Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 26, 2009 6:48 pm

did написа:
zafirovp написа:Бих отишал само за да подкрепя тази инициатива.

КОЯ ИНИЦИАТИВА?

"ДА ЗАСТРОИМ ВИТОША!" ????

Що не прочетеш темата отначало?


Прочетох само първия пост. Но ако е така както казваш ще направя всичко възможно да откажа вскичките ми познати от ходене утре.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 26, 2009 6:57 pm

did написа:
zafirovp написа:Бих отишал само за да подкрепя тази инициатива.

КОЯ ИНИЦИАТИВА?

"ДА ЗАСТРОИМ ВИТОША!" ????

Що не прочетеш темата отначало?

Нямам думи. Това е много тъпо. Добре че си ти да ми налееш малко акъл в главата. Мерси. Надявам се че там ще има малко хора утре. Надявам се че ще вали... направо да ги изкъпе.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот jd » Съб Сеп 26, 2009 7:35 pm

Тая тема.... плаче за Изображение
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот X_NRG » Нед Сеп 27, 2009 6:15 pm

Някой да има снимки от "мероприятието"? Интересно ми е каква лудница е била около лифта.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот subritual » Нед Сеп 27, 2009 7:13 pm

Абе,хора.Не вярвах,че ще напиша това клише,но....
Не ви ли стана ясно,че като седим и се цупим нищо не става.Интелигентни хора.Наистина близата ни история показва не един и два безуспешни опита да се променят нещата в добрата посока.Това наистина е доста фрустриращо.
Но как стоят нещата отстрани-Едни решили да правят нещо.Да "развиват туризма".Евала или не-факт
И другите-седят и се цупят и си плюят по форумите.Спомнете си какво стана в началото на годината.Как интернет-организираната маса успя да уплаши власта.И се наложи да има потушаващи побоища.Това в тая връзка с 4-тата власт.
Аз не успях да отида на мероприятието,та не съм човека,който може тука така да говори.
Но моля ви,не си губете времето да си чешете езиците и да се карате кой ще ходи и кой няма.Казах го и в предишния си пост.Трябва действие,не бездействие!

Едит:Да не отварям ново мнение-
did написа:А ти какво правиш?

Ами нищо.И затова си казах,че не е много етично така да говоря.Но ако бях свободен да отида, щях да направя.........

did написа: Нещо ВСЕ ОЩЕ неясно?

Всичко е ясно,за тези които разбират.Прав си.
Последна промяна subritual на Нед Сеп 27, 2009 7:35 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот did » Нед Сеп 27, 2009 7:14 pm

subritual написа:Но моля ви,не си губете времето да си чешете езиците

А ти какво правиш?

Тая тема е много показателна, как наивните деца стават инструмент в ръцете на мутрите. Ако бяхме оставили в темата да си пишат само децата и мутрите, това нямаше да стане ясно.

Нещо ВСЕ ОЩЕ неясно?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Shady™ » Нед Сеп 27, 2009 8:21 pm

Aми аз ходих..ама бях прочел само първяит пост и.... Явно доста съм сгрешил с ходенето си НО:

Опашката пред лифта долу умаше НЕХУМАНЕНО дълъг вид.. мисля че около 13:30ч чакаха МИНИМУМ 100-150 човека, а на горната станция имаше средно 20-30 човека, а долу на "събора" имаше НЕ повече от 50 човека по същото време..

И така.. Това е инфото което мога да дам... :dontknow:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот did » Нед Сеп 27, 2009 9:18 pm

В момента bTV "отрази събитието".

Най-лошите ми предположения се оправдаха.

Участниците, ВИЙ СТЕ ИДИОТИ!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Сеп 27, 2009 9:46 pm

Пфф...
радвам се, че се закарах рано-рано... изпуснах целия сеир и си направих чудна целодневна разходка!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Stancho » Пон Сеп 28, 2009 8:13 am

Явно аз пак ще съм наопаки на общественото мислене, но вчера на Драгалевци се получи едно доста приятно каране в горната част. Даже с приятелите ми искрено се смяхме колко много хора се качиха само за возенето и то на токчета/с количества грим/анцузите на адидас... Голям купон беше реално и не съжалявам че отидох. Естествено сега очаквам @did да започне с коментарите, но това си е негово решение. Аз не съжалявам че бях там, защото си направих карането хубаво и дори и не се смъкнах до простотията на площада ( 2 боклучииски кофи с ленти по тях заграждаха 2/3 от площада на Драгалевци пред сцената... много примитивно измислено).

@did Все пак имам едно въпросче към теб. Как станахме инструмент на тея мутри като на лифта никой не ни гледаше как и по колко се качваме? Тази част много мистериозна ми се вижда.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Alpina » Пон Сеп 28, 2009 8:32 am

Щом не си го разбрал до сега, значи няма да го разбереш, по колкото и елементарен начин да ти се обясни...
Ти не се различаваш много от хората, над които си се надсмивал...

Интересно ми е, на 03.10.2009, дали пак ще си на Витоша, или тогава ще имаш друг повод. Всъщнос не, отговора от сега е ясен ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Сеп 28, 2009 8:46 am

Я па си врътнах една обиколна от Железница до Бояна.И се качих на платения автобус. Платих цели 2 лева!Къв съм будала! :banghead: Да не ударя кьоравото с лифта!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Stancho » Пон Сеп 28, 2009 8:51 am

Alpina написа:Щом не си го разбрал до сега, значи няма да го разбереш, по колкото и елементарен начин да ти се обясни...
Ти не се различаваш много от хората, над които си се надсмивал...

Интересно ми е, на 03.10.2009, дали пак ще си на Витоша, или тогава ще имаш друг повод. Всъщнос не, отговора от сега е ясен ;)


Ми ако не е на 3-ти, то най - късно на 4-ти ще съм пак там. Все си мисля, че едното каране през уикенда не променя и не помага с нищо на тези организации. Качвам се всяка възможна събота или неделя да карам, било то на Драгалевци или Симеоново, даже и до Черни връх сме запланували да се качим. Ако си мислиш че съм поредния, които отива само за безплатния лифт - добре, но няма да се повтарям от полседните ми 3 поста насам (даже си бях взел пари за карта в случай че не важи за нас безплатното возене!).

За край на последния роман, който сигурно пак няма да прочетете, ще добавя, че по вашата логика половината отбор на Драг и още към 20 редовно каращи на Драгалевци души са наивни дечица, които ходят да подкрепят някаква си организация, без дори да са я погледнали... От бая време се опитвам да ви кажа, че може би мислите и вие в грешна посока (не твърдя, че съм прав) и се опитвате да налагате мнение, което е неаргументирано. Като ми кажете какво е наивното на поредното качване на лифта за каране, може и да се разберем най - накрая.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 28, 2009 9:39 am

Никой не се опитва да ти наложи мнение или да ти казва какво да правиш. Сам ще разбереш. Важното е, че ти е било кеф, а некви мъгляви теории за Цеко Минев, Витоша Ски и НПО-тата им не те касаят. За теб това е нормално, но за мен и други хора е присъда. Над Витоша, такава каквато я познаваме.

Искрено ти желая да се возиш още дълго време на тези цени. Но се съмнявам дълбоко.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 28, 2009 11:26 am

did написа:В момента bTV "отрази събитието".

Най-лошите ми предположения се оправдаха.

Участниците, ВИЙ СТЕ ИДИОТИ!


По БНТ също го "отразиха"... тъплата изглеждаше доста рехово и напъните на интервюираните изглеждаха малко смешни на тоя фон. :eyebrow:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Rix » Пон Сеп 28, 2009 11:39 am

Вместо да отразят маратона, да ги ***
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Alpina » Пон Сеп 28, 2009 12:31 pm

Stancho написа:Ми ако не е на 3-ти, то най - късно на 4-ти ще съм пак там.

Не разбра за какво говоря, но не ме и изненада :)
Все пак ако е за използване - всички са първа писта, ама ако ще трябва да се потрудят, дори малко липсват :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Сашо » Пон Сеп 28, 2009 12:41 pm

Това мероприятие малко ми напомня на "Банско-път за никъде". Само, че това на Витоша се прави преди строителните безобразия и е безплатно, а това на Банско след безобразията ... и вече платено. Очевидно тенденцията за в бъдеще е повече такива събития, повече кебапчета, повече лифтове и повече бетон в планината :banghead: !
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот silvertm » Пон Сеп 28, 2009 8:10 pm

Четвъртата власт ли ;)

Хиляди скиори, сноубордисти и туристи се отзоваха днес на инициативата “Искаме си Витоша” на национално гражданско сдружение „Природата за хората”. Те участваха в протестния рок-хепънинг на площада на Драгалевци и поискаха оставката на директора на Природен парк Витоша Тома Белев и на председателя на ДАГ Георги Костов. Центърът на Драгалевци бе разтърсен от музиката на Васко Кръпката и неговия бенд. За двайсет години безотговорно управление планината е почти унищожена.

/Източник: novsport.com /

Хиляди скиори, сноубордисти и туристи се отзоваха днес на инициативата “Искаме си Витоша” на национално гражданско сдружение „Природата за хората”. Те участваха в протестния рок-хепънинг на площада на Драгалевци и поискаха оставката на директора на Природен парк Витоша Тома Белев и на председателя на ДАГ Георги Костов.
За двайсет години безотговорно управление планината е почти унищожена.

/Източник: dnesplus.bg / *
* Забележка - еднакъв е текстът, защото от "Природата за хората" са изпратили този текст до много медии за публикуване.

„Искаме тези, които са докарали планината до това състояние, да си понесат отговорността“, заяви пред „Класа“ председателят на гражданската организация Филип Цанов. Той посочи, че на Витоша са издигнати десетки незаконни обекта под предлог, че това са временни постройки.
„Затова искаме оставката на директора на природния парк Тома Белев и на шефа на Държавната агенция по горите Георги Костов“, допълни Цанов.
В декларация до премиера Бойко Борисов организаторите на рок концерта посочват, че 80% от софиянци искат да спортуват на Витоша, но без опашки, със съвременни лифтове, обезопасени писти и маркирани пътеки. Според авторите на декларацията от 15 години едни и същи хора се разпореждат с планината, като саботират всички опити за обновяването на съоръженията.

/Източник: class.bg /
- Забележка - незаконното на Витоша не е едно, но много голяма част от него е свързано основно с дейността на офшорката "Витоша ски". Дирекцията на парка надлежно е издавала заповеди за забрана на тези и други незаконни действия (публикувани са на сайта на дирекцията на парка), но Цанов лъже.
За спортуването на Витоша - това е планина, а не спортно съоръжение. Основният спорт на Витоша е туризмът - пешеходен, велотуризъм и зимни спортове (считам, че има предостатъчно писти за последното, не са в ред съоръженията). Возенето с лифт не се вписва в понятието спорт, дори и в най-разтегливото му значение.

Рок хепънинг събра около хиляда туристи, скиори и спортисти в центъра на Драгалевци. Инициативата “Искаме си Витоша” на сдружение “Природата за хората” започна с изпълнения на Васко Кръпката и завърши с приемане на декларация до премиера. В нея бе поискана оставката на Тома Белев, директор на парк “Витоша” и на Георги Костов, председател на Държавната агенция за горите. Мотивът - стопирали всички идеи и дейности, които целели Витоша пак да стане любимо място за туризъм, спорт и здраве.

/Източник: trud.bg /
- Забележка - Витоша си е любимо място за туризъм. Вчера, както и на 22-ри септември, както и през всички подходящи за туризъм почивни дни пътеките на Витоша са почти толкова пълни с хора, колкото и бул."Витоша". И това го вижда всеки, който през почивните дни се качва в планината по пътеките. Вярно, че много хора се качват горе с коли, но това, както и качването с лифт, според мен не се брои нито за планински туризъм, нито за спорт.
Апропо, никой не пречи на модернизирането на лифтовите съоръжения. Собственикът им обаче - офшорката "Витоша ски" (в чиято подкрепа е това събитие), не го прави. Обяснението, че някой им пречи, е лъжа. Пречи им се да разширяват пистите и да секат нови просеки в гората. За модернизиране на лифтовете обаче нови писти не са необходими, нито нови просеки в гората.
Последна промяна silvertm на Пон Сеп 28, 2009 8:14 pm, променена общо 1 път
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот Stancho » Пон Сеп 28, 2009 8:12 pm

За бетона съм съгласен с всички... и на мен не ми беше приятно вдигането на цени и такива работи, още по - малко селянията, която нахлу горе вчера... От тази гледна точка ви разбирам много ясно и ви подлрепям. Ако развият туризма в старата му форма (да се организира група, да се качат до черни връх и да слезат по културния начин - да, супер ще е), но едва ли ще се срещне такова нещо вече. Идеята да карам в планината, а не по шосетата е точно природата и се си мисля, че тези мероприятия нито ще спомогнат, нито ще попречат (досега ефект от такова мероприятие не съм виждал) на вече започнатата мизерия. За мен остава надеждата новото правителство да се прояви от добрата за нас страна...

Поздрави.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот subritual » Пон Сеп 28, 2009 8:33 pm

:wavey:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот kikon » Пон Сеп 28, 2009 8:45 pm

Изображение
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот PtD » Пон Сеп 28, 2009 9:54 pm

В случая ин-янът е силно неуместен. :smash:

П.П. Слоганът на мероприятието е много точен: "Искаме си Витоша". Е да, ама ние не искаме да ви я дадем! :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 28, 2009 11:04 pm

Върха на наглостта е онова изречение, което цитирах: "не ни носи печалба". Точно, кратко и ясно. План-програма. За които има очи да види.

Идиотите участници явно все още бъркат интересите на инвеститорите със своите собствени. Имахме достатъчно време да видим добрите намерения на инвеститорите. Изчерпаха се с нови автомати за билети на Симеоновския и нови цени навсякъде. Голяма инвестиция, няма що.

Аз по това познавам мутрите и перачите на мръсни пари. Или вдигат безбожно разкошни сгради без да има как да си върнат инвестициите (Банско), или нищо не правят, а само смучат и реват, че нямат пари и някой им пречи. В случая дори са едни и същи под шапката на Цеко Минев.

Света ще свърши, глупаците - никога!
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Рок хепънинг "Искаме си Витоша" 27.09.2009

Мнениеот PtD » Пон Сеп 28, 2009 11:36 pm

Абе хич не мога да разбера защо бъркат Витоша с Алпите. Ако ще и 30 писти да построят, пак ще духат супата. Видяхме как се напечелиха на Банско...

П.П. Инвеститори, my ass.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 114 госта