Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Admin » Нед Ное 01, 2009 6:36 pm

А именно, проучване на разни пътища и пътеки в района на с. Ябланица. То е сгушено в гънките на Балкана и от София го делят две била. До него се достига по асфалтов път от Искърското дефиле през с. Батулия и с. Бакьово. Миналата седмица стигнах дотам, тръгвайки от Кремиковци и минавайки двете била, сега мисля да отида направо с колата до Ябланица и да започна оттам.
Идеята ми е да покараме няколко часа и да се приберем преди мръкване. Предполагаема дължина на маршрута - 20-30 км. Трудност - средна. Изкачвания предимно по черни пътища, някои от тях стръмни, може би и кални. Спускания предимно по пътеки, предполагам че ще са сухи, ползват се от моторджии, така че на места може да са поизровени или стръмни.
Тръгване от София - около 9 - 9:15. Ако сме с една кола (моята), срещата е в 9:00 ч на Попа. Ако се съберем две коли или повече, тогава срещата на Попа е само за пътниците в моята, а с останалите се чакаме в 10 - 10:30 в Ябланица.
Моля, който смята да идва, да го напише, за да знам и да се организираме и за транспорт, и за изчакване.
Приемат се само хора с каски на главите. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот papi007 » Нед Ное 01, 2009 6:43 pm

Ние наскоро бяхме по този маршрут. Много приятен. Ако на някое от многото разклонения имате съмнения на къде - там на където са следите от МПС-та. По черния път се стига от Ябланица до Ваечеш. Снимки от нашия преход:
http://moiata.snimka.bg/experiment/29-1 ... 437440.all
Междудругото ако на някой карането му се стори неизморително, в последствие може да покара и по шосето. Доста е приятно и е предимно спускане.
Приятно каране и хубаво време!
Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Huku » Нед Ное 01, 2009 6:59 pm

На мен ми се идва, но мистериите със задната главина продължават. Като се прибрах след днешното каране установих, че отново се е появил луфт. И със сигурност не е от механизма за бързо заключване. Ако успея да се справя с проблема, ще дойда, ако не - приятно каране!
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Yavkata » Нед Ное 01, 2009 7:17 pm

По дяволите! От толкова време не съм имал възможност да покарам, а пък за този район щях много да съм ви от полза :banghead: През околните била има пътища и пътчета водещи, кеф ти до х.Лескова , кеф ти Вършец, кеф ти до Мургаш. През Асарица, връот над Ябланица се слиза в долината на р. Елешница и от там през билото на Софийска , та в Локорско. Ех, то като ми тръгна тази година на некаране, така и ще си свърши :V: Всичко най -приятно и безаварийно на компанията ви в слъневия ноемврийски ден.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Admin » Нед Ное 01, 2009 7:26 pm

Явка, не се кахъри, аз сега мисля да покарам само по билото между Ябланица и Елешница - то вече ми е познато, тъй като миналата сряда го превалих два пъти. :D
Към другите места, които си описал, даже още не съм и поглеждал - нито на карта, нито в Google Earth. Така че тепърва ще има кога да ни водиш, а и сега само ще проучвам, а напролет ще съм пак там да описвам... ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Admin » Нед Ное 01, 2009 8:42 pm

Промяна в плановете поради 2 причини:
1. Нещо няма наплив от желаещи, пък сам не ми се кара насред Балкана
2. Получих информация, че вчера по билото и по северните склонове е имало сняг и доста кал, така че може би е по-добре да изчакам четвъртък-петък за този район.

Затова утре ще карам или над Локорско (ще си търся разни нови за мен пътчета и пътеки), или някъде по маршрутите на Явката от порезицата "Отвъд Северната дъга". А може и някаква комбинация да направя - примерно качване през Локорско и спускане към Войняговци или Подгумер. В общи линии ще решавам чак утре, дет се вика на място.

Ако някой желае да дойде, да пише тук, за да знам, и да заповяда в 10:00 ч на Попа. При положение че карането ще е по-малко, няма смисъл да хващаме големите задръствания в 9 ч.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот taurus13 » Нед Ное 01, 2009 9:23 pm

Ами аз принципно нямам работа след сряда и лошите условия, калта, студа и храсталясването не ме плашат, та ако желаеш мога да те придружа. В понеделник за съжаление имам работен ангажимент.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот azsa-bachinito » Нед Ное 01, 2009 9:45 pm

Сряда и четвъртък са едни много добри дни, ако някой иска да бъде съпроводен от Азса-бачини по пътеките. Ако има нещо в по-рано посочените дни, аз съм готова да се включа, ако няма проблем разбира се.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Admin » Нед Ное 01, 2009 10:27 pm

Ами има... за утре. :D
Вторник и сряда ще съм зает (защото и времето няма да е хубаво), така че чак в четвъртък ще мисля отново за каране.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот THEZOGGO » Пон Ное 02, 2009 11:27 pm

За четвъртък има възможност да се освободя. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Да започнем седмицата с най-сладката работа...

Мнениеот Admin » Вто Ное 03, 2009 11:02 pm

Само дето аз и тогава ще съм зает, така че ще се надявам за петъка...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта