До връх Мургаш

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

До връх Мургаш

Мнениеот ivcho01 » Пет Окт 23, 2009 1:46 pm

Здравейте, интересуват ме предложения за не много тежък /до колкото е възможно/ маршрут до връх Мургаш. Ако разполагате и с GPS track- ове още по-добре. Ако пък има и желаещи може да се съберем и повечко хора.
Аватар
ivcho01
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 7:26 pm
Местоположение: София

Re: До връх Мургаш

Мнениеот Admin » Пет Окт 23, 2009 1:57 pm

Маршрутът до вр. Мургаш общо взето е един, няма много вариации нагоре. Тръгваш от Бухово, катериш еди колко си време (зависи колко сили имаш, разстоянието е общо 17-18 км) и стигаш върха.
Има вариант и за изкачване от Желява (по-стръмно е според мен, но съм го карал само надолу и не съм сигурен), може и от с. Чурек дори.
Всъщност пътищата от Бухово и Желява се събират в средата на изкачването, оттам вече е само един.
Спускането може да е в обратна посока към Бухово, може и към Желява, може и към Чурек и оттам да се мине по стария път (успоредно на магистралата), после по едни черни пътища и да се излезе пак в Бухово.
Мога да ти дам необработена GPS следа за маршрута Бухово - Мургаш - Чурек - Бухово (над 40 км), но с уточнението, че на едно място ние се забихме почти без път и пътека в една гора и не минахме през Чурек. На теб не ти го препоръчвам, т.е. в тази част е добре да не следваш GPS-а, а да се спуснеш към Чурек. Ако я искаш следата, прати ми на ЛС мейла си.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: До връх Мургаш

Мнениеот LyuboKolev » Нед Окт 25, 2009 10:58 am

Здрасти,
Отскоро живея в Бухово и го знам маршрута, много е лесен за обяснение. А ако все пак дойдеш тел. 0888 54 0889 ще ти го обясня на място, може да покарам с теб, а ако закъсаш ще се кача с колата да те взема.
Поздрав
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта