JULY Morning...

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Пон Юни 29, 2009 11:41 am

... Или да направим днес редовното нощно каране малко по-различно! Темата я пускам тук, за да я видят по-голям брой хора, защото колкото сме повече-толкова по-весело ще бъде!
Идеята е да се съберем на редовното място в редовния час - 22:15 , езерото Ариана до бутката за сладолед. Ще отидем до някой денонощен супермаркет (най-вероятно Фантастикото в Драгалевци) , ще заредим подобаващо за мероприятието, и с бавен и славен каданс към телевизионната кула. Ако там е много фраш, мисля че няма да бъде проблем да се занесем и до поляните на Момина скала. Вариант доколкото знам е и Алеко, защото се събирали хора, тъкмо и адекватна музика ще има, но незнам колко и какви хора ще се съберем. (най-вероятно пак всичко ще се реши на място)
Изгревът е в: 5:51 AM .
Съветвам всеки да си вземе доста дебели дрехи, както и тениска за преобличане след като се изпотим. В София си е хладно, правете си сметка високо в планината какво ще е :agree:
Времето го дават малко неприятно , но мисля че ако стане наистина кофти, най лесно ще си тръгнем. Но за всеки случай дъждобран, чадър или нещо подобно няма да е излишно :agree:
Моля хора без поне предни светлини да не си правят експерименти! Носенето на каска също е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Относно музиката - аз мога да взема МП3 плеър, но нямам колонки, които да са на батерии , за да вадят приличен звук. Тук вече ще разчитам на някой колега да помага!

Аз със сигурност ще отида поне до Ариана, макар и да вали , гърми , трещи, за да се рещава какво ще се прави.

Ако някой реши да ми се обади за да предложи/пита нещо - 0883397007 , Павел :agree:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: JULY Morning...

Мнениеот did » Пон Юни 29, 2009 11:45 am

охоооо... един именик кани на вечерно мероприятие!

ми... не му отказвайте де! човекът има идеи, може и да почерпи :D

@papi007: :beer: :beer: :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: JULY Morning...

Мнениеот Quiz » Пон Юни 29, 2009 11:55 am

papi007 написа:... Или да направим днес редовното нощно каране малко по-различно!...Изгревът е в: 5:51 AM .

Аз само да подсетя, че днес е 29-ти, а утре е 30-ти юни, а не 1 юли.
Щото като идеята е в тази тема, може да стане объркване. ;)
:beer:
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Re: JULY Morning...

Мнениеот marsa » Пон Юни 29, 2009 11:57 am

papi007 написа:Аз със сигурност ще отида поне до Ариана, макар и да вали , гърми , трещи, за да се рещава какво ще се прави.
И аз баце, и аз. Подкрепям мероприятието с двете си ръце и краката си, байка ми е отремонтирн, така чее :eyebrow:

Само едно уточнение - предполагам, че подлъзнат от инерцията, в бързината си написал некъде, че заветния ден е днес, а аз съм твърде убеден, че става дума за утре-30.06-вторник, мм?

От мен очаквай да взема: доста по- голяма раница от обикновено, 26т. плоча (евентуално :rofl: );
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Пон Юни 29, 2009 12:44 pm

МАЛЕ КОЛКО СЪМ ПРОООООСССТТТТТТТ :rofl:

Цялата обърквация идва от това че вчера ми се разглоби тъпата нокиа след падане и при нагласата на датата (явно) съм допуснал грешка!
Мерси за поправката, че как щях да се самопрее*а :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Събираме се на 30.06.2009 (вторник) в 22:15 на езерото Ариана.

@did: Заповядай, ще има бонбонче :nuts: :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: JULY Morning...

Мнениеот Reactor » Пон Юни 29, 2009 12:51 pm

За това мероприятие гласувам с две ръце и се включвам стига да не ме спрат служебни задължения,което не е изключено за съжаление. :beer: :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: JULY Morning...

Мнениеот borislav » Пон Юни 29, 2009 11:08 pm

И аз съм за :D :agree: :beer: :clap:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот vlassadar » Вто Юни 30, 2009 10:10 am

Мисля че няма смисъл от отделна тема - предложението ми е със същата идея, за хора, които не могат да си отделят цялата нощ и са на работа примерно. С МартинБГ тръгваме от Младост в посока Лозенска планина, от последната спирка на рейс № 5 нагоре до паркинга, покрай манастира и до Половрак, което е и целта ни за изгрева. Мястото е много добро и с мнооого гледки. Мисля да ходим с колата, имаме 1 място засега. 4 часа сутринта, може на детелината на Младост и Дружба или ми драснете на скайп vlassadar до 6 вечерта. или до 4.30 да сте на паркинга при болницата на Лозен - на ок. 1 км от последната спирка на рейса.
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Вто Юни 30, 2009 10:31 am

Аз да добавя информативно, за да няма "ама аз незнаех и как се прее*ах" ...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B0%D1%8F
http://www.lyricsfreak.com/u/uriah+heep ... 42398.html
http://vbox7.com/play:02174b4f
Ух..... Хайде че нямам търпениееееее :banana:
Да видим , че аз с тази задна шина , ще взема да посрещна изгрева на терасата на Пирогов :rofl: Ако съм в безсъзнание, настоявайте да съм със източно изложение!!! :rofl:
:beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: JULY Morning...

Мнениеот valioto » Вто Юни 30, 2009 11:51 am

а има ли място за човек без никакви светлини и дх колело ? :D
още се чудя дали да дойда защото ако завали ще е неприятно
:qright: Make way for the positive day
Аватар
valioto
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пон Май 19, 2008 3:24 pm
Местоположение: London

Re: JULY Morning...

Мнениеот blizzard » Вто Юни 30, 2009 12:02 pm

Страхотно. Отварям форума, за да пусна тема с идея за подобно мероприятие и виждам, че вече има такава. (: Значи моята идея беше Драгалевци - Голи връх и оттам или Черни връх или през Платото до Ушите например (където да се посрещне изгрева) и после сутрешно спускане към Княжево/Бояна. Само като си представя и ми се напълва душата. Но съм 100% навит и на вашия вариант (Копитото). Не мога да си представя само дали там има чиста гледка на изток.. А е хубаво това да е проверено, за да няма изненади. (:
Единствено мисля, че 22:15 е малко ранен час. Все пак ако тръгнем тогава, колкото и да се влачим, до 1-2 часа ще сме на Копитото. А това значи 3-4 от най-студените часове на денонощието без движение. Ссстудено. (: Та моето предложение е тръгването да е по-късно - например около 1-2 часа. (ако все пак искаме да постоим повече преди изгрева, може и по-рано, но все пак си мисля, че 10:15 е твърде рано).
Това е от мен, ще следя темите за промени и да се надяваме, че времето ще се смили над нас.
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Re: JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Вто Юни 30, 2009 12:04 pm

Абе за без светлини - ще ти е тегавко. За това те съветвам да отидеш до магазин джъмбо (намира се на бул. България точно под БИЛЛА), там точно като влезеш от дясно за 7 лева има разни челници, вземи си един такъв и си готов. За 10 лева ще се осветиш достатъчно добре за нагоре, а надолу няма да си даваме зор! Може да дойдеш и да се надяваш някой да ти даде някакво осветително тяло, но не разчитай само на това :agree: задната ми шина е пред разпад, така че този път (колкото и на никой да не му се вярва) ще съм кротък :angel: Пък и с тази 16" рамка и за нагоре няма да съм фурия. Така че заповядяй, няма да се състезаваме. Все пак идеята на това мероприятие е да сме много и да е весело! но определено си вземи нещо, което да свети поне отпред :)

п.с. Първо най-рано ще се тръгне в 10:30. НАЙ-РАНО! почти съм сигурен че ще дойдат много хора, които не са писали във форума. Какъв ще е маршрута - това както на всяко друго нощтно каране , ще се реши на място според желанието и възможностите на хората. На копитото съм посрещал изгрева. След 4 литра бира ми се стори красиво де :D А нищо не пречи да се развъртим из София , ако преценим да ходим до копитото, за да загубим малко време и да не мръзнем. Примерно да седнем да пием по бира на ОМВ на Българията. Но при всички случаи ДЕБЕЛИТЕ ДРЕХИ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! Където и в колкото да си на планина - изненади винаги може да има.
А твоя маршрут ще го обсъдим. Както казах - тези неща се решават на място :beer:
Последна промяна papi007 на Вто Юни 30, 2009 12:12 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: JULY Morning...

Мнениеот mastermisho » Вто Юни 30, 2009 12:08 pm

+1
може би наистина не е лошо да се уточни малко по-късен час, айде инициаторите да го измислят :)
аз съм за, кокато и да го решите :agree:
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: JULY Morning...

Мнениеот Asen6o » Вто Юни 30, 2009 12:08 pm

Абе ще се поизмъчи нагоре, но.. :dontknow:
Иначе и аз съм за по-късничко тръгване, но не чак 1-2.
Едит: Не ми се размотава в Софияяя :bawling: :nono: Ще се размотаваме, когато стигнем. :blush: :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот blizzard » Вто Юни 30, 2009 12:19 pm

papi007 написа: Но при всички случаи ДЕБЕЛИТЕ ДРЕХИ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! Където и в колкото да си на планина - изненади винаги може да има.
А твоя маршрут ще го обсъдим. Както казах - тези неща се решават на място :beer:


:agree: Това е така, но колкото и дебели дрехи да имаш.. като си потен е гадно да седиш на 10 градуса.
И в такъв случай, до довечера. :beer:
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Re: JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Вто Юни 30, 2009 1:02 pm

blizzard написа:
papi007 написа: Но при всички случаи ДЕБЕЛИТЕ ДРЕХИ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! Където и в колкото да си на планина - изненади винаги може да има.
А твоя маршрут ще го обсъдим. Както казах - тези неща се решават на място :beer:


:agree: Това е така, но колкото и дебели дрехи да имаш.. като си потен е гадно да седиш на 10 градуса.
И в такъв случай, до довечера. :beer:


Да, и за това си вземаш резервен потник/тениска или нещо с което да смениш в каквото и да си се потил, точно с цел тази пот да не ти изиграе лоша шега :agree:
Пък ако толкова го закършим, ще си напалим един животоспасяващ огън все някъде...
Асенчо, под размотаване в София имам напредвид едно класическо крос-кръчми на път за където и да тръгнем!
Да, малко си е раничко 22:15, но има хора , които си идват горе-долу по навик на тези мероприятия. Никой не е казал че трябва да тръгнем веднага.
Също така нагоре няма да се състезаваме, а ще се движим в група. Това че някои хора можем да го вземем на един дъх догоре, незначи че ще го направим и ще се цепим. Това ще е точно едно лежерно каране с цел не постижения , а с цел кеф!
Отново съветвам който реши да идва, да ми запише за всеки случай GSM-a от първия пост.
Хайде до довечера :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: JULY Morning...

Мнениеот Asen6o » Вто Юни 30, 2009 1:09 pm

Точно пък аз да съм състезтел...абсолютно за никъде не бързам.
Просто думата "размотаване" винаги ме е притеснявала.
Не казвам, че трябва да се вземе на един дъх.
Почивките са си задължителни.
Аз съм по действието. Или се кара или не. ;)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот marsa » Вто Юни 30, 2009 2:21 pm

Аз ще имам нещо като резервни фар и мигалка, но са без стойки - мислех да лепя фара с изолирбанд на кормилото за втори, но ако случайно някой е дошъл неподготвен ще му услужа (също и с изолирбанд)... мигалката може да се закачи лесно на раница и е много силна, фара е китайски. Ще имам и две резервни гуми, но помпа нямам.

Относно "кое - кога" - варианти много - може да се покисне до 11 в парка, може да се запие някъде (имайте предвид при това положение, че не бива хич да се прекалява - аз баири нито мога да катеря, нито бих пускал на повече от една-две бири в краен случай!!! Нека бъдем отговорни все пак!).

Може и да се измисли някакъв доста по- сериозен маршрут, ако има хора, които познават добре районите около Витоша (аз не съм от тях), мога и да принтя картите от Обиколката на Витоша за всеки случай, а и някой с ГПС ще е полезен.

Ще го мислим в движение, а мисля че ще имам и един супер-резервен-бекъп-план за убиване на няколко часа.

П-с: Имайте предвид, и че като гледам вероятно ще вали, дори може и нас да ни вали. На мен точно днес и точно с маунтинбайка не ми пука, но го вземете предвид!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот Asen6o » Вто Юни 30, 2009 3:23 pm

До довечера трябва да е ОК.
Но на Витоша си поваля и мисля, че още вали т.е. калниците са желателни. :)
Поне за тези, които ги ползват. :agree:
На Алеко пече слънце. (16:30) :)
Крие се още, но го хванах аз него. :nono: :deal: :D
Аз нося помпа с мен. :beer:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот deather » Вто Юни 30, 2009 6:55 pm

Здравейте,
най-вероятно ще дойда ако не вали имам помпа лепенки резервни гуми, така че но проблем :D :D
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот Asen6o » Вто Юни 30, 2009 8:21 pm

Дъжда си тръгна вече. :)
Безаварийно на всички колеги паралелно с нас! :beer:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот blizzard » Вто Юни 30, 2009 9:07 pm

В крайна сметка с няколко приятели поемаме към Черни връх от Бояна. Приятно и безавариино на всички, които ще се качват. И може да се засечем :beer:

П.С. ако някой е по тоя път, да звънне (0887 425 459 - Петър)
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Re: JULY Morning...

Мнениеот THEZOGGO » Вто Юни 30, 2009 11:01 pm

Да пуснете снимки и видео после ;) :magnify:
Дано да е хубаво времето горе, да не ви вали и да е ясно. :)
Приятно прекарване и безаварийно.
:beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: JULY Morning...

Мнениеот bdz43r » Сря Юли 01, 2009 7:37 am

Геройски отпаднали нямаше, въпреки кандидатурите.
Изгревът - изгрев като изгрев, ама изстрадан. До Черни връх не стигнахме, но и на Алеко беше добре.
http://bgrail.info/photos.php?mode=show_album&id=166
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: JULY Morning...

Мнениеот Asen6o » Сря Юли 01, 2009 7:39 am

Екстра беше!
Към Алеко беше малко тегаво за мен, но знам къде са ми слабите места и ще ги ликвидирам възможно най-скоро.
Нямам сили да разказвам повече. Просто "екстра" на този етап.
А снимките са доста.
Благодаря, колеги! :beer:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот marsa » Сря Юли 01, 2009 7:48 am

Чудесно каране.

Компромати
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот jd » Сря Юли 01, 2009 8:06 am

Яко сте си изкарали! Завиждам ви малко :)
Иначе честит джулай на всички :beer:


Btw, на тази снимка - Боби какви ги вършиш с това подобно на пеленка "нещо"? :D
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот marsa » Сря Юли 01, 2009 8:17 am

Никой не знае :evil:

Знам само, че по едно време обвини нещото, че е зашито :rofl:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот sherpite » Сря Юли 01, 2009 9:06 am

Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Re: JULY Morning...

Мнениеот papi007 » Сря Юли 01, 2009 3:12 pm

Абе всичко хубаво. смях веселба, излагация (основно в мое лице :rofl: ). Само део като видя Ивайло, ще му строша краката, за дето ми изкълчи снощи глезена и сега куцам! Обаче Тези Velochiraptor на мокро са :puke2: :puke2: :puke2: :puke2: :puke2: вчера сигурно 5-6 пъти се хвърлих като пълен малоумник защото тия боклуци просто си се пързаляха и не държаха грам. Плюс V-brake-а като се намокри... Абе искам си мойто колело, не сестриния рааамммм :bawling:

Айде стига съм мрънкотил , някоя снимка и от мен - http://file.bg/c19222HBwbS . Специални поздрави за хорта със снежанки по помпите :lol2:
Айде, пък догодина пак!
п.с. Добре че медиите са нямали агенти в гората, че и за мен сигурно щеше да има статия :evil:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта