Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Съб Май 23, 2009 9:19 am

Колоездачен клуб „Исполин” – Габрово

Н А Р Е Д Б А

за провеждане на състезание по планинско колоездене тип велорали

„Узана 2009”


1. Време и място
Състезанието ще се проведе на 20 септември /неделя/ 2009 г. в местността Узана, община Габрово.
Трасето е с дължина 60 км, като стартът и финалът са в местността Узана.

2. Регистрация и записване - 19.09.2009 г. /събота/
- 10,00 – 20,00 ч - пристигане и настаняване на участниците в хотелите; регистриране за състезателната част и получаване на състезателните номера;
- 18,00 ч - техническа и пресконференция

3. Такса участие: Педстои уточняване

4. Възрастови групи
- юноши до 18 г. - девойки до 18 г.
- мъже 19 – 40 г. - жени 19 – 40 г.
- ветерани – над 40 г.

5. Класиране и награди
Класирането е индивидуално и по възрастови групи.
Победителите ще получат парични и предметни награди.

6. Изисквания към участниците
Всеки участник е длъжен:
- Да участва с изправен велосипед; да ползва каска и ръкавици по време на състезанието.
- Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 5 дни преди състезанието.
- Да притежава застрахователна полица за направена застраховка за участието си в състезанието; организаторите не поемат застраховането на участниците.
- Непълнолетните участници са длъжни да носят декларация с подписи от родителите.

Предстоят уточнявания на трасето и таксата за участие. За повече информация можете да търсите Николай Петков (nicky bike) чрез лично съобщение във Форума или на телефон 0878 467266.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот EmZo » Нед Май 24, 2009 10:29 pm

Поздравления за инициатива, на младия габровски велоклуб. Хвала на такива граждани! Браво Ники! :bowdown: :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот k0k0 » Пон Май 25, 2009 8:06 am

Мога ле да попитам под велорали какво се разбира ? XC,шосе,4Х ?
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот psixopat » Пон Май 25, 2009 2:36 pm

Мисля , че е XC но не се правят обиколки.Тоест тръгва се от точка А и се финишира при точка Б.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Ozzie » Пон Май 25, 2009 8:42 pm

psixopat написа:Мисля , че е XC но не се правят обиколки.Тоест тръгва се от точка А и се финишира при точка Б.

:agree:
Освен това може да има няколко етапа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Пет Май 29, 2009 6:54 am

:beer: :beer: живот и здраве ще се видим на старта :eyebrow: и дано е дъждовно да стане мелето :popcorn:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Invicta » Съб Май 30, 2009 1:39 pm

Чудесна инициатива, поздравления за което :beer: Надявам се да съм там и да ви гледам. :agree:
Аватар
Invicta
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 1:29 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот lupi » Съб Май 30, 2009 4:13 pm

еееееееееееееееее нчма да мога да се върна
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Virtuous » Пет Юни 05, 2009 9:18 pm

За настаняването по хотелите??Цени,работи-какво включва????
Mountain biking is not a life.. It`s a lifestyle

Изображение
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот SStoeV » Съб Юни 13, 2009 7:49 pm

Все още предстоят няколко доуточнения.В близките 3-4 дни ще има по-подробна информация,относно настаняването на хората и други въпроси по организацията.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Съб Юни 13, 2009 11:34 pm

SStoeV написа:Все още предстоят няколко доуточнения.В близките 3-4 дни ще има по-подробна информация,относно настаняването на хората и други въпроси по организацията.


:look: :look: :dontknow:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Чет Юни 18, 2009 10:40 pm

Т'ва велорали да не премине във формат "Паралелна Вселена" - Централен Балкан? Много потайно взе да става :nuts:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот тучо чучо » Пет Юни 19, 2009 11:19 am

cholla написа:Т'ва велорали да не премине във формат "Паралелна Вселена" - Централен Балкан? Много потайно взе да става :nuts:

"Паралелна Вселена" никога не е минавала потайно, напротив! :nono:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Пон Юни 22, 2009 10:55 pm

Мерсаж за поправката Тучо... имах на идея новата част от Геометрията - Крива Спица, а именно Перпендикулярна Вселена и пресичащите се спици.
Айде вече малко инфо по въпроса от организацията :eyebrow: :eyebrow: , че ще минат изборите... и общинската управа да не вземе се смени. :smash:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот did » Пон Юни 22, 2009 11:07 pm

:offtopic: виж си персоналните съобщения!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Сря Юли 01, 2009 11:33 pm

SStoeV написа:Все още предстоят няколко доуточнения.В близките 3-4 дни ще има по-подробна информация,относно настаняването на хората и други въпроси по организацията.


01.07.2009 :popcorn: там ли сте Габрово?
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот botroid » Чет Юли 02, 2009 9:18 pm

Абе мани, никой нищо не знае за това рали и май до самия му старт ше е тей :D
Обявените до сега изисквания за ралито, като наличие на медицинско и застраховка, са според мен нелепи, а за таксата за участие да не говорим. Заради тия неща съм решил да участвам неофициално, само за кеф, без някакви претенции. То да е някво голямо и известно профи състезание с дългогодишни традиции, разбирам да има такива големи изисквания. А то е на някакви аматьорски начала и да ми искат неща, свързани с харчене на пари, губене на време по доктори и разправии със застраховки, категорично не ми допада. Ще участвам без номерче, колкото да прая калабалъка и да гледам сеир :)
Ох, забравих изискването да караш с ръкавици! Сигур организаторите се притесняват нечии финни дамски ръчички да'н фанат мазоли :roll2:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Alpina » Чет Юли 02, 2009 10:37 pm

botroid, моите уважение, не знам какви са причините все още да не се изнася така бленуваната от вас информация, но изказването ти ми е повече от нелепо.
Едно че независимо от организацията, при наличие на такава, то някой ще носи отговорноста за здравето и живота на всички участници, второ че ми е интересно как така ще участваш "неофициално" трето - никой не те задължава да участваш и съответно "охарчваш" за него.

Честно казано, лично на мен много ми се иска това мероприятие да се осъществи и целта ми до датата му е, да се подготвя физически и да участвам, като не виждам лично за мен проблем подробните данни да бъдат изнесени и месец преди провеждането му.
Пожелавам на заелите се с организацията да нямат много проблеми и да направят приятна организация.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Чет Юли 02, 2009 11:40 pm

ее Botrid-e пак си неподготвен наш'то...
Направи си една услуга - прочети какво си написал няколко пъти, помисли върху него, пак прочети и ако не стане питай някой.... прочети в нетя, направи нещо все пак голямо момче си не може така.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот papi007 » Пет Юли 03, 2009 12:41 am

@botroid Номинирам изказването ти за "Най-простите и смешни хора на планетата" . Дано се дължи на злоупотреба с алкохол или недоспалост , защото ще ти мине. Но ако си прост по натура и за това говориш толкова "прозорливо" - Господ да ти е на помощ...
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Пет Юли 03, 2009 9:41 am

botroid написа:Абе мани, никой нищо не знае за това рали и май до самия му старт ше е тей :D

Формата на състезанието решихме да бъде 3 дни.Като първия ден,ще е записване и разходка до вр.Исполин без състезателен характер.Другите два (неделя и понеделник)ще бъдат състезателни.С регламента за сега се бавим,тъй като чакаме отговор от общината за да знаем с какъв бюджет разполагаме след 24 юли ще има по-точна информация включително и по-точни данни за трасетата.

botroid написа:Обявените до сега изисквания за ралито, като наличие на медицинско и застраховка, са според мен нелепи, а за таксата за участие да не говорим.

Конкретно за теб ще има нужда не само от медицинска застраховка,а и психотест.
botroid написа:То да е някво голямо и известно профи състезание с дългогодишни традиции, разбирам да има такива големи изисквания. А то е на някакви аматьорски начала и да ми искат неща, свързани с харчене на пари, губене на време по доктори и разправии със застраховки, категорично не ми допада.

Тези неща не си ги измисляме ние,състезанието ще се проведе съгласно правилата на Международния колоездачен съюз.
botroid написа:Ще участвам без номерче, колкото да прая калабалъка и да гледам сеир :)

Ако си мислиш,че ще караш без номерче и да пречиш на всички останали състезатели-не си го помисляй.
botroid написа:Ох, забравих изискването да караш с ръкавици! Сигур организаторите се притесняват нечии финни дамски ръчички да'н фанат мазоли :roll2:

Ръкавичките са задължителни по регламент на всяко едно състезание.Не се носят за красота да не те хванат мазолчета,а като паднеш да не се контузиш.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот tanya » Пет Юли 03, 2009 12:09 pm

@ Nicky, класирането общо за двата дни ли ще е или по отделно?
Много ми харесва идеята за тридневен формат, но да не се окаже, че понеделникът ни е проблемен :dontknow:
Надявам се, че състезанието ще се осъществи и също силно се надявам, че ще успеем да вземем участие :praying: .

PS изобщо не се сетих да си погледна календара :banghead: . Значи, живот и здраве, ако не ни мине някоя черна котка път, септември сме в Габрово :agree:
Последна промяна tanya на Пет Юли 03, 2009 12:20 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Пет Юли 03, 2009 12:16 pm

tanya написа:@ Nicky, класирането общо за двата дни ли ще е или по отделно?
Много ми харесва идеята за тридневен формат, но да не се окаже, че понеделникът ни е проблемен :dontknow:
Надявам се, че състезанието ще се осъществи и също силно се надявам, че ще успеем да вземем участие :praying: .

Класирането ще е общо за двата дни.Понеделник и вторник са обявени за почивни дни http://psabev.blogspot.com/2009/01/2009.html .За вторник може би ще има разходка по Габровските забележителности,но има доста уточнявания.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот Admin » Пет Юли 03, 2009 12:54 pm

Започва да става все по-интересно! :) :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот stan4o » Пон Юли 06, 2009 9:29 pm

Здравейте и от мен, бях се загубил из градските условия,Ники ....този месец(септември) се очертават всяка седмица ... мероприятие , надявам се да нестане на това каране като на Ботев...с много мъка и болежки в краката,за това вина имам само аз де,не съм се упражнявал достатъчно :banghead: Ще започвам усилени тренировки...до колкото ми позволява времето (заради работата) , да не се изложа съвсем :D
Надявам се да остане време да ги видим и забележителностите , че съм ги забравил.....освен една мн яка пицария на центъра вече не си спомням името(сигурно е от годинките) :rofl:
DJ Stan4o
Аватар
stan4o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 2:57 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот cholla » Пет Юли 10, 2009 7:07 am

То от тоз' тип забележителности има доста из Габрово - а помниш ли шкембето до Шаваров мост? че се пукна да го ям ако още е същият готвач :eyebrow:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот stan4o » Пет Юли 10, 2009 10:53 am

лелеее , тогава май изядохме по 3 или 4 шкембета...верно бяха много вкусни ,ама ако пак се съберем същата компания от тогава....аз съм ЗА да отидем пак там и да похапнем и да разкажем по някоя историйка :peace: ,Ванка ..ти ще успеешли да дойдеш от толкова далече ;)
DJ Stan4o
Аватар
stan4o
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 2:57 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Пон Авг 10, 2009 9:53 pm

http://www.velouzana.com/ това е мястото от което може да получавате информация.
Маршрутите ще са готови до края на седмицата. Ще има качени тракове с трасето.
Ако някой има някакви въпроси може да пита на воля. :look:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот tanya » Сря Авг 12, 2009 11:02 pm

Не разбрах, колко ще е в крайна сметка таксата за участие?
В сайта, на едната страница "наредба" пише
3. ЗАПИСВАНЕ, РЕГИСТРАЦИЯ И УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ
Записването за участие в планинско велорали «Узана 2009» се заявява чрез попълване и подаване на Заявка за участие, която се изпраща по електронен път на e-mail:

[email protected] в срок до 10.09.2009 г. Заявката се счита за валидна след потвърждение от банката за получена такса участие в размер на 10,00 /десет/ лева за един участник.


а в другата "регистрация" пише

в срок до 10.09.2009 г. Заявката се счита за валидна след потвърждение от банката за получена такса участие в размер на 20,00 /двадесет/ лева за един участник.

Та :popcorn:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" на 20 септември в Габрово

Мнениеот nicky bike » Чет Авг 13, 2009 9:36 am

tanya написа:Не разбрах, колко ще е в крайна сметка таксата за участие?...

Таксата е променена от 20 на 10 лв. тъй като привлякохме спонсори които ще помогнат на бюджета на състезанието. :)
Грешката ще бъде оправена възможно най скоро. :blush:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта