sailman написа:Такааа!
Надрасках един трак с обиколката на Искъра, ама за съжаление от компа в работата не мога да го покажа. Общо взето звучи така:
Начало - с. Пасарел - х. Пейова бука - с. Долни Окол - с. Горни Окол - оттам по някоя от пътеките/пътищата, дето излизат на Мечката - Черния път по крайбрежието през Филмовата къща и Бункера - заобикаляне по брега на Шипочанския залив - следва каране по асфалта до кантона - следва отбивка в ляво и катерене в посока Паметника на женския мозък и покрай него по черни пътища до с. Борика - с. Габра - мина Чукурово - от мината се излиза на маршрута "Палещото слънце" и по него през Лозенска планина - с. Пасарел.
Това е моето предложение. Общата дължина е около 84 км.
Целият не съм го карал но повечето участъци съм ги минавал по различно време. Единственият неизвестен момент е от Паметника на женския мозък( голямата топка на една височина над язовира от ихтиманската страна) до Борика. Там не съм минавал, но на Офроуд картата има нанесени пътища, което ме навежда на мисълта, че се минава оттам. От Борика нататък нещата са ясни.
Отдавна го мисля и аз това кръгче, ама си го представям с преспиване някъде - по-весело е и не се кърти човек толкова
Става и за един ден, разбира се
Правилно, баце, твърде дълго е тва за един ден каране! Я по-добре си го напревете догодина многоетапно:
1. Пролог - с рейса до с.Пасарел
2. етап - до Пейова бука - с финал на височина
3. етап - хижата до село Долни Окол
4. Почивен ден
5. етап 4 - отборно бегане по часовник - Долни окол - Горни около (отбор "Ягодка" м/у отбор "Малинка")
6. етап 5 - Горни Окол - Мечката
7. етап 6 - до Филмовата къща
8. етап 7- до Бункера
9. почивен ден
10. етап 8 - до кантона
11. етап 9 - изкачване до Монт дьо фемина Брейн, финал на височина
12. етап 10 - до Борика
13. етап 11 - прибиране с рейса - индивидуално бегане по часовник
Печели тоа, който стигне пръв с рейса до Гео Милев. Така хем ше поспортувате добре, бацета, хем ше си изкарате добре две седмици вакаанция!