Източнородопска Байкария

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Източнородопска Байкария

Мнениеот БайКария » Пет Мар 18, 2005 11:48 pm

Здрасти на всички!

Отваряме тази тема, за да коментираме трансродопското каране, което сме замислили за началото на май.:drunk:

Както е известно през територията на България преминава международен пешеходен маршрут Е8 , известен още като Рила-Родопи. Що се отнася до родопската му част, то тя започва от Аврамовата седловина (между Рила и Родопите) и завършва при с.Мезек (в близост до българо-гръцката граница).
Ние смятаме, че би било прекрасно да има нещо подобно, само че във вариант за планинско колело. От друга страна си мислим, че именно всички ние като потенциални ползватели на подобен маршрут би трябвало да инициираме разработването му и живот и здраве да го осъществим...
:thumb:


Подробна информация за това можете да прочетете на http://www.bikearea.org. Очакваме мнения и коментари, за да може изживяването да е по-пълноценно за всички и дано емоциите, които изпитахме на Сюткя, получат своето естествено продължение ;):bigmout::o)
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот sss » Съб Мар 19, 2005 12:24 am

Браво,браво,браво!!!Поздравявам ви първо за чудесно организираното изкачване на Сютка и се надявам това ново начинание да вдигне още повече летвата.Успех с организацията!:beer:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Мар 19, 2005 8:55 am

ако наистина е през Май месец:xx(:
, май ще се наложи да взема байка на 1 приятел назаем
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот naka76 » Съб Мар 19, 2005 9:43 am

Искам да попитам минавали ли сте преди това маршерута?Говоря за Източните Родопи!?Пък и за Западните Родопи!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот БайКария » Съб Мар 19, 2005 11:13 am

ил.бг
[quote="naka76"]


Искам да попитам минавали ли сте преди това маршерута?Говоря за Източните Родопи!?Пък и за Западните Родопи!
[/quote]


Минавали сме по големи отсечки от предложените маршрути (на изток и на запад),с известни разлики и прекъсвания, но именно личните наблюдения ни накраха да се спрем на описаните проектомаршрути.:)
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот naka76 » Съб Мар 19, 2005 1:12 pm

[quote="БайКария"]
Минавали сме по големи отсечки от предложените маршрути (на изток и на запад),с известни разлики и прекъсвания, но именно личните наблюдения ни накраха да се спрем на описаните проектомаршрути.:)
[/quote]



Че това са едни от най-хубавите маршерути всеки (почти:D)го знае.Аз в източните съм ходил само по асфалт и знам че там той е с не по-широк от 3 метра и няма по-малък наклон от 10%,а кото прибавим и скалистия район става все по интересно.Очертават се доста вълнуващи спускания.Това което ме притеснява е маркировката която в Централните Родопи е ужасна а каква ли ще е там?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот БайКария » Съб Мар 19, 2005 2:47 pm

[quote]Че това са едни от най-хубавите маршерути всеки (почти:D)го знае.Аз в източните съм ходил само по асфалт и знам че там той е с не по-широк от 3 метра и няма по-малък наклон от 10%,а кото прибавим и скалистия район става все по интересно.Очертават се доста вълнуващи спускания.Това което ме притеснява е маркировката която в Централните Родопи е ужасна а каква ли ще е там?
[/quote]


Всъщност това, което сме посочили, като маршрут за Източните Родопи не е маркирано, но ние в момента мислим върху това, как да осигурим безопасно пътуване за голяма група. Може би ще има временни маркировки или нещо такова.
А това за скалистите райони е абсолютно вярно и именно подстилащата повърхност там е това, което прави Източните Родопи по-различни от другите Бг планини.:eyebrow:
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Мар 19, 2005 3:10 pm

а кога ще се проведе мероприятието?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот БайКария » Съб Мар 19, 2005 3:28 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

а кога ще се проведе мероприятието?

[/quote]


За Източните Родопи сме предвидили 5,6,7 и 8 май.Тогава има три почивни дни пък и това е най подходящото време за тази част на планината.През лятото там е много горещо.
Все пак цялата идея е подробно описана на:
http://www.bikearea.org.:liplick:
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот bestbg » Нед Мар 20, 2005 10:13 am

как бих искал да дойда..... очаствах в миналото на Байкария и ме накефи :) но май се падат 3 учебни дни... ще се постарая да дойда.... !
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот sss » Нед Мар 20, 2005 12:25 pm

Според календара 5,6, се падат работни дни.Има ли опция мероприятието да се изтегли на 30,1,2,3.Тогава май ще се почива:dunno:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Нед Мар 20, 2005 2:11 pm

[quote="sss"]

Според календара 5,6, се падат работни дни.Има ли опция мероприятието да се изтегли на 30,1,2,3.Тогава май ще се почива:dunno:
[/quote]


6 Май е Гергьов ден и е официялен почивен ден!А за 5 май до колкото разбирам се иска вечерта да се пристигне в с.Комунига за да се нощува там и на сутринта да се продължи.

В селото ли ще се спи или ще се опъне бивака някъде на някоя скрита от погледами чешма:D?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Мар 20, 2005 4:00 pm

[quote="naka76"]
А за 5 май до колкото разбирам се иска вечерта да се пристигне в с.Комунига за да се нощува там и на сутринта да се продължи.
[/quote]


Не, мисля, че идеята е тези, които могат да се освободят за 5 май, да се съберат по обяд в Комунига, а останалите да се присъединят към тях в крайната точка за деня.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот БайКария » Нед Мар 20, 2005 8:13 pm

[quote="sss"]

Според календара 5,6, се падат работни дни.Има ли опция мероприятието да се изтегли на 30,1,2,3.Тогава май ще се почива:dunno:
[/quote]



Dokolokoto ni e izvestno 6 Mai oficialno e pochiven den.Ot druga strana 5ti e raboten, no nie smqtame che kombinaciqta 5,6,7,8 e za predpochitane pred 30,1,2,3, zashtoto togava e Velikden i e veroqtno mnogo hora da budat sys semejstvata si.
Nashata ideq e sybiraneto da stane na 5ti do obqd pri s.Komuniga, sled koeto ima okolo 20km karane do mqstoto na pyrviq bivak - peshterata Utroba t.e. noshtuvkata na 5ti da e v rajona na peshterata (s.Krushka).Horata, koito ne biha mogli da doidat na sybiratelnata tochka pri Komuniga na 5ti - mogat da doidat pri mqstoto na pyrviq bivak po-kysno syshtata vecher ili da se prisyedinqt na sledvashtiq den po otsechkata s.Krushka-Perperikon (sled poluchavane na suotvetnite okazaniq).:look:

P.S. za syzalenie do kraq na sedmicata sym na mqsto sys zatrudnen dostyp do inet, poradi koeto ne sym siguren dali shte moga da otgovarqm svoevremenno na vyprosi. Za koeto se izvinqwam:I
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот lacho_m » Пон Мар 21, 2005 1:08 pm

Миналата година това беше едно от най-добрите ми караня така че мисля че и тази година няма да пропусна. А и Източните Родопи предлагат просто чудесни места за каране, винаги ми се е искало да се помотам там с колелото!

:beer: за организаторите
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Мар 21, 2005 1:15 pm

аз почти 100% идем!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот did » Пон Мар 21, 2005 1:53 pm

Браво бе хора!!!

Поздравления за идеята!!!

А мислили ли сте как да стане връзката между трасето на Е8 в Западните Родопи и с.Комунига? Само не ми казвайте, че смятате по Е8 да се мине от х.Свобода до х.Сини връх (бивша Васил Коларов) и оттам към Комунига по асфалта през Новаково. Много е хубаво там, ама не е особено колоездачно, къса обувки;) и няма смисъл спускането в подножието на планината да става по асфалт. Ако искате да включите някакво хубаво технично спускане в маршрута, може да се прекара трасето така, че след Момин Връх, при достигане на черния път, вместо надясно към с.Три Могили, да се хване пътя наляво, достига се до разклона за Беленташ. Който иска ходи и гледа какво има там, отклонението е съвсем кратко. После да се маркира едно спускане Беленташ - с.Тополово по "козята пътека". Ако идете там ще разберете защо го предлагам, все пак трябва да има тръпка в това трасе и за хората с предпочитания към по-агресивните дисциплини, а тази пътека ги осигурява в изобилие. После по асфалта се минава от с.Тополово до с.Новаково и оттам - към Комунига. А?

Като алтернативна опция на това преминаване, за тези, които повтарят или потретват маршрута, може да се направи и отклонение покрай Караджов Камък, откъдето през с.Мостово отново да се иде до с.Врата и да се спусне към Тополово. Доста по-обиколно е, но не е невъзможно, а си струва да се види.

А, да не забравя да благодаря за подробната карта на Източните Родопи! Откъде сте я докопали?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Пон Мар 21, 2005 3:17 pm

[quote="did"]

Браво бе хора!!!
Като алтернативна опция на това преминаване, за тези, които повтарят или потретват маршрута, може да се направи и отклонение покрай Караджов Камък, откъдето през с.Мостово отново да се иде до с.Врата и да се спусне към Тополово. Доста по-обиколно е, но не е невъзможно, а си струва да се види.
[/quote]


A бе я недей издавай клубните изненади!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Пон Мар 21, 2005 7:17 pm

[quote="did"]

Браво бе хора!!!

Поздравления за идеята!!!

А мислили ли сте как да стане връзката между трасето на Е8 в Западните Родопи и с.Комунига? Само не ми казвайте, че смятате по Е8 да се мине от х.Свобода до х.Сини връх (бивша Васил Коларов) и оттам към Комунига по асфалта през Новаково. Много е хубаво там, ама не е особено колоездачно, къса обувки;) и няма смисъл спускането в подножието на планината да става по асфалт. Ако искате да включите някакво хубаво технично спускане в маршрута, може да се прекара трасето така, че след Момин Връх, при достигане на черния път, вместо надясно към с.Три Могили, да се хване пътя наляво, достига се до разклона за Беленташ. Който иска ходи и гледа какво има там, отклонението е съвсем кратко. После да се маркира едно спускане Беленташ - с.Тополово по "козята пътека". Ако идете там ще разберете защо го предлагам, все пак трябва да има тръпка в това трасе и за хората с предпочитания към по-агресивните дисциплини, а тази пътека ги осигурява в изобилие. После по асфалта се минава от с.Тополово до с.Новаково и оттам - към Комунига. А?

Като алтернативна опция на това преминаване, за тези, които повтарят или потретват маршрута, може да се направи и отклонение покрай Караджов Камък, откъдето през с.Мостово отново да се иде до с.Врата и да се спусне към Тополово. Доста по-обиколно е, но не е невъзможно, а си струва да се види.

А, да не забравя да благодаря за подробната карта на Източните Родопи! Откъде сте я докопали?
[/quote]

Аз съм "ЗА" да има вкючени и по-екстремни участъци,ако е възможно.:liplick::hbang2::D
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Пон Мар 21, 2005 7:48 pm

И аз така!

Очертава се страхотно преживяване:bouncy:
:nuts::usclap:
:thumb:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Вто Мар 22, 2005 11:47 am

[quote="mih"]

И аз така!

Очертава се страхотно преживяване:bouncy:
:nuts::usclap:
:thumb:
[/quote]


Ти пък що бързаш да се радваш? Планираният преход в Източните Родопи ЗАПОЧВА от с.Комунига, а аз коментирах по принцип как да се стигне ДО с.Комунига, т.е. това не се отнася за прехода през май.

Впрочем, подочух, че май идеята е да се търси някакъв билен път от Три Могили направо към района на Комунига и въобще да не се слиза в равнината, само да се направи отбивка до Беленташ. Ако има такова решение - ОК, но не знам доколко е възможно. Убеден съм, че познавате района по-добре от мен и се надявам да намерите най-доброто решение.

Пък ако се чудите за някое пътче дали го има, става ли за каране и т.н., а нямате време и възможност да проверите, казвайте ние да ходим да проверим на място! "Крива спица" сега е малко в преход от зимен мързел към пролетна умора, но ще живнем скоро, надявам се.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheEgoist » Вто Мар 22, 2005 3:34 pm

Идеята кефи отвсякъде, но дано да мога да дойда.

В името на общата кауза ето и нещо от мен:

Карта къде се намира с.Комунинга:
[url]http://www.bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=dd95a1af1bc5518dcf03b6b2533459e7[/url]

... и къде е Маджарово
[url]http://www.bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=c68fdb5ce1baf35fcd23f2e5064a3d91[/url]

Щото аз и хабер си нямах. :bigeyes:
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Мар 22, 2005 5:20 pm

Абе аз на глобалната карта на bgmaps бих се доверил само дотолкова, доколкото да се уверя, че въпросните села са някъде в южна България. "Доста" по-надежден източник на информация е топографската карта, която се намира на сайта на организаторите.

И за да постопя ентусиазЪма на някои познати, които гледат, че пиша в тая тема и може би се заблуждават за намеренията ми, отсега с прискърбие заявявам, че въпреки огромното ми желание, няма да мога да участвам в това мероприятие. Пиша си поредната черна точка :bawling: след пропуска на изкачването на Сютка и отивам да си порева на спокойствие.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Вто Мар 22, 2005 6:07 pm

[quote="did"]

Абе аз на глобалната карта на bgmaps бих се доверил само дотолкова, доколкото да се уверя, че въпросните села са някъде в южна България. "Доста" по-надежден източник на информация е топографската карта, която се намира на сайта на организаторите.

И за да постопя ентусиазЪма на някои познати, които гледат, че пиша в тая тема и може би се заблуждават за намеренията ми, отсега с прискърбие заявявам, че въпреки огромното ми желание, няма да мога да участвам в това мероприятие. Пиша си поредната черна точка :bawling: след пропуска на изкачването на Сютка и отивам да си порева на спокойствие.
[/quote]

:nono:
:crap:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот БайКария » Вто Мар 22, 2005 10:25 pm

[quote="did"]

Браво бе хора!!!

Поздравления за идеята!!!

А мислили ли сте как да стане връзката между трасето на Е8 в Западните Родопи и с.Комунига? Само не ми казвайте, че смятате по Е8 да се мине от х.Свобода до х.Сини връх (бивша Васил Коларов) и оттам към Комунига по асфалта през Новаково. Много е хубаво там, ама не е особено колоездачно, къса обувки;) и няма смисъл спускането в подножието на планината да става по асфалт. Ако искате да включите някакво хубаво технично спускане в маршрута, може да се прекара трасето така, че след Момин Връх, при достигане на черния път, вместо надясно към с.Три Могили, да се хване пътя наляво, достига се до разклона за Беленташ. Който иска ходи и гледа какво има там, отклонението е съвсем кратко. После да се маркира едно спускане Беленташ - с.Тополово по "козята пътека". Ако идете там ще разберете защо го предлагам, все пак трябва да има тръпка в това трасе и за хората с предпочитания към по-агресивните дисциплини, а тази пътека ги осигурява в изобилие. После по асфалта се минава от с.Тополово до с.Новаково и оттам - към Комунига. А?

Като алтернативна опция на това преминаване, за тези, които повтарят или потретват маршрута, може да се направи и отклонение покрай Караджов Камък, откъдето през с.Мостово отново да се иде до с.Врата и да се спусне към Тополово. Доста по-обиколно е, но не е невъзможно, а си струва да се види.

А, да не забравя да благодаря за подробната карта на Източните Родопи! Откъде сте я докопали?
[/quote]



Zdrasti!

i nie se chudihme za tozi uchastyk (ot h.Momchil Unak do Komuniga), poneze ne ni e poznat, no pyk gledajki kartata mi se struva che ima nqkolko varianta t.e. imenno mestata, za koito govorish.Taka ili inache zasega sme podgotveni samo s uchastyka ot Komuniga kym Majarovo i poradi obektivni prichini nqma da uspeem da razuchim h.Momchil Unak - Komuniga v skoro vreme t.e. naj -veroqtno tova shte stane kym sredata na lqtoto ili kraq.
Ako vie imate pyt natam, shte se radvame da obmenim aktualna informaciq:)
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот shaggy86 » Съб Мар 26, 2005 2:40 pm

страхотна идея !! само че изпита по история ми е на 8 маи:bawling::bawling: иначе е много добро предложение!!!
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот avitohol » Нед Мар 27, 2005 8:04 pm

[quote="shaggy86"]

страхотна идея !! само че изпита по история ми е на 8 маи:bawling::bawling: иначе е много добро предложение!!!
[/quote]



Споко, хубавите неща стават трудно, пък и вярваме че ще има още много подобни мероприятния :o)
avitohol
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 7:53 pm

Мнениеот Gargamel » Сря Мар 30, 2005 8:03 pm

Aaaa... Velika ideq! Strahotna! Prevyzhodna....
A sega- molq ne me lin4uvaite s lageri i spici, no vse pak 6te se osmelq da pitam :V:- kakvi bike umeniq se iziskvat, za da se vkliu4a v meropriqtieto :drunk:??Jelanie imam za 3-ma i ot 89-ta karam zaikata bez pomo6tni.. Vaji li? Daje i kolelo si imam, koeto mi napomnq da pitam vsi4ki u4astnici li sa s professional baikove:hbang2:? Ne be, seriozno! Ideqta me zaribi totalno, oba4e se pritesnqvam, 4e nqma da vi nasmogna i 6te se tyrkalqm samo iz kanavkite! :idea: Ot druga strana pyk padaneto mi e otraboteno po4ti do syvyr6enstvo- za6emetqva6to, zaslujava si da se vidi! Visoko oceneno ot nai-dobrite ortopedi i travmatolozi ot Parij do Malo Konare! :rofl:
A za poddryjka na koleloto kakvo se predvijda? Vseki sam li se opravq? Ne 4e nqma da mina Control check ako re6ite da me vzemete... ama ako ne6to se slu4i nqma da se spravq sama...
Ta taka, prizovavam kym svetoven mir i milost kym na4inae6tite suicidal entusiasti :D
Samo Me4o!
Gargamel
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 30, 2005 7:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nnmlss » Сря Мар 30, 2005 9:41 pm

[quote="Gargamel"]

Aaaa... Velika ideq! Strahotna! Prevyzhodna....
A sega- molq ne me lin4uvaite s lageri i spici, no vse pak 6te se osmelq da pitam :V:- kakvi bike umeniq se iziskvat, za da se vkliu4a v meropriqtieto :drunk:??Jelanie imam za 3-ma i ot 89-ta karam zaikata bez pomo6tni.. Vaji li? Daje i kolelo si imam, koeto mi napomnq da pitam vsi4ki u4astnici li sa s professional baikove:hbang2:? Ne be, seriozno! Ideqta me zaribi totalno, oba4e se pritesnqvam, 4e nqma da vi nasmogna i 6te se tyrkalqm samo iz kanavkite! :idea: Ot druga strana pyk padaneto mi e otraboteno po4ti do syvyr6enstvo- za6emetqva6to, zaslujava si da se vidi! Visoko oceneno ot nai-dobrite ortopedi i travmatolozi ot Parij do Malo Konare! :rofl:
A za poddryjka na koleloto kakvo se predvijda? Vseki sam li se opravq? Ne 4e nqma da mina Control check ako re6ite da me vzemete... ama ako ne6to se slu4i nqma da se spravq sama...
Ta taka, prizovavam kym svetoven mir i milost kym na4inae6tite suicidal entusiasti :D
[/quote]


Лелеее, кефиш, мацкаа! :):headpho::) Значи, аз бях и на миналата байкария на сютка, а и до колкото знам от организаторите всеки който има колело и смята че може да се справи със средно 40 километра каране на ден, е добре дошъл. Това не е състезание, така че никой няма да те остави, още по-малко след всичкия ентусиазъм, който лъха от думите ти ;) От опита ми от миналата година знам, че голямата група вероятно ще се раздели на подгрупи, в зависимост от това кой колко бързо може да кара и с всяка от тях ще има водач, който познава маршрута, така че don't worry :bouncy::spin:

На страницата http://www.bikearea.org има връзка към форма за записване за участие, така че ако не си го направила досега, можеш спокойно да го направиш!:hbang2:

Добре е да си провериш колелото дали може да издържи такъв преход, ако не можеш сама, консултирай се с някого. Иначе, почти задължително е да имаш поне 2 резервни гуми,лепенки, ако можеш да си намериш ключове, също ще е от полза, макар че не вярвам някой да ти откаже ако ти се наложи. Други неща, които мисля, че ще са ти нужни са помпа, евентуално резервни накладки за спирачките, някакъв почистващ спрей, масло за смазване до колкото зная организаторите ще осигурят. А, забравих да спомена, не че се съмнявам, но донеси със себе си и доброто си настроение ;)

[size=134][b]Байкария forever![/b][/size]

p.s. досега, са се записали и 4 представителки на нежния пол, така че... ;)
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Gargamel » Сря Мар 30, 2005 10:08 pm

Aaaa, 4e az se zapisah o6te predi da pro4eta, 4e trqbva izob6to da karam kolelo!!!:hbang2: Ama 6tom kazva6- vzemam si pomo6tnite kolelca pod mi6nica, obuvam djapankite i se vturvam napred da pokorqvam asvalta na BG! Urrraa (dostaty4no vyztorjeno li prozvu4a!?)
A lepenki 6te si vzema- az ne 4e ne moga da karam, ama lekoplast trqbva vseki da ima:8D:! ama rezervnite gumi ne razbrah za kakvo sa mi.... az 6te si vzema rezervni maratonki! ;) Ne be, 4estno, az ne sym 4ak tolkova smotana... Ve4e znam v kakva posoka da sqdam na koleloto, taka 4e kormiloto da e pred men!!:bulb:
Za drugite 4asti 6e pitam v aptekata!! Obe6tavam!
Samo o6te edno opasenie imam! 4e trqbva da si ostavqm dobroto nastroenie v busovete, koito 6te 4akat s birata.... (aaa, nali ne izdadoh taina na nivo top secret)... 6toto ina4e mnogo 6te mi teji! Pyk i za kakvo mi e dobro nastroenie, ako si nosq Imodium... :D
Samo Me4o!
Gargamel
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 30, 2005 7:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта