Обиколка на язовир Искър ?!?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот Miroslav_red star » Пет Сеп 18, 2009 8:13 pm

kvelikov написа:След днешния потоп, май е по-удачно да старт-нем неделя...;----)
Рабира се, нека видим как ще се представи съботното утро...
Аз съм на 0899982814 - Красимир
Ако тръгнем около 9:00 от ханчето "Белите бози" след Железница, ще можем спокойно да завъртим маршрута...
Ако пак завали ( :snorkel: ) ще му мислим...Все пак почивните дни са 4-ри...



Според прогнозата утре времето ще е пак дъждовно...
Но все пак има 4 почивни дни както казваш:))

Ще го реализираме все пака карането :D Ще следя темата и при възможност съм на линия!
Аватар
Miroslav_red star
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот sailman » Съб Сеп 19, 2009 8:50 am

А какво значи "пътя го отварят..." Останалото време какво става? опасно ли е да се мине или просто има охрана?

@vlassadar - Пътят минава през територията на ловно стопанство "Искър" и по тази причина не пускат да се минава по него.
Да има охрана.
И е опасно, щото има авджии, дето могат да земат велосипедала/туриста за Илен или Глигут :sniper: :spin:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 19, 2009 12:31 pm

Ако днес не завали отново, утре (неделя) поемам от ханчето "Белите брези" след Железница в 9:00
Маршрутът го има по-нагоре из постовете...
Ако има желаещи - welcome...:---)
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 19, 2009 7:04 pm

Днес опипах почвата и резултатът бе кал до ушите..:---) :fight:
Ето защо предлагам лека промяна в утрешното (неделно) каране от Железница - да се мине по черен път, но с преобладаващ камънак.
Пускам линк с примерна карта, на която с червено е подчертан пътят до Самоковско шосе...оттам до Панчарево...после Бистрица и след това кой откъдето е...:--)
Ако сме добре с времето, може и малко Витоша...
Обиколката на язовира се отлага до появата на водач...:--)

http://www.4shared.com/file/133876817/8 ... te_1a.html

Тръгвам в 9:30 от чешмата малко след входа на Железница.
Ако има желаещи - 0899982814, Красимир.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 19, 2009 8:31 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 20, 2009 3:34 pm

И за да затворя (засега) темата, повтарям поста от съседната тема:




Re: ХС каране през почивните дни


Мдааа...
Бехме-видехме-върнахме се да разкажем ......:----)
Без да искам се оказа, че съм избрал най-правилното трасе за тези кални дни...
Настилката по долуописания маршрут е основно изринат асфалт - чакъл-коренак - горски затревени пътеки - черни пътища - асфалт.
37 км, за около 3 часа, 1:1 отношение up/down, перфектна загрявка за напреднали или полудневна разходка за юзъри... :banana:
Липса на всякакви автомобили и прочее замърсители... :puke:

Тръгва се от Железница и се поема по реката, към селката баня (пада се вдясно). 200-300 метра след това се отбива от пътя отново вдясно и тук започва off-roud участъка. Реката се пресича на две места, като на второто се държи дясно...Ако не сте се изкъпали в селската баня (гореща минерална вода), имате възможност да го направите на около 200-300 метра след второто пресичане, като от дясната ви страна ниско долу води пътека към т. нар. минерални ванички :nuts: Те са до самото корито и не една девойка е загубила девствеността си на това място... :clap: Ако с вас няма девойка, не се отклонявайте, а продължавате по пътя, който преминава в едно отвратително 3 км. изкачване...Оправдава го единствено чистия въздух и страхотната гледка! В края на този зор ще видите табелки, като дясната е за Кокалянския манастир.

Следва невероятно спускане, за което е задължително да сте с изправни спирачки! На моменти се сещах за спусканията от Безбог...Ако имате време, посетете манастира, който се пада вдясно, непосредствено до пътя и запалете по една свещ, защото следващите 500-600 метра са си живо изпитание в стил "хлъзгава пътека с коварен и лошо изглеждащ камънак прецаква велосипедист"... :banghead: ...При това по доста стръмно спускане...На няколко места се налага слизане и подтичкване след байка... :fight:

После имате минутки за отдих по шосето до Кокаляне и оттам се налага да изкачите отново билото по един лек асфалтов път, по който за щастие не минават МПС-та, а само баби - туристки... :blush:
От билото започва последната част - спускането към Бистрица - коварно кално, стръмно и хлъзгаво, но изключително забавно...Аз лично си припомних законите на земното привличане, за щастие без поражения... :spin: ...
Mongoose Tyax се държа достойно, а Kenda се оказаха за пореден път здрави гуми... :agree:

Пожелавам на всички байкъри повече подобни карания!!!

Ето и сравнително правилна карта на трасето:

http://www.4shared.com/file/134033475/d ... small.html
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот azsa-bachinito » Пон Сеп 21, 2009 12:57 am

Жалко , че няма жи пи ес тракче.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот veskoz » Сря Сеп 23, 2009 4:17 pm

Имам такова. Направих го в Събота. Не е обиколка на гьола, но все пак е близо до него. Следата почва от Овча Купел (автогарата), на около 5 km нагоре от Горни Окол свършва следата. Ако имаш мерак и фантазия... довърши го на връщане през Лозенска. До колкото знам "Нашата група" има опит в района. Ако го искаш ти го пускам gpx. Пусни една следа на връщане, ako решиш да го караш :beer: :peace:

Iskyr denivelaciq.JPG
(63.37 KiB) 473 пъти


Iskyr.jpg
(196.92 KiB) 469 пъти


Ако се навиеш да го караш ще ти трябват и малко разяснения, за да не ме храниш после ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот RedHawk » Пон Авг 30, 2010 5:36 pm

Тъй като идеята е донякъде подобна реших да не правя нова тема, а да изровя темичката на Краси и да позабърша прахта :D
Става дума за каране, само че по обратния ред - Лозенска планина - яз. Искър - Плана - по скоро се приближава като идея до
тази тема :
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=53893
Която е спомената и тук.
Идеята ми е всъщност да се открие по-пряк път между с. Габра и с. Борика, а не да се обикаля чак през с. Костадинково и /или/ с. Пауново.
Оттам нататък обикаляне около яз. Искър с възможно най-малка дъга и от другата страна каране в Плана като цел - с. Горни и с. Долни Окол - х. Пейова бука -
- с. Пасарел или пък още биене на път през Плана след с. Долни Окол и спускане чак през Кокалянски манастир и Дяволския мост.
Като между с. Габра и с. Долни Окол участъка не ми е ясен и ще се "изучава" на място - имам карта на Лозенска пл. и Плана, но и там го няма този участък.
През повечето време си е каране / лутане :D / само накрая в Плана има по изявено спускане, но кратко. Километри не съм смятал, но не са малко и може
да се получи и двудневен маршрут / най-малко каране по тъмно /. Така че подготовката за бивакуване / поне шалте и нещо за завиване - дрехи, чувал, храна /
и нощно каране / челник, фенер, фар / си е задъжителна.
Би било добре да има GPS, но аз още нямам такава техника, така че ако се появи някой с въпросната ще е хубаво. Също и някой от хората от тази и другата тема
спомената по горе, които са запознати с голяма част от маршрута, която на мен ми е неясна.
Знам че при тези условия малко хора ще се навият да караме, но съм говорил на живо с двама души и изявиха желание въпреки споменатото по-горе :wavey: ,
затова и пускам предложението.
Датите - сега съм отпуска и ми се иска да направя карането през седмицата, защото събота и неделя има други работи за вършене.
Значи става въпрос за тази Сряда 01. 09. 2010 г. / и евентуално Четвъртък 02. 09. 2010 г. /
Тръгването ми се иска да бъде не по късно от интервала 8:30 - 9:00 часа от Лозен или ако е по-удобно за повечето от Герман - качваме се в Лозенската планина,
стигаме до Габра и оттам започва "интересното" .
Ако има желаещи ще уточним подробности. В противен случай ще измисля нещо нататък може би по кратко, но определено отдавна съм си насрочил района за
каране и сега е момента да се възползвам. :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот Vikingonbike » Вто Авг 31, 2010 1:09 pm

Краси брой и мен, ако не ми мине...НЕЩО път :agree:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот vpravov » Вто Авг 31, 2010 1:16 pm

RedHawk написа:Датите - сега съм отпуска и ми се иска да направя карането през седмицата, защото събота и неделя има други работи за вършене.
Значи става въпрос за тази Сряда 01. 09. 2010 г. / и евентуално Четвъртък 02. 09. 2010 г. /


Брех!!! И аз съм в отпуска в момента. :D :agree: Освен направо да започвам да стягам багажа. :beer:
Само времето малко ме притеснява. Ако и утре вали като днес - ще видим зор. Според мен, направо да се подготвяме за два дена. Трудно ще го направим за един, а и за два ще имаме възможност да удължим маршрута през радио-телескопа, Манастирище и да се пуснем през Кръстатия дъб. Пускам ти телефон на ЛС.

@Виктор :D :beer:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот hitar_potter » Вто Авг 31, 2010 1:22 pm

Ох, мен също ме притеснява пустото време.. Айде ще пиша по-късно дали в крайна сметка ще се включа...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот RedHawk » Вто Авг 31, 2010 4:34 pm

Vikingonbike написа:Краси брой и мен, ако не ми мине...НЕЩО път :agree:

Темата е на Краси, но в момента аз съм я изровил :D
Ако си прочел поста ми по нагоре и все още те удовлетворяват условията :D идвай

Така оказва се че има кворум та карането за сега е осъществимо и при това положение
уточнявам подробностите :

- Първо като гледам за сега времето го дават да върви към оправяне и надявам се да не ни
изненадва :)
- Второ маршрута окончателно става двудневен, поради което
както и по горе споменах бивачната екипировка е задължителна. Района не е от
най-наситените откъм хижи, така че най-вероятно ще се спи на открито / или закрито
ако намерим някой навес /. Поне шалте, топли дрехи, храна, спален чувал, светлина.
Ако на някой му се мъкне палатка може да си вземе.
- Трето района си е доста беден откъм чешми та ще трябва повечко вода - поне
минимум 2 литра
- Четвърто - часа и мястото на тръгване :
Утре Сряда 01. 09. 2010 г.
Тръгване от с. Герман - стената - 8:45 - 9:00 - Аз ще се присъединя
в Лозенската планина в местността "Влаковете" - ако има съмнения за
пътя до там Владо /Vpravov/ също тръгва от стената / както и всички
други предполагам / и знае пътя със сигурност.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот hitar_potter » Вто Авг 31, 2010 5:57 pm

Аз отпадам.. :crap: Приярно обикаляне!
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот RedHawk » Вто Авг 31, 2010 6:12 pm

hitar_potter написа:Аз отпадам.. :crap: Приярно обикаляне!

Времето ли не ти харесва или други ангажименти изникнаха?
Иначе довечера се навъртай около компютъра, че друго събитие ни чака.
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот vpravov » Вто Авг 31, 2010 6:31 pm

@Светльо - за момента сме двамата. Коцето не можа да си смогне на ангажиментите. Ако останем така, аз ще се пробвам да съм в 8.00 на стената на Панчарево и към 9.00-9.15 на влаковете. Ако се включи още някой - ще се доуточним. :agree: Иначе багажа вече е стегнат. :D
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на язовир Искър ?!?

Мнениеот RedHawk » Вто Авг 31, 2010 7:23 pm

Двама пак е по-добре от един :)
Ако остане така и аз ще гледам да съм на "Влаковете" към 9:00 часа.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта