ще можем да споделим с вас.
Ако този час не е удобен - ние ще изчакаме на място до възможно най-късно, за да се срещнем с всички желаещи. Ако и това не става можем да си направим индивидуална среща в удобна за теб дата и час, за да уточним подробностите.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот mih » Пон Апр 11, 2005 6:04 pm

ами ще намина към 8 и нещо, пък ако няма никой - мисля, че информацията ще се изнесе
после тук, пък и на PM можем да си контактуваме

:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот roshaw » Вто Апр 19, 2005 12:33 pm

Аз съм проблемен с работата:banghead:(за което писах преди малко на един от дадените мейли.

В сайта споменахте за вариант и за ПещоХодци(с алко-поход:beer::drunk:), а такива е много вероятно да искат да се присъединят. Как стои въпросът с тях. Аз самият ще съм с байка, ако разбера как може да се справя с моя проблем с работата и дали мога да платя по-късно - като разбера дали мога да присъствам:confused:.

Едно от малкото хубави неща е, че съм близо - Хасково!! А едно от многото лоши, че си купих байк(DRAG Ontario), който съм карал само 2 месеца, а не съм карал колело от 10 години:bigmout::censored:!!
Компенсирам с мерак де:crazy::spin:!!!
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот r2d2 » Вто Апр 19, 2005 2:22 pm

Вече имаш отговор на мейла, който изпрати - там всичко е описано подробно. :bulb:

Що се касае до алко-варианта, то това определено не е приоритет в пътуването.:beer:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Апр 19, 2005 7:18 pm

при мен се появи следния ОГРОМЕН проблем....
както днеска си отивам весел на даскало..
класната(по литература) казва дата за класното
и по законите за всеобщата гадост датата е 05.05.05:angfire:
и като я знам каква е - отсъствам ли ще ми лепне двойка
и после наще ще ме камикадзират...
и сега се чудя, какда го измисля с транспорта...
ако вобще идвам - 100% няма да е с автобус сутринта....:xx(:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот bestbg » Вто Апр 19, 2005 7:26 pm

нямада идвам :( .. изкълчих си глезена и травматолога ми каза 20 дни без СИЛНО физическо натоварване... :(( жалко... днес се чувстам по-добре и мисля че до 1 седмица ще мога да карам , но...
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Апр 19, 2005 7:40 pm

[quote="bestbg"]

нямада идвам :( .. изкълчих си глезена и травматолога ми каза 20 дни без СИЛНО физическо натоварване... :(( жалко... днес се чувстам по-добре и мисля че до 1 седмица ще мога да карам , но...
[/quote]


ще буташ
:)
пък и това е след 2 седмици ....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот mih » Вто Апр 19, 2005 7:45 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

[quote="bestbg"]

нямада идвам :( .. изкълчих си глезена и травматолога ми каза 20 дни без СИЛНО физическо натоварване... :(( жалко... днес се чувстам по-добре и мисля че до 1 седмица ще мога да карам , но...
[/quote]


ще буташ
:)
пък и това е след 2 седмици ....
[/quote]


почти три...
има време, ако маже и почива плътно дотогава може да се пробва, все пак не е състезание

ЛИЧНО МНЕНИЕ, НЕ СЪМ ДОХТОР!
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот nnmlss » Вто Апр 19, 2005 8:03 pm

Като го зная колко е луд, току виж още утре се качил на колелото :D
Пази се, ей!:spin:
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот roshaw » Сря Апр 20, 2005 2:37 pm

[quote="krasimir"]

Вече имаш отговор на мейла, който изпрати - там всичко е описано подробно. :bulb:

Що се касае до алко-варианта, то това определено не е приоритет в пътуването.:beer:
[/quote]



:^:То т'ва за приоритетите е ясно:angel2:. И за мейла е ясно:angel2:.
Проблема не е в това, че не знам какъв ще е приоритета на събититето:thumb:, а че ми изтекоха лигите:P докато чета за БИРА:beer:, БИРА:beer:, и пак БИРА:D.
Само дето в мейла не спомена за вариант за ПЕШОходци, та не знам, ако моите хора ме питат, какво да им отговоря:dunno::confused:
Казвам го пак не защото не знам, че е XC поход, а защото вие самите сте споменали в сайта, че ако се съберат и от гореспоменатите ще се измисли нещо и за тях като вариант:bulb:!
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот r2d2 » Сря Апр 20, 2005 3:12 pm

Пешеходците могат да си пешеходят или да се отдадат на авто-културен туризъм докато групата кара, а вечер да сме заедно на лагерите. Ние можем да координираме запълването на свободните места в колите с приятели без колелета, ако разбира се има такива.
Съществува и вариант за наемане на отделен автобус на местна почва за пешеходци, за което ще са необходими поне 20 човека, за да не е висока цената!
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Апр 21, 2005 8:55 pm

Искам да попитам организаторите...

Може ли да се стигне безпроблемно до първия лагер с дълга и сравнително ниска кола, защото няма да мога да дойда с автобуса в четвъртък сутринта, а направо мисля вечерта да се присъединя към лагера? По всяка вероятност ще пристигна късничко, така че ще ми трябва и някакво упътване къде точно е бивака.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пет Апр 22, 2005 9:26 am

И да снимате, ей :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gala » Пет Апр 22, 2005 10:56 am

[quote="Harka"]

Искам да попитам организаторите...

Може ли да се стигне безпроблемно до първия лагер с дълга и сравнително ниска кола, защото няма да мога да дойда с автобуса в четвъртък сутринта, а направо мисля вечерта да се присъединя към лагера? По всяка вероятност ще пристигна късничко, така че ще ми трябва и някакво упътване къде точно е бивака.
[/quote]

И аз съм със същия проблем. Глупавото е, че даже вече съм си платила за автобуса до Комунига:banghead:. btw ако има някой, който е закъснял с плащането, може да се възползва
от моето място и да спести накой лев от пътните \ама че съм благородна душа:angel2:\ В замяна ще искам само ежедневните му дажби биррра ...:beer: после ще му доплатя разликата в цената,хихи шегувкам се. Аааа и ако има някой с кола от София натам, и има 1 свободно място...ша го ЗАМОЛА да ме има предвид.
Ще си платя бензин, т'ва он'ва, к'вот' е нужно:thumbu:. А иначе и аз ще имам нужда от подробни указания как да стигна до въпросното място на бивака с кола.
S.U.F.
gala
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот r2d2 » Пет Апр 22, 2005 11:13 am

[quote="Harka"]

Искам да попитам организаторите...

Може ли да се стигне безпроблемно до първия лагер с дълга и сравнително ниска кола, защото няма да мога да дойда с автобуса в четвъртък сутринта, а направо мисля вечерта да се присъединя към лагера? По всяка вероятност ще пристигна късничко, така че ще ми трябва и някакво упътване къде точно е бивака.
[/quote]

До 1вия лагер в с.Крушка има асфалтов път, по който не сме минавали, но картата казва, че минава през селата Комунига, Габрово, Черноочене, Железник, Свободиново, Костино, Голяма бара,...та до Крушка. Избора на лагер зависи от големината на групата, но като се има предвид броя на записалите се до момента сигурно ще е над селото, някъде до пътя, по който ще дойдеш!:bigeyes:
Пък и някакси имам чувсвото, че ще се виждаме и чуваме отдалеч...:beer:
Там, дано не бъркам, Мтел има обхват...:drunk:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот r2d2 » Пет Апр 22, 2005 11:50 am

[quote="gala"]

[quote="Harka"]

Искам да попитам организаторите...

Може ли да се стигне безпроблемно до първия лагер с дълга и сравнително ниска кола, защото няма да мога да дойда с автобуса в четвъртък сутринта, а направо мисля вечерта да се присъединя към лагера? По всяка вероятност ще пристигна късничко, така че ще ми трябва и някакво упътване къде точно е бивака.
[/quote]

И аз съм със същия проблем. Глупавото е, че даже вече съм си платила за автобуса до Комунига:banghead:. btw ако има някой, който е закъснял с плащането, може да се възползва
от моето място и да спести накой лев от пътните \ама че съм благородна душа:angel2:\ В замяна ще искам само ежедневните му дажби биррра ...:beer: после ще му доплатя разликата в цената,хихи шегувкам се. Аааа и ако има някой с кола от София натам, и има 1 свободно място...ша го ЗАМОЛА да ме има предвид.
Ще си платя бензин, т'ва он'ва, к'вот' е нужно:thumbu:. А иначе и аз ще имам нужда от подробни указания как да стигна до въпросното място на бивака с кола.
[/quote]


Разходите за транспорт ще се поделят между участниците, които го ползват, така че дори и да не се намери някой за твоето място нямай грижи
Иначе това за добрата душа, т'ва, он'ва, к'вот' е нужно и най-вече бирените дажби :beer: е една чудесна идея, която няма да забравиш надявам се...:angel2:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nnmlss » Съб Апр 23, 2005 2:36 am

[color=maroon][b]Поради големия интерес от хора, разбрали късно за пътешествието, срока за записване се удължава до края на месеца.[/b]:bouncy:

До края на седмицата ще пуснем и форма за записване на хората, който искат да присъстват,но са без колела. За тях може да бъде предвиден микробус(или автобус, в зависимост от бройката), който да им помага да се придвижват до лагерите ни за да бъдем вечерите заедно. ;)

Приемаме [b]идеи и предложения[/b] как да се синхронизират нещата - тук, на [email protected] , както и чрез формата за записване, която както споменах ще бъде пусната до края на седмицата. [/color]



Edit:пояснителни допълнения
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Пон Апр 25, 2005 9:50 am

Какво стана с маршрута?
Няма ли да дадете нещо като карта или поне местностите през които ще се минава за да видим за какво става дума?
А също по колко километри на ден ще се кара - много е важно? - щото ако е по 20км на ден може да не се запиша но ако има вариант за примерно по 40 на ден или по 50 - 100 направо съм се записал, кашкавал туризма не ме кефи.
А и какви денивелации ще има? Какъв е терена - пътеки, пътища, асфалт или ендуро, кал, сухо, горско, каменисто, каменен паваж?
А и ако не е тайна ще има ли групи на байкари с опит, на начинаещите, на средно напредналите - не че съм фен на разделението ама мозе да се изминават различни трасета с различна трудност и различна дължина?
А и колко са записалите се?
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот Admin » Пон Апр 25, 2005 2:09 pm

На повечето ти въпроси е отговорено по-нагоре в темата или в сайта на организаторите ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот thebiker » Пон Апр 25, 2005 3:30 pm

[quote="Admin"]

На повечето ти въпроси е отговорено по-нагоре в темата или в сайта на организаторите ;)
[/quote]


Да намерих инфото ама нещо е с доста тъумен цвят и едвам го открих а и тези знаци дето са там допълнително ме убъркаха но няма значение разбрах каквото трябваше без следното:
1. Какво е положението с автобуса от София?
2. И кога и как и каде ще се качим на този автобус?
3. Колко пари ще излезе за автобуса - в смисъл онези 440 лева са за целия но ще се запълни ли или ще трябва да се доплаща?
4. Кога и каде и как ще се плати за автобуса?

5. Тръгването от София ако е през деня в четвъртък то това трябва да се уточни по рано примерно тази седмица най късно за може хората които имат ангажименти и работа да си вземем почивни дни - как стои въпроса?
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта