Обиколката на Витоша 2009

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот F1-MAN » Съб Окт 17, 2009 3:21 pm

Ухааа, 129 диваци тръгнахме да обикаляме баиро с велосипеди... колко успяхме ще разберем по-късно :)

Времето определено се смили и остави пролука за мерака на тези хора... калта ясна, но единственото място, където калта беше проблемна, защото винаги е ужасно лепкава- 2-та километра около яз. Студена. А там може да стане проблем и лятото. В останалата част от трасето просто си караш и внимаваш за локвите :)
Доста студено разбира се, но с правилната екипировка мисля че няма проблем (и надявам се последствия),аз единствено нямах хубаво, изпаряващо потта тънко яке, та постоянно се обличах и събличах.

Поздравления на всички финиширали, на Тошко, който показа кой кой е на калта, взимайки трасето като на сухо и дано всички се приберат живи и здрави!
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот marsa » Съб Окт 17, 2009 3:32 pm

Евала на всички! Смелчаги сте!

Получи се едно обещание че догодина обиколката ще е Юни-Юли, тогава и аз смятам да се пусна :peace:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Окт 17, 2009 4:12 pm

Бах мааму.. пак съм нейде по средата!
Времето наистина беше тегаво.... :)
дъжд си ме поваля..
разминах се на косъм в доста сериозна катастрофа по пътя за "Брезите"
и като цяло - доста подгизнал, замръзнал и ДОВОЛЕН ХаМсТер
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот X_NRG » Съб Окт 17, 2009 4:31 pm

dimitrov написа:Кал имаше ли ? :D

Само първите 100км. :D

Около яз. Студена наистина беше най-ужасно. Колелата ми блокираха и трябваше да нося колелото 1-2км (прощавайте ако съм в грешка - малко съм зле с дистанциите).
На 75ия км (на контролата над Железница) скъсах верига и понеже инструмента за разглобяване на вериги се счупи при последната ми пробна обиколка на Витоша, се наложи 20-30 минути да се мъча да си закърпя веригата с клещите. В крайна сметка успях и до края си карах на леки скорости, за да не я напъвам и да не се скъса отново. Доста се демотивирах след това и бях буквално в агония последните километри, но след като на Драгалевската контрола ми дадоха няколко чая се стегнах. В крайна сметка финиширах в 15:06, но не знам в колко точно обявиха старта. Ако някой знае - нека сподели, за да си сметна за колко време съм я врътнал. :)
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот jorol » Съб Окт 17, 2009 4:40 pm

В 7.15 беше даден старта ;)
Аватар
jorol
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1294
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 7:27 pm
Местоположение: София,България

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот ivan_radev1 » Съб Окт 17, 2009 4:41 pm

Чудесна обиколка се получи!

Браво на организаторите, въпреки всички трудности, организацията беше на ниво. :bowdown:

Калта край Студена беше наистина култова, още гледам колелото си и се опитвам да си спомня какъв цвят беше всъщност.

Наздраве на всички колеги! :beer:
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Съб Окт 17, 2009 4:52 pm

Ама явно съм голям кретен: пиша някви постове, пък колелото ми реве за почистване :bawling: :smash:

Иначе - аз го минах за собствен тест - да се видя колко струвам :P, Доволен съм, 15.35 май финиширах или нещо такова - абе вписах се във контролното време :D
Айде поздрави на всички, :beer: (това е чай в халбите :rofl: ) отивам да къртя буците от велосипеда!
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Reactor » Съб Окт 17, 2009 5:04 pm

Браво!!!

:bowdown: :bowdown: Евала на всички които успяха или не успяха да финишират.Важното е,че имаха смелоста да се впуснат в това приключение :beer: :beer: :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот kvelikov » Съб Окт 17, 2009 5:51 pm

НЕВЕРОЯТНА ОБИКОЛКА!!!

Убеден съм, че всички тези 130 луди глави, които потеглихме от старта, ще я помним като по-специална... :eyebrow:
Имаше от всичко - студ, кал, мъгла, кал, слънце, кал, дъжд, кал...
...паднали, спукани гуми, преебани обтегачи (тук съм и аз), разколебани, оптимисти, хардлайнъри и какви ли още не... :bouncy:
Евала на организаторите, че успяха да се справят с маркировката и пунктовете с подкрепления... :agree:

Пуснах този пост основно за да благодаря на един човек:
Ники от Габрово.
Пич, благодаря отново! :bowdown:
На Студена ми се скъса пружината на обтегача и вече се чудех как ще се спасявам обратно до София,
когато се появи моят ангел-спасител и с подръчни средства (свински опашки)
успя да ме фиксира на сингъл спийд... :idea:
А можеше просто да вдигне рамене и да ме подмине...
Респект към такива хора и нека се учиме от примера, който дават!

Благодарение на Ники, не само продължих, но и успях да финиширам 51-ви (67 км на сингъл спийд... ).
Сетих се и за онзи пич с потника от Обиколката на 13.09.2009, когато той беше в моето положение и се чудех
как е възможно да кара така... :dontknow:

Страхотен ден и жалко, че от записалите се над 200 души, толкова много са се отказали...
Изтървахте хора, изтървахте... :crap:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот deather » Съб Окт 17, 2009 6:58 pm

Познайте кой е последен :D :beer:
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Съб Окт 17, 2009 7:11 pm

Боли те курбела :rofl: - и аз съм един от последните :D
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот X_NRG » Съб Окт 17, 2009 7:15 pm

kvelikov написа:...


Евала! 67км сингъл спиид е завидно голямо разстояние агония. На пробната обиколка аз бях с потника и аз скъсах ухо (познай къде - около яз. Студена естествено) :D , но без ухо не можех дори сингалатор да направя, та беше доста измъчен сингъл спиид, защото при по-големи трусове падаше и в последствие ми създаде не един ядове. Както и да е - на пробната аз бях в групичката, която стигна само до Ярлово и след това бе извозена с камион до Железница, така че не съм карал 67км сингъл спиид, а доста по-малко => браво за постижението и честито, че си финиширал. :) :beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот kvelikov » Съб Окт 17, 2009 7:20 pm

Благодарско!
Днес разбрах какво ти е било...:---)
Догодина ще си нося повече резервни части... :rofl:
И ще гледам около Студена да се кръстя, да паля свещ и да плюя през рамо срещу уроки... :praying:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот eMcKu » Съб Окт 17, 2009 7:37 pm

Пускайте БНТ, па дано ни покажат :bigeyes:
Финиширах 13, ама можеше и в тройката, ама скъсана верига ме раздели с нея. :xx(:
Последна промяна eMcKu на Съб Окт 17, 2009 7:44 pm, променена общо 1 път
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Inzagi » Съб Окт 17, 2009 7:38 pm

Аз искам да питам някой имал ли е проблеми на последното дървено мостче преди Симеоновските езера, доста коварно ми поднесе(точно преди мосто има лек завои) паднах и замалко не се хвърлих в реката, некви бабета минаваха на близо само ме погледнаха и си продължиха докато аз стърчах почти на половина над реката с колелото върху мене се опитвах да се изправя :).После човека от контролата на Симеоновските езера ми каза че е имало и други паднали на тоя мост.
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот marsa » Съб Окт 17, 2009 7:44 pm

Доколкото разбрах са падали групово :dontknow:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот blago_93 » Съб Окт 17, 2009 7:54 pm

Поздравявам всички, явили се Обиколката! :beer:
Deinen Hass rammst du wie einen Stein
In ihn hinein
Rammstein!
Аватар
blago_93
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 2:05 pm
Местоположение: Pernik

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот papi007 » Съб Окт 17, 2009 7:55 pm

НННнеееее ахуауахухахаухаухаухаухау хааху уах ух ухухау хух уа хуах аух уха ухау ху
НЕМОГА ДА ИЗДЪРЖА хахахахаахахахах
Направо тоя "репортаж" по БНТ беше :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Един познат каза че го засичал - 16 секунди :rofl:
Припомних си защо не гледам и няма да гледам спортни новини :banghead:

Абе добре че поне ние си бяхме там ,да останат спомени :clap:
Пък аз неможах да разбера какво не и харесвахте на калта, малко тегаво, ама се караше в нея :smokin:
Догодина - без раница , в която си нося гардероба, без 3 спукани гуми (дано), без проблеми.. И ще ви покажа бате ви папи къф е идиот :eyebrow:

Хайде , честито на всички пуснали се , и да остават предимно добри спомени :deal:

Best wishes, papi007 :wavey:

P.s. Ще чакаме снимки :^:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Inzagi » Съб Окт 17, 2009 8:08 pm

Дано да не е имало сериозни инциденти.Аз лично се разминах с леко натъртване изобщто нямах никакви проблеми да си довърша обиколката
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот grebo » Съб Окт 17, 2009 8:11 pm

Имах проблеми с едно от ония многото мостчета - единственото което се опитах да пресека пешком бутайки понеже ми се стори "стръмно" и паднах - лъзнах се. след мене 2-ма пича единия с дисаги другия - без, го минаха без инцидент явно краката ми не са за ходене. Надолу свърших задните калодки на V-брейка, и останах само с Це-Де-то отпреде. Като цяло състезанието беше "100 км - Кал и 20 км - Витоша". Лудница. Онтариото се представи блестящо, завърших без инциденти предполагам в последната десетка, щото взех половинки ръкавици , вместо цели, нямах маска, намах преден калник, абе слаба подготовка бях. Нищо - оцеляхме на "прасето", догодина пак. Браво на всички! :agree:
Я уже не волк. Я аморал, алкоголик, курильщик и педофил. Ну заец, ну Pussy Riot!
grebo
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 2:54 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот THEZOGGO » Съб Окт 17, 2009 8:14 pm

Жестока Обиколка се получи, Няма значение кой на какво място е, дали един участник е машина или не. Аз се гордея с грамотата си, с тениската на която пише "АЗ ВИТОША СЪМ Я ОБИКОЛИЛ!". За мен бе невероятно преживяване. Не бях подготвен за такива условия, но днес видях какви са ми реалните психическите и физическите възможности към момента. Днешната обиколка за мен ще остане с изключителната кал преди язовир Студена, с локвите, с мъглата, с красиви гледки от южната страна на Витоша, със слънцето което се появи по едно време и което на мен лично ми даде голяма доза енергия, с изключително любезното отношение на организаторите по контролните постове, с чая който никога не ми е бил толкова сладък и вкусен, със сериозните младежи с които карах известно време. Видях къде съм слаб и къде са ми грешките. За мен това е много важно защото ми дава тласък да се развивам за напред и то в правилната посока. За щастие аз нямах технически проблеми, имах две падания, едното от които заради подхлъзване на едно дървено мостче и искам да изкажа пециалните си благодарности към колегата който ми помогна да извадя колелото от канавката. Радвам се че успях да финиширам в рамките на контролното време, а именно в 17:20. Абсолютна лудница беше, какви дрифтове имаше само... Дъжд и мен ме пра и то доста. Едвам се прибрах защото бях абсолютно мокър, тъй като карах в часта от Драгалевци до Бояна на максимум и вече не ми пукаше за дъжда, локвите и калта. Доволено щастливо изморен съм. До година, дай Боже, да е сухо и да няма кал, е тогава надявам се да подобря личните си резултати. Едно огромно ЕВАЛА към всички които днес се пуснаха на Обиколката, въпреки метеорологичните условия. Тази година за щастие в участъците на Ярлово и Ярема нямаше палещо слънце както беше миналата година, но за сметка на това и там локви не липсваха, но не се оплаквам. Много добре си изкарах. Благодаря на организаторите за добрата маркировка, за наличието навсякъде на мостчета по Обиколната алея. До година, живи и здрави, ще се видим отново на старта.
На всички пожелавам много успехи!
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот F1-MAN » Съб Окт 17, 2009 8:34 pm

Аз като ви казвам около Студена колелото на рамо...

Иначе и аз имах случка с мостчето преди контролата над Симеоново, в момента, в който мръднах леко кормилото да завия и полетях към дървото, за щастие се разминах само с изкривено кормило. Докато го оправях изобщо не чух, че човекът след мен вече идва и не успях да го предупредя, та и той същото изпълнение. Почти всички преди мен на финала май също бяха паднали там, дано се е разминало без сериозни травми.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Asen6o » Съб Окт 17, 2009 8:39 pm

Аз пък си мислех, че само аз съм се изложил на този мост. Току-що ми залепиха брадичката във ВМА. :blush: :)
Иначе Обиколката беше Епична! Много трудно бих я описал, наистина. Поне не трябва да съм така изтощен.
Огромно благодаря на deather за страхотната компания!
Огромно благодаря и на Организаторите!
По-сладък чай нЕма :agree:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот eMcKu » Съб Окт 17, 2009 8:47 pm

Предлагам да го кръстим някак това мостче, почти не остави колоездач, без да го събори :D.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот veskoz » Съб Окт 17, 2009 8:56 pm

Eвала на всички, да сме живи и здрави догодина пак, ако ще да е Януари. :peace:

И едно още по-специално ЕВАЛА на момичетата. :clap: Нямам думи. :bowdown: Респект!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот Inzagi » Съб Окт 17, 2009 9:00 pm

И аз искам да потвърдя това което казаха някои хора по горе организацията беше на ниво и хората по контролите бяха много одзивчиви навсякаде
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот mors » Съб Окт 17, 2009 9:13 pm

Обиколката наистина беше епична :beer: В-брейковете загинаха, средното трака, а скоростите се разстроиха и въпреки това стана много здраво каране. Единственото лошо беше, че спуках гума, точно когато влязох в хубав бърз ритъм и оставащите 20-30 километра до финала си беше мъка.

П.П. Слава на великите Максис ХайРолер - невероятно сцепление на подгизналата земя :bowdown:
Velosiped ist Krieg
http://egopolitico.org/
Аватар
mors
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 6:47 pm

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот BurNiNg_IcE » Съб Окт 17, 2009 9:24 pm

veskoz написа:И едно още по-специално ЕВАЛА на момичетата.

Хммм.... Имаше ли и по-младички? :D :love:
П.П. Евала на всички, които се пребориха с калта. Догодина и аз! :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Окт 17, 2009 9:42 pm

F1-MAN написа:Аз като ви казвам около Студена колелото на рамо...

Иначе и аз имах случка с мостчето преди контролата над Симеоново, в момента, в който мръднах леко кормилото да завия и полетях към дървото, за щастие се разминах само с изкривено кормило. Докато го оправях изобщо не чух, че човекът след мен вече идва и не успях да го предупредя, та и той същото изпълнение. Почти всички преди мен на финала май също бяха паднали там, дано се е разминало без сериозни травми.


Хм... Аз грам нямах проблеми по мостчетата... :)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Обиколката на Витоша 2009

Мнениеот azze » Съб Окт 17, 2009 9:45 pm

Явно сте си прекарали добре.Като чета се замислям дали да не се пробвам следващата година.Обаче доста тренировки ще ми трябват за да измина това разстояние.Ще видим.
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта