Призив

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Призив

Мнениеот kapitanblood » Сря Апр 21, 2010 6:46 pm

Здравейте колеги съфорумници,провокиран от тази тема http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=69209,и днес бях на едно детско тържество на деца 4-5 годишни по повод ДЕНЯ НА ЗЕМЯТА,ви предлагам да се съберем (всичко е по желание),и да почистим някое място или пътека по която караме всички(Южен,Западен парк ,пътека на Витоша или по ваше предложение).Важното е да дадем пример на подрастващото поколение как трябва да се грижим за природата!!!За пример ще Ви дам 15-20 дечица бяха събрали около камион боклук само за 1 ден в някаква градинка и около нея.Не искам да правя популистки изказвания или прояви,а просто да направим местата на който караме малко по приятни за това.Според мен на никой няма да му навреди малко раздвижване без велосипед :D .За целта трябва да си закупим ролка пликове за боклук който струват не повече от 4-5 лева.
Очаквам предложения и мнения.
П.П. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Призив

Мнениеот kapitanblood » Чет Апр 22, 2010 6:45 pm

Виждам че има голяма активност в четенето на темата,ама няма нито едно мнение ,предложение или критика :confused: :confused: :confused: :confused: .Незнам на какво се дължи този факт,може би постъпваме като нормалния Българин,всички говорят ама действие никакво :crazy: :crazy: :crazy: .Вижте на какво видях докато се прибирах от Младост ;
Image026.jpg
Image026.jpg (146.95 KiB) Прегледано 1131 пъти
Image027.jpg
(356.13 KiB) 138 пъти
Image028.jpg
(234.55 KiB) 129 пъти
Image029.jpg
Image029.jpg (122 KiB) Прегледано 1077 пъти
Image030.jpg
Image030.jpg (132.74 KiB) Прегледано 1080 пъти

Това се намира в парка на сободата срещу Руското посолство.Това са пътеките по които минават само колела.Боклуците бяха събрани в чували и оставени там да минат да ги съберът хората който подържат парка.Бяха около 30 чувала по 2 на всяка пътека.
П.П. извинявам се за лошото качество на снимките,но са правени с мобилен телефон. :popcorn: :beer: :beer:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Призив

Мнениеот did » Чет Апр 22, 2010 6:47 pm

Ако ще чистите нещо, чистете Планината, а не парковете в града и градинките пред посолствата.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Призив

Мнениеот kapitanblood » Чет Апр 22, 2010 7:20 pm

did написа:Ако ще чистите нещо, чистете Планината, а не парковете в града и градинките пред посолствата.


Като гледам май няма много желаещи за това.А това са снимки на събран боклук от такива като нас,а не на работниците по чистотата.Все още очаквам предложения. :popcorn: :popcorn:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Призив

Мнениеот eMcKu » Чет Апр 22, 2010 7:29 pm

kapitanblood написа:
did написа:Ако ще чистите нещо, чистете Планината, а не парковете в града и градинките пред посолствата.


Като гледам май няма много желаещи за това.А това са снимки на събран боклук от такива като нас,а не на работниците по чистотата.Все още очаквам предложения. :popcorn: :popcorn:

Напротив, събрани са точно от работници.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Призив

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 22, 2010 7:41 pm

Чистенето на града, не е работа на гражданите. Както не сме задължени да пускаме смс-и постояно за всеки нуждаещ се от скъпа операция в чужбина, нито за хилядите зарязани от майките си циганета по домовете. Аз като гражданин смятам, че правя единственото и напълно достатъчно - не цапам никога, не правя деца които не мога да гледам и си плащам даниците. В края на краищата, София е един голям град, който е пълен с хора, които нямат нищо общо с него, не го възприемат като свой град и свинят навсякъде. Ако ти изчистиш градинките, ще свършиш работата на някой друг, който обаче ще я отчете за свършена и ще вземе бая пари за това - твоите пари при това. Това на което трябва да научат децата си хората, не е да чистят, а да не цапат и всеки да си върши работата, както трябва.
В тая държава, никой нищо не прави и всеки апелира към будната съвест на гражданина. Като почнат да наказват по бързата процедура, за всяко дребно прегрешение с обществено полезен труд, както е в други страни, ще видите как ще светнат улиците, при това безплатно за гражданите.
Не исках да се намесвам в тая тема, ама твоето упорство ме предизвика.
Иначе когато карам из планината, освен че си прибирам и най-дребната хартийка, често ако имам място в раницата събирам и нечия чужда пластмасова бутилка или кутийка от бира, но знам, че в планината няма кой да я събере, а аз не искам другия път като мина пак да я видя. Слава богу, "нормалните граждани" рядко ходят по-далеч от там където свършва асфалта или лифта.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Призив

Мнениеот did » Чет Апр 22, 2010 7:44 pm

taurus13 написа:истината, само истината и цялата истина

:agree:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Призив

Мнениеот kapitanblood » Пет Апр 23, 2010 8:09 am

taurus13 написа:Чистенето на града, не е работа на гражданите. Както не сме задължени да пускаме смс-и постояно за всеки нуждаещ се от скъпа операция в чужбина, нито за хилядите зарязани от майките си циганета по домовете. Аз като гражданин смятам, че правя единственото и напълно достатъчно - не цапам никога, не правя деца които не мога да гледам и си плащам даниците. В края на краищата, София е един голям град, който е пълен с хора, които нямат нищо общо с него, не го възприемат като свой град и свинят навсякъде. Ако ти изчистиш градинките, ще свършиш работата на някой друг, който обаче ще я отчете за свършена и ще вземе бая пари за това - твоите пари при това. Това на което трябва да научат децата си хората, не е да чистят, а да не цапат и всеки да си върши работата, както трябва.
В тая държава, никой нищо не прави и всеки апелира към будната съвест на гражданина. Като почнат да наказват по бързата процедура, за всяко дребно прегрешение с обществено полезен труд, както е в други страни, ще видите как ще светнат улиците, при това безплатно за гражданите.
Не исках да се намесвам в тая тема, ама твоето упорство ме предизвика.
Иначе когато карам из планината, освен че си прибирам и най-дребната хартийка, често ако имам място в раницата събирам и нечия чужда пластмасова бутилка или кутийка от бира, но знам, че в планината няма кой да я събере, а аз не искам другия път като мина пак да я видя. Слава богу, "нормалните граждани" рядко ходят по-далеч от там където свършва асфалта или лифта.

Напълно съм съгласен с теб,за всичко което си написал. :agree: :agree: :agree: .София се напълни с хора дошли от провинцията,,,,но....понеже много пътувам из тая наречена провинция и съм забелязъл ,че малките градове и села и цялата наша красива Родина са чисти,подредени всеки си е измел пред къщичката,децата играят в чисти градинки...и като доидат в ГОЛЕМЯ град какво става...ти кажи видях че живееш в Люлин като погледнеш през прозореца какво виждаш??????.....Моя призив е не да свършиме работата на другите които взимат пари за това.НЕ не е това....но докато чакаме да се събуди закна или съзнанието на хората как да подържат местата за отдих които,са толкова ограничени от строителството в последните години,ще затънеме в боклук.Замисли се.И знам,че дори да почистиме част от Витоша или някое друго място няма да проличи много,но АЗ ще знам освен,че съм направил нещо дори и 0,00001% от това да бъде нашата природа малко по-чиста.И ако този процент се увеличава с броя на хората мислещи като мен някои ден може би да стигне до впечатляващи стойности!!!Въпросът е какво правим а не колко може да изпишем или говорим.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Призив

Мнениеот taurus13 » Пет Апр 23, 2010 9:27 am

Да, интересно стана - от провинцията дойдоха в София предимно цапащи, а там останаха свестните и сега им е чисто....или пък...те са едни и същи навсякъде, но като отидат в друг град, почва да не им пука за чистотата...странна работа. Едно време из Пирин щъкаха доста германци, както източни, така и западни. Всички казваха колко чисто е в германия и колко съвестни били те...да ама не - покрай езера и клекове, беше пълно с немски консервни кутии, които съвестния германец, го домързяло да си свали до хижата. Сестра ми живее в Германия от доста години и сега знам каква е истината - там се чисти с общински пари, но и много се дебнат за всякакви дребни нарушения. Седят навсякъде тайни агенти, на процент от глобите и гледат някой да сгафи. Отделно самите германци се дебнат един друг(особено в малките провинциални градчета) и а кучето ти направи нещо и не го почистиш и първия гражданин зад теб вдига телефона и те обажда на съответните органи....Та какво искам да кажа - повечето хора на земята са свине, но някои имат изградена система, която успешно се справя с това. У нас няма такава и го караме както дойде. У нас е и по-лошо...преди време се бях заел да поддържам със свои усилия и средства цялата градинка зад блока, тъй като ползвах един от входовете за работно помещение и бях отвратен от свинщината, която ме заобикаляше. Какъв беше резултата - за 4 години стана чиста и спретната градинка, но...хората спряха съвсем да правят пролетните почиствания, тъй като то си беше чисто. Освен това, започнаха да хвърлят повече, тъй като явно бяха възмутени от тая прекалена чистота - хвърляха направо торбичките с боклук през балкона. В момента в който засадя нещо, на първата нощ, някоя баба го откопаваше, за да си го засади на село. Появиха се "природозащитници", които ме обвиниха, че съм изрязал дърветата. Целия квартал започна да си разхожда кучетата из градинката, защото само там тревата беше окосена и съответно осраха всичо. Зад гърба ми се шушукаше, че имам някаква далавера и взимам сума ти пари от общината за тая работа. Накрая всички ме намразиха и само двама от целия блок, от време време ги засякох с по едно пличке да събират по някой боклук. Когато им теглих една и спрях с обществено полезната дейност, ме обвиниха, че вече на съм чистел и подрязвал плета - как можело - не съм ли виждал на какво е заприличало. А сега де - ходи чисти и ти, да видиш що е то! Пожелавам ти успех с превъзпитаването на говедата!

Дай да я затваряме тая тема, че става безсмислена.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Призив

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Апр 23, 2010 9:53 am

taurus13

Същата работа и при блока на приятелката ми във Варна - след като и умръзна да не вижда цъфнало цвете, тъй като всякакви баби и минувачи ги обират още на пъпки остави градинката. Съседите отсякоха две стари и здрави череши, за да могат да си паркират автопарка, а в двора от години има 3 (ТРИ) неподвижни автомобила. Но един нейн засед прилежно засади един три плевела (нещо с орех, но забравих как точно) и още на следващия ден два бяха изкоренени и поели към нечие лозе ; - ) Има едно холандски изследване, което посочва, че хората са склонни да пазят повече, когато около тях е чисто и видимо закона се спазва - в противен случи цапат.

kapitanblood

Адмирации за проявената инициативност - просто имай предвид доводите, които ти разказахме и бъди подготвен психически, за да не си трошиш нервите : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Призив

Мнениеот kapitanblood » Пет Апр 23, 2010 10:22 am

Запознат съм с тия проблеми които изложихте,идеята ми беше да се направи едно добро на местата които обичаме да обикаляме с велосипеди,да пием по биричка и хапнем нещо сред природата,но явно няма да се получи.Оставям на всекиго да се замисли след прочитане на темата,и ще помоля админите да я ЗАКЛЮЧАТ........
:beer:
П.П. благодаря на всички за коментарите..... :beer:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта