Добър ли е този маршрут?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Добър ли е този маршрут?

Мнениеот zafirovp » Чет Окт 08, 2009 9:19 pm

Здравейте,
В събота ако е хубаво времето мисля да се кача на Витоша като за последно този сезон. Има наистина много добри маршрути в сайта но не и с лифт. Идеята ми е да се качим на Симеоновския лифт към 9 и да слезем на Алеко. От там по Лале до паркинга (там кадето е станцията за седалковия) и от там по пътя до Златните мостове. След това на място ще го мислим накаде но може би през Белата вода(май така се пише) и Княжево. Другия варянт е с автобус до Златните. Имам няколко питания:
1.Симеоновския лифт работи ли и ако да колко струва качване с колело.
2.Как се влиза в кабинката с колелото(изглеждат ми малко тяснички)
3.По Лалето лесно ли се слиза
4.Сигорно ли е че ще можем да се качим на 66 с 2-3 колела и колко пари ще трябва да дадем.

Предварително се извинявам ако има такава тема но наистина търсих.

Ако имате предложения за подобни но по-добри маршрути казвайте. :peace:

Мерси
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Чоко и Боко » Пет Окт 09, 2009 10:27 am

Аз бих добавил към въпросите : Разрешено ли е качването с кола в парка през почивни дни и конкретно в посока Златните мостове. Има ли въможност за паркиране горе.
:beer:
Дано се намери някой да ни отговори :)
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот mouse » Пет Окт 09, 2009 3:37 pm

По принцип е забранено с коли до Златните....но от години това не се спазва.Преди седяха накрая на Бояна и глобяваха,но вече не го правят.....неясно защо ....Та по този случай по пътя към Златните мостове не се диша от изгорели газове.Горе има паркинги,но е пълно с коли, и на паркинг не се разчита....Ама не виждам на някой да му пука за паркинг....то нали поляни колкото искаш... :(!: :smash:
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот deather » Пет Окт 09, 2009 6:37 pm

До Златните мостове автобус вече не ходи!Само маршрутка в която едва ли ще дадат да качите колела, а пък и са тесни.Иначе 1,50 лв. и уикендите е през 30 минути, хваща се от Руски паметник.
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот zafirovp » Пет Окт 09, 2009 8:06 pm

A бихте ли ми казали как да кача колелото в кабинковия лифт.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот subritual » Пет Окт 09, 2009 10:54 pm

Като гледам каква мазаница е в тая тема, ще се опитам да отговоря на автора. Дано му стане по-ясно.
Добър ли е този маршрут?
Не, не е. От "Лале- долна" няма подходящ път до Златните мостове.Можеш да слезеш до Симеоново или околните Квартали.
От Платото или Черни връх може.
1.Симеоновския лифт работи и едно качване с колелото струваше 10лв. преди 1 година.Сега незнам,но нищо чудно да е повече.
2.В кабинката се влиза бързичко,колелото пред теб,с повдигната и завъртяна на страни предна гума.Тя се опира на отсрещната седалка.Би могъл да попиташ персонала как става,няма да се изложиш.
3.Не, не се слиза лесно.
4.Не е сигурно.Особено през уикенда.Май струваше 6лв.
Старай се да пишеш по-грамотно,за твое добро е.
Успех!
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот zikzuk » Нед Окт 11, 2009 3:06 pm

Колелото в кабинковия лифт ще си го качиш като му купиш билет и на него, струва 4лв.
Има си отделен билет за него.
http://vitoshaski.com/ - тука има цени, телефони, работно време и прочее.
На мен лятото ми взеха 8 + 4, общо 12лв за мен и колелото.
Колелото качих и слязох после с него лесно.
Имай предвид, че лифта има 3 скорости.
Но мисля, че няма да ти е проблем независимо от всичко. :peace: :peace: :agree: :agree:
Аватар
zikzuk
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 6:07 pm
Местоположение: Sofia

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Окт 11, 2009 6:37 pm

Доста е як, баце, но мога да ти предложа един още по-добър. Фащаш некакъв рейс от вас до Хладилника, а от там с друг рейс до долната лифтова станция на открития лифт на Драгалевци. От спирката до лифтата имаш малко бутане, а после си зимаш билетче до Голи връх и качваш горе. Там вече имаш доста опции, може да фанеш нещо на стоп до Алеко, да буташ до Алеко или дори да се качиш на колелото и да стигнеш на ход до Алеко. Там вече е ясно, фащаш Симьоновската лифта надоле, а после с рейс 123 (или некакъв подобен номер) стигаш до позиция, от която да фанеш удобен транспорт до вас. Тва е перфектния вариант за байкарско каране, баце!!! :bowdown:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Окт 11, 2009 7:11 pm

DstupidBastarD написа:Доста е як, баце, но мога да ти предложа един още по-добър. Фащаш некакъв рейс от вас до Хладилника, а от там с друг рейс до долната лифтова станция на открития лифт на Драгалевци. От спирката до лифтата имаш малко бутане, а после си зимаш билетче до Голи връх и качваш горе. Там вече имаш доста опции, може да фанеш нещо на стоп до Алеко, да буташ до Алеко или дори да се качиш на колелото и да стигнеш на ход до Алеко. Там вече е ясно, фащаш Симьоновската лифта надоле, а после с рейс 123 (или некакъв подобен номер) стигаш до позиция, от която да фанеш удобен транспорт до вас. Тва е перфектния вариант за байкарско каране, баце!!! :bowdown:

Какво всъщност искаше да кажеш с този пост?
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Окт 11, 2009 7:15 pm

Просто се опитвам да бъда полезен. Ти кво разбра от тоа пост? :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот _SoRa_ » Нед Окт 11, 2009 7:20 pm

Че имаш изкривена представа за планинското колоездене.
Да знаеш, че планинското колеоздене няма нищо общо с космонавтиката.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Чоко и Боко » Нед Окт 11, 2009 7:26 pm

DstupidBastarD написа:Просто се опитвам да бъда полезен. Ти кво разбра от тоа пост? :popcorn:

С кое смяташ че си полезен ?
Интересно защо никой не прави забележка за "кривия" ти правопис?
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Окт 11, 2009 7:36 pm

Чоко и Боко написа:
DstupidBastarD написа:Просто се опитвам да бъда полезен. Ти кво разбра от тоа пост? :popcorn:

С кое смяташ че си полезен ?
Интересно защо никой не прави забележка за "кривия" ти правопис?



Извинявай, братко, просто имах тежък ден! Бачкам на две смени като мозъчен хирург, а днес ми докараха изключително тежък случай - цесекар, на когото требваше да трансплантирам мозък от амеба. Операцията мина с пълен провал, амебата беше прекалено умна за неговия череп и той я отхвърли. :boggled:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот 4getcredo » Нед Окт 11, 2009 7:42 pm

DstupidBastarD написа:Извинявай, братко, просто имах тежък ден! Бачкам на две смени като мозъчен хирург, а днес ми докараха изключително тежък случай - цесекар, на когото требваше да трансплантирам мозък от амеба. Операцията мина с пълен провал, амебата беше прекалено умна за неговия череп и той я отхвърли. :boggled:


:rofl:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Newone » Нед Окт 11, 2009 8:12 pm

DstupidBastarD написа: ...Извинявай, братко, просто имах тежък ден! Бачкам на две смени като мозъчен хирург, а днес ми докараха изключително тежък случай - цесекар, на когото требваше да трансплантирам мозък от амеба. Операцията мина с пълен провал, амебата беше прекалено умна за неговия череп и той я отхвърли. :boggled:


Чувството ти за хумор е на ниво за разлика от отношението ти... :nono:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот PtD » Нед Окт 11, 2009 10:45 pm

DstupidBastarD написа:Доста е як, баце, но мога да ти предложа един още по-добър. Фащаш некакъв рейс от вас до Хладилника, а от там с друг рейс до долната лифтова станция на открития лифт на Драгалевци. От спирката до лифтата имаш малко бутане, а после си зимаш билетче до Голи връх и качваш горе. Там вече имаш доста опции, може да фанеш нещо на стоп до Алеко, да буташ до Алеко или дори да се качиш на колелото и да стигнеш на ход до Алеко. Там вече е ясно, фащаш Симьоновската лифта надоле, а после с рейс 123 (или некакъв подобен номер) стигаш до позиция, от която да фанеш удобен транспорт до вас. Тва е перфектния вариант за байкарско каране, баце!!! :bowdown:


Яко, а. Още по-яко е като почне някой да се тюхка, "абе там има мноо дупки, некои са по цели 5 санта дълбоки, ни стаа за каране, баце.". Предлагам да ограничиш коментарите за планинското колоездене, защото вече гратиса свърши. Ако не те кефи планинското, отвори си shose-bg.com и там си коментирай колкото ти душа иска. :peace:



@zafirovp: кабинката струва 12 лева на качване - 8 за човек и 4 за колелото. Не си заслужава. През уикендите 66 е голям и няма никакви проблеми да смести 5-6 колела.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 12, 2009 7:31 am

И на мене ми се иска да се ограничавам, баце, но за съжаление имам неизлечимо пристрастяване към интернета и като изпаднем в духовна криза, става неконтролируемо, особено когато съвпадне със смяна на времето, варене на ракия на селскя казан, неделна вечер и контролно по "Роден край" на другия ден. Уверявам те, правим сичко по силите си да се въздържам, но наистина съм болен!!! Още по-лошо става, като ми спрът интернета, почвам да буйствам и да обикалям нощем със спрей по улиците, и да спамим обществените сгради, метрото и циганите, дето спът на гарата. Една сутрин, след като ме беха баннали за пореден път у дира, за спам след поредната шампионска титла на ЛЕВСКИ, намерили сичките цигани по пейките, татуирани с надписи от сорта на "чорбари жалки, вий пак сте втори". Не ми е леко, баце, ама никак! :crap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Чоко и Боко » Пон Окт 12, 2009 8:19 am

Очевидно е, че имаш нужда да пишеш. Не по-малка е нуждата ти да получиш отговор на написаното, но оставам с впечатление че не си попаднал на подходяща аудитория. Моля те облечкавай се другаде.
:peace:
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот PtD » Пон Окт 12, 2009 8:23 am

@DstupidBastard: Съчувствам ти с всичка сила, баце. От своя страна ще помагам с корективни действия на изблиците ти, породени от акутните атаки на душевна криза. :love:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Окт 13, 2009 7:21 am

PtD написа:
DstupidBastarD написа:Доста е як, баце, но мога да ти предложа един още по-добър. Фащаш некакъв рейс от вас до Хладилника, а от там с друг рейс до долната лифтова станция на открития лифт на Драгалевци. От спирката до лифтата имаш малко бутане, а после си зимаш билетче до Голи връх и качваш горе. Там вече имаш доста опции, може да фанеш нещо на стоп до Алеко, да буташ до Алеко или дори да се качиш на колелото и да стигнеш на ход до Алеко. Там вече е ясно, фащаш Симьоновската лифта надоле, а после с рейс 123 (или некакъв подобен номер) стигаш до позиция, от която да фанеш удобен транспорт до вас. Тва е перфектния вариант за байкарско каране, баце!!! :bowdown:


Яко, а. Още по-яко е като почне някой да се тюхка, "абе там има мноо дупки, некои са по цели 5 санта дълбоки, ни стаа за каране, баце.". Предлагам да ограничиш коментарите за планинското колоездене, защото вече гратиса свърши. Ако не те кефи планинското, отвори си shose-bg.com и там си коментирай колкото ти душа иска. :peace:



@zafirovp: кабинката струва 12 лева на качване - 8 за човек и 4 за колелото. Не си заслужава. През уикендите 66 е голям и няма никакви проблеми да смести 5-6 колела.



Как да не ме кефи планинското, бе, баце?! Шокиран съм!!! Аз влизам в "Мероприятия" още преди да цъкна на "Други видове", просто байкарите сте неизчерпаем източник на мъдрост и изобретателност как да не карате, а да пренесете моторчетата си от една точка до друга с нечия чужда помощ. С влака, с метрото, с рейса, с лифтата, на магарета, на слонове, кучешки впрягове, нема да се учуда ако и летящи чинии ползвате, па сте открили начин и безплатно да ви излезне. :clap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 13, 2009 7:53 am

Ето нова идея - вместо влак , лифт и т.н. можете да помолите някой шосейкаджия да ви изтегли.Тъкмо ще си развие катераческите способности. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот PtD » Вто Окт 13, 2009 9:53 am

DstupidBastarD написа:Как да не ме кефи планинското, бе, баце?! Шокиран съм!!! Аз влизам в "Мероприятия" още преди да цъкна на "Други видове", просто байкарите сте неизчерпаем източник на мъдрост и изобретателност как да не карате, а да пренесете моторчетата си от една точка до друга с нечия чужда помощ. С влака, с метрото, с рейса, с лифтата, на магарета, на слонове, кучешки впрягове, нема да се учуда ако и летящи чинии ползвате, па сте открили начин и безплатно да ви излезне. :clap:

Личи си баце, че имаш голям опит в карането на моторчета. Сигурно ката ден катериш с някой данхилерски байк по 4000-5000 метра денивелация :clap: Щото за 5 спускания Голи връх-Драгалевци се събира 4500 метра, баце. А некои правят и повече.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот 4getcredo » Вто Окт 13, 2009 10:25 am

DstupidBastarD написа:Как да не ме кефи планинското, бе, баце?! Шокиран съм!!! Аз влизам в "Мероприятия" още преди да цъкна на "Други видове", просто байкарите сте неизчерпаем източник на мъдрост и изобретателност как да не карате, а да пренесете моторчетата си от една точка до друга с нечия чужда помощ. С влака, с метрото, с рейса, с лифтата, на магарета, на слонове, кучешки впрягове, нема да се учуда ако и летящи чинии ползвате, па сте открили начин и безплатно да ви излезне. :clap:


ТъпоКопеле, моите искрени уважения, но не се изказвай за неща, които не си пробвал и не разбираш... Ценя страхотната ти ирония и изразни средства :D , както и хиперболичните ти обобщения, но е добре да имаш мярка.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Окт 13, 2009 10:32 am

Споко, баце, просто ви подгрявам за поканата, която предстои да ви отправим. Привличам интерес, един вид, щото ше отправа поканата във вид на предизвикателство, та да съберем повече народ за "софийския бревет". :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Ride_or_Die » Вто Окт 13, 2009 10:40 am

Не мислите ли че малко ми пре""""те темата :banghead: Иначе на хората, които ми отговориха коректно мерси много. Много ми помогнахте. Мога само да добавя че е хубаво да си извъртите кормилото на страни, за да не се закача когато слизате от кабинката.
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Окт 13, 2009 10:55 am

Сори, баце, шит хапънс! Виждам, обаче, че си сфатливо момче и си усвоил бърже тайните на возене с лифтата, поздравления за което!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oZFquECNvQ0

Една малка музикална компенсация за причинените неудобства и новия ти ник. :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Добър ли е този маршрут?

Мнениеот Ride_or_Die » Вто Окт 13, 2009 5:18 pm

Как да се сърди човек. Това е типа музика който харесвам.
Ride_or_Die
 
Мнения: 151
Рейтинг: 992
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:56 pm


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта