Обиколката на Витоша 2009

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Antediluvian » Чет Окт 15, 2009 12:48 pm

Някакви дрехи които изпаряват пот и са тънки, но ветроустойчиви
тънък windstopper поне за първите 2ч от карането например, студът ще е на ниво, особено на тази височина :dontknow:

аз още не съм се записал, защото допреди 2 дена имах температура и не съм във форма. Още се чудя. Явно ще е в последния момент.
Последна промяна Antediluvian на Чет Окт 15, 2009 1:03 pm, променена общо 1 път
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Чет Окт 15, 2009 12:59 pm

Марш в най-близката втора употреба :D и си вземи тениски и фланелки от изкуствен дишащ материал, клин и някакво шушкаво горнище (непромокаемо). Не е зле да имаш windstoper.
Аз току що се сдобих с антидъждовейка за 6 лв. Тениските са около 4,5 лв има и по-арни по 7 лв. Най-вероятно ще попаднеш на Crane или TCM. Ако имаш клин над него можеш да сложиш къси панталони или каквото измислиш, но да не е полар - не е чак толкова студено. Полара запарява. Кара се с дишашти материи на слоеве ("layer-и" които само да "люспиш"), за да може при достигане на постоянна температура да ти е комфортно и да не се потиш много, което е относително (зависи от ген и т.н. примерно аз се потя наистина здраво). Изкуствените порести материи трябва да изкарват потта и тя да се изпарява.
Можем да обобщим като приемем, че въртиш ли здраво - може да караш и по ланга! :eyebrow: :lol:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Окт 15, 2009 1:03 pm

Да допълня veskoz - шапка под каската, за да е топло на главата. Сутринта на изкачването към Тихия кът сигурно ще е към нулата.

Друго важно е храна и вода - преценете си силите и енергията, която е необходима за преодоляване на трасето.100 км. не са малко!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Чет Окт 15, 2009 1:07 pm

Pr3d4t0R написа:Да допълня veskoz - шапка под каската, за да е топло на главата. Сутринта на изкачването към Тихия кът сигурно ще е към нулата.

Друго важно е храна и вода - преценете си силите и енергията, която е необходима за преодоляване на трасето.100 км. не са малко!

Да допълня Хищника. :D :agree:
Вода 100%. Преди 2-3 седмици толкова се бях обезводнил, че съм бутал на равно към Искър. Шапката е добре дошла, но незнам до колко би била удобна под каската - може и лека лента само за ушите (болят МНОГО).
Хапване мноо ясно 200-300 корнита. Вечерта свински пържоли и зеленчуци...абе редовното.
Относно температурата го вчера го даваха -7/-4 (справка от подписа на НеРвЕн ХаМсТеР) :8D:


.... а и носете си тоалетна хартия. Чистия въздух прокарва :eyebrow: :rofl:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот bokicha » Чет Окт 15, 2009 1:13 pm

veskoz написа: Вечерта свински пържоли и зеленчуци...абе редовното.

..спагети,спагети или нещо подобно/макаронено... :beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Окт 15, 2009 1:14 pm

1во. Защо не мога да пратя Лично съобщение на veskoz?
dfldf.bmp
dfldf.bmp (245.33 KiB) Прегледано 2917 пъти

2ро. Кде ги тия магазини, че не ми се мръзне. :D
3то. За храната и водата(смесена с нещо друго), си знам. :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Чет Окт 15, 2009 1:17 pm

bokichaa написа:
veskoz написа: Вечерта свински пържоли и зеленчуци...абе редовното.

..спагети,спагети или нещо подобно/макаронено... :beer:

:offtopic: Лазаня :P
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Окт 15, 2009 1:24 pm

Веско, нещо ти се е бъгнало ЛС-то, ти ми пишеш на мен, ама като дам отговор: "Някой от потребителите не могат да бъдат добавени, защото са изключили личните си съобщения." :eek3:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Окт 15, 2009 2:15 pm

veskoz :agree: :beer:

За шапката - вчера си купих от Нина една шапчица (12 лв.), която стои като капут на глава : - ) Може да се сложи спокойно каска челадинка над нея, покрива и ушите. Още не съм я пробвал в реални условия, но сякаш ще е добре.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот DstupidBastarD » Чет Окт 15, 2009 2:21 pm

bokichaa написа:
veskoz написа: Вечерта свински пържоли и зеленчуци...абе редовното.

..спагети,спагети или нещо подобно/макаронено... :beer:



И лакумени фафли, и стафидки за по време на карането. Таа дистанция ми се види много крива, баце, не е да караш с едно зареждане на шишетата, май требва да се досипе некъде около Чуйпетлово или там некъде. Аре, баце, успех на тебе, на бате Сашко и на сички останали мамути. На другите, безаварийно и дано не страдат много от гледката на отдалечаващите ви се гърбове! :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот emilaleksov » Чет Окт 15, 2009 2:27 pm

Уважаеми участници,

Тази година се наложи ОБИКОЛКАТА НА ВИТОША – 100км да се проведе с известно закъснение - на 17.10.2009г. Поради атмосферните условия, които очакваме по време на тазгодишната обиколка, искаме да ви помолим да бъдете по-внимателни и да бъдете подготвени за ниските температури и за високата влажност! Разчитаме, че ще бъдете предпазливи, тъй като по трасето може да срещнете и заледени участъци, и в духа на надпреварата няма да подцените опасностите! Молим ви тази година по пътя към финала да сте разумни, предпазливи и готови да помогнете в случай на нужда.

ВНИМАНИЕ!!!

Тази година, поради много по-късия ден, краят на състезанието ще бъде в 18:00 часа. Съдиите на пунктовете ще следят как се движат състезателите по дистанцията и ще дават указания за по–нататъшното придвижване по маршрута. Ако съдиите преценят, че състезателят няма да се включи в контролното време, те могат да му наредят да прекрати участието си!

Може да се наложат и промени в маршрута, за което ще бъдете уведомени от съдиите!

ТРЯБВА СТРОГО ДА СЕ СПАЗВАТ УКАЗАНИЯТА НА СЪДИИТЕ!!!

С цел да се ускори процесът на регистрация в деня на обиколката, молим всички участници да носят на старта попълнена и подписана следната декларация:
http://vitosha100km.hit.bg/docs/declaration.pdf

За актуална информация следете официалната страница на състезанието:
http://vitosha100km.hit.bg

Благодарим ви!
emilaleksov
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 9:54 am
Местоположение: България, София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Raffy » Чет Окт 15, 2009 3:32 pm

И аз днес отидох да платя таксата. Дано да има възможност застраховката да се плати на място. В магазина ми казаха, че е възможно да се направи такава застраховка (на място), която е за 3 дни и струва около 2 лв. Интересно ми е защо "офиса" или там каквото е на "ТД "Витоша" сякаш не съществува. Лошото е, че трябваше да се прибера, :dontknow: за да видя къде е другото място за плащане. Иначе за 1-ви път ще я правя тази обиколка. Лошо, че не знам маршрута, но... абе ще карам след някой :)
Пожелавам си на мен и на всички участващи - хубаво време и всички да стигнат до финала :agree:
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Окт 15, 2009 3:47 pm

Oфиса на ТД "Витоша", не е в къщурката, а е преместен на следващата пряка в 1 магазин "Алпи", където се плаща. :(!:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот eMcKu » Чет Окт 15, 2009 7:33 pm

Абе, аз ли съм най - глупавия и не разбирам, за тая декларация ? Ако съм заявен, и таксата е платена, има ли смисъл да я нося ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Окт 15, 2009 7:54 pm

Aз си платих таксата и ми казаха, да си нося декларацията в събота. :dontknow:
Нооо, за сега отпадам ,че дигнах няква тъпа температура, ся се тъпча с лекарства, дано се оправя утре... :bawling: :bawling: :bawling:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот OLEГ » Чет Окт 15, 2009 8:04 pm

Предлагам хората
завършили на първите пет места
да правят по 2 обиколки
OLEГ
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 1:52 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Ride_or_Die » Чет Окт 15, 2009 9:10 pm

Добре де не е ли малко опасничко в такова време. Едно е да се кара на сняг, друго е на лед.
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот papi007 » Чет Окт 15, 2009 10:11 pm

Ride_or_Die написа:Добре де не е ли малко опасничко в такова време. Едно е да се кара на сняг, друго е на лед.


А в онакова време да получиш слънчев удар не е ли опасно?? Като смяташ че нямаш екипировката/подготовката/желанието - твой си проблем :agree: Аз пък се надявам на гняс от класа, щото това ме кефи. Искам да се прибера така ,че пак да немогат да ми познаят цвета на велосипеда, цял ден да се мъча да си изпера дрехите , в гащите ми да има повече пръст, отколкото в саксия на цвете... А ако има лед - ще се попързаляме освен че ще караме, кфо по убаво...
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Ride_or_Die » Чет Окт 15, 2009 10:18 pm

И аз обичам да се прибера като свиня. По-някой път се изкушавам да мина през някоя по-голяма локва. Незнам дали си минавал през х. Кикиш от междинката на драгалевския лифт но през насипите трябваше да носим колелата на рамо а това хич не е яко.От това се страхувам.Ако има лед ще е същото. А колкото до моето участието днес ходих на кардиолог и той ми препоръча да не се впускам в толкова изтущителни мероприятия понеже имам малък проблем със сърцето. Иначе евалата на всеки който направи обиколката. Приятно прекарване и дано да няма инциденти.
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот THEZOGGO » Чет Окт 15, 2009 11:04 pm

Raffy написа: Дано да има възможност застраховката да се плати на място. В магазина ми казаха, че е възможно да се направи такава застраховка (на място), която е за 3 дни и струва около 2 лв.

Това сигурно ли е за застраховката че може да се направи на старта, разбирам че ще е доста неприятно при толкова много хора и особенно в 6:30 сутринта, но питам защото аз самия днес нямах време а и утре няма да мога да си направя застраховка. Та какви са възможностите, има ли такива на самия старт?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Huku » Пет Окт 16, 2009 1:49 am

Стартова такса: 5 лв + планинска застраховка (трябва да е направена предварително)

http://vitosha100km.hit.bg/
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот THEZOGGO » Пет Окт 16, 2009 7:17 am

Huku написа:
Стартова такса: 5 лв + планинска застраховка (трябва да е направена предварително)

http://vitosha100km.hit.bg/

Тва съм го прочел многократно, но тъй като други хора казват че можело на старта само питам. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот eMcKu » Пет Окт 16, 2009 8:03 am

Намирисва ми на снежна обиколка :cold: :cold: :cold:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Пет Окт 16, 2009 8:18 am

eMcKu написа:Намирисва ми на снежна обиколка :cold: :cold: :cold:

Дадо дано да паднат още и да го стегне...щотооо кал кал кал :8D: Ама малко вероятно, топло е.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Окт 16, 2009 8:19 am

BurNiNg_IcE написа:Aз си платих таксата и ми казаха, да си нося декларацията в събота. :dontknow:
Нооо, за сега отпадам ,че дигнах няква тъпа температура, ся се тъпча с лекарства, дано се оправя утре... :bawling: :bawling: :bawling:



Нема да се пуашиш, баце, земи си само шишенцето с български сироп за кашлица на обиколката, той гаранция е яко богат на ефедрин и сръбвай през час каране по една капачка от него. Гаранция ше полетиш, а най-якото е, че ше финишираш оздравел. :smokin:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Пет Окт 16, 2009 8:22 am

DstupidBastarD написа:Нема да се пуашиш, баце, земи си само шишенцето с български сироп за кашлица на обиколката, той гаранция е яко богат на ефедрин и сръбвай през час каране по една капачка от него. Гаранция ше полетиш, а най-якото е, че ше финишираш оздравел. :smokin:


:evil: И леко приповдигнат и настръхнАл :evil:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Окт 16, 2009 9:09 am

Аз май ще мина да си взема днес калници, пък дано локвите да са замръзнали - тогава черния път става магистрала :hbang2:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот lud_s_kolelo » Пет Окт 16, 2009 9:15 am

Леле, за пръв път ще я правя тази обиколка, а и не съм карал колело сериозно от години, така че като гледам и условията екшъна ще е пълен. Ако видите по трасето да ви задминава некъв луд с колело - аз съм :naughty:
lud_s_kolelo
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 9:41 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот nikolce » Пет Окт 16, 2009 12:02 pm

DstupidBastarD написа:
BurNiNg_IcE написа:Aз си платих таксата и ми казаха, да си нося декларацията в събота. :dontknow:
Нооо, за сега отпадам ,че дигнах няква тъпа температура, ся се тъпча с лекарства, дано се оправя утре... :bawling: :bawling: :bawling:



Нема да се пуашиш, баце, земи си само шишенцето с български сироп за кашлица на обиколката, той гаранция е яко богат на ефедрин и сръбвай през час каране по една капачка от него. Гаранция ше полетиш, а най-якото е, че ше финишираш оздравел. :smokin:


Сигурен ли си че сиропа му съдържа ефедрин? А за останалото да сърба през час...no comment :crazy: . В такова състояние най-много да финишира с пневмония. Ако въобще успее да финишира.
Аватар
nikolce
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 8:10 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Ride_or_Die » Пет Окт 16, 2009 12:21 pm

Леле са като се сетя горе какъв купон ще бъде направо полудявам че немога да дойда. Иначе е добра идея да имате калници защото току що видях снмка от Web камерата. Препоръчвам ви калници не защото иначе ще се изцапате ами просто защото 100 км в такаква кал ако стигнете накрая няма да има човек със сухи дрехи.

http://pss.bg/webcams/aleko_cam.html
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 186 госта