Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот psixopat » Сря Сеп 23, 2009 7:36 pm

Точно така. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот did » Сря Сеп 23, 2009 8:20 pm

"Мъжът от Крива Спица, който е паднал" е Иво, известен тук като abs. Каза, че щял да се оправи, но известно време е извън строя.

Белгиецът е http://www.thegoodfighters.com/GoodFigh ... er-cleppe/
Има интересни неща за четене... :D
Следващите 4 години той ще е в България, ще има много свободно време за тренировки и вероятно ще участва навсякъде, така че... :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот abs » Сря Сеп 23, 2009 8:49 pm

did написа:"Мъжът от Крива Спица, който е паднал" е Иво, известен тук като abs. Каза, че щял да се оправи, но известно време е извън строя.


Хайде сега пък паднал съм бил... Просто пробвах баланс на предна гума, завъртяна напречно на черен път с порядъчен наклон и доволно количество коловози, с единствена допирна точка между велосипед и колоездач - корема, при това на скорост... Еми не се получи!
Ама нищо не разбирате вие от висша акробатика, ей!
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот mrPesh » Чет Сеп 24, 2009 9:32 am

Много хубаво състезание, въпреки че не го изкарах цялото. Поздравления за победителите и за всички завършили и двата дена :clap:
А за тези, които смятат че Уоутер Клепе е професионалист нека да сравнят времето му с това на Кристоф Саузер от маратона в Сент Вендел 2007. Уоутер просто е отдаден много по-вече от нас на планинското колоездене. ;)

Int. MTB Marathon St. Wendel (D) 2007 - Ergebnis


Top Ergebnisse Overall
--- 118km UEC Europameisterschaft Mдnne 118 Klassierte

1. Sauser Christoph, 1976, CH-Sigriswil 4:57.15,3 (4)
2. Soukup Christoph, 1980, Solingen 4:57.28,8 (111)
3. Milatz Moritz, 1982, Freiburg 4:58.05,4 (26)


--- 118km Herren Hobby 73 Klassierte

1. Cleppe Wouter, 1977, B-Gent 5:47.46,9 (1017)
2. Claes Frans, 1983, B-Leuven Heverlee 5:52.44,9 (2057)
3. Kцck Christoph, 1984, Lenggries 5:59.03,0 (1112)
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот diankov 73 » Чет Сеп 24, 2009 6:10 pm

Поздравления за всички участвали.Мисля, че се получи добро мероприятие, честито на всички призьори.
Анелия написа:Не се знаеше точно по кое трасе минаваха девойките и накрая излезе така, че все едно са карали колкото останалите, а всъщност не беше така. Това се случва не за пръв път с Дени. Имам предвид предния път в Плевен, когато с по-малко обиколки застана преди Адриана като време.


Имайки впредвид атмосферните условия, които направиха трасето доста тежко организаторите и съдиите намалиха разстоянието за девойките, като първия ден отпадна изкачването до Корита, а втория ден обиколката на поляната Узана, но това с нищо не е повлияло смятам на класирането на другите категории, тъй като девойките си бяха само две и се състезаваха помежду си, а не с жените.За Плевен девойките караха една обиколка за това са финиширали преди другите, което е нормално, но между двете състезания няма нищо общо, освен това, че в Плевен колежката Искра Тодорова също беше организирала едно чудесно състезание.

Надявам се да се виждаме и в бъдеще на други прояви и винаги сте добре дошли да покараме заедно (несъстезателно) в Габровския Балкан. :beer: :agree:
diankov 73
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:03 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Пет Сеп 25, 2009 7:17 pm

Дойде време и ние като организатори да се отчетем с няколко реда.

Благодарим на всички участници, които ни уважиха, на всички които помагаха в подготовката и провеждането на това мероприятие. Няма да ги изброяваме, защото наистина са много. Някои от тях ще видите на снимките в галериите, други бяха на контроли, постове и подкрепителните пунктове.

Далеч преди самото състезание имаше доста габровци и други, които бяха сигурни, че ще се провалим и до последно полагаха усилия това да стане. Мислим, че се справихме добре (поне такива бяха повечето мнения на участниците, които чухме).
Сигурно има и недоволни, но ние от самото начало решихме, че ще работим за доволните. Най-много ни радва детското участие. Там май недоволни нямаше. Естествено допуснахме и грешки, които ще си признаем:
1-ви ден: Имахме проблеми с маркировката.Молим всички на които причинихме неудобство или попречихме на постиженията им, да ни извинят. ?
2-ри ден: Такъв проблем нямахме, защото двама доброволци тръгнаха 1ч. преди старта по маршрута и на практика маркираха трасето повторно, тъй като по-голямата част от лентичките и табелките някой беше събрал да си връзва доматите. Колхозници такива!!!

Най-хубавото е, че нямаше сериозно контузени.

Надяваме се да са Ви харесали трасетата и местността Узана като цяло! Не са малко тези, които са стъпили на Географския център на България, но Вие - участниците във Велоралито бъдете сигурни, че сте го сторили. Зимата по ски-пистите може да повторите, а на следващото състезание да потретите. Изгревът на Слънцето от мястото на СТАРТА е главозамайващ! Ще остане завинаги в романтичните спомени, които сте имали някога.

На 22 септември - независими от автомобили и съдийско време - Любо Ботушаров, Уотър Клеппе, Николай Петков, Станислав (Стан4о-Дългия), Влади Кривцов - Носителят на “ Златната метла” от Велоралито, Ева и компания преминаха неоспорвано, яваш-яваш, трасето от Географски център - вр.Шипка - Соколски манастир - АЕК “Етър”. Предполагам им е харесало. :eyebrow:

И ние като бразилските хора веднага след приключването на Велоралито започнахме подготовката за следващото. Както се казва - “отдалеко, за да ни е леко”.
Много ни е драго, че дойдохте. И запомнете, ЧЕ СТЕ ПЪРВИТЕ, УЧАСТВАЛИ В ПЪРВОТО ВЕЛОРАЛИ УЗАНА!

Класирането е вече качено на сайта. Подготвяме и галерия със снимки, които ще качим скоро. :beer: :popcorn:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот kibikoff » Пет Сеп 25, 2009 8:51 pm

Всичко беше на ниво. Убеден съм, че поставихте много добро начало.
Летвата е вдигната високо, мислете му.
:agree: :agree: :agree:
"Туристически снимки" от втория ден.

:beer: :beer: :beer:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот botroid » Пет Сеп 25, 2009 9:10 pm

Ммм, такива наситени с велоемоции два дни не помня да съм преживявал! :) Предоволен съм, научих много нови неща и оплакнах очите с обилен (вело) материал. Запознах се с готини хора, за които колоезденето е истинска и неподправена страст. Надявам се, че съм направил някои от тези личности, не толкова самотни на състезанието и моля да ме извинят за ужасно свирещите ми спирачки :boggled: Благодаря на организаторите за чудесното начинание и особенно за това, че ме допуснаха до старта. Специални благодарности на жената на подкрепителния пункт, която беше с табелка с надпис "Организатор". Въпреки, че карах извън стартовия лист и официално не участвах в състезанието, тя ми помогна в тежък за мен момент, когато бях привършил водата и храната и откъм сили бях в критично положение. Такива добри жестове, ме трогват и ме изпълват с прекрасното усещане, че добрите хора не са изчезнали.
Единствено съжалявам, че след 206 км за два дена и 4 изкачвания на Узана, не ми останаха сили да карам на третия ден. Кво да се прави, аматьорщина :crap: Друго е да си гордо профи и да си връткаш педалите ден след ден, без да ти се натрупва умора в краката.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nikoi » Съб Сеп 26, 2009 5:19 pm

Снимки от третият ден. КлиК
Изображение Изображение Изображение
Аватар
nikoi
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Нед Фев 23, 2003 8:23 am
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Съб Сеп 26, 2009 11:10 pm

Галерията от двата състезателни дни вече е публикувана.
Засега в нея има само мои снимки, но няма пречка и други потребители да качат някои от своите, ако желаят.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот sensation_blue » Пон Сеп 28, 2009 6:34 pm

Статия за състезанието
http://www.probike-bg.com/modules/news/ ... oryid=1877
Валтер Кап бе провокиран многократно от съдбата - счупи предна вилка, нарани рамо, но силната му воля надделя - той продължи и победи.

Хм само аз ли не съм разбрал че е счупил вилка :dontknow: ?
Да не би затова караше с вилка само с една пръчка? :rofl:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Пон Сеп 28, 2009 7:32 pm

Нито е чупил вилка, нито си е наранявал рамото, нито пък се казва Валтер Кап... Да не става дума за някой друг белгиец? :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот rarekin » Пон Сеп 28, 2009 7:57 pm

kibikoff написа:Всичко беше на ниво. Убеден съм, че поставихте много добро начало.
Летвата е вдигната високо, мислете му.
:agree: :agree: :agree:
"Туристически снимки" от втория ден.

:beer: :beer: :beer:


Завидях ви, ....... на сърнелите!

:beer: :beer: :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот pascoff » Пон Сеп 28, 2009 8:34 pm

sensation_blue написа:Статия за състезанието
http://www.probike-bg.com/modules/news/ ... oryid=1877
Валтер Кап бе провокиран многократно от съдбата - счупи предна вилка, нарани рамо, но силната му воля надделя - той продължи и победи.

Хм само аз ли не съм разбрал че е счупил вилка :dontknow: ?
Да не би затова караше с вилка само с една пръчка? :rofl:


Горкия Уоутър, добре че още не знае български, че ще има да се смее от тук до Белгия, ако прочете новината :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 28, 2009 9:08 pm

Вий сте слепи! :nono:
Изображение

Не само е счупена, ами направо и липсва единия крак! Вижте му стойката... определено издава травма в едно рамо.
А относно името... от край време се казва Вашингтон, а не Уошингтън... тъй че...Admin, pascoff, скрийте се!! :D
Последна промяна 4getcredo на Пон Сеп 28, 2009 9:12 pm, променена общо 1 път
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Пон Сеп 28, 2009 9:11 pm

4getcredo написа:...Admin, pascoff, скрийте се!! :D

Ти само ни ела в сряда, от сутринта ще те почнем... :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Пон Сеп 28, 2009 11:02 pm

Admin написа:...Ти само ни ела в сряда...

А бе вие тия срещи няма ли да ги направите поне веднъж в събота а???
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот tanya » Вто Сеп 29, 2009 12:29 pm

Мале, абе тия как можаха да напишат толкова много глупости в 10 реда. :crazy:
Боже, боже, колко мъка има по тоя свят, боже! Ей, на това му се вика талант :bowdown:
Admin, марш бързо на уроци за това как се пишат статии! :eyebrow:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот radoslavpetkov » Нед Окт 04, 2009 7:10 pm

лелеее много яки нападки към Админа бе
:smash: :smash: :smash:
radoslavpetkov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 6:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот radoslavpetkov » Нед Окт 04, 2009 7:12 pm

results- ВелоРали Узана- http://www.radoslav-design-studio.page.tl
radoslavpetkov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 6:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Нед Окт 04, 2009 7:40 pm

tanya написа:Admin, марш бързо на уроци за това как се пишат статии! :eyebrow:


Ами опитах, ама май не успях да си науча добре урока... :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот veskoz » Пон Окт 05, 2009 10:54 am

Изображение
Най-добрата снимка :clap:
Настроение и композиция!
Браво !
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Todorka » Чет Окт 08, 2009 6:20 pm

Привет на всички, които уважиха Първото Национално/Международно велорали Узана. Тази година войнишките палатки ги бяха взели в запас, но догодина под строй ще ги построим, а после в тях не само ще поспим, но и преди всичко ще се повеселим. Планинският въздух предразполага. (Справка предишна поща)
Да ви кажа през октомври има много рожденици сред участниците във Велоралито. И ще издам кой бива да почерпи: Пеню Пенев от Сливен 25.10, Стойчо Николаев от Планински орел на 12.10, Светльо Попов от нашия Исполин на 28.10, Гергана Младенова на 16.10 - от Враца е Гери.Анелия Карагьозян от Шумен ,една от победителките в дамското участие, - на 26.10 ще ни почерпи с тортичка. Белгиецът Wouter Cleppe и Александър Стойнов от Велоцентър Плевен ще се отдадат на тържества на 14.10, а Иван Чолаков от Стара Загора ще ни зарадва с нещо загорско на 10.10.
Много се канихме, но динамиката е виновна, със закъснение честитим на Венелин Георгиев Велоцентър Плевен , който отбеляза своя личен празник на 2.10.
Тук при нас във вело- магазина на Денизов е много комфортно и всяка вечер ви споменаваме с приятни чувства. А Стойчо и Таня от" Планински орел "Търговище ги моля да гушнат сърдечно двегодишния сладур Виктор, който ни зареди емоциално за месеци напред.По голяма веселба на центъра на Узана не сме имали скоро.Пеньо Пенев да нацелува Дима, която лично мен ме зарадва с екипировката си за колело и планина. Браво на мама и тати!Хора, обичаме ви защото ни уважихте събитието. Уютна вечер от нас. Тук разговорът продължава по велопътеки, говорят за съботното на Аязмото... Специални поздрави на Любо Ботушаров от мен, заради съдействието което ми стори при разговора с Уотър Клеппе. :wavey: :wavey: :wavey: :beer:
Todorka
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 4:52 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Съб Окт 10, 2009 4:31 pm

:beer: :beer: :beer: На всички празнуващи... изненадан останах колко сме много!!! Бай Пешо и ти си в групата не се прикривай :beer: от кал да се не очистиш :eyebrow:
Тодорке, за съжаление нямам възможност да ви посрещна в СЗ и да полеем събитието, уви остава за някоя друга година :look: Тези палатки ако наистина са там незнам как ще решавате часът за старта на следващия ден... :D много ми е тежко с тез' ранни тръгвания... предлагам награждаването др път да се провежда по време на див нощен купон с фоерверки и много шум.
Всичко добро и без аварийно!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот vlassadar » Пон Окт 12, 2009 2:34 pm

Май трябва да организирате едно не-вело рали с почерпки една след друга! Идеално ще е за студените вечери, които се задават :cold: Ще видите, че пак ще се съберем :guiter:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Todorka » Сря Окт 14, 2009 5:48 pm

Иване, Иване, спасение няма. Не бива да си по-голям габровец от нас. "Друга година".... какви са тези отбои?! Ние ти желаем живот, любов и още нещо. А за фоерверките е добро предложение. Благодарим ти. Доколкото за ранното ставане приеми като девиз народната мъдрост:"Рано пиле - рано пее". Нали разбра, че в нашия Балкан има не само мечки, но и благородни елени. А те са по по по ПОХОТливи и от българския мъж, така че по-добре по светло да караш. :rofl: :) ;) Днес празнуват Александър Велинов Стоянов от Велоцентър Плевен и колегата от Белгия Woutar Cleppe. Честити да са рожденните ви дни и дълги години да ги посрещате. А Гери Младенова от Враца да се готви да готви на 16-ти :beer: :beer: :beer: :beer: :clap: :wavey: :) Доскоро приятели!
Топла вечер ви желаем. :love:
Колоездачен клуб ИСПОЛИН-ГАБРОВО
Todorka
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 4:52 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот stan4o » Пет Окт 16, 2009 11:12 am

Браво Браво Тодорка, :bowdown:
виждам 1 нов участник във форума :D Габровци започват да дават добри идейки за събирания накоито (както винаги) АЗ няма да мога да присъствам,за мое голямо съжаление.
Неможе ли състезанията които са еднодневни да се правят само в неделя( това е чисто процедурно предложение) :dontknow:
успех на всички :peace:
DJ Stan4o
Аватар
stan4o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 2:57 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Kleo76 » Пет Окт 30, 2009 12:26 am

Съжалявам за закъснението със снимките от велорали Узана, но бях възпрепятствана. Извинявам се на всички, които са чакали. Снимките може да видите тук: http://Velizara.photoshop.com
P.S. Ще ги откриете в My Library
Kleo76
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:41 am

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Kleo76 » Пет Окт 30, 2009 2:37 am

..... всъщност може и в My Gallery да ги видите. Преместих ги там при всички други :)
Kleo76
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:41 am

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот tanya » Пет Окт 30, 2009 1:29 pm

@ Kleo, много хубави снимки :agree:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 182 госта