Предизвикателство към байкарите!

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 7:56 am

Баценца, с голема гордост ви информирам, че на 24-ти октомври (другата събота) ше се проведе "Софийският бревет" - 200км по асфалт и пътища, които би требвало нормално да се с хасфалт, но по разни причини вече не са. Така, с таа тема каним сички шосейкаджии, байкари и секви създания на две колела, задвижвани от собствена мускулна сила, на таа грандиозна проява. Стартът ше бъде в 7,30ч. от Лукойла дето е с/у Метро-Люлин, на отбивката за Божурище, маршрутът е следния: http://www.bikemap.net/route/334950#lt=42.81203&ln=23.32191&z=12&t=0 - околовръстното, дефиуето до Своге (първа контрола), после Искрец, Годеч, Драгоман, Трън, ждрелото на Ерма (втора контрола в хижата) и обратно към Брезник, Бабица, Делян, Божурище ифинал на вече споменатата бензиностанция. Времето, за което требва да се измине дистанцията, е 13:30 часа и затва фарчетата и светлоотразителните жилетки са задължителни! Разбира се, който може, може да го кара и за 7-8 часа, да си се прибере по светло. За повече подробности, питайте тука, а контакта с организатора Лазар е повече от задължително - [email protected]

Тва е засега от мене, баценца, да видим на колко байкари им стиска да карат 200км сега! :eyebrow:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот edinmilion » Съб Окт 17, 2009 8:43 am

Ами айде от кога ви чекаме :evil:
И няколко въпроса: мейла на Лазар да се запишеме, че ще участваме ли или и тук е достатъчно?? Уж съм чел темата за Орг. бревети, но нещо ми се губи инфото.
С каква средна скорост сте го правили маршрута, за да се ориентирам/е ? (аз съм на работа вечерта и психиката ми ще принуди физиката да съм в Сф най късно в 18ч.) Само на участъка около Круша да не се гътна... :lol:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 9:00 am

Мейлът е на Лазар, той е организатор, аз просто съм рекламно лице за Шопландия. Има такса от 6 кинта, пък и да ви прати стартовия пакет. Якото е, че теа дето участват за пръв път, получават медали (теа, дето не им е сефте, пак могат да получат медал, ма си цакат 10 кинта, а медалите са доста истински)! В наредбата за бревета е описан маршрута, има и други неща, които едва ли ше се сета да напиша тук, некви много полезни. Ние сме го карали с 27-28, ама без напъване, па и спускането (което в бреветния случай ше се окаже изкачване) от Врабча към Круша не предполага големи скорости. Изобщо, трасето е почти през целото време нагоре-надоле и ако ти требва ориентир, пиши си средна 20 и десетина часа каране. Тва, ако си с байк, де. Има поне две места, където може да се съкрати "аварийно" трасето, в случай че участника усети, че се е надценил - на отбивката за Годеч при Бучин проход (Годеч е надесно, аварийния Косктинброд - налево), на Драгоман (Трън идва направо, налево се фаща калотинската магистрала за София) и на разклона Трън/Брезник (след спускането от Врабча, Трън е надесно, Брезник - налево). Общо зето, при първа отбивка съкращаваш към стотина км, на втората - около 60-70км, а на третата - около 15-20. Както се казва, има за секи, ма печати се удрят у Своге и в хижа Ерма. Както и да е, очертава се готино време и купона е гарантиран, важното е да регистрираме масовост и да направим проявата ежегодна! :clap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот borislav » Съб Окт 17, 2009 9:11 am

Офертата звучи до6ре, мисля, че 6их се справил за 12 - 13 часа :nuts: .
Но до тогава има време

DstupidBastarD написа:...
Тва е засега от мене, баценца, да видим на колко байкари им стиска да карат 200км сега! :eyebrow:

Това ми звичи като "Колко шосейкаджии ще им стиска да се пуснат на Сопот? :eyebrow: "
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 9:13 am

Баце, ти си половин шосейкаджия, просто още не си се осъзнал. Ше го направиш. :agree:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот marsa » Съб Окт 17, 2009 9:22 am

Уу, евала че сте обърнали трасето и гадния хасфалт е на катерене!!! Тва обезателно много ще дигне средната, тъй като спускането си е едно 5% от дистанцията, а като го карах се наложи да е с половин скорост последния път. Пък и от Трънската страна като гледам е спо- голяма денивелация, така чеее :eyebrow:

Дано тоя ден времето е сухо, че да може да се кара нормално с шоПсейка, да не станем свине!

След малко ще се запиша на мейла.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот edinmilion » Съб Окт 17, 2009 1:05 pm

DstupidBastarD написа:В наредбата за бревета е описан маршрута, има и други неща, които едва ли ше се сета да напиша тук, некви много полезни.

Намерих наредбата, те я за някой който я търси като мен: http://docs.google.com/Doc?id=dfv35nf4_2472qn4xds

тенкю за поясненията :look:
В темата за бревета е упоменато за среща преди бревета, разясняване на условията и др.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 1:28 pm

Баце, пиши теа дни един мейл на Лазар, за да го информираш, че ше участваш, а той да те информира кога и как се плащат 6-те кинта такса! Тва, всъшност, важи за сички, които искат да участват. Подписва се и декларация, че си здрав и тербва да имаш застраховка за 1000 кинта покритие (ние си направихме неква групова в началото на годината за 5-6 кинта некъде). Тва се сещам към момента, ако има въпроси, теа за 100 кинта се задават на мене, теа за 200 000 - на Лазар. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот marsa » Съб Окт 17, 2009 3:54 pm

Аз драснах мейл, ето един въпрос за 100лв - изисква ли се застраховка, или се минава и с декларацията че си ОК, дето се подписва?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Окт 17, 2009 5:12 pm

Тва не е въпрос за 100 лева, баце, но мойто мнение е, че е добре да имаш. :smash:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 10:39 am

Хммм, нещо нема наплив от байкари, желаещи да карат 200км. Много ли ви се виждат? :dontknow:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот RAM-FR » Пон Окт 19, 2009 10:54 am

Бе то нямаше много шосейкаджии и на Сопот тая година... Нещо стръмничко ли ви се вижда ? :dontknow:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 11:03 am

Не ни е стръмничко, баценце, тъпичко ни е. ;)
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот RAM-FR » Пон Окт 19, 2009 11:44 am

аха... то понеже е много интересно да въртиш 200 км ...
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 12:01 pm

Голема скука е, баце, но поне сме си направили труда, да ви поканим офицялно, а нас никой не се сети да ни покани у Сопот. Не, че некой щеше да дойде, но от неква колегиалност, се пак ваще моторчета произлизат от шосейките, колкото и да не ви се верва, и колкото и да не приличат вече на колела. :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот тучо чучо » Пон Окт 19, 2009 12:40 pm

Росене, ногу ти е голем, ама на нас верно не ни е интересно по шосетата.
Верно е и това, че маршрутът е много интересен и обикновено караме по него напролет, когато все още има много кал и мека киша в планината. Никога не сме го карали целия наведнъж, ама то и мерак нямаме за това.
Все пак мислим да пропуснем. Велорали "Черни връх" ми е по на сърце, честно!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 19, 2009 1:54 pm

пич, не знам кой се е излъгал да те направи `рекламно лице`, но с това отношение и маниери и за рекламен гъз не ставаш...
Жалко, че проваляш идеята на хората...
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот marsa » Пон Окт 19, 2009 2:15 pm

Тука нема битка, бревета се кара както с шосейка, така и с байк (желателно без грайфер, разбира се). Всеки е добре дошъл, идвайте да се веселим! Никой няма да се състезава!

Никой няма да кара сам и никой няма да се умори от темпото! Единствено който включи на състезателна предавка е обречен да бъде сам :evil:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот veskoz » Пон Окт 19, 2009 4:15 pm

kvelikov написа:пич...

За кого става въпрос :confused:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот Grash » Пон Окт 19, 2009 5:18 pm

RAM-FR написа:Бе то нямаше много шосейкаджии и на Сопот тая година... Нещо стръмничко ли ви се вижда ? :dontknow:

:nono: На Сопот може да е нямало, но имаше доста на 24 часовия MTB маратон в с.Марково :D :smash: :banana:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 7:33 pm

тучо чучо написа:Росене, ногу ти е голем, ама на нас верно не ни е интересно по шосетата.
Верно е и това, че маршрутът е много интересен и обикновено караме по него напролет, когато все още има много кал и мека киша в планината. Никога не сме го карали целия наведнъж, ама то и мерак нямаме за това.
Все пак мислим да пропуснем. Велорали "Черни връх" ми е по на сърце, честно!



Не се връзвай, баце, просто рекламата ми е като на Нескуик, малко тъпа и малко агресивна. Догодина бревета ше е в средата на май, така че отсега ви каним да се включите, сигурация маршрута ше е поне толркова готин, колкото сегашния, а планината - още по-кална от оня ден. ;)
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 7:34 pm

kvelikov написа:пич, не знам кой се е излъгал да те направи `рекламно лице`, но с това отношение и маниери и за рекламен гъз не ставаш...
Жалко, че проваляш идеята на хората...



Имам две стари фланелки за колоездене, баце, ше ти ги подарим, да не мръзнеш и другата Обиколка на Витоша. Само мир да има! :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот THEZOGGO » Пон Окт 19, 2009 8:13 pm

Мен изобщо не ме е страх. ;) Нямам шосеен велосипед за съжаление.:(
@DstupidBastarD
Ако уредиш някой шосеен велосипед за мен, може да се включа. ;) 58 ръст ако може. ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот Анелия » Пон Окт 19, 2009 8:15 pm

То с шосеен всеки може :D Предизвикателството е към байкърите ;)
Слагай едни сликове, заключвай вилката и готово :eyebrow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 19, 2009 8:34 pm

DstupidBastarD написа:
kvelikov написа:пич, не знам кой се е излъгал да те направи `рекламно лице`, но с това отношение и маниери и за рекламен гъз не ставаш...
Жалко, че проваляш идеята на хората...


Имам две стари фланелки за колоездене, баце, ше ти ги подарим, да не мръзнеш и другата Обиколка на Витоша. Само мир да има! :peace:


Именно - мир да има...
Но изразните ти средства хич ги няма... :crap:
Аз съм дебелокож, няма проблем...
Но има куп тийн-фенове, които ако искаш да се позаинтересуват що е то шосейка и от къде е тръгнало
всичко в колоезденето, не това е речника, подхода и въобще стратегията... :nono:
Респект към всички на шосето - бързи и яростни, смело дишащи бензин, нафта и прахоляк...Не иронизирам!
Но евала и на тези, които искаме да подишаме чист въздух в планината и сме готови да се заврем и в кучи гъз, за да го намерим... :P
Нормално е да има и от двете, с мир и любов, дет се вика (но без педерастии... :love: )
Излишно се заяждаш с "байкърите"...Така само се капсулираш, а съм убеден, че повечето "шосейкаджии" не желаят това...

Такива работи...
А колкото до блузките - задръж ги...
Мил жест, но няма нужда...
Насочи тази позитивна енергия към изразните си средства - имаш нужда...
Peace! :peace:
Последна промяна kvelikov на Пон Окт 19, 2009 8:36 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот marsa » Пон Окт 19, 2009 8:35 pm

THEZOGGO написа:Мен изобщо не ме е страх. ;) Нямам шосеен велосипед за съжаление.:(
@DstupidBastarD
Ако уредиш някой шосеен велосипед за мен, може да се включа. ;) 58 ръст ако може. ;)
Аз лично имах една вътрешна дилема дали да не се пусна с байк, но в момента много ми се кара и шосенце. Но несъмнено някой бревет ще опитам и с байк!

Има сликове по 10лв парчето, които ще те изкарат не само за бревета, а и за следващите ;) Ако си свободен нищо не пречи да опиташ и да изкараме добре :agree:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 8:42 pm

Баце, 200км и 2500м денивелация с байк ше си е приключение, земи си шосейката, а байка може да го караш некой друг път! :smash:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот marsa » Пон Окт 19, 2009 8:50 pm

DstupidBastarD написа:Баце, 200км и 2500м денивелация с байк ше си е приключение, земи си шосейката, а байка може да го караш некой друг път! :smash:
Ми с риск да изненадам някои от писалите горе, вече си обещах специално за бревета 400мм колчето от байка на друг байкър, та да може да кара с нас, така че мърданйе нема :bowdown: По мое тайно инфо от достоверен източник, байкъри ще има. Дано не се откажат!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Окт 19, 2009 8:54 pm

kvelikov написа:
DstupidBastarD написа:
kvelikov написа:пич, не знам кой се е излъгал да те направи `рекламно лице`, но с това отношение и маниери и за рекламен гъз не ставаш...
Жалко, че проваляш идеята на хората...


Имам две стари фланелки за колоездене, баце, ше ти ги подарим, да не мръзнеш и другата Обиколка на Витоша. Само мир да има! :peace:


Именно - мир да има...
Но изразните ти средства хич ги няма... :crap:
Аз съм дебелокож, няма проблем...
Но има куп тийн-фенове, които ако искаш да се позаинтересуват що е то шосейка и от къде е тръгнало
всичко в колоезденето, не това е речника, подхода и въобще стратегията... :nono:
Респект към всички на шосето - бързи и яростни, смело дишащи бензин, нафта и прахоляк...Не иронизирам!
Но евала и на тези, които искаме да подишаме чист въздух в планината и сме готови да се заврем и в кучи гъз, за да го намерим... :P
Нормално е да има и от двете, с мир и любов, дет се вика (но без педерастии... :love: )
Излишно се заяждаш с "байкърите"...Така само се капсулираш, а съм убеден, че повечето "шосейкаджии" не желаят това...

Такива работи...
А колкото до блузките - задръж ги...
Мил жест, но няма нужда...
Насочи тази позитивна енергия към изразните си средства - имаш нужда...
Peace! :peace:



Пийс, брадър! :peace:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Предизвикателство към байкарите!

Мнениеот azsa-bachinito » Пон Окт 19, 2009 10:04 pm

Ех, че ме понаболва още коленцето от обиколката и преди тва, та не моим да доидем и тука да се изложим.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


cron