Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kojota » Съб Апр 24, 2010 8:21 pm

И аз мисля да се включа - жената почти я убедих - остава да побеседвам с шефа относно работната събота :blush:
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Rayko » Пон Апр 26, 2010 1:09 pm

@ kojota, Жената почти я убеди да дойде, или да ти разпише командировъчното :eyebrow:
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kojota » Пон Апр 26, 2010 1:52 pm

Rayko написа:@ kojota, Жената почти я убеди да дойде, или да ти разпише командировъчното :eyebrow:


Да ми разпише командировъчното разбира се :) :love:
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Вто Апр 27, 2010 12:27 am

Мисля, че не би било лоша идея да се направи нещо като списък на хората които на 80-90% са сигурни, че ще присъстват.
Тук за момента сме Аз и Ozzie и още един е под въпрос
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Апр 27, 2010 8:05 pm

Напълно съм съгласен с теб за това .Честно казано и ние го мислихме , но винаги се оказва че нещата са много по различни.Много хора имат желание да дойдат, но малко от тях пишат че ще идват.Ето и последното организирано от нас мероприятие, дошлите се оказаха доста повече от тези които се заитересоваха. Някой са тръгнали съвсем импулсивно , решавайки го на момента.Колкото толкова всеки е добре дошъл.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Вто Апр 27, 2010 11:06 pm

Аз не за друго но се притеснявам да не спя при мечките :rofl: :rofl:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 27, 2010 11:46 pm

:offtopic:
DenisMutlu написа:Аз не за друго но се притеснявам да не спя при мечките :rofl: :rofl:

;) Вече имам опит с тях...мога да ти дам безплатно съвети...като начало стой далеч от реката - много обичат да се цамбуркат.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Mushies » Чет Апр 29, 2010 7:55 pm

Привет на групата. Аз също възнамерявам да се включа и съм сигурен на 95% (винаги има шанс нещо да се обърка де). Маршрутите в този район и по спецялно спускането към Тъжа и подбалканското каране между нивята към Скобелево и Ясеново са ми голям кеф, така че няма как да пропусна! За сега идеята ми е с влак от Сливен и пристигане в Казанлък в 8ч.20мин. От там ако няма други колеги (ако има да кажат) на самоход до гр.Шипка. Ако може само някой да ме светне колко км. са до там, че да си предвидя времето. До 10ч. все трябва да съм сколасал до там, нали?
If you do whats always done, you will get what`s always gotten!
Аватар
Mushies
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 12:05 pm
Местоположение: Земя

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот botroid » Чет Апр 29, 2010 9:03 pm

От Казанлък до гр.Шипка са 13 км. и се взимат за 30-40 мин.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Пон Май 03, 2010 12:16 am

Колко дълго ще е приблизителната дължина на цялото трасе?
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Май 03, 2010 7:37 pm

Цялата дължина за двата дена е около 100-110км.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот L-E-G-O » Пон Май 03, 2010 8:13 pm

Ами голям ми е мерак, но не зависи от мен. Ще видя какво ще каже шефа и ще се постарая да се присъединя към групата. Трябва и колелото да обърша, че не е карано :V: . Поздрави от Севлиево :beer:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот 6kolnik » Пон Май 03, 2010 9:27 pm

Здравейте,аз също мисля да се включа в това каране!!! :^: Имам една молба:Тъй като съм от София ,моля ако има и други ,които ще тръгват оттук да пишат в темата да се уговорим да пътуваме заедно!Ако има някой с кола който има място за един човек и колело да пише!
6kolnik
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 11:26 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот gogo_gec » Вто Май 04, 2010 5:46 pm

И аз мисля да се включа. много съм се навил, само нещо да не се обърка. Сега навивам и един колега стискайте палци. Пътувам от карлово ако има и други да пишат.
gogo_gec
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 7:41 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот borislav » Пет Май 07, 2010 10:41 pm

Аз съм твърдо решен да съм на това каране, лошото е, че 15ти е работен ден и хората с които трябва да дойда не са сигурни дали ще се освободят от работа

Предлагам хората които ще тръгваме от София да се разберем заедно да се задвижим до Габрово
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Май 09, 2010 10:54 pm

Сборните пунктове за 15.05.2010. са следните. В Габрово, разклона вр. Шипка и Етъра. Гр. Шипка площада на Центъра . И на двата пункта ше има представители на МТБ Габрово, още от 09.00. часа.Ако някой пристигне по рано или неможе да се ориентира, да се обажда на тел. 0885948238 Силвестров.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Пон Май 10, 2010 12:07 am

Имам няколко въпроса:
Какви са температурите там където ще ходим за да знам какви дрехи да си взема?
Как стои въпроса с храната? Да си носим от вкъщи или има от къде да се снабдим по пътя или в хижата?
Какво ще бъде темпото на каране?
Какво е състоянието на пътя през който ще минаваме? Имам в предвид дали ще е много кално,сухо или заснежено?
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Пон Май 10, 2010 9:12 am

DenisMutlu написа:Имам няколко въпроса:
Какви са температурите там където ще ходим за да знам какви дрехи да си взема?
Как стои въпроса с храната? Да си носим от вкъщи или има от къде да се снабдим по пътя или в хижата?
Какво ще бъде темпото на каране?
Какво е състоянието на пътя през който ще минаваме? Имам в предвид дали ще е много кално,сухо или заснежено?

Тези дни ходих към Сопот, та по билото още има сняг на единични преспи, където вятърът е навявал сняг. Предполагам, че за една седмица, положението ще се запази, От южната страна е топло и сухо, по билото може да има единични преспи, но за северната страна не зная - там е по-студено и по-мокро.
Доколкото разбрах от организаторите, храна някаква има на хижата, но не може да се разчита изцяло на нея - с две думи по-добре да си носим нещо.
За дрехите е ясно - винаги човек трябва да има чифт горни дрехи, щото времето в планината може да се промени много рязко. Миналата година през май се изсипа 15 см сняг във високото, докато долу валеше дъжд. Дълъг и къс панталон, полар и тънко яке за дъжд и вятър е оптимална комбинация за сезона.
Също важно е да имате резервно бельо и най-вече чорапи. Аз лично си нося и едни джапанки, щото са леки и може човек да си шляпа из хижата и околията, а с велосипедните обувки, дори и да са сухи, не е много удобно.
Също така ще си метна и едно леко спално чувалче, че някак го недолюбвам спалния инвентар на хижите.
В края на краищата, като се прибави и някоя бутилка в раницата, тя никога не идва под 12-13 кила, ама какво да се прави - все пак е двудневно ходене из планина.
Темпото на каране, няма как да е състезателно, защото ще има много хора, които не са състезатели. Все пак трябва да се има предвид, че не става дума за разходка из парка и не е за хора, които се скапват след 2-3 часа ходене.
Казах каквото знам, но според мен беше редно при такова масово мероприятие, организаторите да пуснат една подробна информация за всичко това - тежестта на маршрута, условията за спане и храна, препоръчителната минимална екипировка, за да не стават издънки.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kojota » Пон Май 10, 2010 12:09 pm

Поради служебни причини , ще се наложи да пропусна :( - а си мислех , че убеждаването на жената ще е най сложното нещо :bawling:
Приятни изживявания - явно ще трябва да посетя габровския балкан поеденично .
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Май 10, 2010 8:48 pm

Здравейте колеги. Изникват много въпроси от ваша страна , относно организираното каране. 1: Едва ли има някой който може да каже с точност какви ще са температурите по време на мероприятието. Аз лично ще си нося следните дрехи :клин къс, клин уиндстопер дълъг , джърси с къс ръкав, уиндстопер с дълъг ръкав, яке не много дебело, яке за дъжд, обикновен найлонов дъждобран, шапка, едни боксерки , чифт чорапи, и една тениска.2:Храната ще си нося в раницата, на хижата ще има чорби и скара за вечеря, но може да се яде и кой каквото си носи.В неделя ще минем през села в които има магазини , и то работещи в неделя.Проблема храна поне според мен не съществува.3: Темпото на групата се задава от ПОСЛЕДНИТЕ В ГРУПАТА. Все пак не сме на състезание.4:Пътя по който ще минава маршрута е разнообразен:ЧЕРНО, ПЪТЕКА, ЧАКЪЛ, МАЛКО АСФАЛТ.Не липсва и бутане и влачене по скали.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Пон Май 10, 2010 9:53 pm

Здравейте, относно снега в района. На 7.04 се качвахме до х. Мазалат, терена беше идеален. Сняг почти нямаше -една единствена пряспа 3-4 мерта. Предполагам . че до вр.Росоватец ще има тук там сняг но няма да е нещо, което може да създаде проблем.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот sos » Пон Май 10, 2010 11:02 pm

За това, хубаво събитие се очертават още двама,аз и Ицо(eminem94) хубавото в цялата работа е че аз (най вероятно)ще съм с баничарка в която от опит знам се събират до 5 колела :D Но все пак до събота има много време и ще видим :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот botroid » Пон Май 10, 2010 11:29 pm

digimortales написа:Предполагам, че до вр.Росоватец ще има тук там сняг


По северния склон на вр.Росоватец, винаги по това време на годината има сняг, но е на петна и те лесно се заобикалят.

taurus13 написа: Все пак трябва да се има предвид, че не става дума за разходка из парка и не е за хора, които се скапват след 2-3 часа ходене.


Маршрута е сериозен и ако човек не е свикнал да ходи пеш в планината, бая зор ще види. От х.Мазалат до вр. Пеещи скали е около 1 час бутане. Път няма, върви се по тясна пътека обрасла с хвойни на места високи до кръста. С голи крака там е доста неприятно, защото острите листа на хвойната ги надират. Дълъг панталон, анцуг или клин задължителен. От Пеещи скали до вр.Росоватец е още един час бутане, наклона е солиден и не може да се кара, освен в отделни, кратки моменти. При изкачването на скалите, колелото трябва да се носи на гръб, на рамо или на ръце. Добра идея е, първо да се качат раниците и после колелата, защото иначе е опасно и доста трудно. Тези, които са с шпайкове, трябва да са особенно внимателни по тези места.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kibikoff » Вто Май 11, 2010 8:25 am

botroid написа:По северния склон на вр.Росоватец, винаги по това време на годината има сняг, но е на петна и те лесно се заобикалят. Може да се мине и направо през снега, защото е сбит, улегнал и не се затъва.


:nono: НИКОГА не пиши такива "съвети" в Интернет!!!
Точно за този улей под Росоватец и то за хора преминаващи с колелета.
Още повече, че има пресен трагичен случай от подобно преминаване, преди 2 седмици ...
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Вто Май 11, 2010 8:53 am

sos написа:За това, хубаво събитие се очертават още двама,аз и Ицо(eminem94) хубавото в цялата работа е че аз (най вероятно)ще съм с баничарка в която от опит знам се събират до 5 колела :D Но все пак до събота има много време и ще видим :dontknow:

Имали едно място за мен? :popcorn:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот joropc » Вто Май 11, 2010 9:05 am

botroid написа:
По северния склон на вр.Росоватец, винаги по това време на годината има сняг, но е на петна и те лесно се заобикалят. Може да се мине и направо през снега, защото е сбит, улегнал и не се затъва.....

http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=7974

Браво бе,добри съвети даваш!

Ти ли ще водиш групата откъм Габрово?
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот vitorino » Вто Май 11, 2010 9:50 am

Онагледяване на каранията през 2008/9 година по въпросното маршрутче - смятам, че ще отговори на голяма част от питанията, колко сняг има по това време на годината , какви са пътеките и тнт. , т.е. не е разходка в парка - http://www.album.bg/silvestroff/images/14406983/87212/ и http://www.snimka.bg/?album%3baid=248038%3bold=1. Успех на престрашилите се :agree:
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Вто Май 11, 2010 3:59 pm

joropc написа:
botroid написа:
По северния склон на вр.Росоватец, винаги по това време на годината има сняг, но е на петна и те лесно се заобикалят. Може да се мине и направо през снега, защото е сбит, улегнал и не се затъва.....

http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=7974

Браво бе,добри съвети даваш!

Ти ли ще водиш групата откъм Габрово?

ботройда просто казва нещата от неговата гледна точка. а всеки сам си преценява каво и как да направи. винаги е имало инциденти в този район и ще продължава да има (има доста паметници на билото),наистина няма да е разходка в парка :D . На всеки който има нужда гарантирам - ще му бъде оказана нужната помощ. Ще има доста подготвени хора за които няма да е проблем да изнесат 2-3 раници и някое друго колело до билото.Хората ,които организират карането са го минавали много пъти по това време и не мисля , че ще поведат групата по неправилен подход към билото. просто зависи от много неща-все пак сме на около 2000 метра надм. височина - на място ще се реши кое как да стане.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Admin » Вто Май 11, 2010 5:33 pm

Проблемният пасаж от мнението на botroid е премахнат, за да не създава погрешно впечатление у хората, че е безопасно да се мине през въпросния улей.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Май 11, 2010 7:11 pm

Улея си е улей, но има и алтернатива. Спокойно ,минавали сме, и пак ще минаваме от там . Лично аз съм минавал и по въпросния улей, но последвалите минавания са няколко метра по на север, и се излиза точно на вр. Росоватец, а улея го подсича от югоизточната страна.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта