Златните мостове, Витоша

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Златните мостове, Витоша

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 05, 2009 4:29 am

Здравейте,
От известно време обмисляме преспиване (и вероятно напиване) :) на Витоша и по точно около Златните мостове. Можете ли да ми кажете нещо за това място...дали става за преспиване, какви неща може да са ни от полза, палатки и не на последно място, какви са опастностите от нападения от диви животни. Ще ходим с колела до горе и ако може някой по-кратък маршрут да ми предложите. Запален скиор съм но когато няма сняг всичко изгежда по-различно.

Мерси

ПС: Търсих, но не намерих по-подходящ раздел. Извинете ме ако греша.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот Reactor » Съб Сеп 05, 2009 8:05 am

То човек кат се напие,всяко място става за преспиване :) :agree:
Палатка и чувал няма да са излишни.Колкото до дивите животни,до колкото съм чувал,най често срещаните по тези места през лятото са от вида "Човеци".Не нападат хора но са агресивни и безмилостни към природата.Лесно може да се видят следите им по свинщината която оставят след себе си.
Но по добре би било ако преспите на някоя от хижите наоколо.Ще си спестите мъкненето на багаж.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 05, 2009 6:09 pm

Дам мъкненето ще е малко трудно. Някакви преки пътища има ли
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот X_NRG » Съб Сеп 05, 2009 6:15 pm

Пряк път нагоре означава, че ще е по-стръмно. :) С багажа ще ви е още по-трудно по преките пътища. Карайте си по "царския" път.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 05, 2009 7:42 pm

X_NRG написа:Пряк път нагоре означава, че ще е по-стръмно. :) С багажа ще ви е още по-трудно по преките пътища. Карайте си по "царския" път.

Има логика :)
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 05, 2009 10:40 pm

Сега чух че на Витоша неможе да се палаткува. Вярно ли е. И още един въпрос. След два месеца ставам на 18 но вечерния час лови ли ме горе :dontknow: ...имам предвид има ли някой който да ми направи проблем :)
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот X_NRG » Нед Сеп 06, 2009 3:16 am

zafirovp написа:Сега чух че на Витоша неможе да се палаткува. Вярно ли е. И още един въпрос. След два месеца ставам на 18 но вечерния час лови ли ме горе :dontknow: ...имам предвид има ли някой който да ми направи проблем :)


За палатките съм чувал и аз, но не мога да ти отговоря със сигурност на този въпрос. Относно вечерния час в редки случай знам, че обикалят по хижите, за да глобяват хижарите ако са приютили някой непълнолетен без придружител.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот Yeti » Пон Сеп 07, 2009 5:01 pm

zafirovp написа:Дам мъкненето ще е малко трудно. Някакви преки пътища има ли

Аз бих ви препоръчал следното: От Бояна до Тихия кът карате по този маршрут http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/routes/126-route038. От там тръгвате по жълтата маркировка по посока Дендрариума (мисля, че това е пътеката Княжево-Черни връх това) и ще излезете точно на полянката над Златните мостове. Не е кой знае колко по-натоварващо от "царския път", през повечето време са алеи, но пък избягвате карането по асфалта. От там вариантите също са много. Можете да продължите още малко нагоре до х. Момина скала , където има хубава кръчмичка. От Момина скала надолу покрай Копитото има много яко спускане, излиза се пак на изходната точка от гореспоменатия мяршрут. Принципно това е каране за половин ден, но ако целта е преСпиването, на Момина скала ми се струва доста подходащо. За битови условия и цени за съжаление не мога да кажа, но района е много красив. Алсолютно безмислено е да носите палатки. Освен, че е забранено, карането с тежки раници не е гот. А да не забравяме, че вече доста хладно нагоре.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот zafirovp » Вто Сеп 08, 2009 12:51 am

Yeti написа:
zafirovp написа:Дам мъкненето ще е малко трудно. Някакви преки пътища има ли

Аз бих ви препоръчал следното: От Бояна до Тихия кът карате по този маршрут http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/routes/126-route038. От там тръгвате по жълтата маркировка по посока Дендрариума (мисля, че това е пътеката Княжево-Черни връх това) и ще излезете точно на полянката над Златните мостове. Не е кой знае колко по-натоварващо от "царския път", през повечето време са алеи, но пък избягвате карането по асфалта. От там вариантите също са много. Можете да продължите още малко нагоре до х. Момина скала , където има хубава кръчмичка. От Момина скала надолу покрай Копитото има много яко спускане, излиза се пак на изходната точка от гореспоменатия мяршрут. Принципно това е каране за половин ден, но ако целта е преСпиването, на Момина скала ми се струва доста подходащо. За битови условия и цени за съжаление не мога да кажа, но района е много красив. Алсолютно безмислено е да носите палатки. Освен, че е забранено, карането с тежки раници не е гот. А да не забравяме, че вече доста хладно нагоре.

Даам добра идея. Само времето да е добро. Мерси много помогнахте. :peace:
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Златните мостове, Витоша

Мнениеот THEZOGGO » Пет Сеп 18, 2009 8:33 pm

Някой за утре свободен? Дори и да вали мисля да се пробвам да се кача до Златните мостове, Та навити имали, мисля някъде към 11:00 да тръгна от Боянската Била. :) Ако има някои свободен и му се кара нека драсне едно Л.С. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта